Şimdi Ara

DARTLAR hakkında her şey (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
10
Favori
35.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yagizekiz77

Evime 1 hafta önce denemek için bu 25 liralık mantar olanlar sanırım ondan aldım çok hoşuma gittiğinden prof birşey almak istiyorum pek bilgim yok winmau pro sfb tahtası fiyat olarak ucuz onu almayı düşünüyorum içinden ok çıkmıyormuş pek bilgimde yok oklar hakkında böyle birşey uygunmudurhttps://www.uzayspor.com/urun-30591-winmau-commando-celik-uclu-dart-oku

eğer paraız varsa hocam winmau blade 4-5 pro sfb uygundur. ben sahibinden de almıştım 275 liraya blade 4 tahtalar mantar tahtalara göre çok daha uzun ömürlü ve dart oklarınızıa zarar vermemektedir. Profesyonel dartlar 45 cm olmaktadır. daha küçükleri oyuncak olanlar oluyor. Daha yeni iseniz mantar dart tahtası parçalanana kadar devam edin sonra profesyonel ürünlere geçin derim.

oklar:
    çelik: bildiğimiz dandik dartlar. (çok ucuz)
    brass(pirinç): antrenman ve giriş seviyesi oklar ( orta-düşük fiyatları var)
    tungsten: profesyonel oklar bu maddeden yapılıyor. Fiyatları uçuk bile olabilir.

benim tavsiyem ilk başlarda 50-60 liraya tungsten ya da daha ucuz brass bakmanız olacaktır. daha pahalıları tamamen zevke atışa göre değişir zamanla ilşk başta pahalı ürün alırsanız zaten değiştiremeyeceğiniz için hem içinizde bir ukte kalır.
    tahta olarak ben 2-3 yıl küçük mantar tahta ile oynadım. tamamen hedefe yoğunlaşma olark düşününün. Ama bir üsre sonra yırtılmaya ve yarılmaya başlayınca parayı verip tahtayı aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: jervis

quote:

Evime 1 hafta önce denemek için bu 25 liralık mantar olanlar sanırım ondan aldım çok hoşuma gittiğinden prof birşey almak istiyorum pek bilgim yok winmau pro sfb tahtası fiyat olarak ucuz onu almayı düşünüyorum içinden ok çıkmıyormuş pek bilgimde yok oklar hakkında böyle birşey uygunmudurhttps://www.uzayspor.com/urun-30591-winmau-commando-celik-uclu-dart-oku

eğer paraız varsa hocam winmau blade 4-5 pro sfb uygundur. ben sahibinden de almıştım 275 liraya blade 4 tahtalar mantar tahtalara göre çok daha uzun ömürlü ve dart oklarınızıa zarar vermemektedir. Profesyonel dartlar 45 cm olmaktadır. daha küçükleri oyuncak olanlar oluyor. Daha yeni iseniz mantar dart tahtası parçalanana kadar devam edin sonra profesyonel ürünlere geçin derim.

oklar:
    tungsten: profesyonel oklar bu maddeden yapılıyor. Fiyatları uçuk bile olabilir.

benim tavsiyem ilk başlarda 50-60 liraya tungsten ya da daha ucuz brass bakmanız olacaktır. daha pahalıları tamamen zevke atışa göre değişir zamanla ilşk başta pahalı ürün alırsanız zaten değiştiremeyeceğiniz için hem içinizde bir ukte kalır.
    tahta olarak ben 2-3 yıl küçük mantar tahta ile oynadım. tamamen hedefe yoğunlaşma olark düşününün. Ama bir üsre sonra yırtılmaya ve yarılmaya başlayınca parayı verip tahtayı aldım.

Çok sağol hocam cevabın için peki bu duvar koruma setleri 100 küsür lira onada 100 lira vermek istemem alternatif olarak ne kullanabilirim duvarı korumak için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

oklar:

Çok sağol hocam cevabın için peki bu duvar koruma setleri 100 küsür lira onada 100 lira vermek istemem alternatif olarak ne kullanabilirim duvarı korumak için

bende atılacak bir masa vardı onu arkaya koydum baya oldu

kalın mukavvalar var onlardan koyabilirsiniz ya da ünce mukavva ve altına köpük koyup koruma sağlyabilrsiniz. yeterince kalın olan her şey olur bence. hatta mantar pano koyan görmüştüm. ,zerinde kırmızı kumaş yapıştırmış.

