Şimdi Ara

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi (291. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.945
Cevap
125
Favori
1.580.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: moonwhite

quote:

Orijinalden alıntı: noname027

Dün yıllık bakımını yaptırdım 165 tl tuttu. Birde servisteki arkadaşın tavsiyesi ile motor içi temizlik yaptırdık 35 tl'de ona aldılar. Şimdilik pek bir fark hissetmedim ama yakıta ve çekişe faydası olacak dediler.

Ben de temmuz basında yaptırdıgımda 169 tl tutmuştu. Motor u da fısfısla bisey sıkıp iyice temizlemişlerdi siliyorlardı. Sanırım bu 35 tl lik olan farklı bi işlem...

Yok öyle fısfıslık bişey değil motorun içini pistonları falan temizliyoruz dediler, çok faydasını göreceksin dediler, bakalım yol bilgisayarını sıfırladım yakıtta fark edecekmi yakında görürüz. Yakıt olarak son değerlerim şehir içi 9,00 lt / 100 km /// şehirdışı 7,00 lt / 100 km bakımdan önce böyleydi. Herhalde 1 Hafta 10 güne kadar net yakıt çıkar tekrar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaZsTyL

quote:

Orijinalden alıntı: mertsahin91

herkese selam beyler ankaraya gidip geldim yol deneyımlerımı soylıyeyım giderken 130-150 arası gittim km de 18.5 krş yakmış klima kapalı dönüşte 160 abit hızla geldim 21 krş (klima kapalı)
    ayrıyetten serviste nitrojen hava bastırdım faydası çok denemenızı tavsiye ederim ve
    egr valfini iptal ettirdim dizeller için söylüyorum araba kalkışlarda şahlanıyor.

egr valfini iptal ettin ama doğaya fazla karbondioksit salıyosun mert arabanın çekişi artar motoru rahatlatır ve fazla yakar bunları bilyosundur umarım çünkü benim işmde kulandığm mıtsubıshı l200 de egr valfi bozulmuştu bu yüznden usta bana 1200tl hesap çıkarmştı bende araştrdım güzelce bunun iptalinin olduğunu öğrendim ve L200 de egr iptalini 3 ay önce kendim yapmıştım manifolttan çıkan boru katalizöre burdanda egr valhfine giryordu katalizörün girişine çelikten kapalı conta yaptrdım ve egr çıkışına aynısından bu 2 contayla iptal etmiştim biraz fazla yakmaya başladı ama performansını bayağı artış gösterdi tavisye ederim sadece kötü yanı doğaya karbondioksit salma oranı fazla ...
    bu arada pm attım sana mert bi zahmet baksan

aynen öyle yücel kafamdaki katalizatörüde iptal etmek. ama dizelcilere söylüyorum kesinlikle 5 bg hissedersiniz egr de katalizatörle birlikte 10-15 bg arası oynama yapmış olursunuz.
  • 1.6 golfle arkadaş balıkesir'e gitti geldi. 908 km yapmış 330 lira benzinle.
    bu da 35-36 kuruş yapıyor. o da anladı benzinliyi mazotluyu
    mazotla gitseydi km'de 20 yakacaktı bu da yarıyarıya farkedecekti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rec25

quote:

Orijinalden alıntı: korrayk

resim yüklemeyi beceremedim arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz?

en yakın zamanda üye olarak ekleriz

resim ekleme çok anlatıldı forumda.. imageshack.us sitesine veya hızlıresim.com sitesine 800x600 olarak resimlerini yükle. diekt link vardır o linki [simage][/simage] kodları arasında foruma yapıştırrrr

bu arada hayırlı olsun, 1.6 mpi kullanan 2. üyemizsin

teşekkürler en kısa zamanda resimleri yükliycem bu arada klima borularına izolasyon yapmamışlar geçen gün işten dönüşte kaputtan tıt tıs bir ses geldi kaputu açınca klima borularının terleme yaptığını ve motorun üzerine damladığını gördüm ertesi gün klima izolasyon süngeri ve aliminyum bantla güzel bir izolasyon yaptım onlarında fotolarını koyarım.
  • aman hoca fotolarını koymayı ihmal etme_?

