Şimdi Ara

DARWİN HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ NELER? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
408
Cevap
0
Favori
21.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • insan benim atam maymundur diyorsa bu onu ilgilendirir
  • Niye acaba baska canlılar akıl geliştiremedi ???

Niye maymunlar ormandada insanlar uazaya cıkıyor ??

1. soru :

Bence evrim teorisininde anlattıklarını goz onune alırsak bir ekosistemde iki farklı canlının teknoloji geliştirecek kadar akıl geliştirmesi imkansız. Biri her zaman diğerini yok eder. Çünkü cıkar catısması yasanır. Bilinen insanlık tarihi savaslarla doludur, daha insan insanla geçinemiyorken insan akıl geliştirmiş baska bir canlıylamı gecinecekti. Seleksiyon sonucu akıl geliştirenlerden sadece birisi yada hiçbiri teknoloji geliştirebilecek kadar akıllanabilir.

2. soru :

Diyelimki maymunlardan maymunsu insanlar gelişti. Maymunlar ormanda yasar. İlk insansıu maymunların ormanın dısında duzluklerde yasadıgı hatta otlaklarda mamut ve bizon avladıkları düşünülüyor. Şimdi nerede burada cıkar catısması ?? maymunla insan arasındaki çıkar catısması nerede ?? Ki kaldıki orangutanla maymunlar aynı ormanda rahatlıkla yasıyorlar çünkü orangutanlar orman tabanında yasar maymunlar agaclarda. Ki zaten herşeyin ilk maymunların ormanın üst katmanlarındaki yiyecek rekabeti yüzünden nispeten daha tehlikeli ama daha az rekabetin oldugu orman tabanına inmeye zorlamasıyla baslandığı düşünülüyor. Orangutanlar bügün insana en yakın memelidir. Bir cebir problemi çözebilecek kadar akılldırlar. Günümüzde işaret diliyle anlaşan orangutanlar eğitildi. Maymunlar orman tabanına indiklerinde ilk gereksiz duydukları şey ayaklarındaki ve kollarındaki kaslar oldu çünkü artık onlara ihtiyacları yoktu. Ve agacta yasayan maymun iskeletide yerde yasamaya hiç uygun değildi. Omurgaları düzleşmeye legen kemikleri genişlemeye basladı. Cünkü bütün agırlık bunlara biniyordu. Daha iyiye gitmek zorundaydı bu organlar. Daha sonra akıllı olanları hayatta kalabiliyordu cünkü orman zemini çetin bir ortam, ormanın ust katmanlarından daha fazla avcı var. Ama daha fazla yemek. Gruptan aptal olanlar elenim akıllı olanları uyanık olanları bir sonraki nesile genlerini aktara aktara zeka önemli bir unsur oldu. Orangutanlar maymunlardan cok daha komplike bir sosyal hiyerarşiye sahiptirler. Her gece orman zeminine geniş yapraklardan yataklarını yaparlar. Onda uyurlar. HER GECE. Hadi buna içgüdü deyip geçebilirsiniz. Ama orangutanlarla deneyim yasamıs insanlar özellikle egitmenler onların en az insanlar kadar komplike duygular beslediğini, üzüldüklerini , sevindiklerini hatta aşık olduklarını iddia ederler. Ki unutmayalimki orangutanlar işaret diliylede anlasabiliyorlar. Bizim kadar olmasada gayet zeki hayvanlardır.

Şimdi işi daha geniş bir boyuta taşımak gerekirse evrimi kabul edin ve şunu sorun ??

