Şimdi Ara

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi (282. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.946
Cevap
125
Favori
1.580.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sıfır arabanın ilk bakımı ne zaman kaç km de yaptırılıyo.benim 3500 km felan oldu,ne zaman yaptırmam gerekir.arabam 1.5 dizel blackline
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirac66

arkadaşlar sıfır arabanın ilk bakımı ne zaman kaç km de yaptırılıyo.benim 3500 km felan oldu,ne zaman yaptırmam gerekir.arabam 1.5 dizel blackline

15000km veya 1yıl. hangisi önce dolarsa
  • 3500 Km 'lik memleket tatilinden sonra yeniden İstanbul.. 100 liralık mazotla (yaklaşık 26-27 litre) 450-550 km yapıyor, hızlanması da konforu da gayet güzel, 170 km / s hızı gördüm. Klima açık olunca ne kadar bassan da o hızı geçemiyor.
    Tüm Sandero/Stepway kullanıcılarına selamlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

3500 Km 'lik memleket tatilinden sonra yeniden İstanbul.. 100 liralık mazotla (yaklaşık 26-27 litre) 450-550 km yapıyor, hızlanması da konforu da gayet güzel, 170 km / s hızı gördüm. Klima açık olunca ne kadar bassan da o hızı geçemiyor.

a.s emre kaç bin km ye geldi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertsahin91

quote:

3500 Km 'lik memleket tatilinden sonra yeniden İstanbul.. 100 liralık mazotla (yaklaşık 26-27 litre) 450-550 km yapıyor, hızlanması da konforu da gayet güzel, 170 km / s hızı gördüm. Klima açık olunca ne kadar bassan da o hızı geçemiyor.

a.s emre kaç bin km ye geldi?

10000' e yaklaştı mert..
  • Gene dizel lpg muhabbetleri dolaşıyor, bırakın artık şu konuyu herkes kendi aracının keyfine baksın arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaZsTyL

quote:

Orijinalden alıntı: yasar638

Selam arkadaşlar. Portatif küllük koyulan plastik kısım niçin çok ısınabilir, bilgisi olan var mı? Geçen hafta uzun yol dönüşü farkettim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

tam küllük el freni hizasında egzoz borusu geçiyor alltan uzun yolda egzoz borusu el freni ve külük olan kısmı ısıtabilir normal bişeydir paspas konusuda nasıl bir paspas kulanıyorsun resim olarak görseydim çözüm önerebilirdim...

Teşekkür ederim. Papas resimlerini en kısa zamanda yayınlayacağım.
  • Emre hoş geldin. iş başı yaptın sanırım
    Bende cuma cumartesi ve pazar günleri 3 gün sandero ile güzel bi tatil yaptım baya dolaştık ama seninkinin yanında hiç bişey benim memleket yakın olunca toplamda 480 km yaptım 4 arkadaşımla birlikte gece saat 3 de 170 i bende gördüm lpg de klima kapalıydı ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonwhite

Emre hoş geldin. iş başı yaptın sanırım
    Bende cuma cumartesi ve pazar günleri 3 gün sandero ile güzel bi tatil yaptım baya dolaştık ama seninkinin yanında hiç bişey benim memleket yakın olunca toplamda 480 km yaptım 4 arkadaşımla birlikte gece saat 3 de 170 i bende gördüm lpg de klima kapalıydı ama...

Hoşbulduk ahmet , aynen ya işbaşı yaptım
    Alışmıştım, bi an hep tatildeymişim gibi geldi

Bu arada akşam yorgunluğuyla yanlış hesap etmişim sanırım, 2500 km civarı bi yol yapmışım.
    5 defa 100 liralık mazot aldığıma öre evet 2500 civarı.

