Şimdi Ara

Daihatsu Kulübü (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.084
Cevap
22
Favori
334.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle merhabalar aranıza yeni katıldım..3ay önce 1.3 yeni terios aldım.bildiğiniz gibi 1.3 lerde aksesuar yok.krom,cam filmi,basamak vb... yaptıracağım ve bayilerdende fiyat aldım yalnız tavan çıtası bulamıyorum.yetkili serviste varmıdır bilmiyorum ama müsait olduğum bigün soracağım olsa bile baya tuzlu olacağını düşünüyorum...yan sanayide yeni teriosun tavan çıtası varmıdır?? Trabzon'dayım..yardımcı olursanız sevinirim...
  • Km.si az;rengi çok tatlı ve genç bir araç!!Eğer isteğiniz bu tarz bir küçük jipse Terios dan daha doyurucu bir araç olamaz!Bu araç dünyanın en az benzin tüketen (benzinli jipler arasında) jipidir!İlanda ki bayağı bir diri de duruyor!Şu linkte bir Daihatsu servisinin Terios hakkındaki yorumlarına göz atın isterseniz.. http://www.daihatsuaskina.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=73 Bence düşünülebilir bir araç...
  • galeriye açtım telefon vergisidönemlik150ytl diyor. yakıtıda azmış. ben artvindeyim enyakın servis trabzon 200km mesafede sorun olurmu acaba.22000 ytl fiyatı pazarlıkla kaça alabilirim ne dersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mn.dede -- 31 Mart 2008; 23:57:30 >
  • Valla hocam arabanın bizim görebildiğimiz kadar ki temizliğine bakarak piyasasının 21000-22000 arası olduğunu söylemek kaçınılmaz oluyor!!21000 teklif edin isterseniz..Arası olursa 21500 falan;aracın hakettiği gibi bir rakam olur denebilir o vakit..Ama illa ki bu coğrafyadan almam şart değil;fiyat uygun olursa İstanbul dan bile alabilirim diyorsanız o zmn ayrı!!
    http://www.sahibinden.com/ilk_sahibinden_az_kullanilmis_4x4WQQaXQQ6490601WQQpXQQdisplayitem?keyword=terios
    Sizin gösterdiğiniz kadar temiz gibi gözükmüyor..Fakat durumu itibariyle bundan daha düşük fiyatlı bir Terios da göremedm..
    Pazarlık meselesi sonuç olarak sizin bilebileceğiniz bir durum..Ben fazla birşey diyemeyeceğim bu konuda..Benim bildiğim;vergisi dönemlik (yani altı aylık taksiti) 122,5 ytl olması lazım!Çünkü bu araç şu anda 4-6 yaş grubuna giriyor..Yani senelik vergisi 245 ytl!Bu da tabii ki oldukça ii bir rakam!
    Bu araçlar Japon!Ve sizinde mâlumunuzdur;japonlar sağlamlıklarıyla ve sorunsuzluklarıyla tanınırlar!Aracın yağını suyunu eksik etmeyin..Tabiri caizse hiç sıkıntı çekmezsiniz!!Servis zamanlarına ben 15000 km. ve katlarında gidiyorum! http://www.daihatsu.com.tr/html/maliyet.htm link.ine tıkladığınızda Terios J102 serisine baktığınızda her bir bakımda ne kadar masrafınız olacağını görebilir;her bakıma gitmeden önce ne ödeyeceğinizi görerek gidebilirsiniz!Ben dediğim gibi 7500 de bir değil de 15000 de bir gidiyorum bakıma..Ayrıca http://www.daihatsu.com.tr/html/period.htm link.ine tıkladığınızda ise hangi bakım periyodunda aracınıza hangi uygulamalar yapılacağına dair bilgi de edinebilirsiniz..Daha ayrıntılı herhangi bir konuda sorunuz olursa beklerim..!Bu arada kaskosuz binmenizi de tavsiye etmem!!

