Şimdi Ara

D-smart Teknik Yardım (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
811
Cevap
15
Favori
132.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1- sunny hd at-10070 hd d-smart uydu alicisı kullanıyorum manuel yazılım güncelleme prosedürü ".... geri geri 2485...." diye anlatılan prosedürmüdür?
    2- bir iki ay önce hd aboneliği yeniledim ama cihaz malum eski bir seri performanslı değil 3-4 sene önce kendim almıştım ve cihazı değiştirerek aboneliğime devam etmek istiyorum , mümkün mü? . bildiğim kadarı ile kart cihaza tanımlı yani harici tek recever alsamda kartımı yeni receverda kullanamam diye biliyorum ama bir yolu yokmudur? abonelik yenilemesi sırasında müşteri hizmetlerine bu talebimi bir kaç defa ilettim hatta aboneliği bu şartla yenilerim dedim ama bir çözüm üretmediler/üretemediler .... ne yapılabilir acaba? teşekkürler ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

iki soruda benden olsun :)
    1- sunny hd at-10070 hd d-smart uydu alicisı kullanıyorum manuel yazılım güncelleme prosedürü ".... geri geri 2485...." diye anlatılan prosedürmüdür?
    2- bir iki ay önce hd aboneliği yeniledim ama cihaz malum eski bir seri performanslı değil 3-4 sene önce kendim almıştım ve cihazı değiştirerek aboneliğime devam etmek istiyorum , mümkün mü? . bildiğim kadarı ile kart cihaza tanımlı yani harici tek recever alsamda kartımı yeni receverda kullanamam diye biliyorum ama bir yolu yokmudur? abonelik yenilemesi sırasında müşteri hizmetlerine bu talebimi bir kaç defa ilettim hatta aboneliği bu şartla yenilerim dedim ama bir çözüm üretmediler/üretemediler .... ne yapılabilir acaba? teşekkürler ...

Merhabalar,

HD olan cihazlarda yazılım güncelleme prosedürü cihazın ön panelinde bulunan OK tuşu ve etrafındaki yön tuşlarından sağ yön tuşu ile yapılmaktadır. Cihazdan cihaza farklılık göstermekte. Bu olmaz ise;

1- Fişi çekip tekrar takın.
    2- Üç ışık birden yanınca 2 kez ardarda geri tuşuna basın. Böylece üç ışık birden yanık kalır.
    3- 2485 tuşlayın. Bu olmazsa 1 ve 2. adımı tekrar deneyip 2465 tuşlayın.

Cihaz değişimi bulunan kampanyalar var. Örneğin HD cihazınızı HD+ bir cihazla değişerek hem yeni bir cihaz sahibi hem de yeni bir kampanya sahibi olabilirsiniz. Ancak doğrudan cihaz yenilenerek mevcut abonelik güncellemezler.

• detaylı ve net cevabınız için çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 10 Ekim 2013; 23:14:10 >
  • Goruntunun guzel ve kaliteli olmasi hepimizin tercihi ancak ilk donemde turksat salt uydu kanallari ne ise dsmart da ayni kalitedeydi. Basima bir olay geldi ,

Tepedeki LNB den kabloya kacan yagmur suyu receiver in tunerine kacip orayi paslandirmis ve bozmus. Temizledim ancak olmadi. Mersat mini HD idi receiver.

Ardindan icerideki odadaki dsmart hd (pace) cihazini taktim ve o da ne, bildigimiz ulusal kanallar son derece kalitesiz.

Bunun sadece receiver sebepli oldugunu dusunmuyorum, e kablo lnb de ayni kablo lnb , sanirim dsmart da digiturk gibi buket paket derken ciddi bir zip leme yani bitrate dusurme yoluna gitmis.

Bu konuda dogru mu dusunuyorum ? Ulusal SD kanallar icin boyle bir fark olmasi normal mi ?
  • D-smart fox life hd kanalinda goruntu de bozulmalar takilmalar yasanmakta.Ama sadece fox life kanalinda. Hatta ara kapanmalar oluyor .ben tv kapaniyor aciliyor saniyordum ama kanal acilip kapaniyormus.bu sorunu baska yasayan var mi ? Neden oluyor bu sorun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jujuuu

Goruntunun guzel ve kaliteli olmasi hepimizin tercihi ancak ilk donemde turksat salt uydu kanallari ne ise dsmart da ayni kalitedeydi. Basima bir olay geldi ,

Tepedeki LNB den kabloya kacan yagmur suyu receiver in tunerine kacip orayi paslandirmis ve bozmus. Temizledim ancak olmadi. Mersat mini HD idi receiver.

