Şimdi Ara

DALI HOPARLÖR KULLANICILARI BAŞLIĞI (Başka konu açmadan buradan devam edelim lütfen) (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.254
Cevap
47
Favori
115.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ireyal

quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

Kablo fiyatları marka ve özelliğe göre çok değişir. Ancak şunu ileride anlarsınız ki bir hifici kabloya 5000 dolar veriyorsa boşa vermiyordur. Buna emin olabilirsiniz.
    Burada önemli olan sizin sisteminizin ne kadarlık bir kabloya ihtiyaç duyduğudur. O noktadan itibaren fazlasının getirdiği artıları zaten veremeyecek bir sisteme kablo yatırımı yaptığınızda hiçbir artı yönünü göremezsiniz.
    Sonuç olarak kablolara fazla yatırım yapmak gerekli değil gibi bir düşünce yerine sistemin ne kadarlık bir kabloyu hak ettiği değerlendirilmelidir.
    Dali Ikon7 için uygun fiyatlı prolink pr-009 tavsiye ederim. Ikonlarla çok güzel uyum sağlayan bir kablodur. Metresi 10TL civarında.
    Denemenizi tavsiye ederim.

Görüşler için teşekkürler arkadaşlar.

Sayın @Mecanica daha sonraki olası aşamaları da düşünüp (lambalı amfi) bütçeyi biraz daha artırsam, hangi seçenekler olabilir?

Sevgili @ireyal. Bir noktadan sonra alacağınız kablolar artık hifi sınıfında kademe kademe yükselen ve belli karakterlere sahip olan kablolar olacaktır. Bunun sonucunda da herkesin aradığı farklı bir sound olduğundan size hitap edecek kabloya yönelmeye çalışacaksınız ki bu nedenle benim tavsiyem çok yerinde olmayacaktır.
    Bir ayrı nokta da şudur ki amfi ya da hoparlörde bir upgrade yapıldığında genelde insanlar diğer bileşenleri de upgrade etmek isterler. Yani amfiden sonra hoparlörü de upgrade etmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden o kadar ileriyi düşünerek bir kablo hedeflemek çok doğru olmayabilir.
    Bence siz makul bir kablo ile devam edin, amfiyi değiştirdikten sonra bir süre sisteminizi kullanın ve hoparlör konusunda bir yorum yapın. Devam diyecekseniz mevcut hoparlöre göre bir kablo seçin. Upgrade edecekseniz de kabloyu yine sona bırakın.
    Ama illaki bir kablo derseniz fiyatı üzmez ama başarısı yüksek olan imzamda kullandığım kabloyu önerebilirim. Neden derseniz, bu kabloyu ben ikon kullanırken aldım ve çok memnun kaldım. Opera kullanmaya başladığımdan beri de gerçekten severek kullanıyorum. Sevgili eray arkadaşımızın analaysis plus silver oval kablolarını da bir süre kullandım ve test ettim. Tabiki analysis plus gerçekten bambaşka çalıyoru ama sevgili erayın deyimi ile supralar çöp olmadı ve bu beni memnun etti ki acil bir kablo upgrade i ortaya çıkmadı (bu arada denediğim yaklaşık 1000TL ye kadar olan birçok kablodan da güzel sonuç verdi). Sonuç olarak ben de bir analysis plus gibi üst segment bir kablo alana kadar devam etmeyi tercih ettim.
    Ancak bu benim duyup beğendiğim bir tını olduğundan bu hislerin aysını yaşarmısınız yoksa beğenmezmisiniz bilemiyorum. Sırf bir öneride bulunmadı demeyin diye yazıyorum.
    Dikkat edilmesi gereken Supra Ply 3.4 ile 3.4S in gerçekten farklı olduğu. Y.dışı forumlarda kullanıcıların da birçoğu bu ayrıntıya dikkat çekiyor ki S olan modeli ground kablosunu amfinin şasesine bağlayınca 3D imaging ve arka plan sessizliği çok farkediyor. Türkiye fiyatları çok yüksek. Ben şahsen her ne kadar iyi bir kablo da olsa buna tr deki fiyatları vermem. Custom Cable dan kargo dahil 200 TL civarında (2x3metre) alabilirsiniz diye tahmin ediyorum.
    Sevgiler,

• Mecanica kullanıcısına yanıt
    Valla sizin gibiler olması kim verecek 5000 Dolar kabloya :)))
  • Mevzu derin ve biz yüzeyde kalalım derim uygun görürseniz.

