Şimdi Ara

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi (290. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.946
Cevap
125
Favori
1.580.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dediğin gibi çok değişken var.Bende biraz zorladım aracı.Lpg ye biran önce geç bence.Ben 6 aydır boşuna benzine para vermişim.Şİmdi korkmadan benzin istasyonuna girebiliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rcep80

Dediğin gibi çok değişken var.Bende biraz zorladım aracı.Lpg ye biran önce geç bence.Ben 6 aydır boşuna benzine para vermişim.Şİmdi korkmadan benzin istasyonuna girebiliyorum :)

Bu yoruma katılıyorum
    Benzinliyken araca binmeye korkuyorduk. Şimdi şehir içi 21-22 krş ları gördükçe 10 tl ye 50 km gitmek mükemmel valla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonwhite

quote:

Orijinalden alıntı: rcep80

Dediğin gibi çok değişken var.Bende biraz zorladım aracı.Lpg ye biran önce geç bence.Ben 6 aydır boşuna benzine para vermişim.Şİmdi korkmadan benzin istasyonuna girebiliyorum :)

Bu yoruma katılıyorum
    Benzinliyken araca binmeye korkuyorduk. Şimdi şehir içi 21-22 krş ları gördükçe 10 tl ye 50 km gitmek mükemmel valla...

• öndeki dacia amblemi çıkmış ya yok böle bişey, aynı zamanda sağ aynanın içerden manuel ayarın yapıldığı üçgen plastik döşeme de yerinden çıokmış
    1 sene olmadan araba dökülüyo, tenekede geziyoz gibime geldi bi an
  • amblem çok basit şekilde takılmış ama isteyerek sökmeye kalksan sökemezsin. o üçgen plastik komple aşağıya doğru bütündür o nasıl çıkmışki bastırınca yerine oturması lazım.

benimde sol aynam (manuel) arızalandı. serviste garantiden değiştiler. aynanın fiyatı 183 lira. allahtan garanti bitmeden bozuldu. en ufak bir sıkıntıda servise gidin. ne arabalar da ne arızalar var. JETTA nın biri yağmurda su almış bagaz komple su dolmuş. yeni pejo 3008 ler 65 milyarlık araba kasislerden geçerken kapı fitilleri gıcırdıyor. adamlar düzenli olarak servise gidip silikon sürdürüyolar. bence bizim sandero çoook sorunsuz bir araç.

hepimiz ucuz arabaya biniyoz dandiktir bu psikolojisindeyiz hala. aynı arabaya bi 10 milyar daha verseydik daha sorunsuz olacaktı.

2 gün önce mitsubişi ASX e bakmaya gittim. aracın içi aynı sandero gibi sert pillastik. ve yok böle bi plastik. resmen showroomda plastik solmuş ve beyazlamış.

arada çıkın showroomlara gidin dandikliğin nekadar genel olduğunu göreceksiniz.
  • herkese selam beyler ankaraya gidip geldim yol deneyımlerımı soylıyeyım giderken 130-150 arası gittim km de 18.5 krş yakmış klima kapalı dönüşte 160 abit hızla geldim 21 krş (klima kapalı)
    ayrıyetten serviste nitrojen hava bastırdım faydası çok denemenızı tavsiye ederim ve
    egr valfini iptal ettirdim dizeller için söylüyorum araba kalkışlarda şahlanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertsahin91

herkese selam beyler ankaraya gidip geldim yol deneyımlerımı soylıyeyım giderken 130-150 arası gittim km de 18.5 krş yakmış klima kapalı dönüşte 160 abit hızla geldim 21 krş (klima kapalı)
    ayrıyetten serviste nitrojen hava bastırdım faydası çok denemenızı tavsiye ederim ve
    egr valfini iptal ettirdim dizeller için söylüyorum araba kalkışlarda şahlanıyor.

yav başka arabaları mı kullanıyoruz bilmiyorum ki ben.
    ben 150 ile gitsem kmde 25 kuruştan aşağı yakmaz sen 21 kuruştan bahsediyorsun. nasıl oluyor anlamıyorum.

ortalama 4,5 litre yakıyor katalog verisi. 3,8 ile çarparsan 17 kuruş yapıyor.. demek senin 5 litre yakmış..
    o halde benimki
    21 kuruş yaktığına göre 5.5 litre yakıyor.. fena değilmiş aslında
    tabi zamlar kuruş hesabını altüst etmiş.
    litre bazında hesaplamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

öndeki dacia amblemi çıkmış ya yok böle bişey, aynı zamanda sağ aynanın içerden manuel ayarın yapıldığı üçgen plastik döşeme de yerinden çıokmış

Emre senin şans da mı bir şey var acaba ya Ben senden şüphelenmeye başladım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

öndeki dacia amblemi çıkmış ya yok böle bişey, aynı zamanda sağ aynanın içerden manuel ayarın yapıldığı üçgen plastik döşeme de yerinden çıokmış

Emre senin şans da mı bir şey var acaba ya Ben senden şüphelenmeye başladım

sorma hacı ya ben de anlamadım, gülüyorum artık

ekleme: dağ tepe, yayla köy çok gezdim sanırım ondan ya... bozuk yollardan defalarca geçtim, yaylada arabaarın gitmeyeceği girmeyeceği yollara girdim, tüm ahali arabaya hayran kaldı tabi..

