Şimdi Ara

DDR3 3kanal belleği 2 kanala takabilirmiyiz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben AMD kullancısıyım yeni toplayacağım sistemde ddr3 bellek kullanacağım ama ddr3 2 kanal belleklerde iş yok gibi 3 kanallarda daha fazla seçenek performans v.b. var bu yüzden 3 kanal ddr3'ü 2 kanal anakarta takarsam ne olur çalışırmı performans düşüşü olurmu ne gibi sonuçlar alırım bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler...

• ddr3 2 kanallı ddr3 kanal destekli anakarta takılıp çalıştırılıyor yani sanırım evet çalışır galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: 01000101e

Ben AMD kullancısıyım yeni toplayacağım sistemde ddr3 bellek kullanacağım ama ddr3 2 kanal belleklerde iş yok gibi 3 kanallarda daha fazla seçenek performans v.b. var bu yüzden 3 kanal ddr3'ü 2 kanal anakarta takarsam ne olur çalışırmı performans düşüşü olurmu ne gibi sonuçlar alırım bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler...

Hiç bir sorun yaşamazsın. Tek takıp kullansan da olur....
  • Şu an kullandığım anakartta 4x1gb ddr2 ram kullanıyorum onda ramlerden birini çıkardığımda 3 gb olunca bilgisayar açılmıyor o tarz birşey olmaz değilmi
  • onun garantisini kimse veremez işte..

Denersin...
    Çalışmazsa genelde ramlerin yerini değiştirince açılır...
    Aynı özellikte ramler işte...yerleri değişince neden çalışmaz anlaşılır bi olay değil.
  • Beyler doğru söylüyorsunuz garanti veremezsiniz ama alıpta birini kullanamazsam çok kötü olur deneyenler varsa ona göre almam daha mantıklı olur bence yoksa çift kanallarla yetinmek zorundayım teşekkürler herşey için
  • quote:

Orjinalden alıntı: 01000101e

Beyler doğru söylüyorsunuz garanti veremezsiniz ama alıpta birini kullanamazsam çok kötü olur deneyenler varsa ona göre almam daha mantıklı olur bence yoksa çift kanallarla yetinmek zorundayım teşekkürler herşey için

3 kanal olayı belleğe göre belirlenmez...
    3 kanal olan anakarttır...
    3 tane aynı ram alırsın anakart onları 3 kanal olarak çalıştırır...
    aynı 3 tane rami 3 kanal desteği olmayan anakarta takarsan yine çalıştırması lazım ama 3 kanal olamaz...

Ram bildiğin ram yine...3 tane 2 tane 1 tane aynı hepsi...
    Yanisi ramin 3 kanalı olmaz...3 tanesi olur...
    Sen 3 kanal desteğim yok anakartta ama uygun 3 tane ram buldum dersen al yine...

garantisi yok dediysek, çalışmama ihtimali %5 max.
    bütün ramlerin %5 i sorun çıkarabilir...farklı bi durum yok yani...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.