Şimdi Ara

Daihatsu Kulübü (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.085
Cevap
22
Favori
334.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teriosun yol bilgisayarındaki verilerine göre ilk kullanmamda şehir içi 10.1 lt di
    sonra biraz daha benzin aldım şu anda yol bilgisayarı 9.6 gösteriyor.
    bu değerler şehir içi kullanım değerleri.

bu hafta sonu 350 km civarı şehir dışı yol yapacağım.
    şehir dışı yakıt tüketimini ve yol bilgisayarıyla arada fark oluyor mu hepsini buradn tekrar aktarırım.
  • terios otomatik mi düz mü hihtiyar
  • düz vites 1.5 gold
  • Veee ark.lar!!En sonunda Daihatsu Tr; oldukça önemli bir işle karşınızda: LPG desteğiyle Yeni Terios Eco ! Güç kaybı yok! Orjinalliği bozmak yok! Uyumsuzluklarla boğuşmak yok! Garanti;yine bildiğiniz Daihatsu garantisi: 3Yıl/100000 km. garanti!

Daihatsu Kulübü

Ayrıntılı bilgiler tüm Daihatsu bayiilerinde !
  • Süper bir haber! Bence modellerinde dizel motor alternatifi olmayan Daihatsu için LPG harika bir seçenek. Hele ki dünyanın en pahalı benzinini kullandığımız düşünülürse. Bence çok satacaktır bu araç...

Bu arada aracın broşürünühttp://www.daihatsu.com.tr/images/LPGBrosur.pdf adresinden indirebilirsiniz. Gerçi dosya 21 mb. Ben açamadım.

Aşağıdaki adreste küçük boyutlu hali mevcut kolay indirmek isteyenler için (1 mb):
    http://www.daihatsuaskina.com/forum/download/file.php?id=263

• lpg deposu bagajdadır herhalde, bagajda yer sıkıntısı olacak.
  • Haklısın dostum..Ben dün gece uyku sersemliğiyle resmen saçmalamışım!!! Nasıl bir hatadır bu yavs!!Kendi saçmaladığıma gülüyorum..Neyse;sileceğim bu mesajı brzdan..umarm görürsün de habern olur..Özür dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 17 Nisan 2008; 10:10:17 >
  • e bunun stepne zaten arka kapıda asılı, güvenlik nedeniyle oraya koymazlar bence.
  • benim bildiğim kadarıyla lpg tankını bagajın altına koyacaklar

reno 9 lardaki stepne yeri gibi düşünün
    30 lt depo koyacaklarmış

bagajın etkilenmesi diye bir olay yok

servisten öyle söylemişlerdi

eski terioslara da lpg takılabileceğini ve garantiyi bozmayacağını söylediler

brc nin yetkili servislerinde taktırabileceğimizi ve garantiyi etkilemeyeceğini söylediler

bunlar benim servisten öğrendiklerim
  • inşallah 30 litre değildir çünkü komik olur o zaman biraz. 100 kmde 12 litre tüketeceğine göre 250 km menzil ile çok sık benzinci ziyaretinde bulunmak gerekir.
  • merhabalar
    terios 210 lpg tankı sağarka bagaj içerisinde şık bir plastik kutusu var kenarlarında ölü bölgede cebi var dediğiniz gibi 30 lt 300. 325 km civarında götürüyor 2 a mühendislikle anlaşmışlar ve brc sequent 24 modelinin montajı yapılıyor anahtar göğüsün sol tarafında sinyal kolunun arkasına denk geliyor düğmeyi kendi kutusundan çıkartarak orada boş düğme yerine birebir oturtmuşlar şık olmuş
  • Peki yakıt(lpg) girişi nerden?Onu da benzin yakıt girişi kapağının altına monte edebilmişlerse süper olmuştur!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 24 Temmuz 2008; 18:22:11 >
  • Arkadaşlar ben Sirion kullanan arkadaşlara biriki soru sormak istiyorum..
    2 el 2006 model Sirion almak niyetindeyim ancak bu araçtaki ses sistemi yeterlimi?
    Tabi ki bu kişiye göre değişebilir ama ben ses konusunda hassas sayılırım.
    Müümkün olduğunca iyi bir ses dinlemek isterim..
    Ayrıca..:
    1-CD player'i mp3 çalabiliyormu?
    2-Gördüğüm kadar değişmiyor gibi ama farklı bir teyip takabilmek için CD player kısmını değiştirebiliyormuyuz?

