Şimdi Ara

dalga geçmeden yardımcı olacak varsa...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 18 senelik meslek lisesi mezunuyum. sınava iki ay kala girmeye karar verip bir dershaneye danışmak amaçlı gidip, konuştum.durumumu örenince hiç ilgilenmediler ,siz kendiniz evde hazırlanın ,biz konularda çok ilerledik dediler. herhalde ortalamalarını düşüreceğim için istemediler:( neyse bende evde kendim çalışmaya çalıştım. sizlere sormak istediğim; doğrularımdan giden yanlışlar...denemelerde bazı sorularda 2 şık arasında kalıyorum ve nasıl oluyorsa hep yanlışı seçiyorum.sizce böyle soruları hiç cevaplamam mı iyi olur yoksa cevaplamam mı? bildiklerimle en yüksek puanı almak için nasıl bir yol izlemeliyim?

• Fikir yürütemediğin soruları işaretlemiş olmak için işaretleme, bende de bu vardı şimdi boş bırakıyorum. 4 yanlış yapmak yerine 4 boş bırakmak çokça mantıklı. 1 net 1 nettir sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAROW -- 16 Mart 2013; 18:01:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 şık arasında kaldığımda bende hep atarım. Genelde tutmaz ama öğretmenlerimiz 2 şıka indirdiğinde şansını dene derler.
  • şöyle bir şeyde var; arada tutanlarda oluyor.
  • mesela emin olmadıklarımı işaretlemeyip yanlışsız 25 net yaptığımı düşünelim ...
    yada 10 soruyu bu şekilde atıp 4 ü dogru 6 sı yanlış olursa -puan hesaplamalarında - daha yüksek geliyor.daha mı mantıklı oluyor
  • 2 şıkta yakın geleni işaretliyin
  • bu atıp tutturmak meselesi değil ki hocam. bilmiyorsanız boş geçin. genel durumunuz iyiyse birkaç soruda takılıyorsanız size yakın geleni işaretleyin derim de çoğunluk için böyle yaparsanız batırırsınız.
  • Eger 2 sika indirdiysen ve ikisinden biri olduguna eminsen sallamak daha mantikli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hiç bilgim olmayan sorularda bile kesinlikle sallıyorum. Mesela 3 soruda arada kaldınız. Boş bıraksanız 37 net. Ama birisi tutsa 37,5 net oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ank_yer_6

Ben hiç bilgim olmayan sorularda bile kesinlikle sallıyorum. Mesela 3 soruda arada kaldınız. Boş bıraksanız 37 net. Ama birisi tutsa 37,5 net oluyor.

Pm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Syronwar

quote:

Ben hiç bilgim olmayan sorularda bile kesinlikle sallıyorum. Mesela 3 soruda arada kaldınız. Boş bıraksanız 37 net. Ama birisi tutsa 37,5 net oluyor.

Pm

?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Syronwar

quote:

Pm

?

Gelmiş olması lazım hocam.
  • Sıklardan elemeye git sıklarda en cok olanın cevap cıkma ihtimali buyuktur
  • o zaman şöyle yapayım son iki şıkka indirirsem ve birisi daha ağır basarsa onu işaretleyeyim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.