Şimdi Ara

Daire sahibi bulunduğu kata tadilat yaptırabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sitede bir daire sahibi evini komple tadilata soktu ve bugün de daire önü alana da tadilata başlattırmış. Yani asansörlerin bulunduğu yerin tavanına asma tavan yaptırıyormuş, karşı daireden de onay almış, katın aydınlatmasını da kendi daire elektriğinden verecekmiş. Yönetici olmaz dese de ben ev sahibiyim, isteyen istediği yere şikayet edebilir demiş. Şimdi normalde ev sahibi evin içini tadilat ettirebilir ama kapı önü şahsa değil siteye ait yani ortak kullanım alanı. Böyle bir şey yaptırmaya hakkı var mıdır, bir yere şikayet edilebilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayır, yaptıramaz. Evet, şikayet edilebilir. Daha detaylı bilgi için benim gibi bir avukatla iletişime geçerek hukuki yardım alabilir yahut kendiniz araştırarak bilgi edinebilir, hangi yolu izleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

• Paradeida P kullanıcısına yanıt
    Belediyeyi arayıp bildirsek ilgilenirler mi yani? Ayrıyetten daireden çıkan hafriyatı da sokağa bırakıyorlar günlerce bekliyor orada.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Konuya dahil olmayan adam kullanıcısına yanıt

Daha detaylı bilgi için benim gibi bir avukatla iletişime geçerek hukuki yardım alabilir yahut kendiniz araştırarak bilgi edinebilir, hangi yolu izleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

• Paradeida P kullanıcısına yanıt
    Kilidi açmak için DLC satın al diyorsunuz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ortak kullanım alanı bölgesidir kat mülkiyet kanununa göre diğer bütün kat maliklerinin 5 te dördünün onayı alınmadan ortak kabul edilen alanlara bir çivi bile çakılamaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.