Şimdi Ara

Defalarca takla atan Tesla Model 3, sağlamlığıyla güven verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Saatte 110 kilometre hızla otobanda ilerlerken kaza yapan Tesla Model 3, defalarca takla atmasına rağmen gösterdiği performansla güven tazeledi. Daha önce yapılan çarpışma testlerinden oldukça pozitif sonuçlar alan Model 3, bu kazayla birlikte gerçek dünya koşullarında da güvenilir bir araç olduğunu göstermiş oldu.

Normal koşullarda elektrikli araçların tabanında bulunan bataryalar dolayısıyla takla atması oldukça zor. Fakat yeterli hız ve rampa görevi görebilecek herhangi bir obje birleştiğinde bu tür vakalar yaşanabiliyor. Haberimize konu olan Tesla Model 3 de maalesef böyle bir durumla karşılaşmış. Fakat güzel haber şu ki içindeki sürücü kazayı sadece hafif morluklarla atlatmış.

Kaza yapan kadının eşi olayı Reddit hesabı üzerinden duyurdu ve Model 3’ün son durumunu gösteren bazı fotoğraflar paylaştı. Aracı 3 ay önce aldıklarını ve 10 bin kilometrede olduğunu belirten kullanıcı, Model 3’ün güvenlik konusunda son derece iyi bir performans gösterdiğini dile getirdi. Paylaşılan fotoğraflarda kabin tarafının zarar görmediği, hava yastıklarının başarılı bir şekilde açıldığı ve camların paramparça olmasına rağmen dağılmadığı görüldü.

Elbette yaşanan tek bir kazayla Tesla Model 3'ün sağlamlığı konusunda kesin bir kanıya varmak oldukça zor. Üstelik bu durum Tesla'nın oto pilotuyla ilgili yaşanan kazaları ve çarpışma sonucu alev alan bataryalarını da unutturmuyor. Fakat Model 3'ün bu kazada sergilediği performansı görmezden gelmek de araca haksızlık olur.

İşte defalarca takla atan Tesla Model 3’ün kazadan sonraki halini gösteren fotoğraflar:

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Bu araç sadece güvenilirliği için bile alınır. Ailemi eşimi dostumu güvenli araçlara yönlendiriyorum. Bırakın bu yok görünüşmüş, yok çok yakarmış, yok az kaçarmış meselelerini. Bir insan için öncelik bence güvenliktir. O araçlarda sadece sadece siz değil eşiniz çocuğunuz aileniz seyehat ediyor. Az yakıyor diye yada büyük diye ticarı alıp tek hava yastığı ile seyehat edenler var. Sırf şekil olsun diye arazi aracı alıp 'ibre şunu gördü abii' diyenler... Bişey diyemiyorum.
  • reklam meklam abi adamlar elektrik devrimi yaptı.

• Ulan ne koyar be. Adam büyük ihtimal önsipariş verdi kaç ay belki yıl bekledi sonra 10bindeyken aracın geldiği duruma bak. Şükür can kaybı vs. Olmamış.

• Bu araç sadece güvenilirliği için bile alınır. Ailemi eşimi dostumu güvenli araçlara yönlendiriyorum. Bırakın bu yok görünüşmüş, yok çok yakarmış, yok az kaçarmış meselelerini. Bir insan için öncelik bence güvenliktir. O araçlarda sadece sadece siz değil eşiniz çocuğunuz aileniz seyehat ediyor. Az yakıyor diye yada büyük diye ticarı alıp tek hava yastığı ile seyehat edenler var. Sırf şekil olsun diye arazi aracı alıp 'ibre şunu gördü abii' diyenler... Bişey diyemiyorum.

• Benim anlayamadığım 1. ve 7. fotoğraflarda sol arka jant neden farklı? Akıllara başka sorular getiriyor.

• Model 3'e dandirik diyenleri bekliyoruz :D

• mustbeaninja kullanıcısına yanıt
    jant kapağı çıkmış
  • Sanmıyorum hocam çok kollu bir jant olarak gözüküyor kapak olsa bu kadar kollu olup aradan disk görünmezdi bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana taklalarla gelme, yandan ölümcül darbelerle gel tesla.

• Tr de olsa çıtır hasarlı kategorisine sokarlar ;)

• Alınan her üründe güvenliğe önem vermek önemli, hele ki can taşıyan bu tip araçlarda. E tabii "bu çok güvenli abi bunda bana bir şey olmaz" diyip aşırılıklara kaçmamak lazım. %70 güvenlikse %30 nasiptir kazadan sağ çıkabilmek...

• Adamların reklama ihtiyacı yok ki, siparişleri zor yetiştiriyorlar zaten.

• Helal olsun adamlara

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemen sanayii ye çekerler 1 haftada toplarlar 1 parça değişen 3 parça boyalı tramerde yoksa sıfır fiyatına yakın satarlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 7. resimde göremedim ama 1 ve 4. resimde sol arka jantlar farklı. Birisi çekimlerin arasında jant denemiş belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smegal

bana taklalarla gelme, yandan ölümcül darbelerle gel tesla.
    https://www.youtube.com/watch?v=33J-f7vtcO8

Pole Test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2673E0F4 -- 19 Temmuz 2018; 14:39:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustbeaninja

Benim anlayamadığım 1. ve 7. fotoğraflarda sol arka jant neden farklı? Akıllara başka sorular getiriyor.
    Jant kapağı çıkmış aerodinamik jant kapağı var

https://www.youtube.com/watch?v=-IOIKcD2gTE

0.39 dan itibaren izleyin.
  • Model 3 ün içi leeeş

• Forumda neden sürekli Tesla konuları görüyoruz? Tesla'yı ben de severim ama bu tür kazalar hergün sayısız kere oluyor. Bu konunun haber değeri taşıyan bir yanı olduğunu düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustbeaninja

Sanmıyorum hocam çok kollu bir jant olarak gözüküyor kapak olsa bu kadar kollu olup aradan disk görünmezdi bence
    Tesla 3 aero wheels :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.