Şimdi Ara

D-smart CAM MODÜL tavsiye edermisiniz? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.206
Cevap
13
Favori
124.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CI+ Lisanslı bir ürün,ancak 2010 dan itibaren çoğu panellerde CAM slot varsa,C+ desteğide vardır!!

TR ye gelen paneller Avrupa standardı olduğu için,hepsinde CI+ lisansı vardır!

Avrupada bazı paketler CI+ destekli yayınlara başladı ama şuanda az,yakında tabiki çoğalacaktır,
    Bizim piyasadaki Karaköy işi cihazlarda bunlar yok ve olacağınıda pek sanmam ama bazılarında
    belki zaman içinde çıkabilir!Avrupadaki MARKA cihazlarda bile çoğunda CI+ desteği yoktur!!!

++
    Vestel/Arçelik ise normal CI+ destekli CAM slot çalışması vardır ve buna bir uyanıklık yaparak
    DT nin CAM+Card ekleyerek,satışı tetiklemek için bir yol bulmuş!
    Bu CAM+Card doğal olarak CI+ destekli her Receiver da çalışır

++
    Avrupada bir kaç markada(Polonya çıkışlı)şimdilik azda olsa bir kaç cihazda CI+ sistemli Card ları
    okuyormuş!!(sanırım burası doğru) örneğin benimde kullandığım "Astra HD+" Card ını(CI+ destek
    gerekiyor bu Card için!)bu Receiver okuyabiliyor sanırım Avrupa çıkışlı bazı "malum işi"
    yapabilen Receiver lar CI+ olayını halledecekler,ama burada gerekli olan CI+ Slot desteği değilde
    CARD bulup izlemek
    Bazı CS işi yapanlarda bu arada HD+ kanalları zaten açıktır!!(12 HD Alman kanalı var pakette şimdilik)

Aslında bugün için aman aman aranacak bir şeyde değildir!

Ancak birde şöyle bir esprisi olabilir,bildiğim kadarıyla Avrupada satılan DT nin CAM+Card sistemi
    bu şekilde CI+ destekli ve uyumlu Receiver larda çalışıyor!ama alıp kullan hiç duymadım!veya böyle
    bir CAM+Card DT nin Avrupada satışı başladımı??

++

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdil

CI+ aynı dts lisansı gibi bir uygulama imiş. bu yüzden linux bazlı cihazlara bu lisansı vermemiş cı+ topluluğu.
    ben de vu+uno düşünüyorum ama sadece dsmart modülle kullanabileceğim.
    mutfağıma aldığım arçelik 32inç (82-208 model) led tvde digitürk modülü var ama sadece cı+ slotlarla çalışıyor olduğu için taşıyamacağım. bazı yurtdışı forumlarda cihaz yazılımları ile oynayıp, cı+ modülleri çalıştırabildiğini iddia edenler varmış.

İşin bir de şu yanı var mesele donanımsal değil yazılımsal ise Linuxçular dolayısıyla Vu+ da bu işi halleder. Baştan Cı+ destekli bir receiver almak en iyisi ama iş gören cihazlarda CI+ desteği şu an yoksa iş göreni almak daha mantıklı. USB'den kart okuyucu hatta USB'den DVB-C tuner bile takılabiliyor bu aletlere. CI+ da ilerde sonradan eklenebilir (donanımsal bir eksik varsa yoksa zatn mevcut CI yuvasına uygun yazılımla iş biter.).

• quote:

Orijinalden alıntı: the-music

quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

arkadaşlar yok mu bana yardımcı olacak biri.?

Yazdıklarım biraz fazla gibi gelebilir anlaşılır olması için die açık açık yazdım.

