Şimdi Ara

Daihatsu Kulübü (47. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.084
Cevap
22
Favori
334.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar 2007 model terios gold alacağım , sorum şudur arkadaşlar , bilen varsa yazarsa sevinirim....daihatsu terios gold ile silver arasında ne fark var ..? ve bir arkadaş bu suv araçlar için sürekli 4x4 olarak çalışır diyor eğer öyleyse , neden 4x4 açma kapama düğmesi var selamlar sayğılar...
  • slm arkadaşlar 2007 model terios gold alacağım , sorum şudur arkadaşlar , bilen varsa yazarsa sevinirim....daihatsu terios gold ile silver arasında ne fark var ..? ve bir arkadaş bu suv araçlar için sürekli 4x4 olarak çalışır diyor eğer öyleyse , neden 4x4 açma kapama düğmesi var selamlar sayğılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratw27

slm arkadaşlar 2007 model terios gold alacağım , sorum şudur arkadaşlar , bilen varsa yazarsa sevinirim....daihatsu terios gold ile silver arasında ne fark var ..? ve bir arkadaş bu suv araçlar için sürekli 4x4 olarak çalışır diyor eğer öyleyse , neden 4x4 açma kapama düğmesi var selamlar sayğılar..

4x4 açma kapama düğmesi mi var_?

Aracını satan kişi 4x4 4x2 düğmesi olduğunu söylüyorsa o aracı almayın zira satıcı ya dürüst değildir ya da kullandığı araçtan bihaberdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4x4 4x2 düğmesi değil , diferansiyel kilidini açıp kapatma tuşu dur, zamanında bir kaç kez buzlu yolda kaymamı ve kardan çıkmama yardımcı olmuştur, yoksa araçlar sürekli 4x4 çekerdir
    http://www.daihatsu.com.tr/pdf/terios-kullanim-kilavuzu.pdf 4-9 sayfada açıklama mevcut.
  • arkadaşlar 12-13 bin tl arası klimalı ekonomik araç ararken coure modeline aklım takıldı. kullananlardan tavsiye bekliyorum, sizce alınır mı misal şunun gibi bir araç?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-daihatsu-satilik-yakit-cimrisi-low-grade-2007-model-193219170/detay
  • Aykutbey80 A kullanıcısına yanıt
    motor yaris motoru, sanayi de aynı ölcülerde bulamayacagın parca yok..
    motor dısı bölümler ise Tr de bulunmassa 1 hafta 10 gün içinde tedarik ediliyor.. 2008 modelini 2 yıl kullandım olcukca keyif alacagın yakıt konusunda ve cekişte yüzünü güldürecek bir aractır. 1.0 motor kullanmama ragmen yılda bir kez yag su filtre degişimi haricinde sanayiye sokmaz...
  • bendede 1.0 sirion var lpgli yeşil 86 binde 120 bine kadar araba bende. Yalnız bu arabanın az yakmasına ve genişiliğine alıştım çok alıştım bakalım satınca ne alacam bende bilemiyorum.
  • Siron
    km 79000
    Boya degisen vs yok
    Sahibinden de ilanim var.temiz ve bakimli lpg mevcut(16 kurus) fiyat 20.700 dusunenler icin bilgi olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: 25murat0517

Siron
    km 79000
    Boya degisen vs yok
    Sahibinden de ilanim var.temiz ve bakimli lpg mevcut(16 kurus) fiyat 20.700 dusunenler icin bilgi olsun..

Bu araç kısa bir süre önce istanbuldaydı yanılmıyorsam. Yine sizin ilanınız mıydı? Yeni mi aldınız yoksa ben mi karıştırıyorum..?
  • Ah Daihatsu ah keşke turkiyeden çekilmeseydi. Şimdi bizde hijet var canavar gibi araba araba yakıtı kokluyor resmen şimdi satmayı dusunuyoruz ama diğer arabalar dabunun kadar rahat edemeyiz heralde çunku bu arabaların pek sıkıntısı yok bildigim kadarıyla

• Arkadaşlar Merhaba,

2006 1.3 tüplü SİRİON almayı planlıyorum, tavsiyeleriniz ne olacak çok merak ediyorum, Bu araçların en büyük probleminin yedek parça olduğu söyleniyor, parçalar çok mu pahalı tedariği gerçekten çok uzun sürüyor mu?

Açıkcası İstanbulda yaşayan biri olarak çok sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum.

Genel olarak ikaz, tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahcaar

Arkadaşlar Merhaba,

2006 1.3 tüplü SİRİON almayı planlıyorum, tavsiyeleriniz ne olacak çok merak ediyorum, Bu araçların en büyük probleminin yedek parça olduğu söyleniyor, parçalar çok mu pahalı tedariği gerçekten çok uzun sürüyor mu?

Açıkcası İstanbulda yaşayan biri olarak çok sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum.

