Şimdi Ara

DALI HOPARLÖR KULLANICILARI BAŞLIĞI (Başka konu açmadan buradan devam edelim lütfen) (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.255
Cevap
47
Favori
115.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, ben evde ben sinema sistemi kurmayı düşünüyorum. Ağırlıklı olarak film izlenecek, müzk ise azınlıkta olacak. Ana media kaynağı Dune mediaplayer olacak (oppo'm yok)
    Bu durumda bana uygun olacak seçenek hangisi?

1. Dali İKON Sub MK2, Dali Zensor 7, Zensor 1 ve Zensor Vokal centre
    2. dali lektor8, lektor 2, lektor center, lektor sub

Lektor serisi için fazla para vermeye gerek var mı, eğer filmler ağırlıktaysa? Ve tavsiye edeceğiniz seçeneğe hangi AVR almam daha uygundur? (aklımda pio 1022 vardı)
    Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 1 Nisan 2013; 9:55:03 >
  • Kendi tecrübem degil ama film falan işlerin de monitor audio daha iyi imiş bi bakın isteseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eray arkadaşımızın dediği gibi ...

Film olacaksa m.audio seçenek olabilir ( daha dinamik olduğu için ) , sinema ağırlıklı olacaksa sistem ama müzik olsaydı dali ok ( daha soft olduğu için ).

Bir de paradigm monitor serisi var bir bakın derim...

Pro av tuncay beyde bu markalar mevcut demoda dinleme şansınız olabilir ...

Pio. 1022 ile bu markalar uyumludur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

Eray arkadaşımızın dediği gibi ...

Film olacaksa m.audio seçenek olabilir ( daha dinamik olduğu için ) , sinema ağırlıklı olacaksa sistem ama müzik olsaydı dali ok ( daha soft olduğu için ).

Teşekkür ederim yorumunuz için, bunları araştıracağım. Peki MA hoparlörinden hangi modellerine odaklaklanmamı tavsiye edersiniz?
    yada direk takım olarak nasıl bir şey güzel olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 1 Nisan 2013; 10:34:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

quote:

Eray arkadaşımızın dediği gibi ...

Teşekkür ederim yorumunuz için, bunları araştıracağım. Peki MA hoparlörinden hangi modellerine odaklaklanmamı tavsiye edersiniz?
    yada direk takım olarak nasıl bir şey güzel olur?

Odanız kaç m2 ? Eğer 30 m2 civarı ise RX 6 RX center ve RXFX rear lı bir sistem çok güzel olur ve pio. ile çok uyumlu olur...

Benim eski sistemimden bir resim ...

DALI HOPARLÖR KULLANICILARI BAŞLIĞI (Başka konu açmadan buradan devam edelim lütfen)

• quote:

Odanız kaç m2 ? Eğer 30 m2 civarı ise RX 6 RX center ve RXFX rear lı bir sistem çok güzel olur ve pio. ile çok uyumlu olur...

Oda 30 değilse de 25m2 civarı. Örnek verdiğiniz sistemin fiyatlarına baktım, ama fiyat olarak lektor 8 seviyesinde hatta daha yüksek :) Bu beni zorlar. Aslında ben ilk soruda lektor ek parayı hakediyor mu diye sormuştum çzellikle.
    Sonuç itibariyle galiba yine Zensor fiyat seviyesine dönmem lazım.
    Aslında temiz bir ikinci el Zensor karşıma çıktı,
    Bu durumda sizce yine MA serisine para mı birikteriyim yoksa Zensor'u alayım mı? (her ne kadar sinema alanında yumuşak olsa da dediğiniz gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 1 Nisan 2013; 12:48:10 >
  • Merhabalar, Dali İKON Sub MK2, Dali Zensor 7, Zensor 1 ve Zensor Vokal centre'den oluşan seti satıyorum ilgilenenler ilanıma bakabilir, ürünlerin kutuları bile açılmadı daha yeni alınmışlardır faturalı ve garantilidirler.
    http://forum.donanimhaber.com/m_73492274/mpage_1/f_/key_//tm.htm#73492274

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4EC26FADF -- 1 Nisan 2013; 12:42:23 >
  • quote:

quote:

Oda 30 değilse de 25m2 civarı. Örnek verdiğiniz sistemin fiyatlarına baktım, ama fiyat olarak lektor 8 seviyesinde hatta daha yüksek :) Bu beni zorlar. Aslında ben ilk soruda lektor ek parayı hakediyor mu diye sormuştum çzellikle.
    Sonuç itibariyle galiba yine Zensor fiyat seviyesine dönmem lazım.
    Aslında temiz bir ikinci el Zensor karşıma çıktı, ilk seçenekte bahsettiğim takıma 2500 lira para isteniyor.
    Bu durumda sizce yine MA serisine para mı birikteriyim yoksa Zensor'u alayım mı? (her ne kadar sinema alanında yumuşak olsa da dediğiniz gibi)

M.audio için , Pro Av tuncay beyden fiyat aldınızmı ?
    Bence birebir konuşup fiyat alın , hatta bizden de selam söyleyin gerekeni yapacaktır...
    Tuncay beyde M.audio nun FB110 subu var o subu da uygun fiyata alıp 5+1 sistem yapabilirsiniz...

Kısaca RX 6 RX center ve RXFX + fb110 sub...

• quote:

Bence birebir konuşup fiyat alın , hatta bizden de selam söyleyin gerekeni yapacaktır...
    Tuncay beyde M.audio nun FB110 subu var o subu da uygun fiyata alıp 5+1 sistem yapabilirsiniz...

Yok ben fiyatlara gsa elektronik sitesinden bakıyordum. Pro av'ye de bakayım o zaman. Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Yok ben fiyatlara gsa elektronik sitesinden bakıyordum. Pro av'ye de bakayım o zaman. Teşekkürler.

Tavsiyem direk konuşup fiyat almanız , bizden salam söylerseniz yardımcı olacaktır

• Sayın Chronos1121 arkadaşların dediği gibi yapın internetteki fiyatları boş ver ilgili satıcılarla görüşerek fiyat alın
  • sevgili dostlar,

denon 2113 avr ile dali zensor 1 + dali zensor center şeklinde henüz tamamlanmamış küçük bi set kurarak hi-fi dünyasına küçük bir adım attım.

bunun için öncelikle tüm forumdaşlara merhabalar.

tabii bu aldığım sistem hakkında kararımı verene kadar forumu bayağı bi hatim ettim.

şu an için kuleleri eksik durumda olan setimi kurup bayağı da bi dinledikten sonra biraz yorum yapmak istedim.

DALİ ZENSOR 1 HAKKINDA DÜŞÜNCELERİM

dali zensor 1 yabancı kaynaklarda zaten oldukça başarılı (özellikle f/p yönünden) bulunan bi bookshelf. beni de hiç mi hiç hayal kırıklığına uğratmadı diyebilirim. gayet açık ve ferah olarak nitelendirebileceğim tarzda çalıyor denonla. çok hoş ayrıntılar yakalıyor insan. zensor centerla da birleşince filmlerde cam kırılmaları, su sesleri, çatlama sesleri oldukça ayrıntılı performans sergiliyor. müziklerde de hakeza mid-tiz-bass dengesi kulağı şımartabiliyor. özellikle kaliteli çekimler de daha da parıltılı hale geliyor. açıkçası ve kısacası verdiğim ücret mukabilinde çok iyi bir seçim yapmışım dedirtiyor insana. kesinlikle bazı yorumlarda okuduğum ve alırken de tedirgin olduğum gibi kapalı ve boğuk değil. tabii ki iyinin iyisi vardır o ayrı.

