Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (125. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.338
Cevap
53
Favori
727.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğrusu nasıl devreye giriyor hiç bilmiyorum. Yokuşta frenden ayağınızı çekince araba geri kaymıyor sistemin etkisi bu.
  • Istanbul dalaman arasi sehir ici disi carsi pazar dahil 100 km de 5.1 toplam yol 1000 km.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: königoe

Doğrusu nasıl devreye giriyor hiç bilmiyorum. Yokuşta frenden ayağınızı çekince araba geri kaymıyor sistemin etkisi bu.

Teşekkürler. Evet dikkat ettim bunda Toyota da ki gibi frene basınca değilde kendiliğinden yokuşta durunca devreye giriyor ve kalkış yapana kadar bir kaç saniye kaydırmıyor aracı. Güzel bir özellik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: himzo

Istanbul dalaman arasi sehir ici disi carsi pazar dahil 100 km de 5.1 toplam yol 1000 km.

Çok güzel bir değer Peki giderken maximum hız kaç yaptınız acaba?
  • Deri direksiyon simidi ve vites topuzunu sonradan taktırabiliyor muyuz?
  • SPORTER59 S kullanıcısına yanıt
    Ben hep hiz limitlerine riayet ederim. En cok 110 a ciktim oda 2 defa.

• efege kullanıcısına yanıt
    İnternet'ten araştırırsanız deri direksiyon kaplayan yerler var el işçiliği ile 4-5 saat süren bir işlemin ardından 200-250 tl maliyet ile halledebilirsiniz. Bende bayide olmadığından deri direksiyonsuz aldım laurate ful'ü bakalım sonradan belki yaptırırım.
  • SPORTER59 S kullanıcısına yanıt
    250 sanki biraz fazla.. Ama deri direksiyon hakimiyet acisindan sart .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi himzo -- 14 Temmuz 2015; 7:36:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPORTER59

İnternet'ten araştırırsanız deri direksiyon kaplayan yerler var el işçiliği ile 4-5 saat süren bir işlemin ardından 200-250 tl maliyet ile halledebilirsiniz. Bende bayide olmadığından deri direksiyonsuz aldım laurate ful'ü bakalım sonradan belki yaptırırım.

Araca deri direksiyon, deri vites topuzu eklettim. Bakalım bayramdan sonra teslim alıcaz inşallah :)

Teşekkürler bu arada.
  • efege kullanıcısına yanıt
    İnşallah Hayırlı olsun. Rica ederim ne demek her zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPORTER59 -- 15 Temmuz 2015; 14:38:14 >
  • himzo H kullanıcısına yanıt
    Ankara-urla-ayvalık-urla-ankara yaptım 2050km hız 110-120 bazen 150 de oldu 90da klima açık 3 kişi arka koltuk dahil full dolu araç 5.7 yaktı ortalama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasai K kullanıcısına yanıt
    Makul bir sarfiyat. Ben hala guneydeyim ve yeni yeni yollarda kullaniyorum.shell yakitini daha cok begendim.bu arada vites yumusadi.gaz pedali hassasiyeti iyi oldu.3. Vites dag virajlari icin cok ideal.bir tek uzen taraf o direksiyonun dar yerlerdeki titremesi. Ama onun disinda bu cok iyi bir yol dostu.

• Bayramda biraz boş vakit olunca aracın motorunu inceleyeyim dedim. 1,5dci motor yağ çubuğunu bir türlü bulamadım, daha sonra yağ doldurma kapağını açayım dedim ve yağ çubuğunun kapağa takılı olduğunu gördüm, belki çok bilinen bir şeydir ama benim gibi aramayın diye merak edenlere hatırlatayım dedim, yağ kontrolü yapmak isterseniz doldurma kapağını açıp kontrol edebilirsiniz.
  • Dacia sitesinde Duster'da HSA (Yokuşta Kalkış Destek Sistemi) olduğunu yazmışlar. Kullanımı nasıl oluyor? Kendi mi devreye giriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efege

Dacia sitesinde Duster'da HSA (Yokuşta Kalkış Destek Sistemi) olduğunu yazmışlar. Kullanımı nasıl oluyor? Kendi mi devreye giriyor?

Genelde frene basınca 1,5-2 sn arası kaymıyor araç. Diğer araçlarda bu şekilde. Duster dada bu şekildedir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efege

Dacia sitesinde Duster'da HSA (Yokuşta Kalkış Destek Sistemi) olduğunu yazmışlar. Kullanımı nasıl oluyor? Kendi mi devreye giriyor?

Yokuş kalkış destek sistemi belli bir eğimde (örneğin %10 veya daha fazla) olduğu zaman, araç 1. vitese alınıp fren pedalı sertçe basılıp çekildiğinde devreye giriyor, 6 sn ye kadar geri kaydırmıyor, eğer gaza basılmayıp beklenirse yavaş yavaş geri kaydırmaya başlıyor. bu özelliği kapatmak için herhangi bir tuş koyulmamış araca.
  • Arkadaslar dacia nin dssbt gibi bir kisaltmasi olan gruplari var oraya uye olan var mi?

• merhaba dacia duster adventure sticker isteyen arkadaşları yardımcı olurum. bilgi için özele mesaj atabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykan reklam -- 22 Temmuz 2015; 17:55:57 >

• Arkadaşlar dün itibariyle bende aranıza katılmış bulunmaktayım.
    ilk sorum park sensörü orijinal taktıran var mı ? Servis 150 tl para istedi ve sadece sesli olana.Görüntülü mesafeyi gösterene 200 lira istedi deneyimlerinizi bekliyorum.

Aracım duster laureate 4x2 1.5 dci 90 bg.
  • nvturboforce N kullanıcısına yanıt
    Ben alırken hediye ettirmiştim hocam. O zamanda öyle fiyatlar vardı ama satış danışmanına rica etmiştim takıldı. Sesli olanı bu arada. Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah.

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.