Şimdi Ara

DARTLAR hakkında her şey (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
10
Favori
35.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ttmehmett

Bu var elimde 24 gr aslında elime de oturuyor gibi bunların dengesi ortada. Bu tipler hoşuma gidiyor. Bir de ağırlık merkezi önde olanlar var onlar nasıl olur bilemedim.

24 ve önde benimki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ttmehmett T kullanıcısına yanıt
    Hocam bir de ben atış şeklini yapmıyorum dart turnuvası videolarına bakın adamlar garip bir duruşu var o şekilde daha dengeli gidiyor ama garip gözküyor . Ben denedim ama bodoslama atmak daha çok hoşuma gidiyor.
    Not: videolar cüneyt arkının videolarına da geçirebilyor bıçak atma şeklinde dart atın çok zevkli. 3 tanesini
    aynı anda atmayın gitmiyor

• jervis kullanıcısına yanıt
    Adamların dart tutuşu çok farklı onlar gibi tutunca darti kontrol edemiyorum çok. Ama adamlar 180 180 atıyorlar o tutusla:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biraz işlerim yoğun ama ilk mesajı yakın zamanda güncelleyeceğim. Keşke bir admin olsa kontorl etse çünkü bu dart piyasası ve dart turnuvaları ile ilgili link ve video resimler eklemeye çalışacağım ilk mesaja ancak kurllara uygun mu değil mi bilmiyorum.

özellikle dartscorner oldukça fazla talep görüyor onunla ilgili güncel indirim kuponları geliyor mailime geldikçe güncellesem , sitedeki bedava hediye kutularını ve bazen gelen hediye oyunlarını anlatsam yeterli olacak gibi .
  • ilk mesaja şu eklense güzel olur ya da teknik bilgi ne varsa buradaqn beni alıntılayıp yazarsanız eklerim.
  • Arkadaslar merhaba. Dart oynamayı seviyorum ama şimdiye kadar hep dandirik 20-30 tl lik dartlar aldim ..simdi ise biraz daha dayanacak ve oyunu daha zevkli hale getirecek bir dart almayi planlıyorum. Letgo da çok az kullanilmis winmau diamond plus dart tahtası ve 3 tane de ok buldum ..250 tl fiyat istiyor. Sizce bu rakam nasil? Oklar biraz kaliteli gibi .

• EHABERDAR kullanıcısına yanıt
    Hocam son zamanlarda fiyatlar cidden çok arttı. Ben konuyu ilk açtığım zamanlar dandik winmau brass apocalps vardı 20 tlye almıştım.
    Şimdi 60-70 lira .
    Dart okunu yakından görüp incelemeden almayın . Ama 0 almaktansa 2. El çok mantıklı.

• EHABERDAR kullanıcısına yanıt
    Bir de okun markası modeli nedir o önemli.
    Pirinç ya da direkt çelik olmamalı.

Brass darts diye bir marka sanırsam 22 gr bronz series yazıyor hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: EHABERDAR

Brass darts diye bir marka sanırsam 22 gr bronz series yazıyor hocam
    hocam dartlar dandik brass demek pirinç oluyor bu da düşük kalite demek. Yani antrenman okudur. Uçları daha kolay aşınır daha kolay bükülür ama ciddi ucuzdur. Eğer 1 kere alayım diyorsanz tungsten bakacaksınız. ama brass 80x fiyatsa tungsten 120x den başlar. tahta olarak da sahibinden de var derya dart , hb bazen çok çok iyi indirim yapıyor. gitti gidiyordan kupon ile alabilir ya da n11 den 3 aya 11.11 indirimleri ile 2. el alacağınız fiyata düşürebilirsiniz.
    ancak profesyonel dart tahtasının içinden ok çıkmaz o nedenle ayrı almanız gerekmekte.

son olarak konuya yazan bir çok kişinin aksine erkek dart oklarında ağırlığın en ama en kötü 23 gramdan başlamasını düşünmekteyim. "Abi dart dediğin ele gelecek yeaaa" diyen tayfdanım.

• quote:

Orijinalden alıntı: jervis

hocam dartlar dandik brass demek pirinç oluyor bu da düşük kalite demek. Yani antrenman okudur. Uçları daha kolay aşınır daha kolay bükülür ama ciddi ucuzdur. Eğer 1 kere alayım diyorsanz tungsten bakacaksınız. ama brass 80x fiyatsa tungsten 120x den başlar. tahta olarak da sahibinden de var derya dart , hb bazen çok çok iyi indirim yapıyor. gitti gidiyordan kupon ile alabilir ya da n11 den 3 aya 11.11 indirimleri ile 2. el alacağınız fiyata düşürebilirsiniz.
    ancak profesyonel dart tahtasının içinden ok çıkmaz o nedenle ayrı almanız gerekmekte.

son olarak konuya yazan bir çok kişinin aksine erkek dart oklarında ağırlığın en ama en kötü 23 gramdan başlamasını düşünmekteyim. "Abi dart dediğin ele gelecek yeaaa" diyen tayfdanım.