DALİ ZENSOR CENTER HAKKINDA DÜŞÜNCELERİM

direkt f/p çılgını diyebilirim. filmlerde diyaloglar, [s,ş,ç] gibi harfler oldukça kuvvetli, çatlamasız, açık ve ferah. sahne geniş. ama iyi ayar çekmek lazım. ayarını iyi yapamayan kişiye sıradan gelebilir. ama güzel bi ayarla kulağı mest ediyor. hele bi de verdiğiniz ücret mukabilinde aldığınız performansı görünce mutluluk cüzdanla doğru orantılı oluyor ;)

KABLOLAMA

van den hull cs-122. Kablo ucu banana.

kısacası şunu demek isterim ki dali zensor serisi (yani en azından bendeki zensor 1 ve zensor center) bazı yorumlarda okuduğum gibi kapalı ve boğuk çalmıyor. mid-tiz-bass dengesi özellikle fiyatına göre gayet tatminkar. sadece ayarlar iyi yapılmalı. ben kendi zevkime göre ayarlarımı yaptıktan sonra dinlerken kulağıma şeker damlıyor diyebilirim :)

saygılarımla.

• hayırlı olsun sn ardakurul, iyi günlerde dinlemek nasip olsun. siz beğendiyseniz önemli olan bu zaten, yorumlarda ne söylendiği boş (gerçi sizin de bahsettiğiniz gibi yabancı sitelerde çok olumlu yorumlar var zensor serisi için) ama malesef bazen bu forumda da bazı üyelerin kendi kullandığı ürünler dışındaki bazı ürünlere hoş olmayan söylemleri olabiliyor (tukaka, çöp, teneke gibi...) bunlara kulaklarımızı tıkayıp binbir güçlükle edindiğimiz sistemlerimizle mutlu mesut müziğimizi dinleyelim, filmimizi izleyelim yoksa hiçbir zevk alamayız.
  • erayçelik bey , mesaj yazmıştınız ama bir sorun oldu galiba mesaj kayboldu okuyamadım o yüzden cevap yazamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: asafak76

hayırlı olsun sn ardakurul, iyi günlerde dinlemek nasip olsun. siz beğendiyseniz önemli olan bu zaten, yorumlarda ne söylendiği boş (gerçi sizin de bahsettiğiniz gibi yabancı sitelerde çok olumlu yorumlar var zensor serisi için) ama malesef bazen bu forumda da bazı üyelerin kendi kullandığı ürünler dışındaki bazı ürünlere hoş olmayan söylemleri olabiliyor (tukaka, çöp, teneke gibi...) bunlara kulaklarımızı tıkayıp binbir güçlükle edindiğimiz sistemlerimizle mutlu mesut müziğimizi dinleyelim, filmimizi izleyelim yoksa hiçbir zevk alamayız.

Birçok ürünü internetteki yıldızlardan değil de bizzat tecrübe ederek kıyaslayıp kendi kişisel yorumunuzu yazdığınızda bu forumdaki bazı üyeler beğenmediğiniz ürünlere sahiplerse ürünlerinin pohpohlanması dışındaki olumsuz yazı ve görüşlere saldırıyorlar.
    Çünkü davulu duymayan tenekeyi davul zannediyor ama bunu ortaya koyan kabahatli oluyor. Siz siz olun bu forumda kullanıcısı olan ürünlere hep 5 yıldız verin. Yoksa kötü siz olursunuz. Burası iyi ve kötünün paylaşıldığı, ortamlara benzemez, beğenilmeyen ürünler tartışılmalı iken beğenmeyen kişi tartışılır
    Bu nedenle yazdığınız fikire katılıyorum. Ürünlerin hepsi birbirinden güzel. Rahat rahat müzik dinleyelim.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mecanica -- 12 Nisan 2013; 15:43:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

quote:

hayırlı olsun sn ardakurul, iyi günlerde dinlemek nasip olsun. siz beğendiyseniz önemli olan bu zaten, yorumlarda ne söylendiği boş (gerçi sizin de bahsettiğiniz gibi yabancı sitelerde çok olumlu yorumlar var zensor serisi için) ama malesef bazen bu forumda da bazı üyelerin kendi kullandığı ürünler dışındaki bazı ürünlere hoş olmayan söylemleri olabiliyor (tukaka, çöp, teneke gibi...) bunlara kulaklarımızı tıkayıp binbir güçlükle edindiğimiz sistemlerimizle mutlu mesut müziğimizi dinleyelim, filmimizi izleyelim yoksa hiçbir zevk alamayız.