Motoru biraz açmak lazım yavaş yavaş.. Bastım ben de 160-170 ama çok bağırıyo namussuz
  • S.a arkadaşlar.Çok yakında insallah aranıza katılcam fakat size sormak istediğim bi kaç şey var bu sabah renault dacia nın izmir gaziemir bayisindeydim ve kafamda dacia sandero stepway mazotlu almak vardı gittim konuştum mazotlu arabada sıra olduğunu ve şimdi sipariş verirsek öbür ay anca gelir yada bidahaki ay dedi çünkü arabanın siparişe göre gelmediği için zaman veremiyoruz dedi fabrika kaçtane gönderirse okadar satıyolarmış ama bayanın söylediği bişey cok kafamı karıştırdı eyer şehir içi fazla km yapmıyorsanız gelin size benzinli verelim aradaki fiyat farkıda cebinizde bir kaç senelik benzin parası olarak kalsın dedi benzinli stepwayda orda hazırdı alıp çıkıcam yani bi yandanda ben düşündüğümde bayan haklı ama 1.6 motor ve ortalama 100km 7 lt benzin yakan bi motor var karşımda günde 20 km yol yapıyorum iki hafta da birde gümüldüre gidiyorum senede birde izmirden antalya yapıyorum sizce ne yapmalıyım kafam cidden çok karışık
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrazyRio35

S.a arkadaşlar.Çok yakında insallah aranıza katılcam fakat size sormak istediğim bi kaç şey var bu sabah renault dacia nın izmir gaziemir bayisindeydim ve kafamda dacia sandero stepway mazotlu almak vardı gittim konuştum mazotlu arabada sıra olduğunu ve şimdi sipariş verirsek öbür ay anca gelir yada bidahaki ay dedi çünkü arabanın siparişe göre gelmediği için zaman veremiyoruz dedi fabrika kaçtane gönderirse okadar satıyolarmış ama bayanın söylediği bişey cok kafamı karıştırdı eyer şehir içi fazla km yapmıyorsanız gelin size benzinli verelim aradaki fiyat farkıda cebinizde bir kaç senelik benzin parası olarak kalsın dedi benzinli stepwayda orda hazırdı alıp çıkıcam yani bi yandanda ben düşündüğümde bayan haklı ama 1.6 motor ve ortalama 100km 7 lt benzin yakan bi motor var karşımda günde 20 km yol yapıyorum iki hafta da birde gümüldüre gidiyorum senede birde izmirden antalya yapıyorum sizce ne yapmalıyım kafam cidden çok karışık

Hocam eğer paranız varsa mutlaka dizel alın. 2 ay 3 ay bekleyin ama mutlaka dizel alın... Satış temsilcisi elindeki aracı satmak icin belliki iyi ağız yapmış size. Ve 1.6 benzinliyi satamadıkları icin size önermistir. 7 lt yakmasının imkanı yok onu bi kere unutsun temsilci arkadaş...
    1.4 benzinlisi bile istanbul şehir içi 8 lt yakıyor...

Eğer durumunuz el veriyorsa dizel, durumunuz el vermiyorsa benzin+lpg olarak düşünün bence. Aracı alıp lpg de taktırdın mı rahatla binebilirsiniz...
  • quote:

S.a arkadaşlar.Çok yakında insallah aranıza katılcam fakat size sormak istediğim bi kaç şey var bu sabah renault dacia nın izmir gaziemir bayisindeydim ve kafamda dacia sandero stepway mazotlu almak vardı gittim konuştum mazotlu arabada sıra olduğunu ve şimdi sipariş verirsek öbür ay anca gelir yada bidahaki ay dedi çünkü arabanın siparişe göre gelmediği için zaman veremiyoruz dedi fabrika kaçtane gönderirse okadar satıyolarmış ama bayanın söylediği bişey cok kafamı karıştırdı eyer şehir içi fazla km yapmıyorsanız gelin size benzinli verelim aradaki fiyat farkıda cebinizde bir kaç senelik benzin parası olarak kalsın dedi benzinli stepwayda orda hazırdı alıp çıkıcam yani bi yandanda ben düşündüğümde bayan haklı ama 1.6 motor ve ortalama 100km 7 lt benzin yakan bi motor var karşımda günde 20 km yol yapıyorum iki hafta da birde gümüldüre gidiyorum senede birde izmirden antalya yapıyorum sizce ne yapmalıyım kafam cidden çok karışık

ekim kasım mesajlarıma bakarsanız aynı benim gibi düşündüğünüzü göreceksiniz. yani ben de aynı karmaşadaydım.
    1.6 ile 1.5 arasında kaldım. fakat sonra 1.5 'i tercih ettim memnunum.

