Şimdi Ara

Dark WRT 150 Kablosuz Repeater Router Kurulumu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
149
Cevap
11
Favori
88.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ilk ana sayfadan kısa yoldan ayar yapıp kayıt yaparsanız sonradan tekrar cihaza giriş yapamıyorsunuz.
    tüm ayarları gelişmiş ayarlar bölümünden yapıp kayıt ederseniz tekrar giriş yapılabiliyor cihaza. ana sayfada kayıt a hiç basmayacaksın, basarsan tekrar girişe izin vermiyor, resetlemen gerekiyor cihazı.

mac adresiyle bağlantı kontrole 20 cihaz yazılabiliyor. fazlası gerekirse ilave 1sanal ap (çoklu ap) açılabiliyor. ona da 20 cihaz eklenebiliyor. bunun wifi adı ve şifresi farklı oluyor. tek cihazdan 2 farklı wifi yayını alabiliyoruz.
  • arkadaşlar adaptör bozuldu annem de atmış, yeni alacağım fakat nette bilgi bulamadım. kaç w-a bunun çıkış gücü?
  • Mstar gibi oyunlarda bunun bir işlevi oluyor mu :p
  • Dark WRT302 300Mbit N 2x5dBi WiFi Access Point/MultiSSID/Router/Repeater/4XLAN (DK-NT-WRT302)

http://www.hepsiburada.com/liste/dark-wrt302-300mbit-n-2x5dbi-wifi-access-point-multissid-router-repeater-4xlan-dk-nt-wrt302/productDetails.aspx?productId=bd501184&categoryId=410&SKU=BD501184

Bu ürünü almak istiyorum fakat kafama takılan birşey var ben bunu karşıda ablamların evine yerleştirip kendi evimden aldığım kablosuz bağlantıyı buraya dağıtmak istiyorum. Normalde cep telefonuyla oradan benim modemime cam kenarında bağlanıyorum bu modemde görür değilmi çekim gücü yönünden bir sıkıntı olurmu ?

• selam wrt302 den aldım bugün..henüz daha gelmedi..
    sormak istediğim, hem kablosuz menzili arttırırken ( repeater ) hem de uydu receiver ve smart tv ye ethernetle internet sağlayabilir miyim??
  • Hocam merhaba,
    Routerin menüsüne girmeye çalışıyorum fakat değiştirdiğim (eski admin olan şifreden bahsediyorum) şifreyi unuttum.Bunu nasıl fabrika ayarlarına döndürürüz acaba.
  • slm anladığım kadarı ile en deneyimli sizsiniz bir sorum olacaktı kablosuz modemden aldığım wifi sinyalini bu router vasıtası ile ethernet çıkışından sınırlıyarak örneğin gelen wifi 50 mbts bu routerden çıkan sinyal 1 mbts böyle bir imkanımız varmı acaba...
  • Mrh ayni sorunla bende karsilastim.
    Dark wrt302 Access Point olarak kulanmak icin aldim.192.168.2.1 ilk kurlumicin arka plana ulastim ordan aces Point olarak isaretleyim kulanici ve sifreimi degistirim ( wifideki baglanmak icnin)
    okeyledikden sonra yeni sifremle wifiden giris yapamayinca resetleyim pc uzerinden otamadik baglanimda sifrenin 12345678 degismis ( eski ayarina) bunu degisdirmek icin arakaplana girmiyor
    192.168.2.1 ; 192.168.0.1 ;192.168.1.1 ;192.168.2.100 farkli seyler denedim ama maselsef giremiyorum ne yapabilirim ? acil bir yardim bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: meltem05

Mrh ayni sorunla bende karsilastim.
    Dark wrt302 Access Point olarak kulanmak icin aldim.192.168.2.1 ilk kurlumicin arka plana ulastim ordan aces Point olarak isaretleyim kulanici ve sifreimi degistirim ( wifideki baglanmak icnin)
    okeyledikden sonra yeni sifremle wifiden giris yapamayinca resetleyim pc uzerinden otamadik baglanimda sifrenin 12345678 degismis ( eski ayarina) bunu degisdirmek icin arakaplana girmiyor
    192.168.2.1 ; 192.168.0.1 ;192.168.1.1 ;192.168.2.100 farkli seyler denedim ama maselsef giremiyorum ne yapabilirim ? acil bir yardim bekliyorum