• quote:

quote:

quote:

quote:

oklar:

kalın mukavvalar var onlardan koyabilirsiniz ya da ünce mukavva ve altına köpük koyup koruma sağlyabilrsiniz. yeterince kalın olan her şey olur bence. hatta mantar pano koyan görmüştüm. ,zerinde kırmızı kumaş yapıştırmış.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-salon-oyunlari-winmau-blade-5-indirimli-536182843/detay
    dostum bugün sipariş vericem dart tahtasını burda 320 lira yazmışlar blade 5 e güvenilirmidir alınırmı burdan diğer sitelerde 480-600 lira

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

oklar:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-salon-oyunlari-winmau-blade-5-indirimli-536182843/detay
    dostum bugün sipariş vericem dart tahtasını burda 320 lira yazmışlar blade 5 e güvenilirmidir alınırmı burdan diğer sitelerde 480-600 lira

ben de bu adamlardan aldım hocam kalitesinde bir kötülük görmedim 1 yıldır kullanıyorum üründe sorun yok. Bir de hşç sahte dart tahtası görmedim hani çok ucuza satıuyorlar ama nasıl satıyorlar bilemedim.

• Bi sorum olucak anlayan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim blade 5 dart tahtası ve winmau commando dart seti aldım 2 gün önce monte ettim dün akşam ok yere düştü ucu dümdüz oldu bide üstüne şaft kırıldı bu ucunun dümdüz olması dart tahtasına zarar verirmi ve bunlar her yere düştüğünde kırılcakmı acaba
  • yagizekiz77 Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Dartın ucunun çok sivri ya da çok düz olması tahtaya zarar verir. Elinize baymayacak bir biçimde ama tahtaya rahat girecek şekilde olması önemli. Bunun için bileme taşları mevcut ama kesinlikle parmağınıza bastırdığınızda batmayacak yoksa çok sivri olur.

2. Si aldığınız dartın malzemesi ya çelik ya da pirinç uçtur. Bu uçlar tungsten ( profesyoneller genelde tungsten) uçlara göre daha çok bozulur. Kırılma oranı daha fazladır ama tungsten uçlarda da kıtılma görülür.

Dartın kalitesi ve tungsten oranı sağlamlığını etkiliyor. Şaftlarda ise plastikler kolay kırılır o nedenle demir shaft almanızda fayda var en kötü ihtimal eğiliyor onu da pense yardımı ile düzeltebiliyorsunuz.

Son olarak yere düşen dartlar için ufak bir kilim gibi bir şey olursa ucunun bozulmasını engelleyebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5 yıldır dart oynarım ne ucu yamuldu ne deforme oldu. Alırken bir kere para vereceksiniz dartta ondan sonra ömürlüktür. Pirinç alaşımlar ucuz diye kanıp almayın ömrünüzde 20 kere alırsınız sonu yok bunun. Dart setimi yenilemek istiyorum aslında ben de, alacak olan varsa Winmau 4 Board ve Eric Bristow 22 Gr Black satılıktır.
    https://www.youtube.com/watch?v=ylYDWL0u7Tk
  • valla donanimhaber beni bir kere daha şaşırttı :D

şirkette dart işine girdik uc bakayım dedim ilk burası cıktı. vay be dedim :D
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    Haha hocam forum çalışıyor.