• Klima problemi olduğunu duydım yazları Mersine gidiyorum sıkıntı doğururmu acaba...
  • 2005 ten beri Daihatsu kullanıyor;birçok Daihatsu kullanıcısıyla da aktif olarak görüşüyorum..İlk defa sizden duydum bu tarz bir şikayetin varlığını!!Siz tam olarak kimden duydunuz ya da okudunuz?Birebir bir Terios kullanıcısı mı acaba?ben de sorunu merak ettim cidden!Araç ne zaman tam olarak trafiğe çıkmış onu öğrenin..Eğer 2005 in hemen başında falan değilse 3yıllık garantisi hâlâ devam ediyordur!O zmn bu tarz bir problemde servisle kontağa geçilir;garanti kapsamında yapılması gereken yapılır! Ama böyle bir sorunu;tekrar ediyorum ilk defa duyuyorum!
    Bu arada birkaç fotoğrafta buyurunun! http://www.daihatsuaskina.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=262 Merak etmeyin;hepsi de bulunduğu yerden çıkabildiler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 2 Nisan 2008; 21:46:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Fatih_Law
    Merak etmeyin;hepsi de bulunduğu yerden çıkabildiler!

Terios dar ve kısa yapısı nedeniyle ve 1.3 motoruna bakarak bilmeyen insan tarafından binek araba gibi algılanıp, arazide başarısız olacağı düşünülüyor.

Oysa çok yanlış. 20 milyarlık Terios karda 200 küsur milyarlık ismi lazım olmayan alman malı sözüm ona arazi araçlarından çok daha rahat hareket ediyor. Elbette arazide bir Lada Niva sayılmaz. Ama hafife alınacak bir araç olmadığı kesin...
  • Fatih terios konusunda iyice netleşmeye başladım. Etrafımdan uyarıyorlar parçası pahalıdır bulunmaz diye bu konuda bilgilendirirmisiniz.
  • Abi halt etmiş onu diyen!Bak abi işin özünü sana söyleyeyim!Biz millet olarak,bilmediğimiz,tanımadığımız şey hakkında atıp tutmayı biraz severiz!Ben 2005 yılından beri aktif olarak Daihatsu nun içindeyim!Sadece kullanıcı olarak kalmayıp diğer Daihatsu cuları da araştırıcı;bir çatı altında toplamaya çalıştırıcı bir nitelikte olmaya çalıştım!Ve o yüzden Terios undan materia sına;Cuore sinden Sirion una kadar biir sürü Daihatsu sahibi olan tanıdığım oldu!Bu yüzden bu tarz iddiaların bilemeyenlerin korkuları olduğuna çoook çok kez şahit oldum!Ben sana zaten en başta bu araca garanti verdiğimi söylemiştim!Fakat bunun yanında birşey daha söylemiştim:Kaskosuz binme!!!!!!Çünkü büyük yedek parçalar belli ölçülerde pahalı!!!O yüzden başım ağrımasın diyorsan kaskonu yaptır!Kaskosu yapılmış bir Daihatsu dan dolayı hiç bir şekilde sıkıntı çekmeyeceğinin garantisini ben sana veriyorum!!Bu konuda da sözümün son derece arkasındayım yani!Bak mesela sorunsuzluk açısından sana şu kadarını söyleyeyim..Dün Ank.a açılan yeni Daihatsu bayiinden; (forumlarda oldukça Daihatsu hakkında bilgi verdiğim için nereden bulmuşlarsa telefonumu bulmuşlar) aldığım bir davet üzerine çay içmeye gittim..Kendileri bana orada bir döküman ilettiler..Geçtiğimiz ay içerisinde 360 küsür adet Ank.da Daihatsu satılmış kişiyi aramışlar..Yeni bir bayii açtık;buyurun gelin görün diye..Bu 360 kişiden şimdiye kadar sadece 16 sı aracını sattığını söylemiş!Ve de o 16 kişi de dahil olmak üzere her telefon açtıkları kişiye sormuşlar;"aracınızdan memnun musunuz;sizi hiç üzdümü" şeklinde..Bir teki bile "beni şu sıkıntıdan dolayı üzdü" falan filan diye birşey dememiş!İstersen yeni açılan bu sözkonusu Ank. bayiinin tel. no.sunu vereyim ara konuş!????Ve ayrıca yine benim,bir ark.ımla beraber yaptığımız bir araştırmaya göre Türkiye de satılan Daihatsu ların %30-40 kadarını Terios lar oluşturuyor!Yani sonuç olarak diyeceğim şu ki parça sıkıntısı kesinlikle çekmezsin!!!!!Emin olabilirsin!
    Bir başka örnek daha vereyim istersen sana bu konuda:Aracımın teybini çalmak amaçlı olarak yan camımı kırıp girmişler araca..Teybi çıkaramadan alarmın ötüşünden korkup kaçmış herif...Olay çarşamba günü olmuştu..Zabtı falan tutturdum,servise götürdüm diyene kadar çarşamba akşam üzerini bulmuştu..Bu sırada kaskoya tel. açıldı eksper falan arabayı görsün diye bekletildi..Perşembe günü sabahı eksper arabayı gördükten hemen sonra camım ısmarlandı!Cuma akşamı arabamın orjinal camı takılmış bir şekilde beni hâlihazırda bekliyordu!!!

