Şimdi Ara

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi (284. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
18.945
Cevap
125
Favori
1.580.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LaZsTyL

quote:

Orijinalden alıntı: buroplus

quote:

Orijinalden alıntı: LaZsTyL

DH.dacıa sandero stepway kulanıcıları olarak hem fikir olduğumuz bir çıkartma modeli yapsak şuan 79 üyeli forum olarak hepimiz araçlarımıza bu çıkartmadan arka cam v.s yerine yaptrsak
    bu konu öncedende geçmişti fakat kimse önemsemedi benim düşüncem artk 79 üyeli forumun ortak belirleyeceği bir çıkartma işini forum olarak uygulamamız gerektiğini düşünüyorum;
    birbirimizi yolda v.s yerde görsek tanımıyoruz fakat karşılaştığımızda en azından çıkartma aracılığyla forum üyesi olduğumuz belli olur ....??

+1 (birisi tasarımı yapsa ve paylaşsa herkez kendine çıkarttırsa güzel olmazmı?)

NERDE BU ÇIKARTMA İŞİNİ YAPACAK FORUM ÜYELERİ UYUYOLARMI FORUM ÖLMÜŞ YAHU MEZARLIĞA GİDERSİNDE FATİHA OKUDUĞUN GBİ HERKEZ KENDİ KEYF VE DERDİYLE UĞRAŞIYOR FALİYET YOK...!

100 üye olsun yapalım... ilk bu muhabbet çıktığında da öyle demiştik.. ama 100'ü beklemeyip birileri yaparsa da bastırıp yapıştırırız.. ancak benim fikrim 100 olduğunda yapmamızdır... karar forumun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: myurtsever

arkada vidaları yokmu ??? biraz daha açıklarmısın

vidalar varda göbeği tutuyormu tutmuyormu bilmiyorum onu.
  • Uzun zamandır yapmadıgım aracın yakıt hesaplamasını tekrar yaptım gecen hafta salı gunu 70 tl gaz aldım ve en son 412 km de depo tamamen bitti ortalama 17.5 krs yakmıs güzel bir tablo

not : lpg alırken depo tamamiyle bostu benzinliğe benzinde geldim. ve lpg aldıktan sonra benzinlikte km 0 landı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyb -- 16 Temmuz 2011; 8:19:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyb

Uzun zamandır yapmadıgım aracın yakıt hesaplamasını tekrar yaptım gecen hafta salı gunu 70 tl gaz aldım ve en son 412 km de depo tamamen bitti ortalama 17.5 krs yakmıs güzel bir tablo

not : lpg alırken depo tamamiyle bostu benzinliğe benzinde geldim. ve lpg aldıktan sonra benzinlikte km 0 landı.

17,5 kuruş güzel

peki 412km de harcanan benzini de ekledinmi mustafa..
  • @renavatio999 sayesinde

alman sigorta devi aynı zamanda galatasarayın sigorta sponsoru olan hdi sigorta kaskosu hakkında kendi sitesinde araştırma yaptım
    özellikleri gayet iyi
    2 türlü kasko türü var

1. birleşik kasko sigortası: kasko+ferdi koltuk sigortasını kapsıyor

http://www.hdisigorta.com.tr/urun_kasko_birlesikkasko.aspx

2. dar kapsamlı kasko sigortası:arabanın değeri 25milyardan aşağı olması gerekir....Dar Kapsamlı Kasko Poliçesi kapsamında, "Ben fazla trafiğe çıkmam, çıksam da dikkatli kullanırım, aracımı kolay kolay çarpmam," diyen sigortalılar için,

http://www.hdisigorta.com.tr/urun_kasko_darkapsamlikasko.aspx

mini onarım paketi ise süper:hem birleşik kaskoda hemde dar kapsamlı kaskoda bu mini onarım paketi var.

GRUP SERVİS HİZMET HASAR TANIMI POLİÇE LİMİTİ (ADET/YIL)

1Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme 10 cm çapa kadar boya hasarlı kaporta hasarları "4"

Boya Tamiri
    *Kaporta sıyrık ve çizikleri 30 cm çapa kadar,
    *Tampon sıyrık ve çizikleri 20 cm çapa kadar
    2Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme
    Boyanın zarar görmediği 5cm çapa kadar kaporta göçükleri "8"
    İç Döşeme Tamiri Kumaş halı, velur, deri, vinil, plastik cinsi iç döşeme malemelerinin,
    * 1 cm. çapa kadar deri vinileks, kumaş, halı plastik sigara yanıkları
    * 5 cm.'ye kadarderi vinileks, kumaş, halı yırtıkları, plastik çizik ve çatlakları
    * 3 cm çapa kadar plastik parça kopukları
    Leke Çıkarma koltuk , kapı ve tavan gibi aksamlarındaki deri vinil ,döşeme kumaşları ve halı malzemeler üzerindeki 5 cm çapa kadar lekeler
    Ön Cam Tamiri Ön cam yüzeyinde oluşan manda gözü, yıldız, kombine gibi kırıklar ile 10 cm ye kadar çatlaklar

3Plastik Tampon Tamiri Plastik ön ve arka tamponlarda hafif ve orta şiddetli darbeler sonucu 20 cm çapa kadar oluşan tanımlı hasarlar:"Limitsiz"

kasko kapsamında allah korusun "asıl anahtarla aracın çalınmas"ı bile var. birçok kaskoda bu hak yok. araştırdığım için biliyorum

burda dacia ile anlaşmalı oto tamir merkezleri var

http://www.hdisigorta.com.tr/sub_ats.aspx?ddlIl=%ddZM%ddR&ddlIlce=ALSANCAK

Poliçe vadesi süresince bir kereye mahsus olmak üzere radyo-teyp çalınması, cam, far, ayna kırılması hasarlarından birinin gerçekleşmesi durumunda, hasarsızlık indirim hakkı kaybolmaz.