Pm gönderdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar

Çoğu arkadaş ayarları yaptıktan sonra cihaza tekrar bağlanamadığından bahsetmiş. Gelişmiş ayarlara girerek Modeminizin dağıttığı ip bloğundan modeme ait olan ip dışında bir ip vermeniz gerekmektedir.

Örneğin modeminizin ipsi 192.168.2.1 dağıttığı blokta 192.168.2.2-192.168.2.254 ipleri yani 255.255.255.0 . Siz dark cihazına 192.168.2.254 ipsini veriniz ki modem ile çakışmasın. Bir de ilk bağlantıda sıkıntı çeken arkadaşlar olmuş. Benim kullanım kılavuzunda 192.168.1.1 den bağlanmam gerektiği yazılmış. Ancak wrt cihazına bağlan dediğimde otomatik aldığı ip 1492.168.2.27 ve ağ geçidi(wrt cihaz ipsi) 192.168.2.1 şeklinde. Yani cihaza bağlanmak için tarayıcıya 192.168.2.1 adresini yazmam gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginem

Bu cihazdan satın alan arkadaşlarımızın kurulumda benim gibi sıkıntı çekmemesi adına başlığı açtım.
    Maalesef her routerda ve adsl modemde olduğu gibi 1 sayfalık bir kullanma kılavuzu bu cihazdan da çıkıyor ve hiç bir işimize yaramıyor.
    İnternette de kaynak yok.

(Dark WRT 150) diye başlık açtım.Kuracağınız ağda bu modelle hiç bir işiniz yoksa başka markaları/modemleri sormayın.

Gelelim kurulum aşamalarına.Ben şu an dışarıdan gelen şifresini bildiğim kablosuz ağa kablosuz bağlandım,evin içine kablolu ve kablosuz olarak tekrar dağıttım.

ilk çalıştırmada DK NT WRT 150 ismli kablosuz ağa bağlanın veya kablolu...kablosuz ağ şifresi ilk kurulumda 12345678
    internet tarayıcı açıp 192.168.1.1 yazarak bu arayüze geleceksiniz.arayüz şifresi ilk kurulumda kullanıcı admin şifre admin

Resimler soldan sağa doğru sırası ile ; her ayardan sonra KAYDET tuşuna basmayı unutmayalım.
    Bir çok ayar değişikliğinde cihaz sürekli restart istiyor yapacak bir şey yok.Yeniden Başlat deyip bekliyoruz.
    Cihazı hiç kapatmadan uzun süre kullandığımızda
    Telefon ile bağlantı yaptığımızda bazen "Kimlik denetimi hatası oluştu" diyerek ya da Bilgisayardan "Bağlantı Yapılamadı"
    uyarısı alabiliyoruz.Arkasından fişi çekip takarak cihazı yeniden başlatmamız yeterli bu durumda..

ÖNEMLİ NOT :

Cihaz yeniden başlatıldığında ya da tekrarlatmak istediğiniz ağa cihazı bağlattırdığınızda ;

Kablosuz ağlarda cihazınını görürsünüz ve bağlanırsınız ama internet olmayabilir...
    Cihaz size sinyal versede dışarıdan gelen sinyale henüz bağlanmamıştır..
    Yaklaşık 1 dakika sonra cihaza kablosuz bağlantınız kesilip tekrar geri geliyor ondan sonra dışarıda ki sinyale bağlanmış oluyor..