dizel miydi? bizim de yaptırmamızı gerektirecek bir ciddi durum söz konusu mudur? teşekkürler.
  • ASLAN BESLİYOrSAN YEDİĞİNE BAKMIYCAKSIN 1.6mpı 90 hp

• ula yücel sen de 4.5 kayme verseydin okka başı, görürdüm ben seni de aslanı da
  • quote:

ula yücel sen de 4.5 kayme verseydin okka başı, görürdüm ben seni de aslanı da

mecnun bilseydi benzinli motorun sewgisini sewermiydi dizel motorlu leyla zillisini..
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaZsTyL

quote:

ula yücel sen de 4.5 kayme verseydin okka başı, görürdüm ben seni de aslanı da

mecnun bilseydi benzinli motorun sewgisini sewermiydi dizel motorlu leyla zillisini..

laf güzel ama alırım havanı bak
    gel istanbulda dolaş o benzinliyle, toplayamazsın kendini, millet haldır huldur neden tüp taktırıyor, işte bu yüzden, ohh al batumun fsıtık giibi benzini 2,8 den, biz de PO'dan alıp adam gibi mazot aldığımızı sanalım
  • klima acik biraz dolastim.sonra durdugumda aracin altindan ortalara yakindi galiba su damlatiyordu.servise sordum giderler tikanmis olablir dedi.bana gun verdi.simdi sormak istedigim bunu garanti kapsaminda yaparlar dimi yoksa benden ucret talep.ederlermi.Bide lpg olcumu yaptim 2 kez 10tl ile 47km istanbul sehir ici. 1000km ayari yeni yapildi.simdi bi kac olcum daha yapacagim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rcep80

klima acik biraz dolastim.sonra durdugumda aracin altindan ortalara yakindi galiba su damlatiyordu.servise sordum giderler tikanmis olablir dedi.bana gun verdi.simdi sormak istedigim bunu garanti kapsaminda yaparlar dimi yoksa benden ucret talep.ederlermi.Bide lpg olcumu yaptim 2 kez 10tl ile 47km istanbul sehir ici. 1000km ayari yeni yapildi.simdi bi kac olcum daha yapacagim.

bence garanti kapsamı olur. lpg ye de fazla takılmayin, biraz zaman geçsin doldurur benzine geçtiğinde sayaça bakarsınız öyle hesaplarsnz...
  • beyler araba 20 gunde geldı... bana kullanırken yada kullanmadan once verebılecegınız bı tavsıye varmı
  • bu benim ilk aracım ve stepway 1.6 benzinli aldık çok mu yanlış yaptık acaba ben bu araca lpg hemen taktıramıyomuyum araç 1 hafta sonra elime geçcekmiş acaba dizeline dönebilirmiyim ve özellikleri sayılırken bana yol bilgisayarı dendi özelliklerinde öyle bişey gözükmüyo ooooooooooof of
  • quote:

Orijinalden alıntı: znp

bu benim ilk aracım ve stepway 1.6 benzinli aldık çok mu yanlış yaptık acaba ben bu araca lpg hemen taktıramıyomuyum araç 1 hafta sonra elime geçcekmiş acaba dizeline dönebilirmiyim ve özellikleri sayılırken bana yol bilgisayarı dendi özelliklerinde öyle bişey gözükmüyo ooooooooooof of

lpg taktırırsanız motor garantisi biter.
    imkanınız varsa dizelini alın
    bizden söylemesi
  • quote:

bu benim ilk aracım ve stepway 1.6 benzinli aldık çok mu yanlış yaptık acaba ben bu araca lpg hemen taktıramıyomuyum araç 1 hafta sonra elime geçcekmiş acaba dizeline dönebilirmiyim ve özellikleri sayılırken bana yol bilgisayarı dendi özelliklerinde öyle bişey gözükmüyo ooooooooooof of

