Şimdi Ara

Daha 1 Aylık LG 49SM8600 Nanocellde ışık sızması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
6.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ips panelde yerel karartmanin hic bir faydasi yok malesef..Direk led aydinlatmada farkini gorursunuz..

Normal yayinda bulutlanma fazlaysa sorun var demektir..

Bende Xf8577 vardi Ips panel..Tv bostayken her yani bulutlanmaydi..Ama yayin izlerken bulutlanma sifirdi..

Va Panele gectim direk aydinlatma xf9005, aradaki panel kalitesini direk anliyorsunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 18 Mayıs 2020; 18:37:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    direct led olsada farkeden bişey yok hocam
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800h

Daha 1 Aylık LG 49SM8600 Nanocellde ışık sızması

ips panelde sadece fald olan modellerde biraz daha düzgün siyah görürsünüz onunda sebebi nesne olmayan yerlerin ışığını kapatıyor ışık kapanınca insanlar siyah gösteriyor sanıyor halbuki alakası yok ekranda görüntü olmadığu için siyah görünüyor örnek..

örneğin bu tv fald ips ortadaki artının etrafı yine bembeyaz solda başka bir nesne olsa onunda etrafı aynı şekilde olacak nesne olmadığından ışık kısıldığı için bazı insanlar düzgün siyah gösterdiğini sanıyor..ips panelin düzgün siyah gösteremeyeceğini akılları almıyor...

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Yaw o çiçeklenme ıpsin anası...Arkadaşın atmış olduğu başka bir mevzu.Ezbere olunca böyle oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • buda kenar aydınlatma giriş seviye nu7100 va panel bölgesel karartması bile yok nasıl siyah gösterdiğine bakın..bu panelle alakalı bir durum

• Geçmiş olsun hocam üzücü bir durum ama yardımcı olurlar bence.

• fitamino kullanıcısına yanıt
    neye yardımcı olacaklar sağlam tv ye bozukmu diyecek servis?
  • Burada en basitinden ıps kullancısı olarak tv’de sorun çıktı.1 hafta içinde para iade veya değişim onayını aldım.burada amaç karalamak bu çok iyi anlaşılıyor.şayet bu paneller genel anlamda böyleyse bu panele çöp bile demek hata.Ama öyle değil .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smolwarf -- 18 Mayıs 2020; 19:8:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

direct led olsada farkeden bişey yok hocam
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800h

ips panelde sadece fald olan modellerde biraz daha düzgün siyah görürsünüz onunda sebebi nesne olmayan yerlerin ışığını kapatıyor ışık kapanınca insanlar siyah gösteriyor sanıyor halbuki alakası yok ekranda görüntü olmadığu için siyah görünüyor örnek..

örneğin bu tv fald ips ortadaki artının etrafı yine bembeyaz solda başka bir nesne olsa onunda etrafı aynı şekilde olacak nesne olmadığından ışık kısıldığı için bazı insanlar düzgün siyah gösterdiğini sanıyor..ips panelin düzgün siyah gösteremeyeceğini akılları almıyor...
    Olur mu hocam Panel kalitesi ve yazilima da bagli bir sey bakin benim kullandigim Xf9005 serisi,ortalama uzeri bir performansa sahip..Iste yerel karartma burada devreye giriyor..VA panel direk led aydinlatma..Mesela Ana Home Tusunda Simsiyahtir ekran,bir gram bulutlanma goremezsiniz, ama Tv bostayken hafif bulutlanma mecvut ancak asla bir IPS panel kaf
    Dar degil..Xf9005 icin bu sozum..Xf8577 satip Xf9005 alinca aradaki fark acaip Hocam..

hocam xf90 la konunun ne alakası var xf90 va panel zaten ben ips panellerden bahsediyorum direct led olsada bir şey değişmiyor diye..
  • quote:

hocam xf90 la konunun ne alakası var xf90 va panel zaten ben ips panellerden bahsediyorum direct led olsada bir şey değişmiyor diye..
    Ips Panel de Direk led Aydinlatma olan Tv'var mi?