BAĞLANTI ZAMAN AŞIMI HATASI ALANLAR :

Bu hatayı aldıktan sonra hemen ikinci resimde yer alan bölüme girsinler..
    Resimde remoteap yazan yerde bağlanmak istedikleri ama hata aldıkları kablosuz ağın ismini görecekler..
    Hemen yanında yer alan PROFİLE EKLE seçeneğine bassınlar..
    Kaydet/uygula deyip biraz altındaki KABLOSUZ PROFİLİ ETKİNLEŞTİR kutucuğunu işaretlesinler ve cihazı yeniden başlatıp beklesinler..
    Cihaz size sinyal versede dışarıdan gelen sinyale henüz bağlanmamıştır..
    Yaklaşık 1 dakika sonra cihaza kablosuz bağlantınız kesilip tekrar geri geliyor ondan sonra dışarıda ki sinyale bağlanmış oluyor..

Bu işlemle bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın şifresini ve özelliklerini cihazınıza kaydetmiş oluyorsunuz..
    Cihaz her açıldığında devamlı bu kaydettiğiniz ağa bağlanacaktır.

Dark WRT 150 Kablosuz Repeater Router Kurulumu Dark WRT 150 Kablosuz Repeater Router Kurulumu Dark WRT 150 Kablosuz Repeater Router Kurulumu Dark WRT 150 Kablosuz Repeater Router Kurulumu Dark WRT 150 Kablosuz Repeater Router Kurulumu Dark WRT 150 Kablosuz Repeater Router Kurulumu Dark WRT 150 Kablosuz Repeater Router Kurulumu

çekim mesafesi ne kadar? 3-4 duvarı geçer mi? yoksa 1-2 duvar anca mı?

• Eğer kablosuz olarak alıp tekrar kablosuz olarak dağıtacaksaniz cihazın tek anteni hem sinyal alma hem sinyal verme yapacağı için mesafe özellikle alinan sinyal açısından düşüyor.
    Kablosuz alıp kablolu dağitacak ya da kablolu alıp kablosuz dağitacaksaniz 5 dbi 'lik anteni oldukça yeterli.
    Ben bunu mesela evde wifi'si olmayan uydu alicımın yanina koydum ethernetiyle uydu alıcısına internet veriyorum veya smart tvnin wifi alicisi yeteri kadar güçlü değil bir ethernetle de ona internet veriyorum.
    Speedtest'de ping sürelerinde bile fark olmuyor.
    Yani bu tür ev içi kullanimlarda ucuz ve yeterli bir cihaz.
    Yoksa 2 ya da 3 antenli repeater özellikli modellere bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: enginckc

Eğer kablosuz olarak alıp tekrar kablosuz olarak dağıtacaksaniz cihazın tek anteni hem sinyal alma hem sinyal verme yapacağı için mesafe özellikle alinan sinyal açısından düşüyor.
    Kablosuz alıp kablolu dağitacak ya da kablolu alıp kablosuz dağitacaksaniz 5 dbi 'lik anteni oldukça yeterli.
    Ben bunu mesela evde wifi'si olmayan uydu alicımın yanina koydum ethernetiyle uydu alıcısına internet veriyorum veya smart tvnin wifi alicisi yeteri kadar güçlü değil bir ethernetle de ona internet veriyorum.
    Speedtest'de ping sürelerinde bile fark olmuyor.
    Yani bu tür ev içi kullanimlarda ucuz ve yeterli bir cihaz.
    Yoksa 2 ya da 3 antenli repeater özellikli modellere bakmak lazım.

Merhaba ben range max 302 ürününü kullanıyorum. AP olarak ta kullandım Wifiden alıp wifi den dağıtacak şekildede ayarladım ama kurduktan sonra hiç bir şekilde 192.168.2.1 e girmiyor modemim huawei 192.168.1.1 ana ip si zaten çakışması imkansız bu üründe bence sıkıntı var. AP olarak bile hizmet verdiğinde Dark tan bağlansam bile 192.168.2.1 e girmiyor 192.168.1.1 e ana modeme giriyor ama o da işime yaramıyor ben bu ürünü hız limiti koyma için aldım servisini aradım teknik desteğin dediği şey reset atın ulan her ayarda reset mi atıcam ben cihaza zırt pırt kurulum yapacak halim yok ki. Dediğin yöntemleri denedim 0 da koysan ters te yazsan cihaz bir türlü girmiyor kontrol paneline.

