Şimdi Ara

DATRON 32' LCD RESİMLİ İNCELEME (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
17.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: drberk2

YORUMLAR
    Yurtdışında fiyat performansı ile yok satan ürünü Türkiyede bu fiyata alabildiğim için kendimi şanslı sayıyorum.

Aşağıdaki linklerde sayfalarca tartışıldığı gibi ürün cidden fiyatına göre mükemmel.Yine o forumlarda evinde Samsung Lcd'si olan bir kişinin Samsung'dan daha iyi olduğunu yazdığını okudum.
    http://thedvdforums.com/forums/showthread.php?t=459348&page=1&pp=20

Türkiye de ufotek tarafından Datron adıyla satılan ürünün ufotek'in yaygın servisi ağı ile içiniz rahat olabilir.(Samsunda var örneğin)

Pc bağlantısı için 1024x768-1280x768-1360/1366/1368x768 kabul ediyor.
    En net görüntü 1280x768'de.

Son sözü baştan söyleyeyim bence mükemmel.Bu fiyata göre demiyorum kendi sınıfındakiler arasnda çok iyi bir konumda bana kalırsa.
    Teknosa da gördüğüm lcdler normal yayınlar ve siyah alanlarda bu cihazın yanına bile yaklaşamaz.
    1200:1 kontrast-HDMI-Component-PIP/POP özellikleri en dikkat çekici olanlar.

FİYAT
    PCSATIS'dan aldım 1278 YTL-8 TAKSIT TOSHIBA DVD PLAYER HEDIYELI

MODEL-ÖZELLİKLER
    DATRON 32 N32W551T LCD TV
    [DA-N32W551T]

TEKNİK VERİLER

CİHAZ AOC ÜRETİMİDİR
    Araştırmalarıma göre panel üreticisi CMO isimli bir firma ve bu Samsung, LG-Philips ve AU-Optronics'ten sonraki 4 lcd üretici olarak tanımlanmış.

CeBIT : LCD, VAextreme technology
    Amongst panels' manufacturers, we know Samsung, LG- Philips and AU-Optronics. The others are less popular. There is however a fourth "big" one, that has very ambitious plans for the months to come: CMO. Lately they have released wide TN 19" panels. All 19" monitors of this type or using their panels.

CMO also sells VA panels. The name of their last panel generation was S-MVA. In the future, it will be VAextreme. The response time decreases to 6.5 ms the contrast ratio increases to 1200:1. This new generation is included in several monitor and TV panels and in this very impressive 56" TV which resolution is of 3840 x 2160 pixels!

Bu koyu kısımda anlatılan (Datron da kullanılan) panelin S-MVA'nın VAextreme isimli yeni bir versiyonu olduğu.

AOC SERVİSİ TARAFINDAN E-MAİL İLE GÖNDERİLMİŞ TEKNİK ÖZELLİKLER

Model No.: L32W551T, N32W551T
    Feature 32” Wide screen
    WXGA (1366 x 768) Resolution
    High Brightness (500 cd/m2)
    High Contrast Ration (1200: 1 )
    Wide Viewing Angle (176 H / 176 V)
    Built-in Full channel Tuner with Nicam, Teletext.
    Graphic (D-SUB), PIP (Video on Graphic, Video on Video) POP
    LCD Panel Screen Size 32” TFT-LCD Panel (CMO)
    Aspect Ratio 16:9
    Resolution 1366 × 768 (WXGA)
    Display Area (opening) H x V 709mm × 399mm
    Pixel Pitch 0.519mm × 0.519mm
    Display colors 16.7 million
    Contrast Ratio 1200:1
    Brightness 500cd / ㎡
    Viewing Angle 176°(Horizontal) / 176°(Vertical)
    Response Time 6.5ms (Grey to Grey)
    Lamp Type/Life 60000 hr
    Color Temperature 6500/9300 Kelvin degree
    PC Input Signal Input D-SUB
    PnP compatibility DDC2B
    Input frequency FH: 31.5KHz to 48KHz FV: 56Hz to 75Hz
    Recommended 1024 x 768 (60Hz)
    Input Audio Mini-jack for stereo (3.5ø)
    Audio Output Audio Output: L / R Speaker (built-in): 7W+7W
    Headphone Mini-jack for stereo (3.5ø) Line-out (3.5ø)
    Table Stand Included
    Wall Mount Yes
    Video Inputs AV1, AV2 Scart1 (RGB+CVBS), Scart2 (S-Video+CVBS)
    CMP Component (YPbPr) ×1 Audio L/R ×1
    AV3,AV3-S CVBS ×1/ S-Video ×1 Audio (3.5ø) ×1
    HDMI Audio/Video with HDCP ×1

RESİMLER YORUMLAR
    Resimlerdeki dikey çizgiler fotoğraf makinasına bağlıdır.Normalde görünmüyor.