Bu ara fena xbox a daldım. oyun konusunda fikir alışverişinde bulunsak anlaşabileceğimiz bir nokta yakalamış oluruz bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mecanica -- 7 Ocak 2014; 16:32:12 >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen sizin kullandığınız kablolarda 3 5 liralık kablolardır. :)) burada yazmak kolay nasıl olsa :
  • Arkadaslar kablo fark yaratmaz, kulak duymaz gibi oldukca on yargili ve yanlis tespitler yapmayin, ancak sistemlerin pek cogunda duzgun orta giris seviyesi kablolarin yeterli olacagida bir gercek. Belli bir seviye uzerindeki sistemlerde, ozelliklede nötral bilesenli olanlarda, kablolarin farkini algilayabilmek icin %30 duyma yetisine sahip olmak bile yeterli.

Bir gurupta, kablo saf ve oynanmamis olmali, max saflikta gumus/bakir, duzgun ekranlansin en iyi kablo buduru savunur. Diger kablolarin enduktans p/kapasitansi oynanmis aktif bilesenler oldugunu, kablonun oasif bir bilesen olmasi gerektigini soyler vs. vs. Bu konularin buyuk bolumude bizim gibi mutevazi sistemler kullananlar icin gereksiz/faydasiz genel kultur olmaktan oteye gitmez.

Kisaca, kablo sisteme gore fark yaratabilir yada yaratmaz. Kullandigimiz sistemler bu farklari gosterebilmekten uzak yeterlilikte. Yoksa bir pikap kolundaki 15-20 cm uzunlugunda 1mm kalinligindaki kablo degil teli degistirmek bile siyah beyaz gibi fark yaratabilir.

Ingilizce biliyorsaniz kablolar hakkinda yuzlerce tartisma ve bilgilendirici konu bulabilirsiniz,

Son olarak, ornek olmasi icin gecen haftalarda basimdan geceni yazayim. Bir arkadasim aktif hoparlorler kullaniyor. Uretici ne guc kablolarinin nede kendi gonderdigi interconnectler disinda bir urunun olumlu fark yaratamayacagini soylemis/yazmis. Denedigimiz ilk power kablolarda arka plan sessizlesip, imajlar belirgin hale geldi. Interconnectler yerine, bir baska interconnect denedigimizde hersey degisti, basslar , tizler, orta sesler, sahne, derinlik. Uretici yanildi mi ? Evet yanildi. Ama ayni sistemde denedigimiz ilk interconnect ten 5 kat pahali bir kablo denedigimizde, bu kabloyu begenmedik, farklar cok belli olmakla birlikte sunumda bir seyler olmuyordu. Tabi denedigimiz kablo hoparlorlerden daha pahali idi, davul dengi dengine dedik ve denemeyi sonlandirdik.

• quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

Arkadaslar kablo fark yaratmaz, kulak duymaz gibi oldukca on yargili ve yanlis tespitler yapmayin, ancak sistemlerin pek cogunda duzgun orta giris seviyesi kablolarin yeterli olacagida bir gercek. Belli bir seviye uzerindeki sistemlerde, ozelliklede nötral bilesenli olanlarda, kablolarin farkini algilayabilmek icin %30 duyma yetisine sahip olmak bile yeterli.

Bir gurupta, kablo saf ve oynanmamis olmali, max saflikta gumus/bakir, duzgun ekranlansin en iyi kablo buduru savunur. Diger kablolarin enduktans p/kapasitansi oynanmis aktif bilesenler oldugunu, kablonun oasif bir bilesen olmasi gerektigini soyler vs. vs. Bu konularin buyuk bolumude bizim gibi mutevazi sistemler kullananlar icin gereksiz/faydasiz genel kultur olmaktan oteye gitmez.

Kisaca, kablo sisteme gore fark yaratabilir yada yaratmaz. Kullandigimiz sistemler bu farklari gosterebilmekten uzak yeterlilikte. Yoksa bir pikap kolundaki 15-20 cm uzunlugunda 1mm kalinligindaki kablo degil teli degistirmek bile siyah beyaz gibi fark yaratabilir.