• Merhaba,
    Genel olarak arkadaşlar Modeme ayar yaptıktan sonra ulaşamadıklarından bahsetmişler.
    Modemde arıza olmadığını düşünürsek bunun 2 ana nedeni var. Bunun da modemle değil Ağ ve IP yapılandırması ile ilgisi var.

1. IP çakışması ki bu yukarıda da bahsedilmiş zaten. Sizin ayarlarını yapmış olduğunuz Repeater/AccessPoint ana modem ile aynı IP'ye sahip olduğundan artık kendi modeminize ulaşamaz olursunuz. Yukarıda bahsedildiği için daha fazla detaylandırmıyorum.

2. Diğer neden ise modeminizin sahip olduğu IP ile sizin ana makineden almış olduğunuz IP bloklarının farklı kümelerde yer alması. Daha detaylı açıklamak gerekirse örneğin; ana modeminizin IP'si 192.168.1.1 olsun. Sizin bilgisayarınıza DHCP üzerinden 192.168.1.x gibi bir IP verilir. Ama sahip olduğunuz Dark Repeater/AccessPoint ise 192.168.2.1 olan web arayüz ayar sayfası ise aynı kalmaya devam eder. Siz de bilgisayarınızdan farklı blokta (192.168.2.x) olan IP'ye erişemezsiniz.

Bunun çözümü ise öncelikle ana modemin DHCP ile dağıtmış olduğu IP bloğunu öğrenmek. Sonrasından Dark Repeater/AccessPoint'in ayarlarını yaparken erişim IP'sini de buna göre değiştirmelisiniz. Örneğin ana modem 192.168.1.x bloğundan IP dağıtıryor ise siz de Dark Repeater/AccessPoint'in IP'sini 192.168.1.200 gibi bir değer yapmalısınız. Bu çözüm yukarıdaki her iki durumdaki sorunu da çözecektir.

• Yani dark repeater i 192.168.2.1 yerine 192.168.1.200 olaran ana ip sini ayarlarsam sıkıntı kalmaz diyorsunuz kısacası ?
  • Arkadaşlar bende Wrt-152 var. Yazılım güncelledim, güncellemeden sonra wifi kendiliğinden 1 saat sonra falan kapanıyor. Bunun bi çözümü var mı?
  • Aynı dertten muzdaribim. Firmadan ürünün içinde dahili olarak gelen firmware yi istedim sadece sitedeki güncel sürümün olduğunu söylediler. Malesef kullanamıyorum bir kenarda duruyor. Keşke güncelleme yapmasaymışım...

• quote:

Orijinalden alıntı: neronidas

Arkadaşlar bende Wrt-152 var. Yazılım güncelledim, güncellemeden sonra wifi kendiliğinden 1 saat sonra falan kapanıyor. Bunun bi çözümü var mı?

Sorunun çözümü hususunda bir sonuca ulaşabildiniz mi ?
  • trhnzs T kullanıcısına yanıt
    Evet hocam. Dark teknik servis ile iletişime geçtim firmware gönderdiler sorun halloldu.

Link :https://1drv.ms/u/s!Amf-6cXEJN1lwhb0hj09M6AxA9Jr (şifre 1234)
  • quote:

Orijinalden alıntı: neronidas

Evet hocam. Dark teknik servis ile iletişime geçtim firmware gönderdiler sorun halloldu.

Link :https://1drv.ms/u/s!Amf-6cXEJN1lwhb0hj09M6AxA9Jr (şifre 1234)

İçinde dahili olarak gelen firmware yi göndermişler. Aynısını ben de istedim mevcut değil diye mail gönderdiler. Firmware yi paylaştığınız için teşekkür ederim büyük kamu hizmeti yaptınız :)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.