Şimdi Ara

D-Smart teknik servis ücreti 40 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

dün bu saatlerde birden bazı kanallar gitti. sinyal alınamayan kanallarda sinyal ayarları için mavi tuşa basın tarzı bi yazı çıktı.bende dediğini yaptım. lütfen bekleyiniz tarzı bi uyarı çıktı.tv yi kapattım ertesigün(bugün) sabah açtığımda hala uyarı gitmemişti.biraz daha bekledikten sonra ana kurulum sayfasına yönlendirdi. kurulumu yapmak için müşteri hizmetlerini aradım ordaki arkadaşla beraber dediklerini yaptım ama cihaza sinyal gelmediğini teknik servis gerektiğini söylediler.

eğer kutu arızalıysa ücretsiz ama kablo vs arızası varsa 40 tl ücret alacakların söylediler. arızayla benim uzaktan yakından alakam yok. nedir bu teknik servis parası?

vermekten başka çare yok mu. yazık günah.

• d-smart ile alakalı bir arıza değil muhtemelen. Normal bir uydu alıcı takıp aynı kanalı aratsanız yine sinyal az olduğundan yayını izleyemezsiniz zaten. Eğer merkezi sistemden gelen uydu hattını kullanıyorsanız ana sistemden kaynaklı bir sorundur(hat yükseltici, ana hat çıkışınızın bozulması vs). Eğer değilse kendi çanağınız vs varsa, ayarı bozulmuş olabilir. Normal bir uyducu halleder onuda daha ucuza. Teknik servisin sırf gelmesi için 40, diğer yaptıkları iş ve parçalarda ayrı paradır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gilth

d-smart ile alakalı bir arıza değil muhtemelen. Normal bir uydu alıcı takıp aynı kanalı aratsanız yine sinyal az olduğundan yayını izleyemezsiniz zaten. Eğer merkezi sistemden gelen uydu hattını kullanıyorsanız ana sistemden kaynaklı bir sorundur(hat yükseltici, ana hat çıkışınızın bozulması vs). Eğer değilse kendi çanağınız vs varsa, ayarı bozulmuş olabilir. Normal bir uyducu halleder onuda daha ucuza. Teknik servisin sırf gelmesi için 40, diğer yaptıkları iş ve parçalarda ayrı paradır.

Kendi antenimi kullaniyorum. Merkezi sistem yok. Yarin bi uyducu getirip gostereyim. Dediginiz cok mantikli.yarin normal uyducu baksin olmazsa Artik en son care d smart cagiririm. Sagolun hocam cevabiniz icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gilth

d-smart ile alakalı bir arıza değil muhtemelen. Normal bir uydu alıcı takıp aynı kanalı aratsanız yine sinyal az olduğundan yayını izleyemezsiniz zaten. Eğer merkezi sistemden gelen uydu hattını kullanıyorsanız ana sistemden kaynaklı bir sorundur(hat yükseltici, ana hat çıkışınızın bozulması vs). Eğer değilse kendi çanağınız vs varsa, ayarı bozulmuş olabilir. Normal bir uyducu halleder onuda daha ucuza. Teknik servisin sırf gelmesi için 40, diğer yaptıkları iş ve parçalarda ayrı paradır.

Hocam dediginiz gibi yaptim. Mahallemizde dukkani olan bi uyducu cagirdim sagolsun para almadan halletti. Trt yok sadece onunda frekans ayarlarindan ekemeye caisicam. Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nitroture N kullanıcısına yanıt
    Sorunu çözdüğünüze sevindim. Özellikle böyle ufak işlerde adı ufak olsada büyük meblağlar isteyenlerde oluyor, vefalı ve işini bilen bir esnafa denk gelmek sizin şansınız olmuş.
  • Bende de sinyal zayıf veya yok hatası alıyorum .Balkondaki çanakdan gelen anteni tv ye takıyorum dsmartı kullanmıyorum ama yinede kanallar göstermiyor ne olabilir?

Dsmartı baglayım dedim onda da aynı hatayı alıyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arnold Schwarzenegger -- 15 Aralık 2015; 10:53:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arnold Schwarzenegger

Bende de sinyal zayıf veya yok hatası alıyorum .Balkondaki çanakdan gelen anteni tv ye takıyorum dsmartı kullanmıyorum ama yinede kanallar göstermiyor ne olabilir?

hocam önce normal bi uyducu çağırın bence. sinyal sorunlarını o hallediyor. yazdığım gibi d smart resmen 45 tl ayakbastı parası alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nitroture

quote:

Orijinalden alıntı: Arnold Schwarzenegger

Bende de sinyal zayıf veya yok hatası alıyorum .Balkondaki çanakdan gelen anteni tv ye takıyorum dsmartı kullanmıyorum ama yinede kanallar göstermiyor ne olabilir?

hocam önce normal bi uyducu çağırın bence. sinyal sorunlarını o hallediyor. yazdığım gibi d smart resmen 45 tl ayakbastı parası alıyor.

10 TL ye halettim hocam kargalar leblebi koymus canakın içine ondan sınyal gelmiyomus lnb degişmesi lazımmıs
  • Bendede aynı sıkıntı var mavi ekranda kaldı cihazı kendimiz bir servise götürsek ücret alırlarmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Arnold Schwarzenegger sevindim hocam. servis gelse 45 tl servis parası bide değiştirdikleri parça vs parası uğraştırırdı sizi.

@ukilavuz hocam ben ilk başlarda teknik servisle görüştüğüm de kutuda arıza olduğunuzu düşünüyorsanız kendiniz götürün dediler. orda bakıyolarmış kutuya. ama ücret alıyolar mı bilmiyorum. isterseniz sizde normal bi uyducuda şansınızı bir deneyin.
  • quote:

@Arnold Schwarzenegger sevindim hocam. servis gelse 45 tl servis parası bide değiştirdikleri parça vs parası uğraştırırdı sizi.

@ukilavuz hocam ben ilk başlarda teknik servisle görüştüğüm de kutuda arıza olduğunuzu düşünüyorsanız kendiniz götürün dediler. orda bakıyolarmış kutuya. ama ücret alıyolar mı bilmiyorum. isterseniz sizde normal bi uyducuda şansınızı bir deneyin.

Normal uyducuya söyledim 30 TL alırız dedi d smart da o civarda istiyor heralde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukilavuz

quote:

@Arnold Schwarzenegger sevindim hocam. servis gelse 45 tl servis parası bide değiştirdikleri parça vs parası uğraştırırdı sizi.

Normal uyducuya söyledim 30 TL alırız dedi d smart da o civarda istiyor heralde

uyducu da çok demiş.

siz d smart ta arıza kaydı oluşturun.sonra ayrıca teknik servis sizi arıyor. onlara tam anlatın. fiyat veriyorlar o zaman.

• nitroture N kullanıcısına yanıt
    Arıza kaydı yaptırmak için aradım bi tane arıza kadın çıktı bir şey anlamadi sinirlendim kapattim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.