Beyin organizmamızda cok pahalıya calısan bir organ. Soludugumuz oksijenin %20 sini beyin her daim tüketir ve sadece glikozla beslenebiliyor. Bu kadar pahalı bir organı geliştirmek hangi anda size avantaj saglar ?? Ne zaman zeka güçlü bir kolun ucundaki sivri penceyi, yada uzun kanatları egale edebilecek konuma gelebilir. Bence boyle zamanlar öle azdırki bir türdeki bir birey akıl geliştirsede bunun bircok zaman yararı olmayabilir. Dogru zaman, dogru yer , dogru besin zinciri ve bumm .. Yani bilim dünyası evrimi kabul etmiş durumda siz bosuna cenenizi yoruyorsunuz. Şimdi aradıkları cevap bu sizin dorduklarınız. Zeka neden ortaya cıkmıs. Bu kadar pahalıya malolurken ne zaman avantaj saglar. O yüzden kuzey dogu afrikada bir sürü kazı alanı daha acıldı. Avrupa içinde nerelerin kazılacagı tartışılıyor. Afrikandan devamlı neandertal iskeleti bulunuyor ( gecen yıl 2 tane tam iskelet çıktı. Ve yine şaşırtıcıdırki bulunan neandertal iskeletlerinin neredeyse hepsi eski neandartel şamanlarına ait. Gömülüş şekilleri iskeletin kurtulması için cok uygunmusmusmus ) , avrupadaki kazılarda ise homo sapiens. Peki bu neandertaller nerden cıktı ?? Kim bunlar ?? Evrim yoksa bunlar inmi cinmi perimi ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KuarkServerSystems -- 25 Nisan 2005, 20:38:18 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mrtk
    insan benim atam maymundur diyorsa bu onu ilgilendirir

• quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

kaotika kardeş;

öyle bir örnek vermişsin ki...

ne diyeyim bilmem

yani Bir insanın bir kitap yazdığını iddia ediyor ve dağların hareket halinde olduğunu sarhoşken söyleyebileceğini iddia ediyorsun.

Birincisi bir yaklaşım getirmek istiyorsun ama verdiğin örnek çok ama çok abes. Çünkü Peygamberimiz ömür boyu içki içmemiştir...

dediğin gibi İncil de de öyle maddeler bulunabilir tahrif edilmiş olsa da bazı hakikatler kalmış olabilir...

ASIL ÖNEMLİ OLAN:

bak ben de burada yazdıklarım ile hep bilimden bahsediyorum.

hücreden arıdan sinek ten güneşten bahsediyorum öyle değil mi?

ve evrimin olamayacağından...

madem evrime inanıyorsun sen de benim gibi ikna edici yazılar yazsan ve dünyadaki en tanınmış profesörlerin eserlerinden alıntı yapsan olmaz mı?

Dünyanın en kaliteli evrimcilerini de getirsen bir toplum içerisinde müzakere etsek her ne kadar o evrimciyi ikna edemezsem bile o tarafsız bilim sahibi halkı ikna eder kainatın ve bütün canlıların rastlantı, mutasyon, adaptasyon ve dahi seleksiyon ile olamayacağını ispatlarım...

Dört el ile sarıldığın evrimi savunmaya gücün yetmez...
    Bu sefer Din konusunda eleştiri getiriyorsun.
    ama bu konuyu kapattıktan sonra din konusu açarız...

Bu topicte ve diğer topiclerde tek amacım evrim teorisinin olamayacağını herkese göstermektir.

O zaman hayatın açıklanması için tek şık kalıyor o da yaratılış...

Ondan sonra konuşuruz....

EĞER HALA EVRİMİ SAVUNAN VARSA YAZSIN ...

HODRİ MEYDAN...

adam sana ne güzel anlatıyor ama senin kafan biraz kare galiba,yahutta akraba evliliğinden filan oldun o yüzden anlamakta zorluk çekiyorsun birde böbürleniyorsun
    sen en iyisi git kahvehanede anlat bildiklerini belki inanırlar

• Ben bu kadar sert ifade etmezdim ama +1
  • yok abicim yok boyle olmaz. Biz adama evrim yaratılısı acıklamıyor yaratılıstan sonrasını acıklıyor diyoruz o yaratılıs yaratılıs diye tutturuyor. Saplanti haline gelmis adamda evrim tanrıyı yok ediyor olgusu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: squ@dron

deep hocam evrim yoksa nasıl insan iskeletleri homo erectus,homo sapiens,neandartel diye ayrılıyor nasıl farklılık gösteriyor bu iskeletler?

modifikasyon. darwinin evremi desteklemek için kullandığı kuramlardan biridir. canlı ortam koşullarına uyum sağlayabilmek için kendini geliştirir.

Bu arada evrim teorisini desteklemiyorum. darwinde bir şarlatandır.
  • quote:

yok abicim yok boyle olmaz. Biz adama evrim yaratılısı acıklamıyor yaratılıstan sonrasını acıklıyor diyoruz o yaratılıs yaratılıs diye tutturuyor. Saplanti haline gelmis adamda evrim tanrıyı yok ediyor olgusu.