• quote:

Haha hocam forum çalışıyor.
    Kadıköy İstanbuldayım spor olarak arkadaşla başlayalım diyordum :) ne dersin. Var mı mekan flan turnuva :)

Kadıköyde bahane cafe de yapıyorlarmış aksiyon

• jonywayt J kullanıcısına yanıt
    Hocam ankaradayım istanbulu bilmem ama mekanlarda dartlar olur gramına iyice bakın sınra profesyonel dart alın derim

• quote:

Hocam ankaradayım istanbulu bilmem ama mekanlarda dartlar olur gramına iyice bakın sınra profesyonel dart alın derim
    Gramişi deneyerek olacak gibi netten aldık arkadaşla 19 gr. Bakalım ne ile karşılaşacagız .

https://www.dartscorner.co.uk/product_info.php?cPath=9_183_1247&products_id=19473

Ofistede unicorn tahta var. Evede alacam gibi duruyor. Girdik bir alamete bakalım :)

• Arkadaşlar ben de bu dart işine yeniyim 485tl ye winmau blade5 dual core aldım. Alacak olan arkadaşlara tavsiye edebilirim güzel. Winmau blade5 biraz daha ucuz. Hepsi burada dan aldım boralifé adlı Satıcı dan normal fiyatı 510 du hb indirimi vardı 485 é geldi. Dolar üzerinden olduğu için çok da ucuza alamazsiniz. İkinci elini bulursaniz bilemem.

Dartlara gelecek olursak n11 den boralife dan aldım yine winmau seracen 203 tl tungsten %90 24 gram. Dart güzel ince ama 24 gr biraz ağır geldi tabi ileride alışır miyim bilmiyorum.

Darti daha asmadim duvara ama koltuğun üzerinde ilk denemelerimi yaptım. Dartlar tahtanın her yerine saplandı ama hedeflediğim noktalarà pek te isabet ettiremedim. Atış tekniğini kavramak için biraz antrenman şart galiba.

Tahtaninda arkasına 75x105 bir sunta yaptırıp duvara Monte ettirip dart da sunta ya monte edeceğim. Yalnız suntayi duvara sabitletmeyecegim. Duvar Saatı gibi tak çıkaràbileceğim bir şekilde yatiracam.

Dartim için şaft ve flayt alacağım dart corner den almayi düşünüyorum. Şaft ı tungsten alacam (kısa orta uzun nasıl almam gerekir yardimci olacak arkadaşların fikirlerini almak isterim flaytlarda yardım almak istediğim diğer bir konu şekil kullanılan malzeme vs.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ttmehmett T kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Ben dart işine ilk bulaştığımda ankarada 2 tane baba dart staış yeri vardı hocam biri boralife diğeri de dartlı bir şeydi. Çok büyüktü ve deli gibi satarlardı. Sonra diğeri

batınca boralife ankarada tekel oldu ve şimdi fiyatları 2 katına satıyor. Çok çeşitlilik var ve hani adam düzgün çalışıor ama hem dolar kuru hem de 2 katı fiyat politikası nedeniyle boralife biraz abartıyor.

Dartscorner sitesini zaten keşfetmişsiniz ancak biraz uğraştığınızda döviz cinsini değiştirdiğinizde dartların şaftalrın fiyatlarında oynamalar olabiliyor .
    Misal ben bir dart bakmıştım dolar kuru ile euro kuru hemen hemen aynı fiyatken pound oldu mu o zamanlr TL ile 20 lira kadar fiyat indirimi oluşuyor. O nedenle sipariş verirken tüm döviz kurunu deneyin ona göre alın.

Winmaunun blade4 ile blade 5 arasında çok büyük bir fark göremedim ben ama profesyonel kişiler belki görür. Dual core olanlar ise ticari olan yerler için uzun ömürlü dart tahtası oluyor. Ama ben ilk baktığım zamanlar tahtalar 200 liraydı en babası.

Dartı duvara monte etmemek en mantıklı ancak monte ettiğiniz yerin mutlaka düz olması önemli . Mümkünse arka tarafını köpük koyun tam duvara yaslayın kolaylık olur. Bir de mümkünse arka tarafın rengini düz renkte gözü yormayacak bir tenkte olması lazım. Bordo ve koyu yeşil en çok kullanılan. Eğer çok estetiğe önem veriyorsanız kumaş ile kaplatın.

Şaft için plastik almamanız çok iyi olmuş çünkü kırılıyor. Mutlaka demir ya da türevlerini alın. Penae ile düzeltiliyor.

