Şimdi Ara

d9 serisi micron chip?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır ram araştırıyorum bu ifadeyi anayamadım ''d9 serisi micron chip'', bunu kullanan bildiğiniz 4gblık 1066mhz kit söyleyebilirmisiniz veya kullanan ram ın seri numarasıı verirmisiniz teşekürler iyi günler

• 2x2GB kit ya da tek 2GB modül micron çipli ram bildiğim kadar henüz üretilmemiştir. boşuna da aramayınız.

micron çipler 512MB ya da 1GB'lik modüllerdeki ramlerde vardır (aynı şekilde 2 x 512MB / 2 x 1GB olan kitler için de geçerli).

yani illa OC için D9 micron çipli ram alıcaksanız en iyisi, ramlerin micron çipli olduğu 2x1GB 'lik kitlere bakınız.
  • 2x2 kitlerdende d9 çipliler var.ocz reaper hpc 2x2.benim kullandıklarım d9gmh micron chipli.fakat 1150 mhz den sonra pek gitmiyor.1200 dedirtemedim.2x1 ler oc konusunda daha başarılı.tüm listeye şuradan bakabilirsin.

http://ramlist.i4memory.com/ddr2/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _prozac_ -- 22 Mayıs 2009; 8:21:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: _prozac_

2x2 kitlerdende d9 çipliler var.ocz reaper hpc 2x2.benim kullandıklarım d9gmh micron chipli.fakat 1150 mhz den sonra pek gitmiyor.1200 dedirtemedim.2x1 ler oc konusunda daha başarılı.tüm listeye şuradan bakabilirsin.

http://ramlist.i4memory.com/ddr2/

dostum 2x2GB DDR2 olup da micron çipli olan ram olduğunu bilmiyordum. yalnız seninkilerinin de kesin micron çipli olduguna inanmıorum, bence bi yerde yanlışın var. listeye bakarak kesin micron çiplidir diyemeyiz! listeye dikkatlice bak listede Reaper HPC Edition için micron çipli yazıyor fakat bu 2x1 olan kit için geçerlidir zaten 2x2GB olan kitleri özellikle (2x2GB) die belirtmiş l ütfen yanlış bilgilendirme yapmıyalım!

• ben eminim benim kullandığım ramler d9 çipli.bilmiyorsan öğreneceksin.bilmemek değil öğrenmemek ayıp.seni inandırmak zorundada değilim.
  • quote:

ben eminim benim kullandığım ramler d9 çipli.bilmiyorsan öğreneceksin.bilmemek değil öğrenmemek ayıp.seni inandırmak zorundada değilim.

kabalaşmanın manası yok!

böle gidecekse kalp kırmak zorunda kalacağım. sen senin ramlerin D9 micron olduklarına nerden eminsin??? böle konuştuguna göre, soğutucularını söküp ramlerin çiplerine bakmış olman gerekir! bunu yaptın mı hiç ???

hadi ben bilmiyorum ya, öğret bakalım 2x2GB OCZ REAPER HPC'nin micron olduğunu göster öğret bana da lütfen !!!
  • kabalaşan sensin.insanları yanlış yönlendirende sensin.4gb kitlerde d9 çip yok diyende sensin.bir konuyu araştırmadan öğrenmeden atıp tutmayacaksın.muhtelif markaların d9 micron çip kullanan modelleri var.ayrıca her marka ve model ramde olacak diye bişey yok.örneğin corsair dominatör ün 2x2 lik kitlerinin bazı sürümlerinde var bazısında yok.sana birşey ispat etmek kanıtlamak zorunda değilim.
  • quote:

kabalaşan sensin.insanları yanlış yönlendirende sensin.4gb kitlerde d9 çip yok diyende sensin.bir konuyu araştırmadan öğrenmeden atıp tutmayacaksın.muhtelif markaların d9 micron çip kullanan modelleri var.ayrıca her marka ve model ramde olacak diye bişey yok.örneğin corsair dominatör ün 2x2 lik kitlerinin bazı sürümlerinde var bazısında yok.sana birşey ispat etmek kanıtlamak zorunda değilim.

madem iddia ediyorsun, İSPATLAMAK ZORUNDASIN!!!

yazdıkların tamamen saçmalık.
  • pm attım sana konuşmaya oradan devam edelim! emin ol ki konuşmanın sonunda benim haklı olduğumu anlayacaksın, emin ol...
  • ok pm den görüşelim.
  • slmlar yukarıda verilen ramlistteki ürünler hep 2x1 dir

ayrıca d9 kitlerin % 90 1200 üzerine cok rahat çıkmaktadırlar 2x2 olarak benim bildigim tek bir set var onlarda crucialların ilk revizyonu sarıbeyaz modeli 2.el de bir arkadaş satmakta .