DATRON 32' LCD RESİMLİ İNCELEME

XBOX360 COMPONENT 720 BAĞLANTI NBA 2K7 OYUN İÇİ GÖRÜNTÜSÜ

XBOX360 COMPONENT BAĞLANTI ÜZERİNDEN 720P TOKYO DRIFT FRAGMANI - BACKLIGHT BLEEDING DEĞERLEDİRMESİ İÇİN (üst kısımdaki parlak alan oda aydınlatmasından)

XBOX360 COMPONENT BAĞLANTI ÜZERİNDEN 720P TOKYO DRIFT FRAGMANI

XBOX360 COMPONENT 720 BAĞLANTI CARBON OYUN İÇİ GÖRÜNTÜSÜ

DİGİTÜRK SCART BAĞLANTI

BACKLIGHT BLEEDING IÇIN BAŞKA BİR ÖRNEK (DAHA DOĞRUSU NOT-BLEEDING İÇİN)

Fiyat iyi hoş ama,kenarlardaki yansıma çok rahatsız edici.Sadece benim mi dikkatimi çekti diye merak ettimÖzellikle Tokyo Drift filmine dikkat edin.

• Kipa da HSBC Advantage İş Bankası Maximum kartlılara peşin fiyatına 18 taksit

1299/18=72 ytl gibi.
  • Evde hem datron 32' hemde samsung 32' mevcut..İkisindede karşılaştırma fırsatı buldum xbox360ı..

ikisi arasındakı 700ytl fiyat farkına degcek bir farklılık yok gercekdende..sadece oyun konsolu bağlayıp uydudanda tv izlerim diyenler için mükemmel ürün bence datron..Pişman olmazsınız kesınlıkle
  • Yarın bir arkadaşıma daha alıcaz datron enfes bir ürün bu fiyata nerdeyse yurtdışı ile aynı fiyat ve 2000 YTL lik tv lerden hic bir farkı yok . zaten bu ayki chip dergiside ayın ürünü seçmiş DATronu Chip dergisine bir göz atın .
  • Nereden ve kaça alıyorsunuz bende almayı düşünüyorum açil yazarsanız sevinirim şimdiden teşekür ederim
  • bende şu an 21' Sony G500 crt bulunmakta..yakın zmnda bunu satacağım..aklımda iki seçenek 226bw ve bu lcdtv..çok film ve dizi izlerim izlediğim her diziyi HD olarak download ederim 960*528 çözünürlüğünde 700mb şeklinde bunlarda nasıl bir görüntü elde ederim karıncalanma olurmu hiç yani bukdr kaliteli rip indirsemde cihaz herhangi bir kusurunu gösterirmi?..görüntü kalitesine çok önem vermekteyim kullandığım monitördende anlaşılabilir ama taşımak zor geliyor 40kilo var ve kutusu çok büyük oyüzden lcd almak zorundayım çokta film dizi seyrettiğimden dolayıda datron aklıma yatıyor..diğer bir sorumda oyunlarda nasıl cihaz mesela fps tarzında fear,counter oynarım yakında crysis oynayacağım 1366*768'de görüntü nasıldır ve geçişleri çok hızlı bu oyunların monitör yavaş kalıyormu hiç?.son sorumda nette nasıl göz yoruyormu aşırı büyükmü oluyor bu çözünürlükte bu monitöre?

• quote:

Orjinalden alıntı: losthell

..çok film ve dizi izlerim izlediğim her diziyi HD olarak download ederim 960*528 çözünürlüğünde 700mb şeklinde bunlarda nasıl bir görüntü elde ederim karıncalanma olurmu hiç yani bukdr kaliteli rip indirsemde cihaz herhangi bir kusurunu gösterirmi?..

valla losthell dostum ben de merak etmekteyim bu durumu. Eğer makinenle beraber test etme fırsatın olursa lütfen sonucunu bildirirsen sevinirim..
  • @ Losthell

Arkadaşım bu Datron 32" LCD tv, monitör değil. Genelde konsol kullanıcıları ve TV izlicek kişiler satın alıyor.