Genel olarak ikaz, tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

istanbulda sıkıntı yaşamazsın. adanadayım geçen sag dikizaynasını kırdım 150 liraya buldum internewtten yada servisten temin edebiliyorsun.
  • Aracı aldım gidişi gayet güzel hatta 2006 yaristen daha tatlı gidişi var.

Şimdilik tek sıkıntı aracın vitesi adeta traktör gibi ben böyle bi vites boşluğu görmedim, onu bir an önce yaptırmam lazım ama nasıl ?

Bu arada internetten yan aynayı aldığınız ilanın linkini rica edeceğim. Varsa bir de jant tavsiyeleri...
  • dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar tekrar merhaba,

Henüz Daihatsu ailesine katılalı 3 gün oldu.2006 model 1.3 tüplü 115000 km bir sirion aldım,öncelikle şunu belirtmeliyim ki fiyat performans ve konfor kıyaslamasında araçtan aşırı memnunum.

Aracı alırken kontrol esnasında ustam araçta problem olmadığını fakat 1 ve 2 viteste şanzımandan ses geldiğini söyledi, sorun çıkar mı diye sorduğumda ise Daihatsuları tam tanımadığını ama bazı araçlarda bu sesin normal olabileceğini söyledi ve bu ses ile uzun süre gidebileceğimi söyledi ki bu sesi ben ilk kullandığımda almamıştım.

Bu hafta sonu Sakarya turu dönüşünce düşük devirde gaza bastığımda ve düşük viteslerde ciddi ciddi bu sesi işitmeye başladım 3 gün önceden daha fazla bir şekilde, ve şimdiden rahatsız etmeye başladı, bu ses tıpkı bir turbo sesi veya geri vitese takıp gaza bastığımızda çıkan ses gibi. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.

İstanbul için bu araban anlayan güvenilir bir ustaya ihtiyacım var avrupa yakasında olursa çok makbul olur.

Ayrıca sağ aynam kırık ve değiştirmem gerekiyor, malum bu araçların pahalı olduğu söyleniyor, uygun nereden bulabilirim.

Bİr de jantları ve yayları değiştirmek istiyorum, yolda 120-130 dan sonra savurmalar başlıyor mükemmel gidiyor ama yüksek hızlarda biraz daha güvene ihtiyacım var, Bunun için jant ve lastik ebatları tavsiyesine ihtiyacım var.

Bilgi verirseniz çoook teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahcaar

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Henüz Daihatsu ailesine katılalı 3 gün oldu.2006 model 1.3 tüplü 115000 km bir sirion aldım,öncelikle şunu belirtmeliyim ki fiyat performans ve konfor kıyaslamasında araçtan aşırı memnunum.

Aracı alırken kontrol esnasında ustam araçta problem olmadığını fakat 1 ve 2 viteste şanzımandan ses geldiğini söyledi, sorun çıkar mı diye sorduğumda ise Daihatsuları tam tanımadığını ama bazı araçlarda bu sesin normal olabileceğini söyledi ve bu ses ile uzun süre gidebileceğimi söyledi ki bu sesi ben ilk kullandığımda almamıştım.

Bu hafta sonu Sakarya turu dönüşünce düşük devirde gaza bastığımda ve düşük viteslerde ciddi ciddi bu sesi işitmeye başladım 3 gün önceden daha fazla bir şekilde, ve şimdiden rahatsız etmeye başladı, bu ses tıpkı bir turbo sesi veya geri vitese takıp gaza bastığımızda çıkan ses gibi. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.

İstanbul için bu araban anlayan güvenilir bir ustaya ihtiyacım var avrupa yakasında olursa çok makbul olur.

Ayrıca sağ aynam kırık ve değiştirmem gerekiyor, malum bu araçların pahalı olduğu söyleniyor, uygun nereden bulabilirim.

Bİr de jantları ve yayları değiştirmek istiyorum, yolda 120-130 dan sonra savurmalar başlıyor mükemmel gidiyor ama yüksek hızlarda biraz daha güvene ihtiyacım var, Bunun için jant ve lastik ebatları tavsiyesine ihtiyacım var.

Bilgi verirseniz çoook teşekkür ederim.

hocam ben istanbulda değilim öncelikle bunu belirteyim. nasıl bir ses geliyor şanjımandan ? tahminen o çıkan ses normaldir. ayna konusuna gelince orjinal parça servisler temin ediyor. benimde sağ aynam kırıldı 270 tl fiyat çektiler. yan sanayisi 150 lira benimde almam lazım. 2 haftadır aynasız geziyorum. jant konusuna gelince benim 1.0 ile 1.3 farklı oldugu için bu konuda pek bişey diyemeyeceğim. bende 165/70/13 takılı 1.3lerde ebadın daha büyük oldugunu biliyorum. sizin jantlar orjinal mi foto var mı ? bende aslında jant almayı düşünüyorum bende jant kapagı var.

