Şimdi Ara

Değer Kaybı Nasıl Alınır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 15 gün önce 2017 model 2500 kmdeki aracıma 4 şeritli bomboş çevre yolunda, bir suriyeli din kardeşimiz düz yolda giderken arkadan çarpmayı başardı. Tamiratları karşı tarafın sigortasınsan yaptırdık ve dün arabayı teslim aldık. Kusur tamamen karşı tarafa yazıldı.

Bu kazaya ait hasar kaybını almak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Aracılara para kaptırmak istemiyorum. Eğer konuya hakim birileri varsa, neler yapmam gerektiğini tarif edebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endofthegame -- 2 Mart 2019; 17:58:8 >

• Up
  • Bir avukata vekalet verebileceğiniz gibi internette araştırma yapıp gerekli evrakları toplayarak kendiniz de başvuru yapabilirsiniz.
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    İşte tam olarak onu soruyorum. Nedir gerekli evraklar, nereye başvurmak gerekir?
  • endofthegame E kullanıcısına yanıt
    Ben de gectigimiz ay bi kaza yasadim. Arkadan aracima carptilar. Karsi taraf % 100 suclu sayildi. Bir kac hukuk burosu telefon ederek aracimda 1000 tl deger kaybi oldugunu ve elime pesin 600 tl pesin vereceklerini ve islemleri kendilerinin yapacagini teklif ettiler. Bu teklif sibrasi arastirdim ve aracilara gerek olmasigi kannatine varinca karsi tarafin sigorta acentesi Allianz sigortaya mail aracılığı ile talep dilekcesi( google da aratin cikiyor) kaza resimleri, tutanagi, ruhsat, kimlik ve ehliyet resimlerini, arac yetkili serviste tamir edildigi icin benden talep ettileri eksper raporu yerine tamir faturasini gonderdim. Yaklasik 10 gun oldu ve 15 gun yasal haklari oldugu icin hala beklemedeyim.
  • Geçen hafta banada vurdular.Bomboş yolda geldi vurdu.%100 karşı taraf suçlu.
    aracımda 11.500 tramer çıktı.Değer kaybı açtım yapılcak işlem şu :

1.asla bi aracıya gerek yok kendin maille yapabilrsin.
    2.kaza fotoğrafını ve değer kaybı dilekçesini doldurup karşı tarafın sigortasına mail atıyorsun.

Mahkeme ,vekalet vs birşeye gerek yok.Ben sadece maille işlemleri başlattım.

Henüz ödeme yapılmadı 15 gün içinde sonuçlancakmış
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.