Bilgisayar performansı için Dakari i nin yazısını aratıp okuyabilirsin. Başlık: "Datron 32" i Monitör olarak almayın"

Gerçi sonradan fikrini değiştirmiş memnunmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surur1 -- 28 Mayıs 2007; 12:37:59 >
  • o arkadaş şu an çok memnun olduğunu dile getirmiş..bnde biliyorum tv olduğunu ama pcde yaptığım işler özellikle HD dizi ve film izlemektir benim..vede oyun oynarım bu ikisindede datronun daha üstün olduğunu düşünüyorum..filmlerde ztn üstünde 32''lik bir cihazda 1360*768 çözünürlüğünde oyun oynamak 22''lik cihazda 1680*1050 çözünürlüğünde oyun oynamaktan çok daha zevklidir düşünüyorum ben..bu konuda çıkmazdayım ztn..net işine gelince monitöre 1metre uzaktan bakabiliyorum dahada fazla hatta mediaplay mousemu alıp arkama yaslanıyorum ki 1600*1200 okdr uzaktan küçük geliyor 1280*1024 yapıyorum yada dpi oranını yükseltiyorum..datronda ise 1360*768 de büyük ekranda okdr uzaktan rahatça okuyabilirim..2 cihazıda kullanmış bir arkadaş veya gerekli bilgileri verebilecek bir arkadaş çok yardımcı olur bana..saygılar..

• Datron direk 1360*768 veremiyor maalesef..1280 768 falan kullanacaksınız d-subdan..

1:1 Pixel mapping olmadığı içinde windowsta biraz zorlar sizi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: losthell

bende şu an 21' Sony G500 crt bulunmakta..yakın zmnda bunu satacağım..aklımda iki seçenek 226bw ve bu lcdtv..çok film ve dizi izlerim izlediğim her diziyi HD olarak download ederim 960*528 çözünürlüğünde 700mb şeklinde bunlarda nasıl bir görüntü elde ederim karıncalanma olurmu hiç yani bukdr kaliteli rip indirsemde cihaz herhangi bir kusurunu gösterirmi?..görüntü kalitesine çok önem vermekteyim kullandığım monitördende anlaşılabilir ama taşımak zor geliyor 40kilo var ve kutusu çok büyük oyüzden lcd almak zorundayım çokta film dizi seyrettiğimden dolayıda datron aklıma yatıyor..diğer bir sorumda oyunlarda nasıl cihaz mesela fps tarzında fear,counter oynarım yakında crysis oynayacağım 1366*768'de görüntü nasıldır ve geçişleri çok hızlı bu oyunların monitör yavaş kalıyormu hiç?.son sorumda nette nasıl göz yoruyormu aşırı büyükmü oluyor bu çözünürlükte bu monitöre?

ben 2 tane 225bw mi satarak uypgrade ettim datrona counter strike source oynuyorum 225 den kat kat fazla zevk alıyorum renkler inanılmaz ekran 6.5 ms hic bir takılma yok gölge yok mükemmel çok menunum. 1280 x 768 oyunuyorum 8800 GTX ekran kartım olduğu için tüm secenekleri sonuna kadar açıyorum oğlumun 1600 x 1200 ünden daha iyi duruyor ekranda

• arkadaşlar şimdi bu datronu pc de kullansam en fazla kaç çözünürlükte kullanabilirim vede pc monitoru olarak tercih etmelimiyim
    tabiki oyun oynamak ve filim seyretmek baya zevklidir heralde
  • şimdi oyun oynamak film izlemek zevklidir diyosan vede nette takılıyosan arkana yaslanıp bu tv bence piyasadaki tüm lcdlerden daha mantıklı..ama ben prof çizimciyim fln dersen ozmn sana Sony 21' G500 önereceğim
  • kullanan arkadaşlar ürün de bir problem varmı..yoksa hala ilk günkü gibimi görüşleriniz...?
  • Arkadaşlar bende bu tv den düşünüyorum acaba doğubanktan 1000 YTL 'ye peşin alabilirmiyim ...
  • Aydın Kipa'dan 1299/18 taksitle aldım. PS3 ü götürüp denedim.

Salonda 720p Bravia var onla da mukayese ettim PS3 performansını.

Hiçbir farka rastlayamadım. HDMI dan bağlıyorum. Gayet başarılı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: surur1

Aydın Kipa'dan 1299/18 taksitle aldım. PS3 ü götürüp denedim.

Salonda 720p Bravia var onla da mukayese ettim PS3 performansını.

Hiçbir farka rastlayamadım. HDMI dan bağlıyorum. Gayet başarılı.

