Şimdi Ara

DALI HOPARLÖR KULLANICILARI BAŞLIĞI (Başka konu açmadan buradan devam edelim lütfen) (60. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.255
Cevap
47
Favori
115.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sn mecanica illaki birşeylere çöp diyeceksiniz sanırım, hoparlör olmazsa i-phone
  • arkadaşlar başlığımız dali olduğuna göre konuyla ilgili bir paylaşımda bulunmak isterim. yaklaşık 4 aydır kullanmakta olduğum concept 6 frontlara nihayet spikelarını takmış bulunuyorum. ilk başlarda parke zemine zarar vermesin diye uğraşmaya üşenmiştim. fakat spikeların nasıl bir fark yaratacağı / veya yaratmayacağını da merak ediyordum. en sonunda ebay dan spike altı padlerinden sipariş verdim ve montajı yaptım.

DALI HOPARLÖR KULLANICILARI BAŞLIĞI (Başka konu açmadan buradan devam edelim lütfen) DALI HOPARLÖR KULLANICILARI BAŞLIĞI (Başka konu açmadan buradan devam edelim lütfen)

• quote:

Orijinalden alıntı: asafak76

sn mecanica illaki birşeylere çöp diyeceksiniz sanırım, hoparlör olmazsa i-phone

Misal olsun diye yazdım. Yoksa "eskiden telefon vardı şimdi iPhone" sloganına katılıyorum
    Neyse , pullar güzelmiş. Spike ile nasıl oldu. Ses de biraz daha denge sağlandı mı?
    Pulları aldığınız satıcı gönderimi hızlı yaptıysa linkini verirseniz sevinirim. Ben de pul alacağım
    Güle güle kullanın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burak samsung s4 den sonra iphone sadece telefon olma kararı alacak gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

quote:

sn mecanica illaki birşeylere çöp diyeceksiniz sanırım, hoparlör olmazsa i-phone

Misal olsun diye yazdım. Yoksa "eskiden telefon vardı şimdi iPhone" sloganına katılıyorum
    Neyse , pullar güzelmiş. Spike ile nasıl oldu. Ses de biraz daha denge sağlandı mı?
    Pulları aldığınız satıcı gönderimi hızlı yaptıysa linkini verirseniz sevinirim. Ben de pul alacağım
    Güle güle kullanın

slm , gönderim hızlı oldu 2 hafta bile sürmedi, ürün de göründüğü gibi kibar ve kaliteli. henüz çok fazla test etme imkanım olmadıysa da ses değişiminde ilk izlenimlerim kısaca şöyle (yorumlarım amatörce olursa kusura bakmayın) :
    - özellikle radyo dinlerken farkları çok belirgin oldu (bu kadar fark beklemiyordum ), önceden tizler ve enstrüman seslerinde bir kayıp vardı, bas sesler yoğunluktaydı . şimdiyse ses daha netleşti ve tizler belirginleşti.
    - flac müzikler dinlerken fark daha az belirgin olsa da özellikle enstrüman seslerinde belirginleşme oldu, tizler yine biraz artış gösterdi.
    - genel anlamda bas seslerde hafif bir azalma oldu, bunu da bas ayarını biraz arttırarak telafi ettim. bir de aynı ses şiddetine ulaşabilmek için ses seviyesini biraz daha arttırmam gerekiyor artık, ama bu da sorun değil zaten sesi yarıya kadar bile açmadım kullanmaya başladığımdan beri.
    sonuç olarak spike kullanımının ses netleşmesi açısından çok olumlu olduğunu söyleyebilirim (değişim kesinlikle psikolojik değil )

Padlerin linki de aşağıda.

http://www.ebay.com/itm/Spike-Pads-For-Surround-Speaker-KEF-B-W-Stand-Hi-Fi-Amp-/261059810207?pt=UK_AudioVideoElectronics_HomeAudioHiFi_HiFiSpeakers&hash=item3cc860939f

tşk ederim

• Spike amacı rezonansı minimuma indirmek. Dolayısıyla bunu zemine
    çivi gibi minicik yüzey alanı ile baskılayarak düşük frekans dalgaları
    elimine edilecek ise taktığınız geniş yüzeyli aparat amaçtan uzaklaşıyor
    diğer taraftan zemin parke ve zarar görmesin düşüncesi varsa ona hizmet ediyor
    dersek doğru söylemiş olurmuyum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Togay -- 13 Nisan 2013; 11:39:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Togay

Burak samsung s4 den sonra iphone sadece telefon olma kararı alacak gibi

Şimdi android İcin benim meşhur kelimeyi kulanicam iki hoparlöre dedim ortalık karıştı telefona desem vay anam vay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Spike amacı rezonansı minimuma indirmek. Dolayısıyla bunu zemine

Amacı tam olarak Hanım'dan korkanlar İcin Hanım'dan laf yememe aparati o. Bak ben hic ugrasiyormuuum o islerle

• Çarşı karışmış yine
  • quote:

söylediklerinizde muhakkak ki haklısınız. ancak spikelar şu anki durumda yine çok küçük bir yüzey alanı ile yere basmış olmuyor mu çünkü padin iç yapısını düşündüğünüzde spike sadece ucu ile basıyor ve padlarin yüzey alanı da hoparlörün tüm alt yüzey alanı düşünüldüğünde çok küçük kalmıyor mu. tabii ki sadece direk yere bassa daha iyi olacaktır ancak bu sefer sizin de söylediğiniz gibi zemini çizme riski ortaya çıkıyor. çok iyi bir müzik kulağım olduğunu söyleyemem ancak yukarıda yazdığım farkları bariz hissettim. yine de duyumlarımın psikolojik olduğu söylerseniz saygı duyarım, sonuçta sizler çok daha bilgili ve deneyimlisiniz. saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asafak76 -- 13 Nisan 2013; 12:23:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Amacı tam olarak Hanım'dan korkanlar İcin Hanım'dan laf yememe aparati o. Bak ben hic ugrasiyormuuum o islerle

sizin gibi çirkin üslubu olan biri ile tartışmaya girmeye niyetim hiç yok, burda saygı çerçevesinde bilgi alabileceğim bu kadar arkadaş varken . siz istediğiniz kadar laf atabilirsiniz bundan sonra cevap vermeyeceğim, seviyeniz yazdığınız birçok yazıdan belli oluyor zaten