Ben bilmiyordum acikcasi ki varmis..Tesekkurler hocam simdi anladim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 18 Mayıs 2020; 20:1:33 >
  • IPS panel kronik sorunları su panelleri boşa para vermeyin

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Servis gelicek bu sorun olarak görülmektedir sonuç izlenme zevki olmayan IPS panel uğraşmak

yukarda örneklerle uzun uzun onu anlatmak istemiştim ama bakmadan yazdınız sanırım :)
  • bu tv leri kafe tarzı yerler harici evde 5-6 kişi birden tv izlemiyorsa almanın hiçbir mantığı yok verilen her kuruşa yazık...
  • quote:

yukarda örneklerle uzun uzun onu anlatmak istemiştim ama bakmadan yazdınız sanırım :)
    Aynen Hocam direk Yaziya cevap verdim :)))))

• quote:

bu tv leri kafe tarzı yerler harici evde 5-6 kişi birden tv izlemiyorsa almanın hiçbir mantığı yok verilen her kuruşa yazık...
    Yalniz Bu bolgesel karartmayi kapatilamayan Samsumg Tv'ler de,karaik sahneler de detay kaybi olmuyor mu?

Adamim yuzunu gor ama arkada ne var ne yok simsiyah mesela..? Detay kaybindansa Siyahlarin simsiyah degil cok az gama ile arkada ne olup bittigini gormek daha mantikli degil mi? Yada ayarlanabilse Sony gibi? Dusuk-orta-Yuksek gibi ..Ise yariyor Gercekten bu ayarlarla..Bos ayar degil anlatmak istedigim..

o sizin bahsettiğiniz durum sadece q60r üzerindeki qledlerde var ve samsungun sony de olan blooming sorunu olmaması için karartma algoritmasını agresif yapmasıyla alakalı yani teknolojiyle alakalı bi durum değil markayla ve kararıyla alakalı bir durum istese oda sony gibi yapabilirdi ama bu sefer samsunglardada blooming sonydeki gibi olacaktı birde o düşündüğünüz gibi arka simsiyah olmuyor youtube da karşılaştırma videolarında aynı ayarlarla yapılan videolara bakabilirsiniz aradaki fark için
  • SU bulutlanma ve isikmsizmasi olayina takilmama olayinne rahatlikmis. Izledigim tum tvlerde sizin isikmsizmasi ve bulutlanma dediginiz olaylar var. ancak hicbir zaman rahatsiznfilan da etmedi beni. Olur oyle diyipngeciyorum. Bakanin dedigingibi, cok da saapmamak lazim..

• quote:

o sizin bahsettiğiniz durum sadece q60r üzerindeki qledlerde var ve samsungun sony de olan blooming sorunu olmaması için karartma algoritmasını agresif yapmasıyla alakalı yani teknolojiyle alakalı bi durum değil markayla ve kararıyla alakalı bir durum istese oda sony gibi yapabilirdi ama bu sefer samsunglardada blooming sonydeki gibi olacaktı birde o düşündüğünüz gibi arka simsiyah olmuyor youtube da karşılaştırma videolarında aynı ayarlarla yapılan videolara bakabilirsiniz aradaki fark için
    Ama yazılımla bu Siyah dengesini acayip değiştirebiliyor Sony...Bu sefer de Panelin verebildiği kaliteye bakıyor olay sanırım..Yani Yetenekleri bu kadar deniliyor..Ben şahsen q80'den başlar diyorum Samsung...Sony yazılım üzerine belkide en iyisi..Renk gamı,Hdr SDR parlaklığı..Düşünün ki HDR ve SDR parlaklığı Q70 den daha iyi XF9005...2018 model olmasına rağmen..

• Bılmeyenler bu sayede ogrenmıs oluyor edge led alınmaz artık direct led daha ıyı bu yonden.Yada paranız yetıyorsa direct led(full array local dımmıng) yanı kısaca qled veya oled alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 18 Mayıs 2020; 21:22:13 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.