Bu arada Terios un senin için en pahalı servisini araştırdım..Buna göre en pahalı Terios rutin servisi 90000 km. ile 180000 km. servisi!Bu servislerde ödenecek rakam:309 ytl! Ve karşılaştırma olsun diye söylüyorum!Babam arabasını bayağı bir az kullanır..Renault19u var..Geçenlerde 60000 km. servisine girdi araba! 500 küsür ytl yedi!!!!!!!Bu söylediğimde en ufak bir yalan yoktu!Emin olabilirsin!!
    Bu arada araç Triger kayışı da kullanmıyor!Zincir kullanıyor onun yerine!Bu da tabii ki önemli bir masraftan kurtarıyor arabayı!!
    Ha bir konuya daha açıklık getireyim sırası gelmişken..Benim Daihatsu ile hiçbir ticari anlamda aramda bir ilişki yok!Sadece kullanıcıyım!Fakat birçok Daihatsu kullanıcısı gibi arabama,markama âşık bir kullanıcıyım!O yüzden yanlış tabular varsa yıkmaya çabalıyorum!!Bu konuda da amimiyetimden emin olabilirsin!!

Ayrıca o sana gönderdiğim Samsun da ki ilan müthiş!Ben olsam (eğer hâlâ Terios düşünüyorsan) o Terios u ciddi ciddi düşünürdüm!ilanda yazdığına göre Sunroof u bile varmış!!

Hâlâ sorun çıkarır mı acaba diye kafanda soru işareti barınıyorsa (ki artık barınmamasını ümit ediyorum); bir önceki sayfada Ömer çalıkır adlı bir üyenin yazısı var..Kendisini şahsen de tanırım..Ankara Daihatsu Tecimeroğlu yetkili servisindedir..Yazdığı mesajı aynen iletiyorum..Ayrıca istersen sende bakabilirsin:

quote:

Orjinalden alıntı: omercalikir

merhaba
    ben ankarada daihatsu servisi işletiyorum. daihatsu yu sevmiyorum...
    niçin ! parçaları bozulmuyor para kazanamıyoruz.
    arıza yapıp yolda kalmıyor para kazanamıyoruz.
    bakım aralıkları 7.500 km fakat 22.500 kmde bir servise geliyorlar o yüzden para kazanamıyoruz.
    bunun gibi bir sürü nedenler.
    daihatsu yu çok seviyorum !!!!!
    müşterilerimiz çok güzel insanlar, ya çok iyi eğitimliler yada görmüş geçirmişler. çevreciler , tutumlular , bilinçliler anlaşmakta hiç zorlanmazsınız . çok rahat dostluk kurabilirsiniz. kısacası daihatsu ya seçilmişlerin otomobili diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 6 Nisan 2008; 20:07:35 >

• Merhabalar; Eşime 2003 Daihatsu Sirion Otomatik vites bir araç aldık. İkinci el aldığımız için kullanma kılavuzu yok. Kullanma kılavuzu temin edebileceğimiz bir yer bilen var mı ? Özellikle otomatik şanzuman kullanımı kısmını okumak istiyorum. Bakım periyotları vs. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Bir de belirtmeden geçemiyeceğim 1991' den beri hem işim gereği hem de kendi aracım olarak çeşitli marka ve model araç kullanıyorum. Bu kadar zevk alarak kullandığım bir araç olmamıştı. Gerçi hiç otomatik vites araç kullanmadın ama. Acaba bizim olduğu için mi bu kadar hoşumuza gitti diye arkadaşlarıma da kullandırdım her kullanan aynı keyfi aldı. Eşimle araçlarımızı değiştirmeyi önerdim ama eşim kabul etmiyor. Acaba kendime de bir tane alsam diyorum :)
  • selamlar arkadaşlar
    ben de yarın inşallah teriosuma kavuşuyorum
    2007 model gold
    araba 9500 de.yetkili servise gösteremedik cumartesi olduğu için
    sanayideki bir kaportacı boya değişen yok dedi
    ona güvenip pazarlığı yapıp aldık arabayı.
    yarın ödemeyi yapıp arabayı teslim alacam

hiç bakıma da götürmemişler
    kitapçıkta bakımları 9000 km de bir yazıyor
    sitede ise 7500 km de diyor
    siz bakımlarını kaç km de yaptırıyorsunuz

bir de yakıt olayı nasıl
    4 yıl dizel araba kullandıktan sonra açıkçası yakıtı korkutuyor biraz