Ardindan icerideki odadaki dsmart hd (pace) cihazini taktim ve o da ne, bildigimiz ulusal kanallar son derece kalitesiz.

Bunun sadece receiver sebepli oldugunu dusunmuyorum, e kablo lnb de ayni kablo lnb , sanirim dsmart da digiturk gibi buket paket derken ciddi bir zip leme yani bitrate dusurme yoluna gitmis.

Bu konuda dogru mu dusunuyorum ? Ulusal SD kanallar icin boyle bir fark olmasi normal mi ?

LNB kaynaklı sinyal gücü ve kalitesi düşüklüğü ile bu problem ortaya çıkmakta. Problem yaşadığınız herhangi bir kanalda yeşil renkli tuşa basarsanız sinyal gücü ve kalitesini kontrol edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

D-smart fox life hd kanalinda goruntu de bozulmalar takilmalar yasanmakta.Ama sadece fox life kanalinda. Hatta ara kapanmalar oluyor .ben tv kapaniyor aciliyor saniyordum ama kanal acilip kapaniyormus.bu sorunu baska yasayan var mi ? Neden oluyor bu sorun ?

Fox life hd 12637 frekansında bulunmakta. LNB'niz bu frekansı çok iyi çekmiyor, bundan dolayı problem yaşıyorsunuz. Bu durum da lnb kontrolüyle çözülebilir. Çanak anten için bir teknik servisten yardım almanız yeterli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bc_

quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

D-smart fox life hd kanalinda goruntu de bozulmalar takilmalar yasanmakta.Ama sadece fox life kanalinda. Hatta ara kapanmalar oluyor .ben tv kapaniyor aciliyor saniyordum ama kanal acilip kapaniyormus.bu sorunu baska yasayan var mi ? Neden oluyor bu sorun ?

Fox life hd 12637 frekansında bulunmakta. LNB'niz bu frekansı çok iyi çekmiyor, bundan dolayı problem yaşıyorsunuz. Bu durum da lnb kontrolüyle çözülebilir. Çanak anten için bir teknik servisten yardım almanız yeterli olur.

Tesekkurler

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gskysk -- 12 Ekim 2013; 19:38:35 >
  • d smart modul kartı kullanıyorum...paket içeriğimde olmayan bazı kanalları listemden silmiştim...ama bayramda şifreli kanalların ücretsiz olacağını öğrendim..sildiğim kanalları aratarak tekrardan keydetmek istiyorum..bu işlem nasıl yapılıyor??
  • @Uzgrzgn
    uydu cihazınızı belirtmemişiniz.Genellikle uydu cihazlarında uydu taramada çıkan kanallar kanal listesinin en sonuna gelir,sizin sıralamanız bozulmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abtani

@Uzgrzgn
    uydu cihazınızı belirtmemişiniz.Genellikle uydu cihazlarında uydu taramada çıkan kanallar kanal listesinin en sonuna gelir,sizin sıralamanız bozulmaz.

televizyonun dahili uydu alıcısını kullanıyorum.samsung d7000 serisi
  • arkadaşlar dsmart HD üyesiyim...Hd kannaların çoğunu seyrediyorum..animal planet hd kanalı food, kıtchen gibi birkaç hd kanalda üçgen içinde sarı ünlem işareti çıkıyor.bu konuda bil gi rica ediyorum sorunu nasıl çözerim.ilginize şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engkl

arkadaşlar dsmart HD üyesiyim...Hd kannaların çoğunu seyrediyorum..animal planet hd kanalı food, kıtchen gibi birkaç hd kanalda üçgen içinde sarı ünlem işareti çıkıyor.bu konuda bil gi rica ediyorum sorunu nasıl çözerim.ilginize şimdiden teşekkürler.

Paketinize dahil degilse kanallar bu sekilde uyari alirsiniz. Eger pakete dahilse bu teknik bir problemdir musteri hizmetlerini arayarak sinyal yeniletmeniz yeterli olacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: engkl

arkadaşlar dsmart HD üyesiyim...Hd kannaların çoğunu seyrediyorum..animal planet hd kanalı food, kıtchen gibi birkaç hd kanalda üçgen içinde sarı ünlem işareti çıkıyor.bu konuda bil gi rica ediyorum sorunu nasıl çözerim.ilginize şimdiden teşekkürler.