1- evrim kaynaklarının çoğunda DNA nın nasıl kendikendine olduğundan bahseder... bilmiyorsanız bilim tekniğe bakabilirsiniz...

2- evrim değil yaratılışı ondan sonrasını da açıklayamıyor . yazdıklarını okudum fakat hikayeden öte geçmeyen bir durum ile karşı karşıyayım...

mutasyon topiğini dikkatli okuduysan bir kaç sözüm olacak sana...

1- Maymunlar ile insanlar arasında 3 milyon bazlı genetik bilgilerden 150 000 adet baza nokta mutasyonlar uygulanacak ki ancak insan olabilsin...

siz bana hikaye değil de bunun nasıl olacağından bahsedin...

yok adaptasyon yok seleksiyon yok mutasyon...

mutasyonun ne olduğunu gördük...

mutasyon hamam böceğinden hamam tellağı bile çıkaramıyor kaldı ki bir insanın mimarı olsun !!!!

2000watt ...terbiyesizliğin lüzumu yok...haddini bil ....

• @2000watts lütfen ifadelerimize dikkat edelim, biz burada fikirlerimiz ne kadar farklı olsa da düzeyli bir tartışma ortamı oluşturmaya uğraşıyoruz, bunun mücadelesini veriyoruz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

quote:

yok abicim yok boyle olmaz. Biz adama evrim yaratılısı acıklamıyor yaratılıstan sonrasını acıklıyor diyoruz o yaratılıs yaratılıs diye tutturuyor. Saplanti haline gelmis adamda evrim tanrıyı yok ediyor olgusu.

1- evrim kaynaklarının çoğunda DNA nın nasıl kendikendine olduğundan bahseder... bilmiyorsanız bilim tekniğe bakabilirsiniz...

2- evrim değil yaratılışı ondan sonrasını da açıklayamıyor . yazdıklarını okudum fakat hikayeden öte geçmeyen bir durum ile karşı karşıyayım...

mutasyon topiğini dikkatli okuduysan bir kaç sözüm olacak sana...

1- Maymunlar ile insanlar arasında 3 milyon bazlı genetik bilgilerden 150 000 adet baza nokta mutasyonlar uygulanacak ki ancak insan olabilsin...

siz bana hikaye değil de bunun nasıl olacağından bahsedin...

yok adaptasyon yok seleksiyon yok mutasyon...

mutasyonun ne olduğunu gördük...

mutasyon hamam böceğinden hamam tellağı bile çıkaramıyor kaldı ki bir insanın mimarı olsun !!!!

2000watt ...terbiyesizliğin lüzumu yok...haddini bil ....

1 - Benim okudugum evrim kaynaklarının hicbirinde ki bu kaynaklar arasında darwinin bütün kişisel notlarının olduğu bir kitapta var, hayatın nasıl başladığını açıklamıyor. Senin hangi kaynakların açıklıyor bölye olduğunu merak ediyorum??

2 - Benimkiler ne kadar hikayeyse seninkilerde o kadar hikayedir o zaman. Hikaye olmadıklarını asla kanıtlıyamazsın.

3 - Tamam maymun ile insan arasında %3 genetik farklılık var ama ben sana nasıl maymundan insan oldugunu bilim nasıl açıklamaya çalışıyorsa öyle açıkladım. Tamam sen böyle olduğuna inanmıyabilirsin ama böyle değildir diyemezsin. Çürüttüm diyemezsin. Biz böyle olabilir diyoruz bu bir teori sen hayır böyle olamaz diyorsun çürüttüm diyorsun daha birşeyi çürütmeden.

4 - Hamam böceğinden hamam tellağı çıkarmak evrimin değil senin hayal gücünün işi bence. Canlı neye gereksinim duyarsa ona doğru evrimleşir ki hamam böceğinin seni hamamda ovmaya ihtiyacı yok sanırım.

• quote:

3 - Tamam maymun ile insan arasında %3 genetik farklılık var ama ben sana nasıl maymundan insan oldugunu bilim nasıl açıklamaya çalışıyorsa öyle açıkladım. Tamam sen böyle olduğuna inanmıyabilirsin ama böyle değildir diyemezsin. Çürüttüm diyemezsin. Biz böyle olabilir diyoruz bu bir teori sen hayır böyle olamaz diyorsun çürüttüm diyorsun daha birşeyi çürütmeden.