Ingilizce biliyorsaniz kablolar hakkinda yuzlerce tartisma ve bilgilendirici konu bulabilirsiniz,

Son olarak, ornek olmasi icin gecen haftalarda basimdan geceni yazayim. Bir arkadasim aktif hoparlorler kullaniyor. Uretici ne guc kablolarinin nede kendi gonderdigi interconnectler disinda bir urunun olumlu fark yaratamayacagini soylemis/yazmis. Denedigimiz ilk power kablolarda arka plan sessizlesip, imajlar belirgin hale geldi. Interconnectler yerine, bir baska interconnect denedigimizde hersey degisti, basslar , tizler, orta sesler, sahne, derinlik. Uretici yanildi mi ? Evet yanildi. Ama ayni sistemde denedigimiz ilk interconnect ten 5 kat pahali bir kablo denedigimizde, bu kabloyu begenmedik, farklar cok belli olmakla birlikte sunumda bir seyler olmuyordu. Tabi denedigimiz kablo hoparlorlerden daha pahali idi, davul dengi dengine dedik ve denemeyi sonlandirdik.

İnsanlar sizin gibi anlayıp cevap verse sorun yok. Ben gördüklerimi yoruma döktüm. Birileride ip bağla yok 5000 dolarlık kablo (çok güldüm ya) kullanıyorum falan. Demekki adamın sistemi 50.000 dolar :) Ya insanların cidden parası çok ya da çok güzel sallıyorlar.

Ben fikrimi soyledim metresi yüzlerce dolar ya da euro olan kabloya para vermeyin dedim. Sistem değişikliğinde ölü parasına gider.. yazık yani

Çok teşekkür ediyorum detaylı ve bilgilendirici yazınız için.

Custom cable dan 5m lik Supra Ply 3.4/S kablo siparişini verdim, ikiye kesip 2.5m olarak uçları çıplak şekilde kullanacağım.

Kargo dahil 51,99£- 193 TL tuttu.
  • Çok hızlısınız ama umarım beğenirsiniz ben de mecburi bir tavsiyeden dolayı mahcup olmam.
    pm den size link atayım bir okuyun isterseniz.
    Güzel günlerde kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

Çok hızlısınız ama umarım beğenirsiniz ben de mecburi bir tavsiyeden dolayı mahcup olmam.
    pm den size link atayım bir okuyun isterseniz.
    Güzel günlerde kullanın.

Estağfirullah mecburi ne demek, beğeneceğime eminim.

Linki inceliyorum, iyi dinletiler size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ireyal -- 7 Ocak 2014; 17:27:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: monoc

quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

Arkadaslar kablo fark yaratmaz, kulak duymaz gibi oldukca on yargili ve yanlis tespitler yapmayin, ancak sistemlerin pek cogunda duzgun orta giris seviyesi kablolarin yeterli olacagida bir gercek. Belli bir seviye uzerindeki sistemlerde, ozelliklede nötral bilesenli olanlarda, kablolarin farkini algilayabilmek icin %30 duyma yetisine sahip olmak bile yeterli.

İnsanlar sizin gibi anlayıp cevap verse sorun yok. Ben gördüklerimi yoruma döktüm. Birileride ip bağla yok 5000 dolarlık kablo (çok güldüm ya) kullanıyorum falan. Demekki adamın sistemi 50.000 dolar :) Ya insanların cidden parası çok ya da çok güzel sallıyorlar.

Ben fikrimi soyledim metresi yüzlerce dolar ya da euro olan kabloya para vermeyin dedim. Sistem değişikliğinde ölü parasına gider.. yazık yani

50000 den fazla dostum. Bu ise bi girer sen ne demek istediğimi be burda ki bir kac dostun da ne demek istediğini anlarsın para az Yada cok bu is virüs al al al al bitmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 7 Ocak 2014; 18:16:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hifi muhabbetleri Kural-1; Kablonun sese olan etkisini inkar eden insanlar ile hifi muhabbeti yapmak son derece gereksizdir,geçiniz ;))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atalayalper -- 8 Ocak 2014; 2:25:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Hifi muhabbetleri Kural-1; Kablonun sese olan etkisini inkar eden insanlar ile hifi muhabbeti yapmak son derece gereksizdir,geçiniz ;))

Bak bir bilge kişilik daha geldi. :) herkes de kablocu ya :))) yoksa bayii falan mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: monoc

quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Hifi muhabbetleri Kural-1; Kablonun sese olan etkisini inkar eden insanlar ile hifi muhabbeti yapmak son derece gereksizdir,geçiniz ;))

Bak bir bilge kişilik daha geldi. :) herkes de kablocu ya :))) yoksa bayii falan mısınız?

