Şimdi Ara

Dans

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık altı yıldır dans ile uğraşmaktayım. Uğraştığım dans türleri electro, popping ve tutting olarak geçiyor (merak eden arkadaşlar için aşağıda birkaç video paylaştım). Son zamanlarda da hip hop ile uğraşmaya başladım. Başlarda dans etmek benim için hobiyken bir süre sonra hobi olmaktan çıktı ve bu işi iyice benimsedim. Şuan yazılım mühendisliği dördüncü sınıf öğrencisiyim fakat ilerideki planlarım hep dans üzerine. Bu konuda siz değerli forumdaşlarıma akıl danışmak istedim. Açıkcası Türkiye'de bu işi (en azından benim yaptığım dans türleri için) layıkıyla yapan kişi sayısı çok az. Ben de bu işte öncü olmak istiyorum fakat Türkiye'de bu tür konularda yarışma sayısı olsun, televizyon programlarındaki dans yarışmaları olsun, dans eğitimleri olsun bir elin parmağını geçmeyecek şekilde. Yurt dışında ise bu durum tam tersi. Bu durum beni oldukça üzmekte. Şuanda televizyon sektöründe dans ile ilgili hiçbir yarışma bulunmuyor. Bir ara "Benimle Dans Eder misin?" adlı yarışma vardı mesela. Şuan o tarz yarışmalardan hiç eser yok. Şuan ki düşüncem bir televizyon programına katılıp bu dans türlerini Türkiye'ye iyi bir şekilde gösterebilmek. Şuanda bunu yapabilecek tek yarışma Yetenek Sizsiniz Türkiye gibi görünüyor fakat bu programda ilk sezonundan bu yana iyice geriledi gibi. Şaklabanlıklar yapan türlü türlü insanlar var. Çok uzun yazdım ama değinmek ve yardım almak istediğim nokta bu dans türlerini Türkiye'ye nasıl gösterebilirim? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum. YouTube kanalı açma gibi bir düşünce de var aklımda. Yukarıda bahsettiğim ilgili dans videoları aşağıdadır:

Electro Dans

Popping Dans

Tutting Dans

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadouspan -- 16 Kasım 2015; 12:43:39 >

• Hocam konu dışına açarsanız daha çok tutabilir konu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.