Şimdi Ara

Dahi Anlamındaki de

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bu konuya çok takılıyorum. Tüm yazışmalarda (kısa mesaj olsun, internet alemi olsun) ayrı yazmaya dikkat ederim. Bir takıntı haline geldiğinden olsa gerek başkalarının da buna uyup uymadığına bakarım. Sadece bir fikir vermesi amacıyla bir oran verirsek, neredeyse on kişiden yedisi buna dikkat etmiyor ve çok rahatsız oluyorum. Acaba bunun sebebi bilmemek mi yoksa üşenmek midir? Siz de dikkat ediyor musunuz buna?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wugott -- 13 Haziran 2011; 1:28:06 >

• Ediyorum
  • Ben de bu konuya çok takılanlardanım. Bakıyorsunuz, adam üniversite öğrencisi, ayrı yazılan de yi ki yi bilmiyor. Uyarsanız da ne farkeder diyorlar. Sözel bölümlerde okuyanlar dahi böyleler.
  • Ben kendi adıma eşit ağırlık öğrencisiyim ama okuduğum bölümle alakası yok. Bir takıntı haline geldi bende.
  • Her türlü Modern Warfare 3 ezer diyorum
  • bende cok dikkat ediyorum

saka bir yana benim uyuz oldugum sey "ayse'de fatma'da gelecek" tarzinda yazanlar dikkat ediyorum ben bakin belli ediyorum diyor ama daha da rezil oluyor
  • soru eklerini ayrı yazmayanları görünce acayip sinirleniyorum
  • takıntı değil benimki çok özen gösteririm hayatımda hiç "evet" i "ewet" şeklinde yazmadım yazmam da
  • mesaja katılıyorum ama başlık epic fail
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇayLaK KRaL

mesaja katılıyorum ama başlık epic fail

• quote:

Sebep?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wugott

quote:

Sebep?

-de deki - eklerin başında kullanılır
  • quote:

quote:

quote:

Sebep?

-de deki - eklerin başında kullanılır

Bunu farketmemem.... Teşekkürler uyarı için.
  • Bence insanların ne demek istediği önemlidir,demekistediklerini nasıl anlattıkları değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41,5

Bence insanların ne demek istediği önemlidir,demekistediklerini nasıl anlattıkları değil.

Katılmıyorum. Eğer bir dil kullanıyorsak kurallarına da uymalıyız. Kaldı ki kurallar insanların ne demek istediklerini net bir şekilde anlatabilmeleri içine ve anlam kargaşasını önlemek için vardır. En azından çok bariz hatalar yapmayalım.
  • quote:

Bence insanların ne demek istediği önemlidir,demekistediklerini nasıl anlattıkları değil.

Ben de o kadar pozitif düşünmek isterdim ama bu forumda onlarca satır yazı yazıp, yazdığı şeylerden hiçbir şey anlaşılmayan onlarca kişi var. Birisine denk gelirseniz sizin de fikriniz değişecektir eminim.
  • ederim
  • quote:

quote:

Katılmıyorum. Eğer bir dil kullanıyorsak kurallarına da uymalıyız. Kaldı ki kurallar insanların ne demek istediklerini net bir şekilde anlatabilmeleri içine ve anlam kargaşasını önlemek için vardır. En azından çok bariz hatalar yapmayalım.

Örneğin kelimeler arası boşluk bırakmak bir kuraldır,ben özellikle boşluk bırakmadım ve sen benim ne demek istediğimi anladın işte önemli olan da bu.
  • TDK yazdıklarımı görse, bünyesinde çalışmaya davet eder diyorum
  • quote:

quote:

quote:

Örneğin kelimeler arası boşluk bırakmak bir kuraldır,ben özellikle boşluk bırakmadım ve sen benim ne demek istediğimi anladın işte önemli olan da bu.

Bu, bir çözüm yolu değil, kaçıştır. Minimum 8 yıl olmak üzere eğitimden geçiyoruz. Hiçbir şey aklında kalmasa bile kendi dilinle ilgili önemli kurallar aklında kalmalı kişinin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.