Şimdi Ara

☠ DAYS GONE ☠ | PS4 / PS5 ANA KONU | TÜRKÇE (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.190
Cevap
65
Favori
327.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benzüne indirim gelince yine depoyu fulle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sosyal izolasyon süreci sebebiyle oyuna yeniden başladım birkaç gün önce.. Yaklaşık bir yıllık aradan sonra new game+ modunda. Oyun ilk çıktığında silip süpürmüştüm.. Bir ay boyunca çok güzel oyalamıştı beni. Teknik sorunlar dışında oyunun neden sevilmediğini ve neden inceleme puanlarının bu kadar düşük olduğunu anlamıyordum. Motor üzerinde giderken yaşanan frame düşüşleri, uzun saatler oynadıktan sonra kaplamaların bulanıklaşması açık dünyada seyir halindeyken San Andreas misali haritanın altına düşmeler, düşmanların birden spawn olması gibi türlü türlü sorunlarla karşılaşmama rağmen oyunun dünyası beni içine çok güzel çekmişti. Bu arada oyunu ilk revizyon ve halk arasında "fat kasa" olarak nitelendirilen cihazda oynamıştım. Death Stranding'i üst düzeyde deneyim edebilme açısından geçtiğimiz Kasım ayında PlayStation 4 Pro'ya geçiş yaptım. Bu sebeple de severek oynadığım oyunları zaman zaman tekrardan oynuyorum şu dönemde. Velhasıl.. Bir senelik süreçte oyuna güncellemeler ve çeşitli ek modlar geldi. Şu an Pro'da eski fat kasada yaşadığım olumsuzlukların çoğunu hissetmiyorum. Evet hala yer yer motorla giderken çok küçük düşüşler hissediyorum ancak eskisi kadar değil. Yine bazı bölgelerde kaplamalar kayboluyor. Ancak oyuna etkisi neredeyse yok. Havaların ısınmasıyla birlikte birde malumumuz fan sesi de yıpratabiliyor biraz. İlk oynadığım versiyondan daha stabil bir halde oyun. Bunun standart kasa ile Pro arasındaki geçişten mi kaynaklandığını yoksa gelen güncellemeler ile birlikte oyunun daha stabil bir hal aldığı konusunda pek fikir sahibi değilim açıkçası. Kısacası Days Gone bence çok daha geniş bir ilgiyi hak ediyor. Dünyası ve hikayesi tanışılmaya değer bir oyun. Alıp-almamak arasında kalanlara oyuna şans vermeleri konusunda bir daha düşünmeleri taraftarıyım.

Unutmayın, değer vermek intihar etmek gibidir.

• Aldım bitirdim sattım . Simdi bir kez daha aldim. Su dönemde oynanacak en iyi oyunlardan.

• Oedon kullanıcısına yanıt
    Güzel bir yorum yapmışsınız teşekkürler hocam. Bende 1 yıl aradan sonra tekrar başladım ilk oynadigimda sadece hikayeyi bitirip satmıştım şimdi hikayeyi bitirdikten sonra tüm gorevleri yapıp %100 bitircem ama fan sesi inanılmaz derecede artmış gibi konsoldan çok fena ses geliyor nerdeyse oyunun sesini duyamıyorum ve süpürge çalışmış gibi bunun bir çözümü de yok sanırım .

• dimontales kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı sorun bende de var.Ps4 slim kasa var oyunu açar açmaz acaip şekilde fan sesi geliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oedon kullanıcısına yanıt
    Hocam, oyunda kaç tane sürü ile karşılaşıyoruz şuana kadar 5 sürü öldürdüm fakat halen sinematiklerde sürüler görünüyor.

• Napalm yapmak için birahi lazım bunları nerden bulabilirim

• dımmışali kullanıcısına yanıt
    Toplamda 40 tane sürü olması gerekiyor. Tabi bunlar opsiyonel. Oyunu bitirmek için hikaye görevi olarak 2 yada 3 tane sürü denk geliyor ama.
  • dimontales kullanıcısına yanıt
    gezerken durup boş evlere vs heryeri gezersen bulursun..yetenek gelistirme de hangisiydi unuttum ismini ama bulabilirsin menude,molotof napalm vs tasima sayisini artiran yetenegi aç.