şimdilik bu kadar arkadaşlar
    artık buradan sürekli takip edeceğim
  • hayirli olsun , kaça aldiniz acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: _aga_

Merhabalar; Eşime 2003 Daihatsu Sirion Otomatik vites bir araç aldık. İkinci el aldığımız için kullanma kılavuzu yok. Kullanma kılavuzu temin edebileceğimiz bir yer bilen var mı ? Özellikle otomatik şanzuman kullanımı kısmını okumak istiyorum. Bakım periyotları vs. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Bir de belirtmeden geçemiyeceğim 1991' den beri hem işim gereği hem de kendi aracım olarak çeşitli marka ve model araç kullanıyorum. Bu kadar zevk alarak kullandığım bir araç olmamıştı. Gerçi hiç otomatik vites araç kullanmadın ama. Acaba bizim olduğu için mi bu kadar hoşumuza gitti diye arkadaşlarıma da kullandırdım her kullanan aynı keyfi aldı. Eşimle araçlarımızı değiştirmeyi önerdim ama eşim kabul etmiyor. Acaba kendime de bir tane alsam diyorum :)

Hayırlı olsun.

Otomatik Sirion kullanımı son derece zevkli atak bir arabadır. Zevkli olmasının iki sebebi var: 1. si araç hafif(850 kg) ve güçlü (102 beygir) bu ağırlık / güç oranı birçok 2.0 motorlu arabada yok. O yüzden çok zevklidir. 2. sebep ise şanzımanı çok agresiftir. Hızlı karar verip, hızlı vites ufaltır. Hatta arabanın gücünü görmeniz için size birşey yazıyorum. Deneyin mutlaka :) ama hep yapmayın, yazıktır arabayı yormayın. 40 ile 4. viteste sabit hızda giderken bir anda gazı kökleyin. Arabanın vitesi 4'den 1'e atıp ivmelenişini görün. GTI mübarek...

Bu olaylar Sirion'a özel şeyler. Diğer otomatiklerle kıyaslarsanız, arabanızı çoooook çok daha fazla seversiniz. Onlarda gazı kökleseniz en fazla 4'den 2'ye iner, onu yapması da 1-2 saniye alır. Sinriden harap olur, sollama fırsatını kaçırırsınız

Bakım periyodları normalde 15.000 km'de birdir. Fakat Daihatsu Türkiye tüm arabalarını zorlu kullanım koşulları programına dahil edip, bakımlarını 7.500 km'de bir yapmak istiyor ve garanti için bunu şart tutuyor. Sizin aracın zaten garantisi bitmiş olduğu için, 15.000 de bir bakıma gitmeniz bence uygundur :)

Kullanım kılavuzu konusunda yardımcı olmak isterim ama scan etmek biraz zor iş, vaktim yok pek. Soracağınız ne varsa sorun, yardımcı olmaya çalışırım. İsterseniz forumda arama da yapabilirsiniz, daha önce de konuşuldu birçok konu.

Sirion'u sevdiyseniz ve sert süspansiyona itirazınız yoksa, kendinize Daihatsu YRV Turbo alın :) Türkiye'deki en güçlü 1.3 motorlu araç. Tiptronik. 130 beygir. 2. viteste 130, 3. viteste 190 görüyor

Araçla ilgili detaylı bilgiyiwww.yrvturbo.com adresinden alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutgultekin -- 7 Nisan 2008; 9:03:29 >

• quote:

Orjinalden alıntı: hihtiyar

selamlar arkadaşlar
    ben de yarın inşallah teriosuma kavuşuyorum
    2007 model gold
    araba 9500 de.yetkili servise gösteremedik cumartesi olduğu için
    sanayideki bir kaportacı boya değişen yok dedi
    ona güvenip pazarlığı yapıp aldık arabayı.
    yarın ödemeyi yapıp arabayı teslim alacam

hiç bakıma da götürmemişler
    kitapçıkta bakımları 9000 km de bir yazıyor
    sitede ise 7500 km de diyor
    siz bakımlarını kaç km de yaptırıyorsunuz

bir de yakıt olayı nasıl
    4 yıl dizel araba kullandıktan sonra açıkçası yakıtı korkutuyor biraz

şimdilik bu kadar arkadaşlar
    artık buradan sürekli takip edeceğim

hayırlısı olsun.