3- D-smart cihazları dandik, kanal değiştirirken yorulan cihazlardır. Menüleri yavaşlar. Pek bir işe yaramaz.
    7- Linux cihaz Vu+ Solo modeli ekonomik olarak bakabileceğin model.
    8- D-Smart modüllü abonelik alıp çözersin.
    9- Lig TV çözemezsin. Digitürk HD kanallarını çözemezsin. (Şu an mevcut emularla çözemezsin, ilerisini bilemem)
    10- 7 derece ve 9 derece uydularına da çanak koyacaksın. Tek çanak tek lnb ve ince ayarla bu 2 uydudan sinyal alman mümkün. 9 derecedeki Alman paketinde Lig TV var, çözüldüğünü söylüyorlar.

hocam,vu + solo nun fiyatına baktım.Biraz bana pahalı geldi.
    Ben daha çok 400-500 arasında bir şey bakıorm.
    gigablue 800 solo var fakat onunda hakkında baya polomik oluşmuş durumda.Ve kafam da karışmış durumda.
    Benim önceliğim sd ve hd görüntede en ii görüntüyü almak.
    Sonrasında server ve linux geliyor.
    1- D smart , modül haricinde kart da veriyor mu?
    Yani kartlı bir reciever alsam ve d smart'a bu şekilde maxi pakete abone olsam nasıl olur?

2-Her recieverda kart giriş var mı veya kart girişi olması için recieverda ne olması.Mesala yanlış bilimiorsam cam modülü için recieverda CI olması gerekiyor.

3-D smart ' ı yayınlarında (hd -sd) recieverlardan kartlı görüntüsüyle recieverdan Cı modülü görüntüsü arasında fark var mı?

4- hocam bir şey daha sormak istiyorm.Gerçi ilk yazdıklarımda sormuştum.
    Sd yayınlarda görüntülerde basıklık ve şişiklik oluyor.Bunu bu recieverlarla gidermek mümkünmü.

D-Smart sadece kart verse bütün linux cihazlar abone olmadan izler. Yani vermiyor.

Vu+ Solo 540 lira civarı nakitte distrübütörünün web sayfasında. Almışken paranı sokağa atma, tanınmış bir marka ürün al.

Alacağın receiverda CI+ olmasını tercih et. CI+ yuva digitürk euro aboneliklerinde modül için kullanıyor. İlerde Digitürk modül takamayacağın bir şey alma. Vu+Solo CI+ mıdır bilmiyorum, bir incele o konuyu.

3. sorunun yanıtı d-smart'ın sadece kartlı aboneliği yok; olsa da görüntü kalitesi farkı şifreyi nasıl çözdüğüyle alakalı değildir.

SD yayınlarda basıklık olacak; onun çaresi yok. 4:3 yayını 16:9 izliyorsun. Olmaması anormal olur. Bazı kanallarda çok farkediliyor bazı kanallarda hiç farkedilmiyor. Bu arada yayının SD HD olması değil orada önemli olan. SD de olsa 16:9 yayınsa tam ekran izlerken hiç bir basıklık olmaz; kanal hd kanal da olsa yayın 4:3 ise Kanal D HD gibi basıklık olacaktır.

engunaydın hocam bir sorum olacak.

ben sorularım arasında sd yayınlardaki şişikli ve basıklığın giderilip giderlimeyeceği.

Bir arkadaş şöyle bir çözüm bulundu:

Hd uydu aliciniz varsa 720veya 1080 geçiş yapın ve tv den boyut modundan ekrana sığdır seçin , tamam dır .
    Bizim tv lerde sadece Hd yayınlarda sorun yok geri kalan bütün sd yayınlarda kesinti var .

Not: bizim tvler dediği samsund 3d led olan tvler.

engunaydın hocam siz diorsunuzki sd yayınlar 4:3 olduğu sürece 16:9 ekrana sığmayacak ve hep şişiklik basıklık olacak die.

Bu konuya bir açıklık kazandırırsan sevinirim.

Ratio meselelerinden anlamam hocam. Ben de panasonic plazma var kanal d, tnt ve fox hariç çok aman aman gözüme batmıyor 4:3 meselesi.

Ayrıca dediğim gibi 4:3 yayını hiç kayıpsız 16:9'a çevirdiğiniz sürece basıklık olacaktır. %5 kayıp falan yazmışsınız siz ya da başkası kayıp işin içine girdi mi o zaman bilemem görmek lazım.

Samsung'un durumunu bilemiyorum; receiver alırken de bakmanız gereken en son şey herhalde bu basıklık muhabbeti. Elalemin zaten nerdeyse chat kanalları bile 16:9'a geçti/geçiyor. Şimdi durum bu iken düzgün markalı bir ürünün aman Türkler 4:3'e yayına mahkum onlara göre bir ürün yapalım/ratio oranı yapalım diyeceklerini de sanmıyorum.

