Şimdi Ara

Davlumbaz motoru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
1
Favori
703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar. şöyle bir sıkıntım var yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Mutfakta olan davlumbazın motoru (elektrik motoru salyangoz motor) yağdan dolayı pervanesi dönmemeye başladı.
    Bende, bu motoru davlumbazdan ayırdım. bir kısmını sökebildim ve ve yağ çözücü ve pas sökücü ile temizlemeye çalıştım. pervane üzerindeki yağların bir kısmını çıkarttım. Ancak bir kaç hafta sonra yine çalışmamaya ve pervane dönmemeye başladı. Herhalde içine kadar işlemiş bu yağlar ancak içini temelli açamıyorum. İçindeki mil bağlantının vidası filat yok. motor komple olarak temizlemeye çalışıyorum yani,
    Ben bu motor üzerindeki yağları nasıl çıkartırım.
    Yağ çözücü alsam ve kovaya döküp içine motoru koysam daha sonra elektrik aksamında sıkıntı olurmu

• Motorun fotoğrafları var mi? Balata spreyi veya kontak spreylerle temizlenebilir belki.
  • Yerinden sökünce çekerim fotolarını Ancak, dediğin Balata spreyi veya kontak spreylerle olacağınıda pek zannetmiyorum. çünkü direk motor içine erişemiyorum. Malum tam parçalama imkanım olmadı.
  • Plastik kasalı ve vidası yok ise klipsli veya tırnaklı olarak geçme olabilir. Temizlik esnasında kullanılan kimyasal ların motorun sargılarına zarar verme ihtimali var, motor kısmında kalan temizlik sıvıları iletken olabilir ve kısa devre yaparak sorun çıkartabilir.
  • Motor yatak sarmış muhtemelen. Yağ ve pas sökücüler sökmesine söküyor ama biraz zaman geçince daha beter pas tutuyor. En iyisi wd-40

Alıp deneyin , ulaşabildiğiniz yerlere sıkın. Zaten şişenin ucunda pipet oluyor
  • WD40 OK. artık son çare onunla deneyeyim. yoksa yeni bir motor alıp takayım başka çarem kalmadı.
    Bu arada kimyasal sıvıların zarar verip vermeyeceği konusunda bilgi sahibi oldum. teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.