Kaskoda Eskime Payı Düşülmüyor
    HDI Sigorta, 10 yaşına kadar olan tüm kullanım tarzındaki araçlarda hasar gören parçanın yerine yenisi takıldığında aracınızın kazandığı değere karşılık hasar ödemesinde kesinti yapmıyo

yıl sonunda büyük ihtimalle hdi sigorta dan kasko yaptıracağım
  • bu saydıklarınızın hepsi axa da mini onarım olarak geçiyor. yok efendım sende 2 tane cam yok 150 tl ye kadar mini onarım hepsi hikaye aracım axa koşullar gerçekten çok iyi ama gerçekten hiçbirşeyini kullanmıyorsunuz. sadece çalınmaya karşı ve kazalarda işe yarıyor hı bide şu var tamponumda ufak bir çizik oldu diyede tamponu boyatmam yani. herşeyden önce allah kaza bela vermesınde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertsahin91

bu saydıklarınızın hepsi axa da mini onarım olarak geçiyor. yok efendım sende 2 tane cam yok 150 tl ye kadar mini onarım hepsi hikaye aracım axa koşullar gerçekten çok iyi ama gerçekten hiçbirşeyini kullanmıyorsunuz. sadece çalınmaya karşı ve kazalarda işe yarıyor hı bide şu var tamponumda ufak bir çizik oldu diyede tamponu boyatmam yani. herşeyden önce allah kaza bela vermesınde.

Bildiğim kadarıyla axa da mini onarım falan yok Ufak çizikleri falan halletmek için kasko bozuluyor

Hani axa da mini onarım diye bir kloz bile yok...
  • quote:

bu saydıklarınızın hepsi axa da mini onarım olarak geçiyor. yok efendım sende 2 tane cam yok 150 tl ye kadar mini onarım hepsi hikaye aracım axa koşullar gerçekten çok iyi ama gerçekten hiçbirşeyini kullanmıyorsunuz. sadece çalınmaya karşı ve kazalarda işe yarıyor hı bide şu var tamponumda ufak bir çizik oldu diyede tamponu boyatmam yani. herşeyden önce allah kaza bela vermesınde.

kardeşim aveo sedan aldı mart ayında,axa dan kasko yaptırdı,

tampondaki dandirikten teyyare 2 çizik için kasko bozdurup,kaza tutanağı tutmak istediler, koca tamponun yarısını boyamaya kalktılar. axa nın müşteri ilişkilerini aradım.sadece 1tane çizik yaptırma hakkımız var.

axa gördüğüm en mezarcı kasko şirketi.bu saydıklarımın hiçbirisi axa da geçmiyor.

öyle bir link varsa buraya koy da bende bileyim.sayende öğrenmiş olurum

ben euroka dan kasko yaptırdım arka kapı derinden 3-4cm çizildi.çöp konteynerin köşesi girdi arabayı park ederken
    autoking te beleşe yaptırdım.kaskom bozulmadı

axa dahil çoğu kasko şirketi anahtarın aslı ile arabanızı çaldırırsanız kasko devre dışı kalıyor.

kasko araştırırken özellikle bu soruları sigorta şirketlerine sormuştum.çok ahiret sorusu sormuştum

araba yıkatırken, benzin alırken...vb veya lüks bir restoranda arabayı park etmek için anahtarınızı valeye verirken iyi düşünün demişlerdi
    hdi da anahtarın aslı ile hırsızlıkta kasko devre dışı kalmıyor

axa sorunsuz müşteri ister.bunu bütün sigortacılar söyler.

axa mı .düşman başına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 16 Temmuz 2011; 17:25:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

tampondaki dandirikten teyyare 2 çizik için kasko bozdurup,kaza tutanağı tutmak istediler, koca tamponun yarısını boyamaya kalktılar. axa nın müşteri ilişkilerini aradım.sadece 1tane çizik yaptırma hakkımız var.

axa gördüğüm en mezarcı kasko şirketi.bu saydıklarımın hiçbirisi axa da geçmiyor.

ben euroka dan kasko yaptırdım arka kapı derinden 3-4cm çizildi.çöp konteynerin köşesi girdi arabayı park ederken

axa dahil çoğu kasko şirketi anahtarın aslı ile arabanızı çaldırırsanız kasko devre dışı kalıyor.

