Şimdi Ara

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi (294. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.949
Cevap
125
Favori
1.582.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: moonwhite

quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

Full'den 3,54'e Ramazan indirimiyle mazot aldım arkadaşlar .. Fiyat güzel, bakalım memnun kalırsam alırım devamlı. Harem Full de bana çok yakın...

Full açıldığından beri FULL ün benzin ve lpg sini kullanıyoruz. Binadaki 3 araç da. Ve mahallemdeki çoğu araçda kullanıyor şikayet duymadım şimdiye kadar. Ve şu anda yakıtlarına garanti de veriyor FULL. eğer yakıt sebepli motorunuzda sorun olursa masrafı karşılıyor...

Işte yakıtlari mahkemelik mi olmuş ne olmuş, sonra birkaç kişinin motor arıza yapmış falan birkaç şey duydum, da kafam o yüzden karıştı, yoksa fena değil aslında...
  • Herkese selam aracımı aldığım günden beri yani 23 şubattan itibaren dizel yakıtımı fullden alıyorum daha bir probleme rastlamadım aracım şu an 12100 km de myurtsever arkadaşım yol bilgisayarını bende yapmak istiyorum yardımcı olursan sevinirim.
  • myurtsever bi kampanya yaşıyormuş 500 liraya sanderoya yol bilgisayarı
  • Arkadaşlar birşeyi kontrol edebilir misiniz?

Motor kapağını yukardan tutup çekince kalkıyor, sanki zorlasan çıkacak gibi.
    Bir arkadaş bana pm attı kontrol edebilir misin diye, ben de bi bakayım ama oynayacağını hiç sanmıyorum dedim. Baktığımda oynadığını ve yukardan kaldırınca kalktığını farkettim. Sizde de öyle mi?
  • quote:

Arkadaşlar birşeyi kontrol edebilir misiniz?

Motor kapağını yukardan tutup çekince kalkıyor, sanki zorlasan çıkacak gibi.
    Bir arkadaş bana pm attı kontrol edebilir misin diye, ben de bi bakayım ama oynayacağını hiç sanmıyorum dedim. Baktığımda oynadığını ve yukardan kaldırınca kalktığını farkettim. Sizde de öyle mi?

Emre kalkabilir bence gayet memnun. sonuçta ordaki milin içine giriyor ve boşluk var asılırsan gelmesi normal değil mi
    Hani çoğu arabada, kaput mekanizması kilit arasına giren tarzda olanlar böyledir bu bence

Bir de sanki milletin hakkında hala adi dandik araba kullanıyoruz düşüncesi var sanki. Psikolojik midir bilmem ama sanki arabaların bi yerlerini karıştırıp aha lan burası oynuyo ucuz araba aldık dandik lan bu der gibi bakıyorlar sanki arabalarına

O kaput oynamasını ben de kontrol edicem akşam bakalım çok fazla mı?
  • bende hiç öyle bir düşünce yok ki. bi arkadaş sordu kapak oynuyor mu bak dedi, baktım oynuyordu, yani belki de normal bişey bu , bi oynama değil belki de bilmiyorum, bak deyince ben baktım, yukarı kalktığını gördüm...

ekleme: normal veya değil bilmiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *XhsyPhoiDeus* -- 4 Ağustos 2011; 17:13:15 >
  • quote:

bende hiç öyle bir düşünce yok ki. bi arkadaş sordu kapak oynuyor mu bak dedi, baktım oynuyordu, yani belki de normal bişey bu , bi oynama değil belki de bilmiyorum, bak deyince ben baktım, yukarı kalktığını gördüm...

ekleme: normal veya değil bilmiyorum...

Yok emre sana demiorum zaten öle bi düşüncen var die ama bence normal baktım da çok hafif bi kalkma var. E bizim megane 1 de de var aynısı. Mahallede kangoo ya baktım onda da var...
  • bugün geldi aracım turladım biraz buna ilk olarak yağ falan konmuyormu yağ göstergesnin yanında kırmızı bir ışık yanıp sönüyo araçta yağ mı yok ? bu aracın benzinlisini kullanan üyeler acaba hangi yağı kullanıyorsunuz? bakım kitabında bi sürü harfli bişeler vardı aw fln hangisi bunların :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: znp

bugün geldi aracım turladım biraz buna ilk olarak yağ falan konmuyormu yağ göstergesnin yanında kırmızı bir ışık yanıp sönüyo araçta yağ mı yok ? bu aracın benzinlisini kullanan üyeler acaba hangi yağı kullanıyorsunuz? bakım kitabında bi sürü harfli bişeler vardı aw fln hangisi bunların :S

sıfır alınan araçta yağıyla falan siz ilgilenmiyorsunuz en ufak bir sorun durumnda servisinize başvurun en doğru yol budur çok önemli bir durum varsa aracınızı oynatmadan servisinizi arayın onlar siznle muhakkak ilgileneceklerdir..
  • quote:

bugün geldi aracım turladım biraz buna ilk olarak yağ falan konmuyormu yağ göstergesnin yanında kırmızı bir ışık yanıp sönüyo araçta yağ mı yok ? bu aracın benzinlisini kullanan üyeler acaba hangi yağı kullanıyorsunuz? bakım kitabında bi sürü harfli bişeler vardı aw fln hangisi bunların :S

