Şimdi Ara

dalgıç pompa (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
9.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • pompa yi bilgisayarla eş zamanlı başlatıp açmak için gerekli role bağlantısı.

dalgıç pompa

alıntıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeofizikci -- 24 Haziran 2008; 18:03:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: jeofizikci

pompa yi bilgisayarla eş zamanlı başlatıp açmak için gerekli role bağlantısı.

dalgıç pompa

alıntıdır

SANIRIM ANLADIM NE DEMEK İSTEDİĞİNİZİ bu bağlantıyı direk kabloları birbirine bağlayarak yapsam olurmu yani bi aparat kullanmadan
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeGaSuS@01

quote:

Orjinalden alıntı: jeofizikci

pompa yi bilgisayarla eş zamanlı başlatıp açmak için gerekli role bağlantısı.

dalgıç pompa

alıntıdır

SANIRIM ANLADIM NE DEMEK İSTEDİĞİNİZİ bu bağlantıyı direk kabloları birbirine bağlayarak yapsam olurmu yani bi aparat kullanmadan

o aparat dediniz şey eğer dikdortken ise aman yapmayın dikkat. o dikdortken role denilen bir alet dir. 12v hatından tetikleme yaparak 220 voltun ucundaki pompanın çalışmasını sağlayacaktır. bir nevi otomatik anahtar. elektirikçilerde bulunur. 25 watt lık bir cihaz takıcam dersiniz

• ok hocam o zaman elektirikciden en kısa zaman da alıyım
  • sonucu bekliyorum.
  • arkadaşlar konuyu tam okuyamadım ama belkiş size yardımcı olur die daha önce formulasyonun vtamamen bize ait olduğu bir ürnümüz var erken ısı transferşi sağlayan yani erken ısınan ve erken soğuyan bir sıvı şu an piyasada ısıstma ve soğutma sistemlerinde kullanılıyor nese konumuz bu deişl reklam gibi olmasın.bu ürünün ısı transferini ölçmek için bi sistem kurdum.bşr adet sebil soğutma dolabının gaz soğutma sistemini söktüm.bu sistemi ayrı bir şasi üzerine kurdum.sistemin soğuk su haznesinden aldığım suyu bir adet dalgıç motor yardımı ile tofaşlarda kullanılan kalorifer radyatörünün içinden geçirerek tekrar sisteme devirdaim yaptırdım.dalgıcın girşine ve su haznesinin dönüşüne dijital termometre koyarak aradaki farkı gördüm.yanlız şöle bi husus var motorun basıncı sistemişn verimini etkiliyor.yani motorun fazla basması demek suyun radyatörden daha hızlı geçmesini ve transferi yeteri kadar yapamamasıona sebep oluyor.hemen hemen 2 derece farkediyor.motorun hızını sisteme bağladığım bi valfle (vanayla) kısdığımda ise suyun akışı yavaşlıyor ve üzerindeki ısıyı daha fazla atmasına sebep oluyor.yaptığım farklı akış ayarlarında arada 5-7 hatta 9 derece fakettiğini gördüm.yalnız şöle de bi durum var akışın yavaş olmasıyla fazla ısınan suyu soğutmakta ayrı bi sorun onun için üzerinde deneme yanılma yoluyla gerekli ayar yapılmalı.siz burda nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum direk motoru aldığınız gibi mi bağlıyorsunuz yada üzerinde ayar filan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsk tekno -- 3 Temmuz 2008; 14:02:10 >

• arkadaşlar dalgıç pompanın tamamı suya girmesse pompaya zarar gelirmi sadece suyu emdiği yer suda kalsa pompanın ömrü kısalır mı????????*

• Dalgıç pompaların üzerinde, pompanın tamamının suya daldırılması gerektiğini belirten işaretler vardır. Evet, pompanın tamamı su içinde olmalı.

dalgıç pompa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nielsen

arkadaşlar dalgıç pompanın tamamı suya girmesse pompaya zarar gelirmi sadece suyu emdiği yer suda kalsa pompanın ömrü kısalır mı????????*

Eski mesaj ama bakacaklara faydası olsun. Evet dalgıç pompalar mümkün olduğunca komple suyun içinde olmalıdır. Bunun nedeni motorun soğuma ihtiyacının sağlanmasıdır. Motor ısınırsa yanar. Bazı dalgıç pompa tiplerinde ceket, gömlek, gövde soğutmalı gibi tabirler vardır. Bunlar suyu basarken motor etrafından suyu geçirerek bastıkları için sadece emiş ağzında su olsada motora bir sıkıntı olmayacağı için o şekilde kullanılabilirler. Daha fazla teknik destek ve detay için bu mesaj altından özelden veya projemalzemem isimli sitemizden size destek olabiliriz.

• Farklı Dalgıç Pompa Çeşitleri için linkimizi ziyaret edebilrisiniz

Dalgıç pompahttp://www.serpompa.com/dalgicpompalar.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serpompa.com

Farklı Dalgıç Pompa Çeşitleri için linkimizi ziyaret edebilrisiniz

Dalgıç pompahttp://www.serpompa.com/dalgicpompalar.html
    garantisi var mı
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.