kasko araştırırken özellikle bu soruları sigorta şirketlerine sormuştum.çok ahiret sorusu sormuştum

araba yıkatırken, benzin alırken...vb veya lüks bir restoranda arabayı park etmek için anahtarınızı valeye verirken iyi düşünün demişlerdi

axa mı .düşman başına

kardeş benim dayım sigortacı axa anadolu ray aksigorta yapıyor 20 senedir hdi iyi olsa onunda bayılıgını alırdı emın ol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonwhite

quote:

Bildiğim kadarıyla axa da mini onarım falan yok Ufak çizikleri falan halletmek için kasko bozuluyor

axada mini onarım var axa ile anlaşmalı servise gidin sorun mini onarımı varmıymıs yokmuymus.
  • anahtarın aslını çaldırabılırsın anahtarın sahtesi olmayacagına göre öyle şeyler varkı saymakla bıtıremeyecegım en basit örnek anadoulu sigorta (dayımın müşterisi) araç megane 2 xenon fardan dolayı şasi yapıyor araç yanıyor kasko karşılamıyor bunlarada dikkat edelim.
  • quote:

quote:

quote:

axada mini onarım var axa ile anlaşmalı servise gidin sorun mini onarımı varmıymıs yokmuymus.

mert biraz daha sakin...

bence sen sadece axa'yı biliyorsun? diğerleri hakkında tek bir kelime bile okumadan dayını bu işlerde kritermiş gibi görüyorsun gibime geliyor? bu sektörde dayın neyin bayiliğini yapıyorsa , o işte kral o mudur yani?
  • quote:

anahtarın aslını çaldırabılırsın anahtarın sahtesi olmayacagına göre öyle şeyler varkı saymakla bıtıremeyecegım en basit örnek anadoulu sigorta (dayımın müşterisi) araç megane 2 xenon fardan dolayı şasi yapıyor araç yanıyor kasko karşılamıyor bunlarada dikkat edelim.

mert gözünü seveyim cahilce konuşma. anahtarın tabi ki sahtesi olmaz.
    hani arabayı alırken 2 anahtar verirler birisi asıl anahtardır diğeri yedek anahtardır ya. ondan bahsediyorlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

axa mı .düşman başına

kardeş benim dayım sigortacı axa anadolu ray aksigorta yapıyor 20 senedir hdi iyi olsa onunda bayılıgını alırdı emın ol.

senin yaş kaç
  • hdi da anahtarın aslı ile hırsızlıkta kasko devre dışı kalmıyor .
    dikkatinizi çekerim anahtarın aslı denmiş anahtarın sahtesi olmayacagına göre dedim bende .
  • quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

quote:

quote:

mert biraz daha sakin...

bence sen sadece axa'yı biliyorsun? diğerleri hakkında tek bir kelime bile okumadan dayını bu işlerde kritermiş gibi görüyorsun gibime geliyor? bu sektörde dayın neyin bayiliğini yapıyorsa , o işte kral o mudur yani?

emre ben sana şöyle söyliyeyim sülalede herkesın arabası axa . bizde 3 tane var ve gelmiş geçmiş tüm araçların ve evlerin sigortası axa .
  • quote:

hdi da anahtarın aslı ile hırsızlıkta kasko devre dışı kalmıyor .
    dikkatinizi çekerim anahtarın aslı denmiş anahtarın sahtesi olmayacagına göre dedim bende .

olay "asıl-sahte" meselesi değil.
    olay "asıl-yedek" meselesi.
  • YA BEYLER FORUMUN ÇILKI İYİCEN ÇIKTI YOK DİZELDİ-BENZİNDİ YOK KASKOYDU YOK BENZİN-DİZELDEN AZ YAKIYOR CARTTU YOK CURTTU KİM NE YAPTIRIYORSA YAPTIRSIN BEI ILGILENDIRMIYO. FORUMUN ASIL AMACI NEDİR KAVGA ETMEKMI TARTISMAKTI EFENDI EFENDI GORUSLERIMIZI SOYLUYORUZ.
  • quote:

YA BEYLER FORUMUN ÇILKI İYİCEN ÇIKTI YOK DİZELDİ-BENZİNDİ YOK KASKOYDU YOK BENZİN-DİZELDEN AZ YAKIYOR CARTTU YOK CURTTU KİM NE YAPTIRIYORSA YAPTIRSIN BEI ILGILENDIRMIYO. FORUMUN ASIL AMACI NEDİR KAVGA ETMEKMI TARTISMAKTI EFENDI EFENDI GORUSLERIMIZI SOYLUYORUZ.

ne oluyo mert sorun ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

YA BEYLER FORUMUN ÇILKI İYİCEN ÇIKTI YOK DİZELDİ-BENZİNDİ YOK KASKOYDU YOK BENZİN-DİZELDEN AZ YAKIYOR CARTTU YOK CURTTU KİM NE YAPTIRIYORSA YAPTIRSIN BEI ILGILENDIRMIYO. FORUMUN ASIL AMACI NEDİR KAVGA ETMEKMI TARTISMAKTI EFENDI EFENDI GORUSLERIMIZI SOYLUYORUZ.

ne oluyo mert sorun ne?

birşey oldugu yok ne olacak?
  • 
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.