Şimdi Ara

Darboğaz yaşar mıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba dostlar, kasamı uzun zamandır temiz kullanıyorum. Tabi zamana yenik düşen parçalarımız oldu, ekran kartını değiştirmek istiyorum. Sitede biraz araştırdım, Msi Rx 5500 XT Gaming X 8 GB kartını beğendim. 1.800 civarlarında gördüm. Günümüz oyunlarını rahat oynamak ve 2-3 yıl kafam rahat olsun istiyorum. Sizce bana uyar mı ?

Sistemim ;

İşlemci - INTEL CORE i7 4790 3.60GHz 8M 1150P
    Anakart - GIGABYTE B85M-D3V DDR3 SES VGA GLAN Matx 16X
    Şuanki Ekran Kartım - SAPPHIRE R7 265 2GB 256B GDDR5 DUAL-X LITE
    Ram - 8GB DDR3 1600MHz KINGSTON HYPERX FURY BLUE/HX316C10F-8G
    Power Supp - Cooler Master Elite 600 Ver.3

Not: Başka önerileriniz olursa lütfen söyleyin dostlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertsahins -- 27 Mart 2020; 16:0:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• suan dedıgın karta zam gelmıs durumda vatanbılgısayardahttps://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-gtx1660-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-nvidia-dx12-ekran-karti.html bu kartı dusunebılırsın biraz fiyat farkı vererek bütcem yok dersendehttps://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-rx-590-armor-8g-oc-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html bu kartıda dusunebılırsın ıkı kartlada memnun kalırsın

• mehmetpolen M kullanıcısına yanıt
    Hocam internette yeni baktım, bikaç yerde o fiyattan buldum ama gtx 1660’la aradaki farkı vermeye değer mi sizce yani hangisi daha iyi olur çünkü benim dediğim 8 gb grx 1660 6 gb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertsahins -- 27 Mart 2020; 16:13:20 >
  • mertsahins M kullanıcısına yanıt
    https://www.vatanbilgisayar.com/asus-geforce-gtx1660-super-evo-6gb-ddr6-192bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

Yada daha ucuz olsun dersen :https://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-gtx1660-super-ventus-xs-6g-6gb-gddr5-192bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

Ama Asus olanın soğutması daha iyi diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 27 Mart 2020; 16:20:1 >

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    asusun dual serılerını pek begenmıyorum sogutma olarak yınede tercıh meselesı tabı
  • mehmetpolen M kullanıcısına yanıt
    Sen şimdi soğutmasını beğenmedeğin için mi 1660Super yerine daha pahalı olan, üstelik düz olan (super olmayan) 1660 ı tavsiye ettin yani, ozm değişik bir bakış açın varmış.
  • ben super olarak tavsiye etmedım önerıde bulundum fiyat bütcesıne göre herkezin görusü farklıdır dostum illa super veya normal serısını almak zorunda degılsın önerıde bulunmak dusunce özgürlüdür polemiye girmeye gerek yok bence
  • Güven hocam sizin attığınız karşılaştırma sapphire serisi ama ben msi serisini düşünüyorum.

Bide bu düz ve super serisi farkı ne benim kafam karıştı, 5500 xt derken iş gtx’e kaydı

koydugunuz test çok eski güncel sürücülerle yapılmış bir test daha saglıklı olucaktır
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    3 ay önceki test çok eski denecek kadar eski sayılmaz aslında.

Aşağıdaki de geçen ay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 27 Mart 2020; 17:16:0 >
  • 2000 TL bandında gtx 1660 super gaming x’e yöneliyim mi ?

ilk mesajımda sana 2 link verdim, Asus Dual evo olan soğutma olrk baya güzel bir yapıda ama marka model tercihin senin keyfine ve bütçene kalmış.
    5500XT performans olrk her halükârda 1600Super in gerisinde, aradaki farkı 1 üst mesajımdaki videoda da görebilirsin, video eski dediler geçen aya ait olanı da verdim.

Ama gaming X e bakıyorum 2400TL ve o fiyata 2393TL ye 1660TI gaming X var, üstelik rtx 2060 bile 2600TL lerde yani 2000TL yi aşmayacaksa bulduysan gaming X alınır ama 2000TL aşılıyorsa hiç düşünmeden Asus dual evo yu alırsın.
    2000’e buldum hocam super gaming x. Önerilerinize göre gidip bunu alıcam sanırım. Rami bi süre 8’den yukarı çekemem ama problem olmaz dimi darboğaz vs.

Bazı oyunlarda darboğaz olsa dahi çok kafanı takacağın seviyede olmaz, o işlemciyle akıcılık kaybetme ihtimalinde pek yok yani rahatlıkla kullanılır.

Ram tek modül ise aynısından 1 adet daha alıp dual yaptığında performansın daha da artacaktır, dual ise zaten işlemcinden alabileceğin maximum performansı/verimi alırsın, ve yeni belleğide dual alman iyi olur, çünkü tek alırsan mevcut dual sistem bozulabilir oda iyi olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 27 Mart 2020; 17:34:43 >
    dual derken bende 2 slot var tek bir tane 8 gb'lıkla dolu.Aynısından bir 8 daha almaktan bahsediyosunuz dimi. Hani farklı bi markaya yönelmiyim performans uyumluluğu açısından gibi
    Mümkünse aynı marka model bellek alman iyi olur ozaman dual ch çalışır bellekler ama bulamazsan da, hızı ve timingleri (atıyorum mevcut ram 1600mhz 9-9-9-24 gibi timing lerdedir) bunnla aynı hızda ve timigleri aynı olan başka marka bir bellekle de dual çalışabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 27 Mart 2020; 18:10:2 >
    Şu soruyu da atlamışım.
    Düz ve süper arasındaki fark düz 1660 ta 8000mhz GDDR5 bellek var, 1660super de ise GDDR6 14000mhz bellek var aralarındaki tek fark bu ama bu durum baya bir performans farkı oluşturuyor 1660super i 1660TI performansına eriştiriyor v.s.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 27 Mart 2020; 18:29:48 >
    Bence asus'u alırsan belleği dual'e çevirebilecexen 2000TL ye gaming x'e yürümesen daha iyi olur, zaty 8gb ddr3 bellekler 150-200 aralığın'da bulunuyorlar o fiyat farkı'nı direk belleğe harcamalısın.
    gtx 1660 super gamıng x alınabılır arkadasım almıstı gecen hafta gayet memnun sogutma olarakda basarlı Twin Frozr 7 var tork fan tasarımı sayesınde diyer kartlara görede fanları büyük ısınma sorunu yasamazsın msı afterburner overclok da yapabılırsın 31 dba ses duyarsın sadece o kadar sessızdır 60 dereceye kadar fan acmaz buda overclock ıcın videohttps://www.youtube.com/watch?v=tdwfvqMYUo4
  • 2000’e super gaming x aldım, artık hayırlısı hepinize başta Güven’e olmak üzere hepinize çok teşekkür ederim :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.