Bendeki TV'den örnek vereyim; panasonic'çiler HD yayını 4:3 verileceğini öngörüp bir ratio oranı koymuş HD kanallarda 4:3 tam seçince 16:9 yayarak izliyorum. Ama D-Smart diye bir platformun SD yayını geniş ekran verip ortasına da 4:3 görüntü yerleştireceğini öngörememiş dolayısıyla SD kanallarda dahili tunerdan 4:3 tam seçeneği aktif olmuyor. Yani Türk kanallarının denyoluklarına ilaç geliştirmiyor kimse.

Siz kafanıza yatanı alın; 4-5 seneye belki Türkleri insan yerine koyup 16:9 veya HD yayına geçer diğer kanallar da. Ben mesela mümkün mertebe beni hiçe sayan kanalları açmıyorum evde. Show TV açılmaz mesela, Star HD ve Kanal d'de mümkün mertebe az açılır (çünkü hem şifreli paran yoksa izleyemezsin hem de özellikle Star HD sanki Windows masaüstü gibi tıklım tıklım yazılar; gulyabani gibi bir logo falan). TV8, Cnbc-e, ATV HD falan yetiyor. Bu arada Skytürk ve Show eş zamanlı spor yayınlarında en ufak şişkinlik yoktu hafta sonu. Sanırım bu adamlar 16:9 deniyorlar yavaştan; en azından o programlar 16:9 olmalı 4:3'e alınca Hakan Şükür fasulye sırığı gibi oluyordu HIV virüsü kapmadıysa bir yerlerden o program 16:9 idi.

Siz dandik, adı-sanı duyulmamış, satıcısının "bu da linux looo, xxxx diye isim goduk aynı işi yapıyoo" dediği cihazlar yerine bilindik cihazlar alın. Bu dreambox olabilir, vu+ olabilir, kathrein olabilir. Atlanta, Blue bilmemne falan filan bunlar işin kaymağını görüp üretilmiş cihazlar. Özellikle easy linux diye pazarlananlardan uzak durun onların ccam çalıştırmaktan başka bir yaptıkları iş olmadığı gibi gelecekte de yapacakları bir iş yok, kapasiteleri de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 8 Mart 2012; 13:57:50 >

• hocam cevabın işin teşekkür ederim.

ben aslında şu şişiklik ve basıklık olayını önemsediğim için acaba harici receiverlarda bir ayarla hiçbir kayıp
    olmadn 16:9 olarak seyredebilirmiyim die araştırmak istedim.
    Çünkü bana göre tabiki bu olay zevk işi gerçekten de seyretmek istediğiniz kanal veya program da şişikli ve basıklık olunca o kanlı veya programı seyretmek gerçekten çok kötü.

Dediğim gibi bu benim fikrim.Kişiler bunu önemsemeye bilir.Ama bir keresinde çok teknojiden anlamayan çok yakın bir tanıdığım bir birkeresinde ya, bu televizyon insanları çok şişik ve basık gösterior.Şunun ayarlarına bi baksana demişti.Hd yayınlarda sorun yok diğer kanaları düzeltsene demişti:s:s

Ve hatta yine donanım haber de başka bir konuda bir arkadaş : ya; herkez televizyonunun netliğinden parlıklığından renklerin canlılığından bahsediyor ama kimse şu şişikli ve basık olayında bahsetmiyor demişti.

Ben şunu anladım demekki insanlar bu durumu önemsiyor fakat belki araştırmak istemiorlara veya belkide demekki bunlar ( bu televizyonlar) böyleymiş diyip unumsamıyor.

Ve ben emininki sd yayın izleğen çoğu 16:9 kullanıcıları bu 4:3 bu muhabbeti bilmiordur.

Ben bide şunu anlamıyorum???

Gördüğüm kadarıyla hiç bir yer tüplü televizyon satmıyor.Ve şunu da eklemek isterim o tüplü modellerin son dönemlerinde hatırlayın ekranlar 16:9 geniş ekran olarak üretiliyordu.O zaman da sony marka televizyonlar hep böyledi

Ve plazmanın yaygınlaşması ve ardın biliosunuz lcd televizyonlar ve son olarak led' ler ve sonrasında biliosunnuz oled teknolojisi.