• quote:

quote:

quote:

sizin gibi çirkin üslubu olan biri ile tartışmaya girmeye niyetim hiç yok, burda saygı çerçevesinde bilgi alabileceğim bu kadar arkadaş varken . siz istediğiniz kadar laf atabilirsiniz bundan sonra cevap vermeyeceğim, seviyeniz yazdığınız birçok yazıdan belli oluyor zaten

Ben diğer arkadaşlarla samimiyim buna istinaden yazdım zaten sizden alıntıda yapmadım sizin gibi insanlarla ben zaten muhattap olmam benden alıntı yapmaz sanız sevinirim Beni stogay ve Mecanica abilerim iyi bilirler yazdıklarımı da niyetimi de

• quote:

quote:

Şimdi android İcin benim meşhur kelimeyi kulanicam iki hoparlöre dedim ortalık karıştı telefona desem vay anam vay

Eray, Android iyidir ben androidciyimdir, İos dan daha fonksiyonel ve kullanışlı bence
  • android almış başını gitmiş de beğenilmez mi olmuş :)))) buna ağzı bırakıp başka yerle gülmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

quote:

quote:

Eray, Android iyidir ben androidciyimdir, İos dan daha fonksiyonel ve kullanışlı bence

Abi su iOS da hic reset atmadan 6 ay gidiyor bende andoid de var ama bir hafta gitmiyor hemen donma takılma yan dönme sorunları tv izlersen kayan alt yazı zaten okunmuyor bunların disinda guzel iOS biraz hapishane hayatı biraz kısıtlamaları var ama oda bazen lazım androidde ki virüs falan ısı bunda olmasın diye var zaten ikisini de kullanıyorum ama nedense iOS bana daha hoş gözüküyor yoksa ciha olarak samsunglar cidden güzel her tip ebattalar iphone da yok mesela ama si bir gercek android olmasa iOS iOS olmasa android bi halt degil birbirlerini tetikleyerek bize daha iyi cihazlar programlar sunmaları cok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 13 Nisan 2013; 13:28:02 >

• başka yerle kastettiğim senin aldığın o başka yer değildi, onu direkt söylerdim zaten, ben daha başka bir yeri kastetmiştim, azıcık yaratıcı düşünce lütfen, bu arada senin anladığın yer yeterince iyi çalışıyor, bu normal olanı, ama galiba seninkisi pek çalışmıyor, sana iyi bir meslektaşımı tavsiye edebilirim, çalışmasına yardımcı olur
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

quote:

quote:

Abi su iOS da hic reset atmadan 6 ay gidiyor bende andoid de var ama bir hafta gitmiyor hemen donma takılma yan dönme sorunları tv izlersen kayan alt yazı zaten okunmuyor bunların disinda guzel iOS biraz hapishane hayatı biraz kısıtlamaları var ama oda bazen lazım androidde ki virüs falan ısı bunda olmasın diye var zaten ikisini de kullanıyorum ama nedense iOS bana daha hoş gözüküyor yoksa ciha olarak samsunglar cidden güzel her tip ebattalar iphone da yok mesela ama si bir gercek android olmasa iOS iOS olmasa android bi halt degil birbirlerini tetikleyerek bize daha iyi cihazlar programlar sunmaları cok iyi

Evet donma v.s olabiliyor belirli sürümlerde özellikle veya ağırlaşma ama fonksiyon olarak süper bence, Ki ben iphone yi Tr de yookenden beri 2. seriden beri kullanıyordum ama Samsung a geçince bana apple oyuncak gibi kaldı.

• Benim müridlerle uğraşacak ne zamanım ne de sabrım var bir kac tanıdık burda birşey paylaşır ken araya girmeyin yeter Allah'a şükür her yerimiz sağlam ve çalışıyor dert edinmeyin kendinize arkadaşlarınız dan da kendiniz İcin Yardim alın araya girmeyin ben zaten sizin muhabbet lerinize hic katılmıyorum ornek alırsanız sevinirim

• Arkadaşlar her ikiniz de belirli yaş ve seviyede insanlarsınız, Bu tarz muhabettlere girmeyin lütfen, Sİzlere yakışmıyor dışardan çok çirkin duruyor, Sİzleri tanımayan bilmeyen insanlarca bakıldığında.

Üstelik her iki üründe işin son noktası iken.
  • İki aydır iphone 4s kullanıyorum. Galaxy s3 vardı kırıldı. Resmen rezalet durumdayım. Hiçbirşey yapamıyorum. Hiç bir kısayol yok. Herşeyi uzattıkça uzatmışlar. Yıllardır ipad'de kullanıyorum ama cidden çok ilginç derecede saçma bişey ios. Galaxy serisi ile iphone karşılaştırmak için ikisini de uzun süre kullanmış olmak lazım. Ben daha önce 4 ay daha iphone 4s kullanmıştım. Ciddi manada kullanıcı dostu olmaktan uzak. Android çok geliştirdi kendini.

Galaxy s4 gelse de kurtulsam diyorum.

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.