bence moralınızı bozacak bırsey yok yol bılgısayarı konusuna bende takılmıstım hatta ve hatta 30 mılarlık arabada nasıl olurda 2 hoparlor olur dedım... sagolsun forumdakı arkadaslarımız yol b ılgısayarının okadar verımlı bısı olmadıgını ıstersek yaklasık 35$ a yurt dısından gelen bı malzeme sayesınde arabada gızlı olan yol bılgısayarını aktıf hale getırebılecegımızı soledıler ama benden sıze tavsıye bende daha yenı arac aldım dızel aldım ki en buyuk sorunum ankarada park sorunu ve lpg lı araclar park alanlarına alınmıyor hemde benzınlıye gore bence daha tasarruflu
  • quote:

yol bilgisayarını bence önemsemeyin. yüzde yüz doğru bilgi vermiyor. onu es geçin.

siz diğer donanım özelliklerine bakın.
    parasını vermediyseniz her an vazgeçebilirsiniz, sonuçta marketten peynir almıyorsunuz. dizel almanızı tavsiye ederim.
  • Lpg ye ön yargılıysanız bence dizele dönün... çünkü 1,6 mpi ye benzinli binmek zor... Eninde sonunda lpg taktıracaksınız...
    ve evet yol bilgisayarı yok aracınızda. Ama cok da önemli bisey yok bence. Bizim blackline da var yol bilgisayarı ve özellikleri km sayacı ve ne kadar benzin yaktıgınızı göstermesi. Bence km de kaç lt yaktıgınızı hesaplamak o kadar da zor degil...

Ancak lütfen yanlış yönlendirmeyelim :)
    35 dolara yol bilgisayarı taktıramazsınız.. Myurtsever arkadaşımız sadece programı 35 dolar dedi. Ve yol bilgisayarı için bir de uyumlu silecek kolu lazım o da 400 tl civarı bildiğim kadarıyla emin degilim. Bir de myurtsever gibi teknik bilginiz olmadıgına göre montaja da para vericeksiniz... Sonuçta bi yol bilgisayarı 1000 tl den fazlaya gelir 35 dolara imkansız... Ve 1000 tl yi bence cebinize koyun kendiniz yol bilgisayarı olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglrsyn

beyler araba 20 gunde geldı... bana kullanırken yada kullanmadan once verebılecegınız bı tavsıye varmı

hayırlı olsun güle güle kullanın. yakında listeye eklenirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonwhite

Lpg ye ön yargılıysanız bence dizele dönün... çünkü 1,6 mpi ye benzinli binmek zor... Eninde sonunda lpg taktıracaksınız...
    ve evet yol bilgisayarı yok aracınızda. Ama cok da önemli bisey yok bence. Bizim blackline da var yol bilgisayarı ve özellikleri km sayacı ve ne kadar benzin yaktıgınızı göstermesi. Bence km de kaç lt yaktıgınızı hesaplamak o kadar da zor degil...

Ancak lütfen yanlış yönlendirmeyelim :)
    35 dolara yol bilgisayarı taktıramazsınız.. Myurtsever arkadaşımız sadece programı 35 dolar dedi. Ve yol bilgisayarı için bir de uyumlu silecek kolu lazım o da 400 tl civarı bildiğim kadarıyla emin degilim. Bir de myurtsever gibi teknik bilginiz olmadıgına göre montaja da para vericeksiniz... Sonuçta bi yol bilgisayarı 1000 tl den fazlaya gelir 35 dolara imkansız... Ve 1000 tl yi bence cebinize koyun kendiniz yol bilgisayarı olun

ahmet hocaya katılıyorum. gerek yok yol bilgisayarına...

onun yerine arkalara hoparlör, spoiler, park sensörü , kolçak gibi şeyler yaptırın...
  • araba neredeyse 10.000 oldu dün ilk defa yağına baktım, allahtan bi sorun yok normal düzeyde

bi ara da lastiklere baktırmak lazım ama hiç baktırmadım daha
  • 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.