Şimdi Ara

ddr ve gddr2 ne oluyo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler bu ekran kartlarındakı ddr ve gddr2 nasıl bişi bu eax700 ve x1300 pro arasında boyle bır durum var yardımı dokunanlara tesekkur ederım....

• ddr2 ddr dan daha yüksek saat hızlarına sahip ve dolayısıyla daha fazla performans verebilior
  • DDR ramlerle kıyasla
    misal ddr ram 4oo mhz iken bugnkü ddr2 ramlerimiz 667 hatta 8oo mhz hıza ulaşmış durumda..
  • quote:

Orjinalden alıntı: samurcom

DDR ramlerle kıyasla
    misal ddr ram 4oo mhz iken bugnkü ddr2 ramlerimiz 667 hatta 8oo mhz hıza ulaşmış durumda..

hm,normal ramlerle hiç kıyaslama bence , ekran kartı ramlerinde adamlar bellek frekanslarını arttırırken gecikmeyi de düşürebiliyorlar , keşke sistem ramleri de böyle olsa!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamikazeden

quote:

DDR ramlerle kıyasla

hm,normal ramlerle hiç kıyaslama bence , ekran kartı ramlerinde adamlar bellek frekanslarını arttırırken gecikmeyi de düşürebiliyorlar , keşke sistem ramleri de böyle olsa!!!

farkındayım.. ve biliyorum.. ama arkadaşa açıklayıcı örnek vermek için bu yola başvurdum..

• performans olarak gözle görülür bir farkı yok ddr'la ddr2 arasında o yüzden fiyat olarak hangisi işine geliyorsa onu al.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cynsure

performans olarak gözle görülür bir farkı yok ddr'la ddr2 arasında o yüzden fiyat olarak hangisi işine geliyorsa onu al.

yanılıyorsun
  • eee.. bi de gddr3 war...

o ne oluyo..?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Luck_Grabber

eee.. bi de gddr3 war...

o ne oluyo..?

yakında GDDR4 çıkıyor..
    GDDR2 ın daha hızlısı haliyle...
    üst sınıf VGA larda kullanılıyor.. çok hızlı ram tipleridir , gecikme süreleride çok kısadır.. performansları muhteşemdir..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Luck_Grabber

eee.. bi de gddr3 war...

o ne oluyo..?

yakında GDDR4 çıkıyor..
    GDDR2 ın daha hızlısı haliyle...
    üst sınıf VGA larda kullanılıyor.. çok hızlı ram tipleridir , gecikme süreleride çok kısadır.. performansları muhteşemdir..

gddr3 mü gddr4 mü o muhteşem olan...?

• quote:

quote:

performans olarak gözle görülür bir farkı yok ddr'la ddr2 arasında o yüzden fiyat olarak hangisi işine geliyorsa onu al.

yanılıyorsun

valla ben baya araştırmıştım hatta forumda da çok tartışıldı ddr'la ddr2 arasında fark yok (tabii gözle görülür bir fark yok)
  • Olmaz olurmu hadi saat hızlarını geçtim bikere ddr2 daha az voltajla çalışıyor

quote:

quote:

quote:

yanılıyorsun

valla ben baya araştırmıştım hatta forumda da çok tartışıldı ddr'la ddr2 arasında fark yok (tabii gözle görülür bir fark yok)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.