önceki mesajımda bakımla ilgili yorumumu bulabilrisiniz. aracınız yeni olduğu için aksatmadan 7.500 km'de bir bakıma götürmenizi tavsiye ederim.

dizelden sonra benzinli kullanacaksanız, biraz üzüleceksiniz. hele 4x4 olduğu için daha da fazla üzecektir. alırkenki beklentinizi bilmiyorum. ama ş.içi/ş.dışı karışık 8 litre civarı tüketecektir. sadece şehir içi gidip geleceğim derseniz bu rakam 9 litre civarına yükselebilir. hem kullanıma, hem de rotaya bağlı tüketim olayı malesef...

araç esasında çok yakmıyor, hem 4x4, hem arazi aracı, 1.5 benzinli motor. bunlar düşünüldüğünde tüketimi normal, hatta ekonomik. ama benzin almış başını gidiyor. 3.36 dan aldım bu sabah. amerika'da benzin 1 lira oldu diye millet ayaklanıyor ki bizden 10 misli fazla kazanıyorlar. biz ayakta uyuyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutgultekin -- 7 Nisan 2008; 8:49:11 >

• Umut Hocam sen ne diyorsun bütün atraksiyonları deniyoruz arkadaşlarla hanımları bir evde topluyoruz onlar kendi aralarında takılırlarken bizde yol canavarları halinde dolaşıyoruz yollarda. Manuel kullanım, gaz kökleme resmen çocuklara döndük eylencemiz haline geldi araba. Hepimiz evli barklı başka araçları olan adamlarız bu sirion bizi çocuklaştırdı. Arabasını bu araçla değiştirmek isteyen arkadaşlarım bile var. Bir de nereye gitsek birileri yanımıza gelip aracı yeni mi aldınız kaça aldınız diye muhabbet kuruyorlar. Hayatımıza değişik bir renk kattı bizim hatunun arabası. Bu arada aracı yeni aldığımızdan orasın burası yaptırıyoruz diye vermiyoruz bizim hatuna ama yakında alacak oyuncağımızı elimizden :(
  • evet arkadaşlar
    teriosuma bugün kavuştum
    31,000 ytl ye aldım gold mavi renk
    yaklaşık oalarak 20 km falan kullamışımdır
    kullanımı gerçekten çok zevkli
    diğer araçlara tepeden bakmak çok hoş oluyormuş

çevremden aldığım tepkiler de çok güzel
    inşallah memnuniyetim böyle devam eder

tabi yakıtını gördükten sonra fikirlerim daha da netleşecek
    ama kullanımı gerçekten çok güzel
    bayıldımmm
  • Sevgili _aga_ ; 2005 kasımından beri senin aracının manuel viteslisini kullanıyorum!Asla da değişmeyi düşünmüorm!Bu derece zevkli bir araç daha tadamayacağımdan korkarak..Kesinlikle pişman olmayacağın bir seçime hoşgeldin!! Bence eşini ikna edemezsen bu aşk seni yiyip bitirir haberin olsun! ;) Artık olmadı ikilersiniz aracı!Ya da Umutgultekin in de bahsettiği gibi;YRV Turbo bakabilirsin!Onun kullanımı daha da zevklidir!!

Sevgili hihtiyar;aracı sorunsuz kullanacağından emin olabilirsin!Seni her yönüyle muhakkak mutlu edecektir..Ama lpg olayını bir düşün derim ben!Çoğunlukla Terios cu lar uygulatıyorlar lpg yi..Çünkü Umutgultekin in de bahsettiği gibi;bugün en ekonomik benzinli araç dâhi ne yazıkki cepleri soyup soğana çeviriyor!Yakıt tüketim durumunu yol bilgisayarından izleyebilirsin..Lütfen takip ettiğin verileri bizlerle paylaş..Ben de açıkçası net. yakıt tüketimi nasıldır merak ediyorum Terios un..Görüşmek üzere...!

• Bu arada periyodik bakımlarınızla ilgili bu link.e bakabilirsiniz ark.lar.. Sevgili _aga_ sirionunuz Sirion M101 koduyla kayıtlı Daihatsu nun sitesinde..Sevgili hihtiyar;Terios unuz Terios J210 koduyla kayıtlı.. Buyurun:

http://www.daihatsu.com.tr/pdf/periyodik-bakim-maliyetleri.pdf

http://www.daihatsu.com.tr/pdf/periyodik-bakim-tablosu.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 14 Eylül 2012; 23:55:26 >

• Teşekkürler Fatih_Law
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.