Alicim daha anlamadın mı bura xbox oyun konsolu köşesi degil sen dön konsoluna oyun falan oyna bu isler seni asar bilirkişi falan filan burdaki cok kıymetli 4 adam sana yazı yazmis sen daha bos bos yok bayi mısınız falan filan zirvaliyirsun herkes burda birbirini tanır ve ne is yaptığını bilir sen bos ver bu isler seni asar

• Zevki olupta parası olan zaten en iyisini alıyor, en iyi sesi dinliyor...
    Bütçesi olmayan da baksın çaresine fazla beklenti içine girmesin, alsın alabileceği kabloyu taksın dinlesin...

Pioneer 921 ile Dali Zensor 7 uyumu nasıl, deneyen bilen var mı? Birde İzmir'de dinleyebileceğimiz bir yer biliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sascha35 -- 8 Ocak 2014; 11:37:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sascha35

Zevki olupta parası olan zaten en iyisini alıyor, en iyi sesi dinliyor...
    Bütçesi olmayan da baksın çaresine fazla beklenti içine girmesin, alsın alabileceği kabloyu taksın dinlesin...

Pioneer 921 ile Dali 7 uyumu nasıl, deneyen bilen var mı? Birde İzmir'de dinleyebileceğimiz bir yer biliyor musunuz?

• quote:

Zevki olupta parası olan zaten en iyisini alıyor, en iyi sesi dinliyor...

Pioneer 921 ile Dali Zensor 7 uyumu nasıl, deneyen bilen var mı? Birde İzmir'de dinleyebileceğimiz bir yer biliyor musunuz?

Ikon 7 yi gecen sene Sattim 921 de 1 ay once. Ikisi ile biraz zaman geçirdim ama bende stereo analog anfide var. Stereo anfide de cok daha muzikal iken. 921 le biraz daha elektronik yani digital ses alabildim

dinlenmez mı tabiki dinlenir
    Ikonun hakkı mı tabikidegil.
    Orta sınıf stereo bi anfi muzikde daha başarılı olur
    Su an lx 73 kullanıyorum bu bile stereo da cok başarılı degil yakın bir arkadasım lx 86 kullanıyor ondada sonuc aynı

• Sağol yorumun için...
    Anlaşıldı ki, benimde kısa tecrübelerime dayanarak müzik dinlemek için stereo amfiye ihtiyaç var :)
    Dediğin gibi avr lerde(pioneer 520+921 kullandıklarım) o hazzı bulamadım bir türlü.
    Şimdilik iyi bir hoparlör bulup, sonra da orta seviye stereo amfi almak için çalışmalara başlamak gerekiyor artık:)
  • quote:

Sağol yorumun için...
    Anlaşıldı ki, benimde kısa tecrübelerime dayanarak müzik dinlemek için stereo amfiye ihtiyaç var :)
    Dediğin gibi avr lerde(pioneer 520+921 kullandıklarım) o hazzı bulamadım bir türlü.
    Şimdilik iyi bir hoparlör bulup, sonra da orta seviye stereo amfi almak için çalışmalara başlamak gerekiyor artık:)

520 de vardı 921 de vardı simdi lx73 var
    lx86 da arkadasım da var Hepsi cok cok dinledik ama stereo amfi kadar malesef olmuyor her alet kendi ısını yapınca guzel muhakkak bi stereo anfi alın

• monoc M kullanıcısına yanıt
    @monoc; bence hifi işinde önyargılardan kurtulmak lazim cunku cidden kaliteli bir kablo ile standart bir kablo arasinda cok buyuk performans farki var bunu defalarca denemiş ve aradaki muazzam farklari bariz gormuş insanlardan da tabii ki bu tip cevaplar alman normal ben bir onceki cevabimda genelleme yaptım direk sana yazmadim bunu da belirtmek isterim.

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.