Şimdi Ara

dahili harddiski harici kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar elimde masaüstü pc den kalan 320GB dahili harddiskim var.ben bunu harici olarak kullanmak istiyorum.nasıl yapabilirim? harddisk kutuları varmış bu için ama tam anlamadığım için nasıl bişey alacağımı bilemiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• burak6721 kullanıcısına yanıt
    Örnek böyle bişi...

3.5 " harddisk kutusu ismi ile araman gerekir. Harddiskinin tipini bilmiyorum ama genelde kutular SATA oluyor, IDE ise satıcıya IDE olması gerektiğini belirt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digimonster -- 12 Ağustos 2015; 13:16:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: digimonster

Örnek böyle bişi...

3.5 " harddisk kutusu ismi ile araman gerekir. Harddiskinin tipini bilmiyorum ama genelde kutular SATA oluyor, IDE ise satıcıya IDE olması gerektiğini belirt.

teşekkür ederim ilginize bendeki sata.bi link var mı hani şunu al iyidir.öyle pahalı bişeye gerek yok.

• quote:

Kalitesine göre fiyatı da uyguın ürün

http://www.hepsiburada.com/thermaltake-harmor-3-5-korumali-siyah-hdd-kutusu-st0033z-p-BD500654?wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.urun.pla&gclid=CN204dero8cCFaPnwgodYfYDSQ

teşekkür ederim yani bunu alırsam 3,5 hdd yi harici olarak kullanabilirim değil mi?yada başka tavsiyeniz olur mu?

evet harddiskini içindeki enerji ve data kablolarıyla irtibatlandırdıktan sonra vidalarla sabitliyorsun ve kapağını da kapatıyorsun.Paketin içinden 1 tanede adaptör çıkıyor bu adaptörü prize taktıkdan sonra diğer ucunuda kutuya bağlıyorsun, USB kablo ile de PC ne takıp kullanabiliyorsun. İlk taktığında formatlamanı öneririm.
  • quote:

evet harddiskini içindeki enerji ve data kablolarıyla irtibatlandırdıktan sonra vidalarla sabitliyorsun ve kapağını da kapatıyorsun.Paketin içinden 1 tanede adaptör çıkıyor bu adaptörü prize taktıkdan sonra diğer ucunuda kutuya bağlıyorsun, USB kablo ile de PC ne takıp kullanabiliyorsun. İlk taktığında formatlamanı öneririm.

peki hocam çok soru soruyorum ama usb kablo bu ürünle beraber geliyor mu?

Belirtmemişler ama büyük ihtimalle içinden çıkar.
  • quote:

Belirtmemişler ama büyük ihtimalle içinden çıkar.

birde şöyle bi ürün var kargoyla aynı fiyata geliyor.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/wozlo-3-5-sata-harddisk-kutusu-harici-hdd-kutu-179045444

Aynı fiyata denk geliyorsa neden Thermaltake tercih etmeyesin ki, Wozlo hiç duymadığım bi marka...
  • teşekkür ederim ilginize.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.