Şimdi Ara

Dark N10 Kullananlar Kulübü (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.642
Cevap
13
Favori
49.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emir M.

Fan kontrolcusunu sadece psu dan gelen molex e takman yeterli baska bir seye gerek yok.

Hocam fan kontrolcüsü çok kısaydı. Ben de PSU'nun içinde gelen 4 pinli dişi molexe taktım fan kontrolcüsünü, ucunu da PSU'daki Peripheral bölümüne taktım ve şu an kasayı çalıştırdım. Üstteki High-Low-Off fan kontrolcüleri çalışıyor. İşler yolunda mı ? Bu teknikle olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Foley -- 31 Temmuz 2017; 16:50:35 >
  • Sikinti olmaz herhalde sadece molexe takmak yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sikinti olmaz herhalde sadece molexe takmak yeterli.

Hocam şimdi şöyle anlatayım. Kasada Fan Controller var ya. Bir tarafı dişi, diğer tarafı erkek molex soket.

Ben o soketin erkek tarafını, PSU kutusundan çıkan Peripheral kablosunun dişi girişine taktım. Ardından onu da PSU'nun peripheral kısmına taktım.

Şu an PC çalışıyor. Anakart okey, CPU okey, HDD okey, Ekran kartı okey, DVD-RW okey, ön panel de okey ve Fan kontrolcüler de çalışıyor (Kasanın üzerindeki high-off-low kısmı). O halde her şey doğru sanırım.
  • Aynen her sey dogru gibi.

• quote:

Aynen her sey dogru gibi.

1 saattir PC açık. Her şey çalışıyor hocam. Sıkıntı çıksa şimdiye çıkmıştı herhalde.
  • Linktekini alsam araniza katilabilir miyim?
    https://www.netclickshop.com/index.php?route=product/product&product_id=10629
    https://www.amazon.co.uk/Game-Max-Falcon-Gaming-Front/dp/B017LXA89G
    https://item.jd.com/1782429.html
    https://www.tecware.asia/alpha

Her bir link farklı bir markaya ait. Bende bu dark i özel bir kasa sanmıştım. Meğer heryerde varmış acaba Dark direk bu firmalardan mı aldı. Sonuçta hepsinden bahalıya satıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadekici10 -- 3 Ağustos 2017; 9:13:17 >

• Kadekici10 K kullanıcısına yanıt
    Bunu sey gibi dusun general mobile discovery ile piyasaya ciktiginda herkes oo iyi felan diyordu ama ayni telefon Blu diye bir firmaya aitti. General mobile kendi markasini basip satıyordu.

• tamam yani bunlardan birini alsam aranıza katılabiliyor muyum?
  • Kadekici10 K kullanıcısına yanıt
    Neden olmasin :D Ben bilgisayarimi sattigim halde halen buradayim :)

• 2 gün sonra bu kulübe dahil oluyorum an itibariyle kasanın siparişini verdim.Hayatımda hiç pc toplamamıştım dark n10'un montajının kolay olduğunu,genişliğini,5 fanını :) ve sadeliğini gördükten sonra diğer parçalarla birlikte siparişini verdim şimdi bekleme süreci başladı.daha önce hiç montaj yapmadığım için sormak istiyorum kasayla gelen kullanım kılavuzu yeterli olur mu yoksa İstanbulda yaşayan ve bu konuda bilgi sahibi gönüllü arkadaşlardan yardım almalı mıyım?
  • 0fish 0 kullanıcısına yanıt
    hocam bana mesaj atarsın sorun yaşarsan. zaten poşetinin içinden gelen sarı yükseltme vidaları var. 9 tane mi ne olacak. onları anakart kısmına montelersin. üstüne de anakartı oturtursun.

zaten üst panel kablolarının nereye monte edileceği de anakart kitapçığında gözüküyor.

bunun dışında alt gizli hazneye psu koyacaksın. fanı alt tarafa, toz filtresine bakan yere bakacak psu'nun.

kabloları da kafana göre düzenlersin.