Şimdiden teşekürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: e_cool

Arkadaşlar ben Sirion kullanan arkadaşlara biriki soru sormak istiyorum..
    2 el 2006 model Sirion almak niyetindeyim ancak bu araçtaki ses sistemi yeterlimi?
    Ayrıca..:
    2-Gördüğüm kadar değişmiyor gibi ama farklı bir teyip takabilmek için CD player kısmını değiştirebiliyormuyuz?

Şimdiden teşekürler.

sanırım güncel kasa ve makyajsız siriondan bahsediyosun. ses sistemi sadece önde 2 hoparlörden oluşuyor, ve değişmez tahminimce. cd'de güzel ses veriyor,fakat fm alıcısı pek iyi değil. arkaya güzel hoparlörler takarak sorunu bir nebze aşabilirsin,bende yakın zamanda arkaya hoparlör düşünüyorum bildiğim kadarıyla mp3 çalmıyor,hiç denemedim katalogta cd yazdığı için...

• cuma günü teriosla urfadan antepe gidip geldim
    303 km de 66 ytl yaktı
    benim hesbımla 6.41 lt/100 km
    yol bilg göre ise 6,6 lt/100 km
    o kadar sapma da normaldir heralde

hızım genelde 90 civarıydı arabayı fazla zorlamadan kullandım
    90 ıda pek geçmedim
    biraz gaza fazla bastığınız zaman yol big. değerler fırlıyor

yalnız yokuşlarda falan arabanın çekişi düşüyor
    sollamalarda zorlanıyorum

dizel hyundai accentten sonra çekişi çok zayıf geldi bana
    ama gene de kullanımı zevkli bir araç
  • quote:

Ayrıca..:

Şimdiden teşekürler.

Daihatsu araçlarının tüm CD çalarlı modelleri aynı zamanda Mp3 de çalabiliyorlar..Hoparlör değişimi yapılmaz diye bir olay yok tabii..Bizim eski kasa (2004) Sirion kullanıcısı bir ark.ımız değiştirtmişti..Arkada hoparlörler yok;dilediğini koydurtabilirsin..Ama illa ki kedniliğinden güzel bir ses sistemi olsun dersen Daihatsu modellerinden seni Materia mutlu eder!Benden söylemesi..2 tweeter + 4 hoparlör JBL standart! (Toplamda 6 hoparlör)..Gold donanımını alırsan hoparlör kenarlarında mavi,hoş ışıklar var..Teybi de Mp3 çalıyor!Aracın dıştan görüntüsü de modifiyeye gerek bırakmayacak biçimde!Ayrıca tabii ki ekranlı bir model teyple değiştirebilirsin..!

• Terios lpg montaj foto

Daihatsu Kulübü

Daihatsu Kulübü

Daihatsu Kulübü

• quote:

Orjinalden alıntı: Fatih_Law

quote:

Ayrıca..:

Şimdiden teşekürler.

Daihatsu araçlarının tüm CD çalarlı modelleri aynı zamanda Mp3 de çalabiliyorlar..Hoparlör değişimi yapılmaz diye bir olay yok tabii..Bizim eski kasa (2004) Sirion kullanıcısı bir ark.ımız değiştirtmişti..Arkada hoparlörler yok;dilediğini koydurtabilirsin..Ama illa ki kedniliğinden güzel bir ses sistemi olsun dersen Daihatsu modellerinden seni Materia mutlu eder!Benden söylemesi..2 tweeter + 4 hoparlör JBL standart! (Toplamda 6 hoparlör)..Gold donanımını alırsan hoparlör kenarlarında mavi,hoş ışıklar var..Teybi de Mp3 çalıyor!Aracın dıştan görüntüsü de modifiyeye gerek bırakmayacak biçimde!Ayrıca tabii ki ekranlı bir model teyple değiştirebilirsin..!

fatih hocam selam

şimdi yeni kasa sirionlar mp3 çalıyor mu yani ?? yarın hemen ilk işim bunu denemek olacak =)

• bu şekide montajla bagajı öldürmüşler hocam yaaa

bu montaj yeni terios eko larda yapılan montaj mı
    yoksa önceden kendiniz mi bu şekilde montaj yaptırdınız

bir de depo kaç litre
  • sn. farko,

fotoğraflar için çok teşekkürler. bence çok güzel olmuş. tek garip gelen bana; deponun büyüklüğü. lpg ekonomi için en güzeli. ama lpg kullanıyorum diye her iki günde bir benzinciye girmek de istemem. bence depo daha büyük olmalıydı. ama yine de montajı çok beğendim. orijinal duruyor.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.