ben de sizin gibi günlük belli bi km, yılda bir de sahile doğru giderim diye düşünüyordum. bana da aynısını dediler bayiden. fakat onlara sakın kanmayın. elinde olanı satmak iiçin öyle diyorlar. ben kasımdan bu yana 2 milyara yakın mazot parası vermişim. siz belki 3 verecektiniz benzinliye. senede 10.000 km yaparak 3-4 senede amorti ediyor dizel kendini. kaldı ki ben 1.6 stepway'in deli gibi yakacağını düşünüyorum. ben de 45 gün bekleyerek aldım arabamı. bu iş marketten bişey almaya benzemiyor, bekleyin bişey olmaz. 3 kuruş daha verin dizel alın kırmızısını alın. sonra habire benzinliğe 200er lira benzin parası verip 600-700 km gitmek adama koyuyor. en azından 180 lira verip 900-1000 km gidersiniz. benzin ateş pahası. bakın herkes tüp taktırıyor.
    gene de karar sizin, iyi günler..
  • quote:

yaptığınız km az değil. bence kesinlikle benzinli almayın. araba benzinli olunca psikolojik olarak arabaya az binme isteği oluyor
    günde 20yol km 2haftada bir yazlık antalya yolculuğu az değil.
    stepway alacaksanız en uygunu dizeldir.. sonra benzinli stepway alıp bir süre sonra lpg firmalarını araştırmaya başlarsınız
    tecrübeyle sabittir
  • quote:

Orijinalden alıntı: renavatio999

var mı böyle bir şey ya yarım saat mesaj yazdım tamam a bastık forum hata verdi tüm yazdıklarımız gitti pehhh

Ahmet hocam kasko araştırmasına girmişsin HDİ sigortaya da bi bak istersen, eskiden AXA cıydım ama sanderoyla beraber HDİ ye geçtim ve AXA ya boşuna fazladan ödemişim onu öğrendik. (Kayseri) burada Axa ile Hdi arasında 150tl ye yakın fiyat farkı çıkmıştı ama Hdi daha düşük bir fiyat çıkarmasına rağmen poliçe şartları Axa dan daha iyi çıkmıştı karşılaştırdığımda, mesele Axa deprem, sel vs. için benden ek prim istemişti, Hdi de bunlar otomatik olarak kaskoya dahil. Kasko konusunda çoğu birbiriyle aynı ama ufak tefek şeyler büyük fark yaratıyor, mesela Mini Onarım hizmetinde sağladıklarını yazayım sana

1) (4adet/yıl)
    Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme 10 cm çapa kadar boya hasarlı kaporta hasarları

Boya Tamiri i)Kaporta sıyrık ve çizikleri 30 cm çapa kadar,
    ii)Tampon sıyrık ve çizikleri 20 cm çapa kadar

2) (8adet/yıl)
    Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme --- Boyanın zarar görmediği 5cm çapa kadar kaporta göçükleri

İç Döşeme Tamiri ---- Kumaş halı, velur, deri, vinil, plastik cinsi iç döşeme malemelerinin,
    i) 1 cm. çapa kadar deri vinileks, kumaş, halı plastik sigara yanıkları
    ii) 5 cm.'ye kadarderi vinileks, kumaş, halı yırtıkları, plastik çizik ve çatlakları
    iii) 3 cm çapa kadar plastik parça kopukları

Leke Çıkarma --- koltuk , kapı ve tavan gibi aksamlarındaki deri vinil ,döşeme kumaşları ve
    halı malzemeler üzerindeki 5 cm çapa kadar lekeler

Ön Cam Tamiri ---- Ön cam yüzeyinde oluşan manda gözü, yıldız, kombine gibi kırıklar ile 10 cm ye kadar çatlaklar

3) Limitsiz
    Plastik Tampon Tamiri ---- Plastik ön ve arka tamponlarda hafif ve orta şiddetli darbeler sonucu 20 cm çapa kadar oluşan
    tanımlı hasarlar

Bunların haricinde kaskoya dahil olan bir acil sağlık yardım hizmeti de var, araçta olmanıza gerek yok Allah korusun evde, bağ da, bahçe de bile bir şey gelse başınıza poliçede adı olan herkes için geçerli olan ücretsiz ilaç ve sarf malzemeler, acil ambülans, doktor vs. hizmetleri var.
    her poliçe süresinde bir kerelik radyo-teyp çalınması, cam, far, ayna kırılması gibi durumlarda, hasarsızlık indirim hakkı devam ediyor.