Alıntıları Göster
    24 vandır. Utanmasam 30 alacam :p

Önden agırlıklı mermi gibi gidiyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

24 vandır. Utanmasam 30 alacam :p

Önden agırlıklı mermi gibi gidiyor :)

Alıntıları Göster
    Bi dayıyla tanıştım adam kafayı takmış dartlara , boyu biraz kısaydı kilosu da fazlaydı. Yani yürüyen fıçı gibi düşünün 29 gram oku vardı adam elinde minik kalıyordu. Bende de 24 gram tam oturuyor.

• merhaba

dart olayına yeni başladım. haftasonu dartboard ve ıkı adet dart sahibi oldum. merak ettiğim bir konuda dart ağırlıklarının hangisi benim için en uygun onu nasıl keşfedebilirim yada bulabilirim. şimdi elimde 2 adet dart var 22gr ve 25gr olarak. bu ıkısının hangısının bana uygun yada her ıkısınınde bana uygun olmayacagını nasıl bilebiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: einhander

merhaba

dart olayına yeni başladım. haftasonu dartboard ve ıkı adet dart sahibi oldum. merak ettiğim bir konuda dart ağırlıklarının hangisi benim için en uygun onu nasıl keşfedebilirim yada bulabilirim. şimdi elimde 2 adet dart var 22gr ve 25gr olarak. bu ıkısının hangısının bana uygun yada her ıkısınınde bana uygun olmayacagını nasıl bilebiliyorum.
    Dediğiniz olaya hiç kimse çözüm bulamdı hocam. Harry Potterdaki asa olayı gibi siz ağırlığı değil ağırlık sizi seçiyor. ama genel olarak 20 gramın altı kadın sporcular , 24 ün üstü de kilolu ya da baya kaslı sporcular kullanıyor. yakınlarınızda bir dart yeri varsa ya da barlarda dart oku kiralanaibliyor, oradan her ağırlığı deneyip kendiniz bulmanız lazım.

not: 23 gramı kullanıp da memnun olmayan görmedim. Garip bir durum.

birde dartın şeklide durumu değiştiriyor. elımde bulunan 25 gr lık dart ön tarafa daha ağırlık yukluyormus gıbı, atınca aşagıya yonelıyor o yuzden bırazdaha yukarıya dogru hedefleyıp atmam gerekıyor. 22 gr lık dart ıse daha duz yapılı ınce uzun gıbı onu daha düz hedefleyebılıyorum. işin içinde hem ağırlık var hem dartın seklı var hemde atış şekline gore dartın agırlık merkezının değişimide var. baya buyuk problem gıbı geldı gozume ben nasıl dogru dartı bulucam dıye dusunuyorum :)
  • einhander kullanıcısına yanıt
    Bence tamamen bana göre
    Kısa kilolu fıçı gibi bir şey değilseniz en mantıklısı kalem gibi uzun ve hızlı alıp atmak ,
    sığdırma konusunda sorun da yaşamazsınız,

• 1.87 ve 140 kg yum . 24 gr ve önden agırlıkla devam ediyorum.

Oklarda 3-4 çeşit ağırlık merkezi var dartcornerdrn biraz incele derim ben. Mesela 1.80 lık arkadaş var orta agırlık ve 21 gr kullanıyor. Atış şekline görede değişir. Nerede oturuyorsun? Kadıköy istanbula yakınsan cafe var bekleriz :)

• jonywayt J kullanıcısına yanıt
    istanbuldayım çekmeköy tarafındayım. kadıköyde mekan adı nedir ziyaret etmeyi çok isterim.
    1,73 boyum var 80 kg civarıyım elimde 22 - 25 gr lıklar var iki üç gündür atış yaptığım için doğal olarak anlayamıyorum. bahsettiğiniz cafede bir çok gramajda dart varsa bir hayli deneyimleyip iyi bir dart satın alabilirim dartcornerdan. uygun fiyatlı bir hayli tavsiye edilen "designa dark tunder" ilk olarak onun bana uygun olan gramajından başlayıp daha farklı dartlarıda zaman içerisinde deneyimlemek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: einhander

istanbuldayım çekmeköy tarafındayım. kadıköyde mekan adı nedir ziyaret etmeyi çok isterim.
    1,73 boyum var 80 kg civarıyım elimde 22 - 25 gr lıklar var iki üç gündür atış yaptığım için doğal olarak anlayamıyorum. bahsettiğiniz cafede bir çok gramajda dart varsa bir hayli deneyimleyip iyi bir dart satın alabilirim dartcornerdan. uygun fiyatlı bir hayli tavsiye edilen "designa dark tunder" ilk olarak onun bana uygun olan gramajından başlayıp daha farklı dartlarıda zaman içerisinde deneyimlemek istiyorum.
    Bahane kültür . Barlar sokağında. Pazartesi carsamba cumartesi akşamı aksiyon var. Ben carsambaları gidiorum. Oynayan arkadaşlardan rica edersin 3-5 kez atıp denersin. Sonra Faruk diye bir arkadaş var. Onlada konulup işter ondan alırsın istersen cornerdan getirirsin

"designa - dark tunder" hem uygun fiyatlı hemde bahsettiğiniz gibi kalem gibi uzun :) ilk başlangıç için en azından o dartın bana uygun olan ağırlığını alıp deneyimlemek istiyorum. sonrasında farklı dart şekillirinini alıp tecrübe etmek istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.