Şimdi Ara

Araçda kaç mikron üstü boyalıdır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kaç mikron üstü boyalı kabul edilir. 140 mikron lar boyasızdır değil mi

• Boyalı ya da boyasız olması mikron değeriyle ölçülmez. Fabrikaların bir parçayı 3 kere boyama hakkı var. 300 mikron diye boyalı 140 mikron diye de orjinal olacak diye bir şey yoktur. Mikron boya yapıyorlar artık, ince boya atabiliyorlar 100 mikron ya da daha düşük şekilde. Bu gözle anlaşılabilir.

• Hiç bir araçta standart bir mikron değeri yoktur.

• eskiden 140 mikron orijinal kabul edilirdi ama artık pek bir önemi yok orijinal değerinde boya atıyorlar. sağ solundan ton farkı yoksa siz boyasız kabul edin
  • Cevap veriyorum; Youtube Tarcanlar Oto Ekspertiz videoları.

@hainz17

• Tarcanlar daha evvelinde boya işiyle de uğraştıkları için yapılan fabrikasyon boya ve sonradan yapılan boyayı ayırt ediyorlar. Mesela boya yapılırken havadan düşen tozlardan. Ayrıca fabrikasyon boya fırın boya olduğu için daha sağlamdır.
  • Aracın marka modeline göre değişir mesela Golf 6 opak renkler de 300 micron fabrikasyon boyalı araçlar var fabrikadan 2 kat boyanmış.

Micron ve boya ölçüm cihazı hikaye.

Göz ile anlayabilmek en doğrusu
  • Net bir şey söylemek oldukça zor aracıma ekspertiz yaptırmadım tanıdığım eski yetkili servis çalışanı olan özel servise götürdüm. Daha araca bakmadan mikron yüksek gelebilir boyalı diye düşünme dedi nitekim öyle de oldu araçta 2 parça lokal boya var boyalı kısımlar 130-150 arası gelirken aracın geri kalanı 190-200 arası geliyor boyalı parçaların mikron değeri daha düşük. Göz ile anlamak önemli o da ustalık gerektiriyor.
  • 0 (yazıyla sıfır) mikronun üstü boyalıdır, binaenaleyh boyazsız araba yoktur.

• boyasız olupta 3 aracın bribirine eklendıgı bir ulkede bu soruyu sormamıssın kabul edıyorum.. işin garibi bu soruyu soran bır arkadas vardı sonra o aldıgı mercedes aracını 10 yıl sonra satarken aslında mercedes degılde el yapımı bir araca bindiğini anlamıstı boyle ekleme.. ASlında hiç mercedese binmemişti . ilginç bir yasam tarzı

• Bu saatten sonra mikron değeri pek bir anlam ifade etmiyor... Sanayiide artık 0.90 la bile parca boyayabilen ustalar mevcut.

Anca işin duayeni bir usta gözle muayenede anlayabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.