• Arkadaslar kamplar hakkinda bilgi verebilecek biri varmi? Mesela en iyi silah hangisidir? Hangi kampta bulunur? gibi..ben iron make nin kampa daha cok yatirim yapiyorum silahlari guzel gibi geldi..surulere hala bulasamiyorum..yetenek seviyemden cephane kapasitemi artirmama ragmen hala yetersiz geliyor..tuyo verebilecek arkadaslar varmi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican88 -- 20 Mayıs 2020; 15:1:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alican88

Arkadaslar kamplar hakkinda bilgi verebilecek biri varmi? Mesela en iyi silah hangisidir? Hangi kampta bulunur? gibi..ben iron make nin kampa daha cok yatirim yapiyorum silahlari guzel gibi geldi..surulere hala bulasamiyorum..yetenek seviyemden cephane kapasitemi artirmama ragmen hala yetersiz geliyor..tuyo verebilecek arkadaslar varmi :)
    Bence en iyi silah "Chicago chopper" sanırım "Wizard Island" kampındaydı. ama güven seviyeni 3 yapman lazım
  • alican88 kullanıcısına yanıt
    ne yapcan suruleri bosver,biraz karakter ve silahlarin gelişsin patates yaparsin onlari keyifle..onlarla ugrasmak ayri bir zevk..

• quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

ne yapcan suruleri bosver,biraz karakter ve silahlarin gelişsin patates yaparsin onlari keyifle..onlarla ugrasmak ayri bir zevk..
    Silah gelisimi derken ustad :) yani daha seviyeli silahlr almak dimi? Yoksa onlarda gelistiriliyormu :) ben simdi iron mikenin kampa yatirim yapiyorum seviye 3 e cikarip swat silahini alacam..yeteneklerden mermi penatrasyonunu actim..ama hala cok zayifim :) su wizard island nezmaan acilacak acaba orda iyi silahlar varmis

daha iyi silahlara sahip olunca..birde bunlarin sarjor gelistirmesi vs biseyleri var galiba..seviyen artinca daha iyi silahlar olacaktir tuccarlarda..nero noktalarini yap
    saglik ve canlilik artirmak zaten işi kolaylastirir..

• Şubat indiriminde aldığım oyunu bugün öğlen itibariyle bitirdim.Daha doğrusu ana hikaye tamamlandı.
    Ufak tefek yan görevler vs kaldı onları bırakıp oyunu sildim yer açılsın diye.

Ne bileyim içim bir tuhaf oldu bitirip silerken.Dediğim gibi yaklaşık 2.5 ay gibi bir süre içinde bitirdim.
    Yeri geldi 10 gün hiç açmadım,yeri geldi her gün 2-3 saat nefes almadan oynadım.Bazı zamanlar sıkıldım çok sıradan geldi,bazı yerlerde gerçekten oradaki benim gibi nefesimi tutarak oynadım.

Sonuç olarak 90 küsür lira gibi bir paraya almıştım verdiğim paraya helal olsun diyorum.
    Artısını eksisini düşününce kesinlikle güzel tarafları daha fazla olan bir oyundu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert_özcan -- 20 Mayıs 2020; 21:52:37 >
    hocam, Wizard Island ın ne zaman açılacağı; bakmayabilirsin istersen tabii ki

Şu an Iron Mike’ın kampındaymışsın Lost Lake yani, oradan sonra Wizard Island açiliyor az kalmıştır..

Sürüler için en iyi silah arkadaşın dediği gibi “Chicago Chopper” 50-55 tam net hatırlamıyorum şarjör kapasitesi var, bu silahı alıyorsun Wizard Island’da,
    Sonra Napalm bombası var. Molotofun 2 kat büyüğü alev topu çıkartıyor gibi düşün,
    Bunları topla, sonra NERO Enjektörlerinden can ve dayanıklılık(dayanıklılık, sürü savaşındayken bol bol koşman, yuvarlanman gerekeceği için önemli canla beraber) bir de ODAK a verebilirsen iyi olur ODAK süreni uzatır.

Bunları tamamla, sürüye git karşına al sürüyü, 2-3 napalm i soldan sağa çizgisel halde koşarlerken sana önlerine at bombardımanını yap cayır cayır yanmaya başlayacaklar sonra çek Chicago Copper ini 55 mermiyle birlikte ODAK’ı bi aç sağdan sola tara hepsini ağır çekimdeyken kurşuna diz bunu bi kaç kez tekrar ettin mi kaçarak koşarak yeniden bomba üreterek basitçe halledersin keyifde alırsın.

birde benzin bidonu/patlayıcı varsa sürü bölgesinde sürüleri oraya çek oraya koş, odakdayken bidon veya patlayıcıyıda patlatırsın bomba görevi görür ek, Sağlık Çantası alırsın kamptan birde tam teçhizat Bordo Bereli gibi telsizi kapatarak dalarsın
    Deacon St. John out.
    Canım Sürüye dalmak istedi

• Bazı sürüler haritada çıkmıyor onları nasıl bulabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: çikko

hocam, Wizard Island ın ne zaman açılacağı; bakmayabilirsin istersen tabii ki

Şu an Iron Mike’ın kampındaymışsın Lost Lake yani, oradan sonra Wizard Island açiliyor az kalmıştır..