bu yılın sonunda kaskom bitiyor.
    yazdıkların süpermiş.
    ben kaskolarda böyle haklar görmedim

hdı sigortayı araştırmadan kasko yaptırmam artık bu gidişle
  • arkadaslar bu sandero dizelde ön cam ile ön konsolun birleştiği yerde bi sünger var.hani bu pencere aralarına hava almasın diye yapıstırılan sünger gibi yapıştırılmıs.bu neden yapılmıs acaba,ses gecirmesin diye mi.biraz kavlamaya başladı acaba cıkarsam diye düşündüm,geri ses felan cok alır diye vazgectim.neden sizce arkadaslar.eğer ses gecirmesin diye yapılmışsa bu,gercekten coooook amatörce
  • quote:

fiyat olarak arada 3150 lira fark var.dizel ortalama 5 litre tüketir,benzinli ise 8 litre tüketir 100 kilometrede.dizelin periyodik bakım ücretleri biraz daha yüksektir,motor sesini içeriye biraz daha fazla verir,hızlanmalarda daha ağır kalır benzinliye oranla,ancak rampalarda daha iyidir.yakıt olarak cimridir.iki motor da kendini kanıtlamış ve sorunsuz motorlardır.senede ortalama 10.000 kilometre yol yapılırsa dizel 3 yıl içinde aradaki farkı amorte eder,ancak tabi siz bu farkı ilk alırken peşin vereceksiniz.sonuç olarak bu kararı en iyi siz verebilirsiniz yılık yapacağınız kilometreye göre avantaj durumu değişir.yılda 30-40 bin gibi kilometreler yapılacaksa dizel tartışmasız avantaj sağlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: logann

quote:

fiyat olarak arada 3150 lira fark var.dizel ortalama 5 litre tüketir,benzinli ise 8 litre tüketir 100 kilometrede.dizelin periyodik bakım ücretleri biraz daha yüksektir,motor sesini içeriye biraz daha fazla verir,hızlanmalarda daha ağır kalır benzinliye oranla,ancak rampalarda daha iyidir.yakıt olarak cimridir.iki motor da kendini kanıtlamış ve sorunsuz motorlardır.senede ortalama 10.000 kilometre yol yapılırsa dizel 3 yıl içinde aradaki farkı amorte eder,ancak tabi siz bu farkı ilk alırken peşin vereceksiniz.sonuç olarak bu kararı en iyi siz verebilirsiniz yılık yapacağınız kilometreye göre avantaj durumu değişir.yılda 30-40 bin gibi kilometreler yapılacaksa dizel tartışmasız avantaj sağlar.

+1

ve ister 3 yılda amorti etsin ister 5 yılda amorti etsin, benzinlikte benzine yatırılan para adama koyuyor. o yüzden insanlar hemen lpg'ye geçeyim istiyor. ben mazota para yetiştiremezken benzinlileri düşünemi,yorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: logann

quote:

+1

ve ister 3 yılda amorti etsin ister 5 yılda amorti etsin, benzinlikte benzine yatırılan para adama koyuyor. o yüzden insanlar hemen lpg'ye geçeyim istiyor. ben mazota para yetiştiremezken benzinlileri düşünemi,yorum.

aynen hocam katılıyorum.bizde logan 1.6 laureate var 2005 model.bana niye benzinli aldınız dersen o zaman henüz dizel versiyonu yoktu.henüz 50000 kilometre de ama o zaman piyasada dizeli olsa onu alırdım yinede.1.5 dci motor gerçekten yakıt açısından çok cimri.performans açısından da yeterli.bu arada stepwayler gerçekten çok güzel tasarım olarak,bakalım kısmet olursa biz de almayı planlıyoruz.sizin tecrübelerinizi,deneyimleriniz takip ediyorum daima.
  • Sağolun arkadaşlar herkezin görüşü aynı olması beni çok sevindirdi kafam daha çok karışır diye korkuyodum açıkçası yarın sabah gidip hemen dizel stepway için sıraya gircem çok sağolun
  • quote:

Sağolun arkadaşlar herkezin görüşü aynı olması beni çok sevindirdi kafam daha çok karışır diye korkuyodum açıkçası yarın sabah gidip hemen dizel stepway için sıraya gircem çok sağolun

Şimdiden hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.