Şimdi Ara

Danimarka Finlandiya Maçında Eriksen 42. Dakikada Bayıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eriksen 42. dakikada tam topa vuracakken bir baygınlık geçirdi ve ilk yardım ekibi geldi, yaklaşık 10 dakika kalp masajı uygulandı.

Takım arkadaşları ve taraftlarlar gözyaşlarını tutamadı.

Kalp masajı sırasında Eriksen`in hareket ettiği, eliyle alnını tuttuğu görüldü.

Uyuşturucu etkisi ve suikast olduğunu düşünenler mevcut.

Düşünceniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakanSeyhanW -- 12 Haziran 2021; 20:38:30 >

• erikson eğer kalp krizi geçirdiyse kariyeri sona erebilirmiş.. ama henüz kalp krizi geçirip geçirmediği netleşmemiş

https://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2021/06/13/son-dakika-christian-eriksenle-ilgili-kotu-haberi-verdi-bir-daha-asla

• 1.5 sene önce 38 yaşımda, ben de kalp krizi geçirip bypass olmuştum. Maçı izlerken Eriksen'in kalp krizi geçirme görüntüsü beni çok kötü yaptı. Allah düşmanıma yaşatmasın. Eğer kalp çok hasar görmüşse bırakın futbol oynamayı, koşması bile yasaklanır. Ef değeri denilen kalbin pompalama gücü var. Normal insanlarda ef değeri 50-70 arasında. Yani o an kalpteki kanın yüzde 50-70 ini vücuda pompalıyor. Bu değer bende 45-50 arasına düştü geçirdiğim kalp krizinden dolayı. Koşmam yasak, ağırlık antremanı yapmam yasak (kalp krizinden önce yapıyordum) vs vs. Velhasıl Eriksen'in kalbi çok hasar görmemiştir de normal hayatında da sorunlar yaşamaz inş.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazygamer_wb

1.5 sene önce 38 yaşımda, ben de kalp krizi geçirip bypass olmuştum. Maçı izlerken Eriksen'in kalp krizi geçirme görüntüsü beni çok kötü yaptı. Allah düşmanıma yaşatmasın. Eğer kalp çok hasar görmüşse bırakın futbol oynamayı, koşması bile yasaklanır. Ef değeri denilen kalbin pompalama gücü var. Normal insanlarda ef değeri 50-70 arasında. Yani o an kalpteki kanın yüzde 50-70 ini vücuda pompalıyor. Bu değer bende 45-50 arasına düştü geçirdiğim kalp krizinden dolayı. Koşmam yasak, ağırlık antremanı yapmam yasak (kalp krizinden önce yapıyordum) vs vs. Velhasıl Eriksen'in kalbi çok hasar görmemiştir de normal hayatında da sorunlar yaşamaz inş.

Neyden olur bu hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ucuzcufiko

Neyden olur bu hocam

Alıntıları Göster

Stres kaynaklıydı benimki sanırım. Tabi bunda kalıtımın çok önemi var. Resmen stres tetikliyor ailedeki kalıtımsal hastalıkları. Misal bende tansiyon, şeker, kolesterol, sigara, alkol yok. Hem anne hem de baba tarafımda kalp hastalığı var, ama kalpten ölen yok. Hep başka sebepler.

Kalp krizi otururken denk geldi bana. Sporda ya da efor anında olsa, kurtulma şansım olmazdı diye düşünüyorum...

• quote:

Stres kaynaklıydı benimki sanırım. Tabi bunda kalıtımın çok önemi var. Resmen stres tetikliyor ailedeki kalıtımsal hastalıkları. Misal bende tansiyon, şeker, kolesterol, sigara, alkol yok. Hem anne hem de baba tarafımda kalp hastalığı var, ama kalpten ölen yok. Hep başka sebepler.

Kalp krizi otururken denk geldi bana. Sporda ya da efor anında olsa, kurtulma şansım olmazdı diye düşünüyorum...

Alıntıları Göster
    Anladım hocam büyük geçmiş olsun

• Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam. Allah kimseye göstermesin, yaşatmasın...

• quote:

Teşekkür ederim hocam. Allah kimseye göstermesin, yaşatmasın...

Hocam aklıma geldide bağlantılımıdır sıcak günlerde veya ağır idman yapmışsam gece uyarken kalp sesimi duyuyorum böyle susturucu silahla atar gibi atıyo bağlantısı olabilirmi sizce biraz ilginc oldu ama :)

• Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt

Sıcak ile beraber ağır idman kalbi etkiler hocam. Su çok önemli. Vücudun susuz kalmaması çok önemli. Dikkat et. Ben pek oralı olmadım spor yaparken. Spor yaparken boğazım yanıyordu (kardiyoda). Reflü azdı gene diyordum, kalpmiş. Bence kardiyolojiye, iç hastalıklarına bir baktır kendine. Yaş 35 üstüyse hele kesin baktır. Çok bilinçsiz spor yapıyoruz, bi dünya suplement kullanıyoruz. Ben sadece kreatin kullanmıştım gerçi. normalde kalbimizin sesini duymayız. Ama bazı zamanlar yorgunluk olsun, stres olsun, kafayı oraya takarsak kalbin atışını duyarız. Her zaman olmuyorsa sorun olacağını sanmıyorum. Ama hep oluyorsa baktırman iyi olur kanımca. Sağlık hiç ötelemeye gelmez aman diyeyim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.