Çanak antenden gelen kablonuzu kontrol ettirmeniz gerekebilir. Şöyle ki, bendeki d-smartın bütün kanallar açık ve bazı kanallarda, özellikle HD olanlarda ( NB TV HD, Animal Planet HD vb) sizinki gibi uyarı alıyordum. Bizim eve çanak antenden 2 kablo geliyor. D-smart uydu alıcısına bağladığım kablo kısa geldiğinden ekleme yapmıştım. Eksiz olan diğer kabloyu bağladığım zaman sizin uyarınız gibi sarı ünlem işareti artık gelmedi ve şu anda bütün kanalları sorunsuz izleyebiliyorum.

• Dsmart internet sitesinden online işlemlere giriyorum ama hiçbir işlem yapamıyorum sürekli şifre yenile diyor yeniliyorum yine olmuyor sorun nedir anlayamadım lütfen yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gstmr

Dsmart internet sitesinden online işlemlere giriyorum ama hiçbir işlem yapamıyorum sürekli şifre yenile diyor yeniliyorum yine olmuyor sorun nedir anlayamadım lütfen yardım

şifre girdikten sonra nasıl bir hata alıyorsunuz?
  • quote:

quote:

Dsmart internet sitesinden online işlemlere giriyorum ama hiçbir işlem yapamıyorum sürekli şifre yenile diyor yeniliyorum yine olmuyor sorun nedir anlayamadım lütfen yardım

giriş yapıyorum şifremi kabul ediyor ama hiçbir işlem yapamıyorum online işlemler yazan yere tıkladığımda şifre değiştir menüsü çıkıyor

• Merhaba,
    Ben yeni dsmart abonesiyim yani yaklaşık 15 20 gün oldu ve kampanya dahili 24 ay taahütlü olarak HD reciver verdiler ama anlamadığım bilmediğim için direk tavsiye ettikleri cihazı aldım kurulum yapıldı ve tabi cihazı kurcalamaya başldım ve gördümki bu cihazla kayıt yapamıyomuşuz dsmartı artadım değiştirmek istediğimi söyledim önce fark var dediler fark ödemeyi kabul ettim sonra değiştirilmez dediler ve değiştirmediler şimdi bu cihazla kayıt yapmanın bi yolu yokmu acaba bunu araştırıyorum ? Eğer varsa nasıl bi yol izlemeliyim yoksa bunu nasıl değiştirebilirim ? oda olmuyosa eğer kendi inmkanlarımla bi reciver alırsam kullanabilirmyim ?

şimdiden teşekkür ederim :)

Edit:
    Verdikleri cihaz ; Humax HBR 2002s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZoltaR -- 22 Ekim 2013; 10:34:39 >
  • quote:

quote:

quote:

giriş yapıyorum şifremi kabul ediyor ama hiçbir işlem yapamıyorum online işlemler yazan yere tıkladığımda şifre değiştir menüsü çıkıyor

Sanırım site kaynaklı, müşteri hizmetleriyle görüşmenizi tavsiye ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: ZoltaR

Merhaba,
    Ben yeni dsmart abonesiyim yani yaklaşık 15 20 gün oldu ve kampanya dahili 24 ay taahütlü olarak HD reciver verdiler ama anlamadığım bilmediğim için direk tavsiye ettikleri cihazı aldım kurulum yapıldı ve tabi cihazı kurcalamaya başldım ve gördümki bu cihazla kayıt yapamıyomuşuz dsmartı artadım değiştirmek istediğimi söyledim önce fark var dediler fark ödemeyi kabul ettim sonra değiştirilmez dediler ve değiştirmediler şimdi bu cihazla kayıt yapmanın bi yolu yokmu acaba bunu araştırıyorum ? Eğer varsa nasıl bi yol izlemeliyim yoksa bunu nasıl değiştirebilirim ? oda olmuyosa eğer kendi inmkanlarımla bi reciver alırsam kullanabilirmyim ?

şimdiden teşekkür ederim :)

Edit:
    Verdikleri cihaz ; Humax HBR 2002s

24 aylık taahhütlü kampanyalarda HD+ değiştir kampanyası olması gerekmekte. Yani aradaki fiyat farkını ödeyerek kayıt özelliği olan bir cihaza geçmeniz gerekiyor. Mevcut cihazınız kayıt özelliği desteklemediği için bu durumdan yararlanamazsınız malesef.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.