bu arada da amblem yerinden esnemiş bastırınca oturdu.
    o aynanın yanındaki de çıkmış onu serviste geçirtmek lazım.. bakım zamanı geldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *XhsyPhoiDeus* -- 28 Temmuz 2011; 16:52:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertsahin91

herkese selam beyler ankaraya gidip geldim yol deneyımlerımı soylıyeyım giderken 130-150 arası gittim km de 18.5 krş yakmış klima kapalı dönüşte 160 abit hızla geldim 21 krş (klima kapalı)

egr valfini iptal ettin ama doğaya fazla karbondioksit salıyosun mert arabanın çekişi artar motoru rahatlatır ve fazla yakar bunları bilyosundur umarım çünkü benim işmde kulandığm mıtsubıshı l200 de egr valfi bozulmuştu bu yüznden usta bana 1200tl hesap çıkarmştı bende araştrdım güzelce bunun iptalinin olduğunu öğrendim ve L200 de egr iptalini 3 ay önce kendim yapmıştım manifolttan çıkan boru katalizöre burdanda egr valhfine giryordu katalizörün girişine çelikten kapalı conta yaptrdım ve egr çıkışına aynısından bu 2 contayla iptal etmiştim biraz fazla yakmaya başladı ama performansını bayağı artış gösterdi tavisye ederim sadece kötü yanı doğaya karbondioksit salma oranı fazla ...
    bu arada pm attım sana mert bi zahmet baksan
  • doğaya fazla karbonmonoksit salıyorsa eksoz muayenesinde de sorun çıkar mı acaba?
  • quote:

doğaya fazla karbonmonoksit salıyorsa eksoz muayenesinde de sorun çıkar mı acaba?

boşver hoca zaten 3 sene sora muayene var
  • Dün yıllık bakımını yaptırdım 165 tl tuttu. Birde servisteki arkadaşın tavsiyesi ile motor içi temizlik yaptırdık 35 tl'de ona aldılar. Şimdilik pek bir fark hissetmedim ama yakıta ve çekişe faydası olacak dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noname027

Dün yıllık bakımını yaptırdım 165 tl tuttu. Birde servisteki arkadaşın tavsiyesi ile motor içi temizlik yaptırdık 35 tl'de ona aldılar. Şimdilik pek bir fark hissetmedim ama yakıta ve çekişe faydası olacak dediler.

Ben de temmuz basında yaptırdıgımda 169 tl tutmuştu. Motor u da fısfısla bisey sıkıp iyice temizlemişlerdi siliyorlardı. Sanırım bu 35 tl lik olan farklı bi işlem...
  • selam arkadaşlar madem konu yakıttan açıldı benimde sorum olacak ben arabamı geçen hafta aldı depoyu fulledim 50 lt benzin aldı.18 lt benzinle 267 km şehir içi/dışı yol yaptım şehir dışında 130 -140 arası klima açık kullandım şehir içinde dur kalk yine klima açık kullandım.Sizce yakıt nasıl araba yeni olduğu için fazla yakması normalmi daha sonra yakış azalırmı acaba bu arada aracım sandero stepway 1.6 benzinli fotograflarınıda en kısa zamanda yükliycem inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korrayk

selam arkadaşlar madem konu yakıttan açıldı benimde sorum olacak ben arabamı geçen hafta aldı depoyu fulledim 50 lt benzin aldı.18 lt benzinle 267 km şehir içi/dışı yol yaptım şehir dışında 130 -140 arası klima açık kullandım şehir içinde dur kalk yine klima açık kullandım.Sizce yakıt nasıl araba yeni olduğu için fazla yakması normalmi daha sonra yakış azalırmı acaba bu arada aracım sandero stepway 1.6 benzinli fotograflarınıda en kısa zamanda yükliycem inşallah.

hayırlı uğurlu kazasız belasız kulanman dileğiyle hesabın doğruysa biraz fazla yakmış 5000 kmden sonra brazdaha az yakıcak ama yinede fazla yakıyor bendede aynısı var 1.6 mpı türk benzini kulansam can dayanmaz buna sağolsun batumda 2.80 den benzin alıyorum bnm düşüncem sen en yakın zamanda lpg taktrcaksın öyle görünüyor...
  • quote:

selam arkadaşlar madem konu yakıttan açıldı benimde sorum olacak ben arabamı geçen hafta aldı depoyu fulledim 50 lt benzin aldı.18 lt benzinle 267 km şehir içi/dışı yol yaptım şehir dışında 130 -140 arası klima açık kullandım şehir içinde dur kalk yine klima açık kullandım.Sizce yakıt nasıl araba yeni olduğu için fazla yakması normalmi daha sonra yakış azalırmı acaba bu arada aracım sandero stepway 1.6 benzinli fotograflarınıda en kısa zamanda yükliycem inşallah.

100 km de 6,74 lt benzin yakmış gözüküyorsunuz. 1,6 mpi ve yeni araba için süper hatta imkansız bir değer gibi geldi bana, 1,4 mpi ile şehir içi (İSTANBUL) 8 lt nin altına düşememiştik. Ama verdiğiniz değerler çoğunluğu şehir dışı ise bana normal gibi geldi...
  • quote:

quote:

100 km de 6,74 lt benzin yakmış gözüküyorsunuz. 1,6 mpi ve yeni araba için süper hatta imkansız bir değer gibi geldi bana, 1,4 mpi ile şehir içi (İSTANBUL) 8 lt nin altına düşememiştik. Ama verdiğiniz değerler çoğunluğu şehir dışı ise bana normal gibi geldi...

çoğunluğu şehir dışı artalama 170 km şehir dışı geri kalanı şehir içi
  • resim yüklemeyi beceremedim arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz?
  • quote:

resim yüklemeyi beceremedim arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz?

en yakın zamanda üye olarak ekleriz

resim ekleme çok anlatıldı forumda.. imageshack.us sitesine veya hızlıresim.com sitesine 800x600 olarak resimlerini yükle. diekt link vardır o linki [simage][/simage] kodları arasında foruma yapıştırrrr

bu arada hayırlı olsun, 1.6 mpi kullanan 2. üyemizsin
  • 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.