O FARK YÜZDE 5

ama mühim olan o değil 3 milyon bazdan 150 bin adedinin mükemmel bir şekilde değişmesi gerekir...

biz insanlar bile o kadar teknoloji ile bir türden başka bir tür elde edemezken nasıl olurda kendini bilmez mutasyon yapabilir ...

ben bunu merak ediyorum...

150 bin adet noktasal mutasyon geçirecek maymunun atası ondan sonra insan olacak...

ihtimal hesaplarını işin içine katarsan evrim ile maymunun atasından insan olmaz...

bana bunu açıklarsan sevinirim...

ayrıca mutasyon topiğinde bir mutasyonun başarılı olabilmesi için 6 basamaktan geçmesi gerektiği ve mutasyonların da yüzde 90 dan fazlasının zararlı olduğu bilimsel kaynaklara dayanılarak belirtilmiştir.

• ilk okuldan beri durmadan ismini duyduğum bir zat. ısıtıp ısıtıp bilimsel tartışma diye sürekli önüme çıkmasından dolayı darwin efendi ve zümresini ayrıca onu siyasi mecrada kullananları kınıyorum yeter artık. 30 senedir aynı hikaye.

• bazı aptal türkler bu deli herifi savunuyor .adamın türklere demediyi kalmadı.Allah ona şakak la ödüllendirdi
  • Adamın tek yapmaya çalıştığı şey doganın bu devinimine, çeşitliliğine bir denge, bilinmeyen, gizemli değil bilimsel bir sebep getirmeye calısmaktı. Durumun bu günlere geleceğini bilse ağzını bile açmazdı eminim.

"If A equals success, then the formula is: A = X + Y + Z, X is work. Y is play.
    Z is keep your mouth shut." Albert Einstein

"Görelilik kuramım başarıyla kanıtlanırsa Almanya benim bir Alman olduğumu iddia edecek. Fransa ise dünya vatandaşı olduğumu açıklayacaktır. Kuramım gerçek dışı çıktığında ise, Fransa bir Alman olduğumu söyleyecek. Almanya ise bir Yahudi olduğumu açıklayacaktır." Albert Einstein

Bilmiyorum birşeyler ifade ettimi bu sözler.
    Bu adam Bilimsel platformda bir teori attı ortaya. Ve bu teori daha yalanlanamadı, ama dogrulanamadıda. Bazılarımız yalanlanmasını istiyor, bazılarımız dogrulanmasını. Bazılarımız o kadar sabırsızki sadece acıklama getirmeye calısan bir bilim adamına saldırıyor! Bu adamı ilahi platformda yargılamaya hakkımız yokki, bırakalım bilim adamları işlerini yapsınlar. Sonra einstein'ın sözü devreye girecektir sonuca göre zaten.

Ayrıca bir tane bile olsa kanıt kanıttır. Bu kemik parcalarının dandik seyler oldugunu söylemek ve bunları görmezden gelmek kendimizi kandırmaktan başka birşey değildir. Mutasyon konusuna yazdım burayada yazıyorum :

insanla şempanze ( bize genetik olarak en yakın maymun türü ) arasında %2 genetik farklılık vardır. İnsanla şempanze evrim yolunda birbirlerinden yaklaşık 5.5 milyon yıl önce ayrılmıstır. Günümüzde bile dünyanın herhangi bir yerinden 2 insanı alın ki ki bunlar aynı ırktan olsalar bile genetik farklılıkları ortalama % 0,2 dir. Günümüzde bu böyleyken bunun 10 katının 5.5 milyon yılda olabileceğini söylemek hayal görmekse, olamayacagını söylemekte en az o kadar hayal görmektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KuarkServerSystems -- 17 Mayıs 2005, 14:42:12 >

• murat ;

2 arka arkaya mesajında birinde yüzde 2 diğerinde yüzde 3 fark yazmışsın

quote:

quote:

insanla şempanze ( bize genetik olarak en yakın maymun türü ) arasında %2 genetik farklılık vardır.

bir sonraki mesajında yüzde 1 e inmezsin dimi

• Aman allahım deep yakaladın beni. Off sıçtım ne yapacağım şimdi yaa.. Hım dur sıyırırım şimdi bu durumdan bir yalan bulurum.