şu ana kadar satiğim 50-60 adet ramin hiç birinden "abi cihaz efsane 1200 mhz görduk çok rahat daha da gider " duymadımki aklınıza gelebilcek hemen hemen her modeli sattım viperdan dominator e ocz flexten redline a

sayın prozac reaperlar 1066 lar üretim tarihleri ile bile d9 olmaktan cok uzaklar sizdekiler buyuk ihtimal elipda chipliler .

tşkler
  • şu modellerede bakabilirsin kardeş 2x2 ve micron d9 çipli olarak.

g.skill PC2-6400 PQ (2x2GB) F2-6400CL5D-4GBPQ - Micron D9HNL (HQ-3) 6-layer PCB
    mushkin PC2-6400 HP2 (2x2GB) 991564 / 996564 - Micron D9HBD (B7-37E) Brainpower PCB ve Micron D9GSV (B7-3) Brainpower PCB
    trascend PC2-6400 JetRam (2x2GB) JM4GDDR2-8K - Micron D9GMH
    kingston hyper-x in bazı serilerinde bile var ama şans işi :)
    Crucial DDR2-8500 (2x2GB)CT2KIT25664AA1067 - Micron D9GMH
    Bendeki ocz 2x2gb ocz reaper hpc lerin bir kısmı powerchip bir kısmı d9gmh kullanıyor buda şans işi.ya soğutucuyu söküp bakmak lazım birde bir yazılımla bakılıyordu akşam eve gidince bakıp yazarım.

kolay gelsin.
  • 1200 üzeri gören micron chip familyaları D9GMH-D9GKX lardır..Bu ürünlerde her bir chip 64mb büyüklüğündedir dolayısıyla max tek modül olarak 16x64:1024mb max olabilmektedir. 128mb packlenmiş modüllerde bu performansa ulaşmak henüz mümkün olammaıştır..Boşu boşuna tartışıp kalp kırmanın bir manası yok.. 2*2gb kitlerde 1000+larda genellikle Pcs chipler kullanılmakta vwe düşük voltajla 1.9-2.1v aralığında max frekanslara ulaşmakta micron 128mb packlilerlede genelde 1000-1100 aralığını görmekteler 5-5-5-x olarak..Handpicked ramlerde frekanslar tabiki 1200+ seviyelrine çıkabilmekte..Eskisi D9gmh lara voltajlara abanıp 3-3-3-x 1000+ veya 1200 4-4-4-x timingleri malesef gerçekleşmemekte..Hey gidi 6400hzlerim uçmadan önce 4-4-3-4 olarak 1300bench alabiliyordum tabi ölmeden önce :))

Burada micron d9gmh speclerihttp://www.micron.com/products/partdetail?part=MT47H64M8B6-3
    Burada ise tüm ddr2 chipleri specleri mevcut http://download.micron.com/pdf/datasheets/dram/ddr2/512MbDDR2.pdf

• valla benim dun aldigim ocz platin ramler 1200 yapiyor super otesi dandik anakarta ragmen.micron degilse bilmiyorum artik nedir ama 2gb modul 1200 iste piyasadaki ramler yapmamis olabilir bu cip yeni cikmis olabilir, bu sekilde siyah pcb platin yeni cikti onu kesin biliyorum.eski bilgilerden tartisirsaniz yanilirsiniz yeni cikmis cipler olabilir.reaperde micron kullanilmis olabilir olmayabilir elinize bir sey gecmez bunu tartisinca reaperin de yeni modeli cikmis olabilir platinin ciktiysa.micron muydu yapar miydi diye tartisacaginiza alin size 130 liraya 2*2 1066 ram.bana micron gibi geldi ama baska bir firma yaptiysa guzel cip yapmis.

http://forum.donanimhaber.com/m_31812970/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.