ekran kartının çıkış kısmını da arkadaki demirleri çıkararak ayarlayacaksın.

ayrıca anakartı v.s. montajlarken kasa poşetinde gelen siyah vidalar var tombul vida. ucu sivri olmayacak, kafa kısmı da çok geniş olmayanlardan. onları seçeceksin.

ayrıca anakartı yerleştirmeden önce, anakart kutusunda gelecek arka panel parçasını yerleştir önce sonra anakartı koy.

başka da bir şeyi yok zaten kasanın. bir sıkıntı olursa mesaj atarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Foley -- 25 Ağustos 2017; 14:6:59 >
  • Şu şeffaf malzeme (cam demek isterdim ama daha ziyade plastik gibi bir şey) sizce de dayanıksız değil mi? Yanlışlıkla biri çarpsa kırılacak gibi duruyor. Jelatini sökünce de çiziklere çok müsait hale geldi.
    Benim masamın üstünde yer yok da, masanın altına koydum o da ayak altı oldu tabi. Tedirgin ediyor biraz.
    Masaaltı PC :P
  • Ben fiber bez ve LCD sıvısıyla temizliyorum. Annem bir iki defa normal bez ile temizlemiş. Çizikler oluştu. Malzeme kalitesi oldukça düşük. Hassas davranmak lazım.
  • Bu da benim bilgisayar. Led şerit ekledikten sonra
    Dark N10 Kullananlar Kulübü

Dark N10 Kullananlar Kulübü

• pplhntr P kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar selam

6700k işlemci için hava soğutma yada su soğutma düşünüyorumda kullanan var ise kasaya sığan en f/p ürünü soğutma seçeneği nedir acaba?

cx600 psu var 600watt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alioreh

arkadaşlar selam

6700k işlemci için hava soğutma yada su soğutma düşünüyorumda kullanan var ise kasaya sığan en f/p ürünü soğutma seçeneği nedir acaba?

cx600 psu var 600watt

Selam hocam,
    Akasa venom a10 kullanıyorum ben ama akasa venom a20 de sığar kasaya. Ama sırf ledleri için Nzxt Kraken X62 almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parnassus

quote:

arkadaşlar selam

cx600 psu var 600watt

Selam hocam,
    Akasa venom a10 kullanıyorum ben ama akasa venom a20 de sığar kasaya. Ama sırf ledleri için Nzxt Kraken X62 almayı düşünüyorum.

a10 dan memnunsanız ucuz yollu işi görecek birşey arıyorum sadece ya umrumda değil pek. param yok çünkü

kraken evet çok güzel aynalı görünüm vs ama 500 liradan fazladır

• Arkadaşlar almayı düşünenler var ise kendi kullandığım Dark N10 kasayı satıyorum. Kasa sıfır gibi, tertemiz ve sorunsuzdur. Tüm montaj vidaları vs. içerisindedir. 08.12.2016 tarihli Teknobiyotik faturalıdır. 1 yıldan fazla garantisi devam ediyor. Fiyatını uygun tuttum. Kargo ücretini de kendim karşılıyorum.

Ayrıntılı bilgi, resimler ve fiyat için ilanıma bakabilirsiniz;

https://forum.donanimhaber.com/dark-n10-usb-3-0-5x12cm-fan-4-u-mavi-ledli-fan-kontrolculu-pencereli-atx-kasa--128728782#128728782

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 8 Eylül 2017; 20:09:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: parnassus

quote:

arkadaşlar selam

cx600 psu var 600watt

Selam hocam,

a10 dan memnunsanız ucuz yollu işi görecek birşey arıyorum sadece ya umrumda değil pek. param yok çünkü

kraken evet çok güzel aynalı görünüm vs ama 500 liradan fazladır

Ben memnunun şahsen oc falan yapmadığım için fazlası ile yetiyor bana, ses zaten yok gibi alınır bence. şöyle de bir inceleme var ;https://www.youtube.com/watch?v=k-fCJtPzcTo

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.