Yani demek istediğim bu kadar çok 16:9 ekranı kullan kullanıcılar varken nie yayınlar 16:9 değil.Bari senin de belirtiğin gibi yayın hem 4:3 olsun hem 16:9 olsun kullanıcı istediği formatta izlesin.

para verip d smart cam modülü alıyoruz ama kanlları tam anlamıyla seyredemiyoruz.Sen diorsunk ben sadece şu şu şu kanalları seydiorum:s:s

Sky türkte yayınlar benim de dikkatimi çekti evet dediğin gibi basıklık ve şişkinlik yoktu.

Eğer dedim harici receiverlarda böle bir özellik varsa ona göre reciever alıcaktım ve ayriten çanak anten kablosu çekmeme gerek kalmıyacaktı.Ve mödüllü ve özellikli bir receiever alacaktım.

Örnek: Önerdiğiniz receiverlar gibi.

Şimdi eğer Receiverlar sd yayını yani 4:3 yayını 16:9 a kesintisiz dönüştürmuyorsa bende D smart cam müdülünü kullanırım ve ntv sport trt ve tv8 deki maçları seyretmek için ekonimik bir receiver alırım diorum.

İllerde de bütçeme göre platformlara geçerim die düşünüorm.

• Bende goldmaster 20000hd var full paket izliyorum. 2 ay sonra 2 yıllık üyelik sonra erecek. Sanırım 180 lira gibi fark verip uydu cihazını alsam mı ileride dsmart aboneliğini iptal edersem hakikaten uydu cihazı işe yaramıyor mu

yoksa cam modülüne mi geçsem karar veremedim.
  • en mantıklısı cam modul. İstediğin cihazda kullan...1 yıldır Vu Duo da kullanıyorum (Pli image) gayet memnunun
  • Konuyla ilgili bir soru da ben sormak istiyorum; şubat 2008 D Smart aboneliğim var yani birçok kanalı ücretsiz izleyebiliyorum (SD reciever ile), HD uydu alıcılı televizyon aldım (Philips 47PFL7606K), bahsedilen modüller abonelikle birlikte satılıyor anladığım kadarıyla. Sormak istediğim şu; sadece modül alarak (yeni abonelik almadan) elimdeki kartı kullanabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: piston

Konuyla ilgili bir soru da ben sormak istiyorum; şubat 2008 D Smart aboneliğim var yani birçok kanalı ücretsiz izleyebiliyorum (SD reciever ile), HD uydu alıcılı televizyon aldım (Philips 47PFL7606K), bahsedilen modüller abonelikle birlikte satılıyor anladığım kadarıyla. Sormak istediğim şu; sadece modül alarak (yeni abonelik almadan) elimdeki kartı kullanabilir miyim?

Cihaz kart eşleşmesi vardır. Bunu aşabilecek olsalar bile aşmazlar çünkü aboneliğiniz zaten SD.
  • dün teknosa'dan 160 tl'ye 1 yıllık d-smart eğlence paketi modülü aldım.Uydu cihazım medialink black panther sorunsuz olarak kullanıyorum, kanallar gayet hızlı açılıyor.Modüllü üyelik almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim (tabi ki uydu cihazınız ile uyumluluğu konusunda bilgi edinmeden almayın).
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_70

en mantıklısı cam modul. İstediğin cihazda kullan...1 yıldır Vu Duo da kullanıyorum (Pli image) gayet memnunun

Hocam bende VU+duo almayı düşünüyorum. Cihazın genel performansından memnun musun artılarından eksilerinden biraz bahsedebilir misin ? Benim için HD kalitesinde kayıt önemli,kayıt ve media player özelliğini kullanıyor musun ?
  • Teknosadan modül alan arkadaşlar şuan dsmartın sisteminde eğlence paketi yerine
    Dsmart giriş paketi+1ay eğlence ve 1 ay sinema paketi diye gözüküyor.Bunu düzeltirmessek 1 ay sonra girişi paketine düşürüleceksiniz.Dsmartla görüştüm onlarda teknosa ile görüşün diyorlar
  • arkadaşalar merhaba,

Bende avermedia m-199 var.

şu zamana kadar hiç kullanmadım.Şimdilerde receiver ı ve uydu sistemlerini araştırıyorum.

D smart cam mödülü alıcam.
    Televizyonumda dahili uydu alıcısı var fakat biss key çözemiyor.