Birçok ürünü internetteki yıldızlardan değil de bizzat tecrübe ederek kıyaslayıp kendi kişisel yorumunuzu yazdığınızda bu forumdaki bazı üyeler beğenmediğiniz ürünlere sahiplerse ürünlerinin pohpohlanması dışındaki olumsuz yazı ve görüşlere saldırıyorlar.
    Çünkü davulu duymayan tenekeyi davul zannediyor ama bunu ortaya koyan kabahatli oluyor. Siz siz olun bu forumda kullanıcısı olan ürünlere hep 5 yıldız verin. Yoksa kötü siz olursunuz. Burası iyi ve kötünün paylaşıldığı, ortamlara benzemez, beğenilmeyen ürünler tartışılmalı iken beğenmeyen kişi tartışılır
    Bu nedenle yazdığınız fikire katılıyorum. Ürünlerin hepsi birbirinden güzel. Rahat rahat müzik dinleyelim.

Edit:imla

sn mecanica bey öncelikle herhangi bir saldırı söz konusu değil, konu şu : bir ürünün eksik yönlerini dezavantajlarını söylemek başkadır, çöp teneke gibi aşağılayıcı ifadeler başkadır, yoksa kimse ürünlerinin pohpohlanmasını beklemiyor, biz adı üstünde başlangıç seviyesinde sistemlere sahip olan kişiler bundan haberdarız zaten ama binbir emek ve zorlukla aldığımız ürünlere sizin gibi deneyimli bilgili kişiler tarafından çöp , teneke denmesi başta ağırımıza gidiyor tabii ki. ama neyseki ben o devreyi atlattım sadece mantıklı seviyeli yorumları kendime örnek alıyor değerlendiriyorum. sizlerle maksadım tartışmak değil zaten şimdiye kadar sizin ve erayçelik beyin bu tür yorumlarına yeterince cevaplar verildi benim maksadım yeni ürünleri almış arkaşın bu tür moral bozucu olabilecek yorumlarla keyfini kaçırmaması. sizler gibi binlerce dolarlık sistemlerimiz veya sistemlerimizi upgrade imkanlarımız olmayabilir o yüzden tabii ki mutlu mesut müziğimizi dinleyeceğiz elimizdeki imkanlarla. ama sözlerimin bu kadar çarpıtılmış yazdığınız anlamların çıkarılmış olması da enteresan. neyse dediğim gibi benim amacım kavga etmek değil sizler yine ürünlere çöp teneke deyin bunu kimsenin engellemeye çalıştığı da yok zaten. iyi günler dilerim.

• Ben amacınızın kavga etmek yada saldırı şeklinde yazı yazmak olduğunu düşünmedim. İyi niyetli biri olduğunuz da belli. Ancak ben A markalı ürünün başlığında B markasının sesine teneke de diyebilirim, öve de bilirim değil mi?
    Ayrıca bir başka C markasını övdüğüm de olmuştur. Yani marka fanatikliğim olsa hepsine teneke derdim sonuçta. Ha nezaketen sesi için teneke yorumu yaptığım B markasının kullanıcı başlığına da girip yorum da yapmam zaten. Erayın yazılarını hemen herkes bilir. Çöp kelimesi hem aşağılayıcı olarak algınabilir hem de bazı arkadaşların "erayın deyimiyle çöp" şeklinde kullanılarak yetersiz anlamında da algılanabilir. Burada önemli olan olaya iyi yada kötü niyetle bakmak bence.
    Sistemlerin ederi de önemli değil, önemli olan ödediğiniz karşılığını alabilmek. Bu da nerede ne amaçla hangi bütçeyle ürün almak, kriter bu. Bana da hemen her gün birçok arkadaş sistem tavsiyesi soruyor. İnanın kendi kullandığım markanın tavsiye yüzdesi yaklaşık 25-30 civarındadır. Hep arkadaşların ne aradığını sorarım.
    İnanın aslında kimsenin kimseyle sorunu yok. Aksanlar farklı sadece ve anlayış sınırları olayı etkiyen faktör oluyor.
    Sevgiler

