Şimdi Ara

Deadlift Lovers (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
4.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Insallah yapacagim gunleri gorucem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende evde deadlift , squat , yapıyorum hemde çeşitleriyle birlikte mesela 1/2 squat , sumo squats,

bodybeastle tanıştığım güne şükrediyorum
  • Sorman hata forumda max 100-150 kilodan aşağı yoktur
  • benimde belim biraz sıkıntılı çok çabuk ağrıyor doktor birşey yok dedi ama bilmiyorum belle ilgili hareketleri hiç yapamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

İkinci deadlifti ben bacak gününde arka bacak için yapıyorum. o şekil yapıldıgında arka bacağa daha çok vuruyor.

İlk deadlift klasik, sırt,bacak karışık.

çok ağırlık ile olmuyor değil mi ? yada benmi yapamıyorum.
    fazla ağırlık takınca bacaklarım istem dışı bükülüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

İkinci deadlifti ben bacak gününde arka bacak için yapıyorum. o şekil yapıldıgında arka bacağa daha çok vuruyor.

İlk deadlift klasik, sırt,bacak karışık.

çok ağırlık ile olmuyor değil mi ? yada benmi yapamıyorum.
    fazla ağırlık takınca bacaklarım istem dışı bükülüyor.

Bacak için yapılan deadliftte ağır giremiyorsun ,yani en azından ben giremiyorum .40 kg ı takınca arka bacağım yırtılacakmış gibi oluyor zaten
  • Bel sakatsa yapmayın arkadaşlar, hyperextension deneyin. hafif dumbbell ile deadlift yapın yada.. o da faydalıdır. ben ilk öyle başlamıştım.

arka bacak stiff leg deadliftte çok ağır çekmeye gerek yok, zaten ağır girecekseniz ya romanian yapın yada sumo deadlift... stiff leg'de çok ağır çekmenin bi manası yok bana kalırsa. çok tekrarla arka bacak daha iyi geriliyor
  • Deadlift+Squat sız program program degildir.

• Yapan arkadaşlar kaç kiloyla yaptıklarını söylesinler bi zahmet
  • 90 kilo ile 4 tekrardan 5 set yapıyorum
  • 40-50 kilo yapıyorum, çünkü bel konusunda çok zayıfım, 1 yıl önceye kadar voleybol oynadım, servisi şahsen çok iyi kullanırdım o zamanlar zayıf olmama rağmen ama belimin sol tarafı sakatlandı. Sürekli sağ elle vurunca topa çapraz bir şekilde sol bel kaslarım zedelendi. Bu nedenle bıraktım, 1 yıl geçti, hala %100 toparlayamadım sakatlığı. Bel büyük risk vallahi.
  • bel büyük risk... kesinlikle doğru...

ancak büyük risklerle mücadele etmek için zaman kaybetmeden küçük küçük adımlar atmak lazım...

meselam deprem... büyük risk... binlerce kişinin hayatı, milyonlarca kişinin malı mülkü, işi gücü demek... peki 14 senede ne adımlar atıldı zorunlu deprem sigortası ve daha önemlisi bina inşa yönetmeliği dışında...

bu da aynı şey... o yüzden sakatlanmana rağmen bu riskin peşinin bırakmaman ve üstüne gitmen çok doğru ve örnek bir davranış... yanlız yapman gereken şey çok küçük (haftalık hatta aylık) kilo arttırımları yapmak (yılda 10 kilo bile arttırabilirsin). yoksa deprem örneği gibi olur... minik minik ama durmadan, istikrarlı şekilde artış olacak...
  • her set tek tekrar, toplamda 5 tekrar. üstüste 3 tekrar yapabilecek duruma geldiğimde ağırlığı artırıyorum. şu an 175kg'deyim. asıl hareketler bitince de doğru form yerleşsin diye 30-40 kg atıp 5 tekrarlık bir set daha yapıyorum forma maksimum dikkat ederek.
  • maaşallah hocam...

ilk günlerle şu andaki haliniz arasındaki farkınız nedir sizce ?

(kuvvet - görünüş olarak)

Bu muhteşem hareketten çekinen arkadaşlara da ilham olsun.
  • pazartesi deadlift yaptım,bel sorunlu zaten,sol ayağa vurdu hemen ağrılar,bana göre değil....
    squat ve good morning e devam
  • kuros kullanıcısına yanıt
    eyvallah. kuvvet olarak çok fark ediyor orası kesin. ama görünüşe de bir o kadar az etki eden bir hareket olabilir. diğer hareketler sayesinde görüntümde de çok fark var onun için kesin bir şey söyleyemiyorum.

strap lafı geçmiş, strap alana kadar 130-140kg civarındaydım ve bayağı yavaş ilerliyordum. strap kullanmaya başlayınca çok daha hızlandı ilerlemem. sonuçta o kadar ağırlığı çekmeye çalışınca ilk parmaklar teslim oluyor, olmayacaksa bile insan tereddüt edip harekete tam konsantre olamayabiliyor. barfiks için de çok iyi oluyor strapler.
  • aman hocam, ayağa vuruyorsa fıtık alarmı diye biliyorum. teşhis konmadıysa hemen bir doktora görünün. fıtık varsa deadliftten sakının=)
  • Tebrik ederim dostum, ben de 190 kilodayim. Tek tekrar miktari tabii :) 175 ten bu rakama 2 hafta gibi bi surede cıktım, neyin etkisi oldu emin degilim. Pazartesi 200 denedim 3 seferde de olmadi. 195le yetinecegiz artik. Hedefim yaz sonuna kadar 500 pound, yani 225 kg civari ediyor. Insallah ulasiriz. Herkese kolay gelsin, sevgiler

• 200 kg oldu arkadaslar bu aksam itibariyle. P.tesi uc kere denedigim halde yapamamistim ama bugun tek seferde geldi. Form mukemmel degildi ama sonucta PR :) Kisacasi mutluyum. 80 kg ile baslamistim mart ayinin ortalarinda. Bugunleri gormek cok mutlu ediyor. Herkese iyi idmanlar dilerim, motivasyonunuz hep ust duzeyde olsun. Cunku bazen sizi mutlu eden tek sey idman yapmak oluyor. Sevgiler.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.