AHA BULDUM.

Gördügün gibi birinde insanla maymun arasında birinde insanla şempanze arasında ki parantez içindede şempanzenin insana en yakın maymun oldugunuda yazmısım. Yani demek istediğim insanla maymun arasındaki genetik farklılık ortalama %3. Ama bunların içinde şempanzeler bize en yakını %2. Orangutanla 7 milyon yıl önce yollarımız ayrılmış Şempanzeyle 5.5 milyon yıl önce. Orangutanla aramızda %3.5 farklılık var. Biraz araştırsan görürdün. O anti darwinizm propagandasi yapan siteler içinde saplanıp kaldıgın için bir noktaya takılıp kalıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KuarkServerSystems -- 17 Mayıs 2005, 16:12:36 >
  • quote:

Herhangi bir kişi [ Homo erectus kafatasındaki] farklılıkları fark edebilir: Kafatasının biçimi, yüzün açısı, kaş çıkıntısının kabalığı vs. Ancak bu farklılıklar bugün değişik coğrafyalarda yaşamakta olan insan ırklarının birbirleri arasındaki farklılıklardan daha fazla değildir. Böyle bir varyasyon, topluluklar birbirlerinden uzun zaman aralıklarında ayrı tutuldukları zaman ortaya çıkar." (Richard Leakey, The Making of Mankind, London : Sphere Books, 1981, s. 62.)

Bu arada örnek verdiğin insanlardan birisi Richard Leaket 1984 te kendisini ve tüm dünyayı dumur eden "Tuskana Boy" kod adlı fosili bulmustur ve dünyadaki ilk bütün Homo Erectus iskeletini bulmuştur. Bir sonraki sene ise kendisininde tabiriyle ilk bütün HUMANOID - Australopithecus aethiopicus iskeletini bulmustur. 1993'te ucak kazasında 2 bacagını dizlerinin altından kaybedince kazılardan çekilmiş ama karısı 1995'te bir başka humanoid olan Australopithecus anamensisi, 2001 de yine baska bir humanoid türü olan Kenyanthropus platyopsi bulmustur. 1984'te yazdığın One life adlı otobiyografi kitabında Tuskana Boy dan yola cıkarak insanlıgın evrimini bulgularıyla anlatmıstır.

BILGINE... Kaynakların baya eski galiba.

• quote:

Gördügün gibi birinde insanla maymun arasında birinde insanla şempanze arasında ki parantez içindede şempanzenin insana en yakın maymun oldugunuda yazmısım. Yani demek istediğim insanla maymun arasındaki genetik farklılık ortalama %3. Ama bunların içinde şempanzeler bize en yakını %2.

tartışmayı uzatmaya niyetim yok...

olsaydı araştırır 2 mi 3 mü 5 mi yazardım...

ama boş ver 2 de olsa 60 bin adet noktasal mutasyon gerekli....
  • Virüsler tek DNA sarmalı ve kabuktan oluşurlar. Virüslere karşı geliştirilen her ilaç geçicidir çünkü virüsler belli aralıklarla ilaçlara bağaşıklık göstermek için DNA kodlarını değiştirirler (mutasyona uğrarlar). DNA kodları değişen virüsler eski yol açtıkları hastalıklara tekrar yol açabileceği gibi yepyeni hastalıklara yol açabilmektedirler.
  • Hatta google'a "human genetic difference chimp" yazdım ve cıkan ilk 4-5 kaynakta insanla şempanze arasındaki genetik farklılıgın %1 oldugunu yazıyor.

15 mayıs 2005 te Cornell Universitesi Haberler bölümünden bir makale : Link

Hatta bu LINKte farklılıgın en az %0,4 en fazlada %2 oldugunu yazıyor. E dünyanın herhangi bir yerinden iki insanı alınca farklılık %0,2. Bir şempanze ile benzerlik %0,4 lere kadar inebiliyorsa bilmiyorum.

Bu arada senin hesabına gore ben senden 6 bin noktasal mutasyonla ayrılıyorum. Neden senden bu kadar farklıyım ? 6 bin fark ?? Seninle benim aramda bu.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.