Tüy için ise ben kullanırken 3 tip vardı şu aralar okul nedeniyle uğraşmıyorum ama
    1 dandik tip : her dartın arkasında olan aynı şekilli tüy.
    2 hız tüyü : bu tüyler 3 gen şeklinde ve atılınız düz ve hızlı ise bu tüy harika oluyor. Ama bombeli atıyorsanız olmaz.
    3 uzatılmış tüy: bu tüy 1 numaranın klasik şeklinin biraz daha uzatılmışı , bir nevi kanat yapılmış gibi olanı. Havada süzülmesini sağlayan tüy. Bombeli atanlar için çok etkiliydi.

Şaftın uzun kısa olması elinize oturması ile ilgili genelde hızlı atan kişiler kısa alıyor daş atar gibi düşünün.
    Ben oldum olası dartın şaftını uzun alıyorum çünkü öyle alıştım bombeli atıyorum genelde.

Uzun kullanan şu ana kadar kendim dışında görmedim. Herkes ya kısa ya orta alıyor.

Son olarak tüylerde malzeme demişsiniz ben çelik tüy gördüm saçmalamışlar. 2-3 kere dartınız tüye denk gelinceyırtılacak. Hele hız tüyü alırsanız çok kolay yırtılıylr. O nedenle hazır dartscornerdan alacaksanız beğendiklerimizden baya alın bulunsun.

Son olarak dartscornerın facebook sayfası var genelde 5£ -10£ indirim kodları veriyorlar. Orayı incelerseniz belki kargo ücretsiz olur.

Son olarak bu bilgiler tam güncel değil çünkü ben uzun zamandır el sürmedim. Eskiden deli gibi para ve site arardım. Amazonda da dartscornerın tükkanı var. Oradan da alabilirsiniz. Boralife çok iyi yer ama fiyat cidden çok pahalı.

• Selamlar, işyerine unicorn-79403-eclipse-pro-bristle-dart-tahtasi aldık. 1 aydır hertürlü işkenceye maruz kalıyor banamısın demedi.

Ok işi tamamen eline oturmasıyla alakalı. Dartcornerden 19 gr lık aldık allahlıkmış :) dün kadıköyde turnuvaya katıldık. Görevli arkadaş agır bişi verdi fena oynadım . Kişiden kişiye değişiyor. Tutma şeklin kas yapın. Bira denetiyerek uygunu bulman lazım ama oda pahalı olur gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

Selamlar, işyerine unicorn-79403-eclipse-pro-bristle-dart-tahtasi aldık. 1 aydır hertürlü işkenceye maruz kalıyor banamısın demedi.

Ok işi tamamen eline oturmasıyla alakalı. Dartcornerden 19 gr lık aldık allahlıkmış :) dün kadıköyde turnuvaya katıldık. Görevli arkadaş agır bişi verdi fena oynadım . Kişiden kişiye değişiyor. Tutma şeklin kas yapın. Bira denetiyerek uygunu bulman lazım ama oda pahalı olur gibi.
    kaç para harcadım hocam zamanında izmirden kargo ile getirttim. çok para gdiyor bu merete.

içkim yok kumarım yok ama
  • quote:

kaç para harcadım hocam zamanında izmirden kargo ile getirttim. çok para gdiyor bu merete.

içkim yok kumarım yok ama

Alıntıları Göster
    Bende şu var . Şayet elime oturan oku bulabilirsem min 3 set alıp oyle antreman yaparım :) ne öyle 3 at 3 al 3 at 3 al :)

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

Bende şu var . Şayet elime oturan oku bulabilirsem min 3 set alıp oyle antreman yaparım :) ne öyle 3 at 3 al 3 at 3 al :)

Alıntıları Göster
    https://www.boralife.com/urun/chizzy-pixel

hocam ele çok iyi oturuyormuş

• quote:

https://www.boralife.com/urun/chizzy-pixel

hocam ele çok iyi oturuyormuş

Alıntıları Göster
    O paraya neler oturmazki ele :p

Ayrıca malum sitede yarı fiyatına nerdeyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 26 Temmuz 2018; 23:28:51 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.