• MRB ARKADAŞALAR BU SİTEYİ BULDUGUMA ÇOK SEVİNDİM EŞİME DAİHATSU SİRİON BAKIYORUM BİRTANE İSTANBULDA KIRMIZI BULDUM 2005 MODEL FAKAT FİYATI YÜKSEK GELDİ 22,750 YAZMIŞLAR PİYASASI NEDİR ARAÇ GÖRÜNTÜ OLARAK ÇOK HOSUMUZA GIDIYOR MİNİYE BENZIYOR FULL VERSIYONU ARACIN
  • Merhaba, eski kasa 2005 terios kullanım klavuzu pdf olarak elinde olan varsa paylaşabilir mi?
  • Bugün 1999 model daihatsu coure 1.0 TS aldım.

Aracın özellikleri ;
    ABS
    KLIMA
    2 AIRBAG
    4 CAM ELEKTRIKLI
    YAN DIKIZ AYNALARI ELEKTRIKLI
    MANUEL
    139.000 KM DE

Araç sahibi boya kaza yok dedi ustama götürdük arabanın tavanında bir kısımda, kaputun sol uç kısmında ve sağ ön ve arka kapı da üst kısımlarında boya çıktı. Motoru çok iyi durumda olduğu için kaportayı önemsemedim. Çünkü araçta hasar kaydı yok, km orijinal ve değişen parçası yok. Anlaştık, Noterde ruhsat da ufak bir sorun çıktı, pazartesi o surunu trafik şubede halledecek ve satışı alıcam nasipse.

Arabanın co pilot koltuğunda belli bir süre oturdum (10 km). 1.ve 2. Viteslerde ivmelenmesi oldukça tatmin edici, yürürü çok iyi lakin yaşından dolayı takır tukur sesler gelmiyor değil. Araç sahibi ile 2 saat bir arada kaldık, bu zaman zarfı içinde 3 farklı kişi arayıp arabayı satın almak istediklerini söylediler hatta motor ustam da sen almayacaksan ben alayım bunu hemen dedi. Velhasılı kelam araba iç hacim olarak çok ferah ve mekanik aksamı çok iyi çalıştığı için çok hoşuma gitti.

NOT: Araç fuar için tam donanımlı olarak türkiyeye getirildiği zaman alınmış ben 4. Sahibi oldum. Fuar aracı olduğu için daihatsu Türkiye pazarından çekilmeden evvel bu kasa rağbet görmediği için burda bu araçtan 3 tane daha yok diye biliyorum.

Arkadaşlar araçla hiç bakım yaptırmadan tam 1100 km yol yaptım ve 270 TL lik benzin.
    Aracı 80-90 km hızlarda kullandım, bazen 100 ile gittim ama bu yolların 325 km'si stabilize yolda diğer kısmı normal asfaltta idi. İstanbuldan yola çıktım, çanakkaleden geçerek, edremit akçay üzerinden bursaya geçtim, bursada genellikle stabilize yolları kullandım. Yaptığım yolun tamamında araba kesinlikle yolda bırakmadı, hiç bir arızası olmadı. Günümüz şartlarında piyasada ki dizel araçlardan bile daha az yakıt tüketiyor. Daihatsu cuore alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum.Gözünüz kapalı alın derim, dua edersiniz.

Arkadaşlar, motor ustama aracın eksiklerini tespit ettirdim. Bana bi liste yaptı bunların acil değişmesi lazım dedi listeyi verdi, aksaray ve da ki firmalardan fiyat araştırması yaptım.

Parça fiyatlarıda şu şekilde ;

Debriyaj Seti : 270 TL
    Ön Balata : 65 TL
    Motor Takozu : 130 TL
    Triger Seti : 110 TL
    Buji Takımı : 40 TL
    Hava Filtresi : 10 TL
    Yağ Filtresi : 10 TL

Tabi bunlar araştımalarım sonucu bulduğum en uygun fiyatlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knooppers -- 4 Nisan 2015; 22:35:58 >

• sanax S kullanıcısına yanıt
    Ben de eşime 2008 1.3 sporty 100.yıl serisinden 4 yıl önce aldım.19.500 TL ye aldığımız beyaz sirion 24.000 KM de.Sanırım Türkiye'deki en düşük kilometre yapan sirion bizde.Benzinli otomatik olan araç ile 90 km sabit hızda Çanakkale'ye gidip döndüm ve 24 KR/km yaktığını görünce benim dizel şirket aracına göre daha ekonomik olduğunu gördüm.Araca oldukça fazla talip olan var.Şu anda satmak istesek en az 24.000 TL'ye müşteri hazır.Uzun lafın kısası sorunsuz ekonomik bayan aracı olarak Sirion süper.2007-2008 model temiz uygun fiyata bulursanız hiç kaçırmayın derim.
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.