Yağ falan koymanıza gerek yok. O yağ lambası ilk çalıştırma anında yanar. Test işlemi içindir. o lamba sürekli yanarsa sorun vardır, yanıp sönüyorsa bir sorun yoktur içiniz rahat olsun. Yağınızı 15000 km de yada 1 yıl sonra (hangisi önce dolarsa) bakıma gittiğinizde değiştiriler. Siz şimdilik aracınızın keyfini çıkarın. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin...
  • teşekkürler. ama araç kilitliyken yanıyo bu yağ lambası ????
    sevindim yağıyla fln uğraşmıycağıma :D ama hani iki çizgi arası olcak da yok bilmem yağ takviyesi fln diye öğrendik ya sürücü kursunda garanti süresince ben bakmıyorum dimi o işlere :/

araçtan çok memnun kalmadım keşke dış güzelliği iç güzelliğe tercih etmeseydim :/
  • quote:

teşekkürler. ama araç kilitliyken yanıyo bu yağ lambası ????
    sevindim yağıyla fln uğraşmıycağıma :D ama hani iki çizgi arası olcak da yok bilmem yağ takviyesi fln diye öğrendik ya sürücü kursunda garanti süresince ben bakmıyorum dimi o işlere :/

araçtan çok memnun kalmadım keşke dış güzelliği iç güzelliğe tercih etmeseydim :/

Kapıların kilitli olması ile hiç bir alakası yok yağ lambasının. Kontak anahtarını takıp bir kademe çevirirsiniz ve göstergedeki yağ lambası ve diğer simgeler yanar, sonra onların sönmesini beklersiniz ve sönünce arabayı çalıştırırsınız. Yani direk olarak çalıştırmıcaksınız arabayı. Normali budur. Araba çalıştırdıktan sonra ve giderken hala yanıyorsa yağ lambası servise götürün aracı.

O iki çizgi dediğiniz ise motor kaputunu kaldırıp yağ çubuğu ile yapılacak. Kursta öğretilen o. Onu kontrol edin ayda 1 falan. İki çizgi arasındaysa bi sorun yoktur. Alttaki çizginin altına düşmesin...

Memnun kalma işine gelince keşke aracın içine binip de deneseydiniz. Çok şatafatlı bir görünümü yok ne yazık ki...
  • teşekkürler. aracın görünümü güzel ya da benim beğendiğim araçlara benziyo deneme sürüşü yapamazdım çünkü en son 1 yıl önce araç kullanmıştım kötü şeyler olabilirdi

araç şöförlüğü iyi olanlar için hiçbir sorun yaratmaz zaten ama acemilere uygun değil ben de alışıcam inşallah ama alıcıları tekrardan düşünsün almadan bunu da burdan söylemem gerek
  • quote:

teşekkürler. aracın görünümü güzel ya da benim beğendiğim araçlara benziyo deneme sürüşü yapamazdım çünkü en son 1 yıl önce araç kullanmıştım kötü şeyler olabilirdi

araç şöförlüğü iyi olanlar için hiçbir sorun yaratmaz zaten ama acemilere uygun değil ben de alışıcam inşallah ama alıcıları tekrardan düşünsün almadan bunu da burdan söylemem gerek

iç görünüm için sürüşe gerek yok ki..
    en azından içine oturup sağına soluna bakardınız.. hangi donanımları var, rahatı nasıl onlara bakardınız.
    yoksa arabanın sürüş konforunda bir sıkıntı yok. sadece iç görünüm pek güzel değil ve bazı donanımlar eksik o kadar. ha bana yetiyor mu, fazlasıyla yetiyor. zira ilk arabam
  • bugün arabanın klima gaz basıncını ölçmek için vakuma bağladım bütün değerler normal çıktı kompresör oranıda iyi klima gazıda ozona zararı bulunan gaz çeşidi 134gaz malesef..
  • aracın fümesini isteyenler için internette pek resim yok bu da bizden olsun

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi

[simage][/simage]
  • @znp güle güle kullan tekrar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonwhite

@znp güle güle kullan tekrar...

teşekkür ederim inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi znp -- 6 Ağustos 2011; 17:19:54 >
  • quote:

aracın fümesini isteyenler için internette pek resim yok bu da bizden olsun

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi

[simage][/simage]

hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.