Şimdi Ara

DDR 3 Ram uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar mevcut olarak kullandığım ram linkteki 2x4 gb oyunlarda artık yeteriz gelmeye başladı yükseltmek istiyorum ama sıfır ve 2.el piyasada bulamıyorum onun yerine

linkteki ramlari alırsam uyum sorunu yaşarmıyım acaba

mevcut olarak kullandığım ram (CML8GX3M2B1600C11)

https://www.hepsiburada.com/corsair-vengeance-lp-8gb-2x4gb-1600mhz-ddr3-siyah-sogutuculu-ram-cml8gx3m2b1600c11-pm-bd304182

satın almak istediğim ram (CML4GX3M2A1600C9)

her şeyleri aynı yalnızca CL değerleri değişik mevcut CL 11 satın almak istediğim CL 9

• Ana akım üreticilerden alıyorsan "Corsair, Gskill, Kingston gibi" ramlerin DDR3 olması yeterli. Sistem otomatikman ramleri en yüksek CL, en düşük mhzde calistirir. Yani örnek veriyorum. İki Ramin var. Birisi 2400 mhz CL 11, diğeri 1600 mhz CL9. İkisi birlikte rahatlıkla çalışır. Ama hizlarin 1600 mhz CL11 olur. Yani performans çok düşer. Bu yüzden önerim Ramlerin timinglerini, frekanslarını senin belirlemen. Ben 2x4 Gskill RipjawsX + 2x4 Corsair Vengeance kullaniyorum. İkisi birlikte 2133 mhz CL10 da kardeş kardeş çalışıyorlar şuan ;)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hocam bende eski bilgisayarımdan kalma ddr3 2133 mhz(2x8 gb) xmp profil destekli hyper x predator ram var düşünürsen balıkesir gönen de ikamet ediyorsan beraber testini yapıp elden teslim edebilirim

• Ürün almadıysan crucial ballistix tactical 3x8 24gb ram setim var hocam. 1600mhz cl değeri 8-8-8-20. 1866mhz ve üstüne overclockla stabil çıkıyor test ettim. İhtiyaca göre 2 veya 1 adet olarak verebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.