valla süper..
  • Arkadaşlar doğubanktan bu TV yi 1000 ytl ' ye peşin alabilirmiyim ??
  • Response Time 6.5ms (Grey to Grey)
    burda 6.5 yazıyor ama satış sitelerinde 8 ms yazıyor nedir aslı
  • Arkadışıma datronu aldık ilk etapda ekranı açmak zor oluyor bilmediği icin ben tabii baya pişmiş bir datron kullanıcısı olarak ona yol gösterdim neyle karşılaşacağınızı tekrar tekrar yazayım .
    1 )kesinklikle ekran kalibrasyonu yapılmalı . bu şart ve şart ben bunu bilmediğimden aletten ilk başta nefret ettim .
    2 ) 1 1.5 metre çok iyi mesefa en çok zevk aldığım indirdiğim hd clipleri ve filimleri seyretmek . Nette başka bir monitörde dolaşamıyorum bile .
    3 ) 5 gün aletten nefret ediyorsunuz arkadaşımda aynı aşamadan gecti bana bunu nasıl aldırdın dedi şu an ise iyike almışım diyor bana teşekkür ediyor
    4 ) bence 1280:768 de 1:1 denen olay 100/100
    5 )monitörlerle kıyaslarsak
    225 bw bende vardı 2 tane bunu aldığımda bile duruyorlardı 1 tane 19 inch var bir tanede 17 inch samsung 710 var şu an
    Datron o kadar cANLı ki inanılmaz renkler sanki ehranda oynuyor çok ama çok fazla renkli sakın ters anlamayın bu renk açma değil o kadsar güzel renkleri veriyorki ve parlak ekranı ben benq 24 inch çok inceledim satın alıcaktım 22 den enye upgrade ediceğimi bilmiyordum 24 ufak geliyordu ama 30 inch apple lar gerçekten pahalıydı . 24 inch benq ne kadar yerden yere vursam az sakın forumlarda övenlere kanmayın gidin inceleyin inanılmaz soluk çok kötü renkler tam bir takoz hele fiyatı 500 ytl 22 inch 2000 ytl 24 inch hemde daha kötü bir monitör çok komik
    Datron 6.5 ms ve ben genelde counter strike source oynuyorum daha bir kere bile ghosting görmedim alete bayılıyorum daha öncede yazdım ilk 5 gün aleti hic beğenmedim yaşımdan dolayı gelirim iyi yani umurumda değil 1300 e bulduğum aleti 900 e satıcaktım gidip başka bir şey arıyacaktım Yani benim malım diye övmem aman aldım en iyisi demem ama o kadar araştırdımki bunu almadan önce ne bulduysam okudum ve görmeden aldım fakat 5 gün sonra ne kadar haklı olduğumu anladım bana güvenin alın çok mutlu olucaksınız ha hala bir tane 3 gün beliren kırmızı noktam duruyor ekranda ama ben gerçekten çok mutluyum ve yalnızca monitör olarak kullanıyorum arkadaşım hem tv hem monitör olrak aldı o kablo tv de görüntünün çok kötü olduğunu yazmış dvd ise çok iyiymiş ama ben ona bunu monitör olarak tavsiye ettim zaten oda tv olarak kullanmaktan vazgecti salondan bilgisayar odasına alıcak . SOn ise HDTV cliplerimi Pc den iananılmaz bir zevkle izliyorum Benq 24 inch alıp bunu görseydim çok ağlardım . dediğim gigi hele nette gazmak çok ama çok zevkli bence mükemmel bir monitör bu tabii kendinizi bunla sınırlı tutmayın gidin başka lcd tvleride araştırın artık lcd ler bence monitör olarak çok iyi birde 1900x1200 den bahsedeyim bende amd 5600 2 mb ddr2 800 mhz ve 8800 gtx var ben oynıyamazken 1900x1200 siz neyini düşünüyorsunuz ??? hala bilmiyenlere söyleyeyim bugün oyunlarda 1280x768 gerçekten tam bir standart olmuş zaten hd standartı 1280 x 720 ve aa fsa qca ları açınca inanaın bana cözünürlüklerde en ufak bir fark olmuyor eğer lcd tv forumlarını incelerseniz 1900x1200 ve 1280x720 arasındaki farkı anlamak icin 42 inch ve üstü olması gerek hatta 42 inch de bile zor diyorlar ancak 50 inchde analaşılınabiliniyor muş . bunlar kulağınıza küpe olsun daha ps3 ün bile 1900x1200 oyunu yok yani size benim benq 1900 x1200 diyene gülün gecin 24 inchde bir anlamı yok ona senin 42 ve üzeri alman gerek farkı anlaman icin diye cevap verin ve ona kendi parlak ışıl ışıl yanan lcdnizi gösterin ben bir medivieal 2 oyunuyorum ekranı görmelisiniz hele counterda gidin kendinize bir iyilik yapın paranız varsa gercek upgrade yapın 32 inch bir lcd alın datron demiyorum hic bir marka fanatikliğim yok ama datron fiyatına görre inanılmaz iyi fakat bence lcd ler monitörlere bariz bir fark atmış 38 yaşında hayatımın 23 senesini pc monitörü karşısında geçirmiş biri olarak yazdım bunları. yani amatör değil tamamen profosyonel olarak bakın yazdıklarıma .

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.