Şimdi Ara

DALGALAR HALLOLMUYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Umut öncülden Dalgaları hallettim sanıyordum tam olmuyor beyler,bana dalgaları çatır çutur yaptıracak bir yer söyleyin kafayı yicem

• upppp
  • Son zamanlarda pek kullanılmıyor ama teknofem baya iyi. Oraya bakabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dalgalar çok kompleks bir konu.Tamamında eksik olduğunuzu sanmıyorum.
    -Temel Kavramlar
    -Yay Dalgaları
    -Su Dalgaları
    -Ses-deprem Dalgaları
    -Elektromanyetik Dalgalar
    -Ve ayrı bir başlık olarak da Dalga Mekaniği var
    -Kırınım girişim Doppler olayı
    -Çift yarıkta girişim - tek yarıkta Kırınım

Gibi... Parça parça eksiklerinizi tespit edip gidermeniz daha kolay olacaktır.

Konuyu baştan çalışmanız illaki faydalı olacaktır fakat zaman kaybını da düşünmelisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sigmund_Freud -- 23 Nisan 2018; 11:5:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sigmund_Freud

Dalgalar çok kompleks bir konu.Tamamında eksik olduğunuzu sanmıyorum.
    -Temel Kavramlar
    -Yay Dalgaları
    -Su Dalgaları
    -Ses-deprem Dalgaları
    -Elektromanyetik Dalgalar
    -Ve ayrı bir başlık olarak da Dalga Mekaniği var
    -Kırınım girişim Doppler olayı
    -Çift yarıkta girişim - tek yarıkta Kırınım

Gibi... Parça parça eksiklerinizi tespit edip gidermeniz daha kolay olacaktır.

Konuyu baştan çalışmanız illaki faydalı olacaktır fakat zaman kaybını da düşünmelisiniz.
    Optik de bunu konu için en başta şart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umut öncül son konuları çok iyi anlatmamış bana göre özellikle atomaltı parçacıklar gibi sözel konular vs. eksikler var meb kitabına bak bence.
  • Emrelhan E kullanıcısına yanıt
    Haklısınız.Bu da farklı bir bakış açısı.

Belki de optik bilgisi eksikliğinden dolayı Dalgalar konusunda zorlanılıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sigmund_Freud

Haklısınız.Bu da farklı bir bakış açısı.

Belki de optik bilgisi eksikliğinden dolayı Dalgalar konusunda zorlanılıyor olabilir.
    geçen hafta dalgalara çalışacaktım optiği unutmuşum çünkü su dalgalarından itibaren hep optik bilgisi çıkıyor insanın karşısına
  • optiğim tam reisler ancak umut öncülden dinledikten 1 hafta sonra testlerine yumulduğumdan böyle oldu galiba arada mevzular felan var işte gdmgnsöm . Tekno feme bakacağım elimde fen lys fizik var onun dalgalar föyüne bakayım apoteminin modern fiziğini alıp ordan da mı tekrar etsem acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: imthebossheree

optiğim tam reisler ancak umut öncülden dinledikten 1 hafta sonra testlerine yumulduğumdan böyle oldu galiba arada mevzular felan var işte gdmgnsöm . Tekno feme bakacağım elimde fen lys fizik var onun dalgalar föyüne bakayım apoteminin modern fiziğini alıp ordan da mı tekrar etsem acaba ?
    apotemi modern iyidir bende de var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.