Şimdi Ara

Dark Freezer X90 Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Şubat ayında bu ürünü aldım ve geçen süre sonunda kısaca deneyimlerimi paylaşmak istedim. Nette bu tür uygun fiyatlı ürünlerin incelemesi pek yok.

Geçen yaz sistemimi güncelleyip Pentium G4650 sistem kurdum. Stok fan çok sesli ve verimsiz çalışınca uygun fiyatlı bir cpu fan arayışına girdim ve X90 aldım.

Ürünü Teknobiyotik'in n11 mağazasından aldım. Akasa Venom Atto ile X90 arasında kalmıştım. Atto'nun güç bağlantısının 3 pinli olması (yani PWM desteği yok fan sürekli max devirde çalışıyor) tercihimi X90'dan yana kullanmama yöneltti. PWM destekli Akasa Venom Pico da fiyat olarak daha yukarıda kalıyordu.

Stok fan ile işlemcim boşta ortalama 30 derece iken, tam yük altında ise 65-70 derecelere çıkıyordu. Gürültüsünden bahsetmeme gerek yok sanırım.

X90 taktıktan sonra işe ısı değerlerim boşta 15-20, tam yük altında 40-45 dereceyi geçmiyor. Stok fana göre de baya düşük bir sesle çalışıyor. Tabi tamamen sessiz denilemez.

Kutusundan gerekli aparatların yanında bir kaç kullanımlık macun da çıkıyor. Montajı ise baya kolay. Çemberi anakarttaki deliklere bastırarak yerleştirip, soğutucu bloğu üstüne oturtuyorsunuz. Fanın yönünü de istediğiniz tarafa çevirebiliyorsunuz. Ben egzoz fanına bakacak şekilde monte ettim.

Malzeme kalitesi olarak "idare eder" seviyede. Öyle çok büyük beklentiye girmeyin. Stok fandan iyi olsun, işimi görsün diyorsanız sizi memnun eder.

Son olarak bir kaç resim ekliyorum. Kalite için özür dilerim. Resimleri eski telefonum ile çekmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtsbora -- 15 Mayıs 2018; 21:11:59 >

• Uygun fiyatlı, yüksek performanslı bir soğutucu arayanlar şuna bakabilir:

https://forum.donanimhaber.com/am4-ryzen-dahil-tum-amd-soketler-ile-uyumlu-xigmatek-sogutucu--132201204#132201204

_____
    Bu arada egzoz fanı ters mi takmışsınız, yoksa ben mi yanlış görüyorum?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.