• bence profesyonel olmayan kullanıcıların yorumlarına değil de referans internet sitelerin yorumlarına kulak verin, kişiler çöp, teneke gibi yorumlar yapıyorsa bu basitliktir, acemice yapılmış yorumlardır ve hiç bir bağlayıcılığı yoktur
  • sn mecanica bey, dediğiniz gibi tarzlar farklı olabilir ancak ben yine de eleştirinin veya olumsuz yorumun belli bir çizginin ötesine geçmemesi gerektiğine inanırım, profesyonellik burda başlar. bilmiyorum siz hifi sistemlerin satışını da yapıyormusunuz ben kendimden örnek vereyim. birçok markanın bayiiliğini yapan (kapı, yatak vs ürünlerin en üst markaları) bir firmada satış görevlisi olarak çalışıyorum şimdiye kadar hiçbir müşterime rakip firmalarla ilgili kötüleyici bir söylemde bulunmamışımdır, bizim ürünlerimizle diğer ürünlerin farkını ve ürünlerimizin üstünlüklerini anlatır geçerim, kararı müşteri verir. bence bırakılan intiba açısından böyle yapılması daha faydalı, ama bu benim doğrum başkasının doğrusu olması gerektiği anlamına gelmez tabii ki. ben bu foruma sadece yıllardır ses sistemleri konusuna çok merak duyduğum ve bilgi sahibi olmak istediğim için katıldım. ilerde tabii ki imkanlarım olursa (birkaç yıl zor görünüyor ama) bende sistemlerimi geliştirmek isterim ancak bu süreç içerisinde de sahip olduklarımdan alabileceğim maksimum keyfi alarak devam edeceğim. benim kulağıma güzel geliyorsa önemli olan bu, başkasının keyfimi bozmasına da izin vermem. yazışmaların bu seviyede kalmış olması da beni sevindirdi, tşk ederim.

• quote:

sn mecanica bey, dediğiniz gibi tarzlar farklı olabilir ancak ben yine de eleştirinin veya olumsuz yorumun belli bir çizginin ötesine geçmemesi gerektiğine inanırım, profesyonellik burda başlar. bilmiyorum siz hifi sistemlerin satışını da yapıyormusunuz ben kendimden örnek vereyim. birçok markanın bayiiliğini yapan (kapı, yatak vs ürünlerin en üst markaları) bir firmada satış görevlisi olarak çalışıyorum şimdiye kadar hiçbir müşterime rakip firmalarla ilgili kötüleyici bir söylemde bulunmamışımdır, bizim ürünlerimizle diğer ürünlerin farkını ve ürünlerimizin üstünlüklerini anlatır geçerim, kararı müşteri verir. bence bırakılan intiba açısından böyle yapılması daha faydalı, ama bu benim doğrum başkasının doğrusu olması gerektiği anlamına gelmez tabii ki. ben bu foruma sadece yıllardır ses sistemleri konusuna çok merak duyduğum ve bilgi sahibi olmak istediğim için katıldım. ilerde tabii ki imkanlarım olursa (birkaç yıl zor görünüyor ama) bende sistemlerimi geliştirmek isterim ancak bu süreç içerisinde de sahip olduklarımdan alabileceğim maksimum keyfi alarak devam edeceğim. benim kulağıma güzel geliyorsa önemli olan bu, başkasının keyfimi bozmasına da izin vermem. yazışmaların bu seviyede kalmış olması da beni sevindirdi, tşk ederim.

Siz doğrusunu yapıyorsunuz. Mesela benim çok eleştirdiğim ürünü çok fazla satan ama benimle noktasına kadar aynı fikirde olan bir satıcı yazmıyor. Çünkü bir satıcının sattığı birçok üründen bazılarını kötülemesi doğru değil ve müşteriyi bazı farklı düşüncelere sevkeder. Ama ben ve birçok kişi kullanıcı olarak bunu rahatlıkla ifade edebilmeliyiz. Hep şu örneği veriyorum; ben balckberry kullanıyorum ve bir iPhone bence daha iyi olduğu halde iPhone için çöp yada rezalet desem hiçbirşey olmuyor da neden hoparlör yada amfiye deyince kıyamet kopuyor.
    Neticede tespitlerinize de ayrıca saygı duyuyorum.
    Sevgiler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.