Sürüler için en iyi silah arkadaşın dediği gibi “Chicago Chopper” 50-55 tam net hatırlamıyorum şarjör kapasitesi var, bu silahı alıyorsun Wizard Island’da,
    Sonra Napalm bombası var. Molotofun 2 kat büyüğü alev topu çıkartıyor gibi düşün,
    Bunları topla, sonra NERO Enjektörlerinden can ve dayanıklılık(dayanıklılık, sürü savaşındayken bol bol koşman, yuvarlanman gerekeceği için önemli canla beraber) bir de ODAK a verebilirsen iyi olur ODAK süreni uzatır.

Bunları tamamla, sürüye git karşına al sürüyü, 2-3 napalm i soldan sağa çizgisel halde koşarlerken sana önlerine at bombardımanını yap cayır cayır yanmaya başlayacaklar sonra çek Chicago Copper ini 55 mermiyle birlikte ODAK’ı bi aç sağdan sola tara hepsini ağır çekimdeyken kurşuna diz bunu bi kaç kez tekrar ettin mi kaçarak koşarak yeniden bomba üreterek basitçe halledersin keyifde alırsın.

birde benzin bidonu/patlayıcı varsa sürü bölgesinde sürüleri oraya çek oraya koş, odakdayken bidon veya patlayıcıyıda patlatırsın bomba görevi görür ek, Sağlık Çantası alırsın kamptan birde tam teçhizat Bordo Bereli gibi telsizi kapatarak dalarsın
    Deacon St. John out.
    Canım Sürüye dalmak istedi
    Cok tesekkur ederim hocam verdiginiz bilgiler icin..spoiler takintim olmadigi icin direk okudum :) napalm icin neyi birlestirmem gerekiyor yada ne bulmam gerekiyor..henus sadece molotof uretebiliyorum tabi bide tesirli patlayicilar var el bombasi ve sis bombasina benzer..silahlar konusunda bir ipucu vermisti sanirsam sarsor kapasitesini buyutmek icin..ben yeteneklerden actim ama tuccarlada boyle bir ek sarsor yada kapasitesini artiran bir satisa denk gelmedim..suan icin sadece 1 suru oldurebildim oda dediginiz gibi patlayacilarin oldugu yere cekip onlari patlata patlata suruyu geberttim :) wizard islanda gelmesine geleyimde daha onu seviye 3 yapmak var birde onla ugrasacam :) iron mike suan 2.seviye ve 3 yapacam diye cok ugrasiyorum..en azindan yan silaha tabancadan kurtulup uzi alayim diye ugrasiyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dimontales

Bazı sürüler haritada çıkmıyor onları nasıl bulabilirim?
    Hikayede belli bir noktaya geldiğin zaman sürülerin yerleri haritada bir ikon ile gösterilmeye başlıyor. Bir tanesine yaklaştığın zaman ikon kaybolup o alanda 3 farkli kırmızı bölge çıkıyor haritada. (Daha az veya daha çok olduğu da olabilir emin değilim ondan) Bu şu demek; Oradaki sürü o 3 kırmızı bölgeden birinde. Eğer gündüzse kapalı alanda, gece ise dışarda dolaşıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Rica ederim hocam ne demek,
    Napalm için Wizard Island’da tanışacağın bir adam olacak orada açılacak o bomba şuan için Lost Lake’de falan onu bulup kullanamazsın yani hocam..

Ayrıca tekrar kontrol ettim de Chicago Copper silahı için Güven Seviyesi 3 değil 2’imiş. Güveni 2 yapmakda Wizard Island’da kolay, görevleri keyiflidir sıkılmadan 2 yaparsın silahı alırsın hemen hemen o zamanlarda da Napalm i kullanmaya başlarsın
    Ancak şu şarjör kapasitesini nasıl arttırıyorduk tam aklımda değil gece bi oyunda bakmaya çalışacağım tekrar nerden nasıl arttırıyorduk diye.

Ayrıca oyunda bi yerden sonra hikaye gereği bazı Sürüleri Öldürme görevi var, yani belli bir güce, belli bir teçhizata geldiğinde oyun artık gücünün yeteceğini anladığında sana bunu görev olarak verecek Napalm dir Copper silahıdır hepsi sende olacak o zaman.
    Yani sürüler için acele etmenize gerek yok, belli bi noktaya kadar ayıya dayı demeye devam et hocam :)

• 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.