Onun için harici bir uydu alıcam.

Çanaktan bir kablo televizyondaki dahili uydu alıcısına bir kabloda harici uyduya çekicem.

Fakat masaüstü bilgisayarımdaki avermedia tv kartına çanaktan kablo çekmeden harici uydudan kablo çekerek tv kartımı kullanabilirmiyim ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: @uiKSilveR

Teknosadan modül alan arkadaşlar şuan dsmartın sisteminde eğlence paketi yerine
    Dsmart giriş paketi+1ay eğlence ve 1 ay sinema paketi diye gözüküyor.Bunu düzeltirmessek 1 ay sonra girişi paketine düşürüleceksiniz.Dsmartla görüştüm onlarda teknosa ile görüşün diyorlar

Bende teknosa eğlence paketi modülü aldım.Az önce MH'lerini aradım eğlence paketine üye olduğumu ve yeni üye olduğum için, 1 ay sinema paketinin hediye olduğunu söylediler.Bu arada MH telefonlara çok kısa sürede cevap veriyor.Digitürk üyesi olduğu zamanlarda dakikalarca telefonda bekletildiğimi biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack_sparrow_82 -- 14 Mart 2012; 16:09:55 >
  • maxi paketi en ucuza nasıl alabiliriz?
  • quote:

arkadaşalar merhaba,

Bende avermedia m-199 var.

şu zamana kadar hiç kullanmadım.Şimdilerde receiver ı ve uydu sistemlerini araştırıyorum.

D smart cam mödülü alıcam.
    Televizyonumda dahili uydu alıcısı var fakat biss key çözemiyor.

Onun için harici bir uydu alıcam.

Çanaktan bir kablo televizyondaki dahili uydu alıcısına bir kabloda harici uyduya çekicem.

Fakat masaüstü bilgisayarımdaki avermedia tv kartına çanaktan kablo çekmeden harici uydudan kablo çekerek tv kartımı kullanabilirmiyim ???

arkadaşlar yok mu soruma cevap verebilecek birisi.

Ayrıca 2 tane çanak almak istiyorum.Çanağın çapı ne nekadar olmalı ve hangi marka olmalı.
    Ayrıca geleceğğe yönelik olarak 4 lü lnb almak istiyorum.Lnb lerin markaları ne olmaı,
    Ve yine kabloların markaları ve kaçlık kablo olması gerekir.

• Arkadaşlar lütfen yardım.

D smart cam modülü kullanmak istiyorum.
    bende samsung 40 d 6500 tv var.Tv imde dahili receiver var.Ama dahili receiver biss key çözemiyor.
    Bende harici receiver almaya karar verdim.
    Harici receiver olarak dreambox 800 hd düşünüyorum.
    2 çanak ve geleceğe yönük olarak 4 lü lnb düşünüyorum.
    Normalde bir kablo tv'nin dahili receiverını diğer bir kabloda harici receiverı çekiçem.
    Sorum şu:

2 kablo yerine 1 tane kablo çekip bu kabloyu hem tv'nin dahili receiverına hemde harici receiver a bağlasam olur mu?

Böyle yaparsam görüntü performasında veya sinyal performansında bir sorun olur.
  • quote:

Arkadaşlar lütfen yardım.

bende samsung 40 d 6500 tv var.Tv imde dahili receiver var.Ama dahili receiver biss key çözemiyor.
    Normalde bir kablo tv'nin dahili receiverını diğer bir kabloda harici receiverı çekiçem.
    Sorum şu:

2 kablo yerine 1 tane kablo çekip bu kabloyu hem tv'nin dahili receiverına hemde harici receiver a bağlasam olur mu?

Eğer dsmart modülü de dm800 hd'de kullanmayı düşünüyorsanız: bu cihazda modül girişi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

quote:

Sorum şu:

Eğer dsmart modülü de dm800 hd'de kullanmayı düşünüyorsanız: bu cihazda modül girişi yok.

yok hocam; ben d smart cam modülünü televizyonumun dahili receiverıyla kullanıcam.

Onun için harici receiverda cam modülün olup olmaması benim için sorun değil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

quote:

Sorum şu:

yok hocam; ben d smart cam modülünü televizyonumun dahili receiverıyla kullanıcam.

Onun için harici receiverda cam modülün olup olmaması benim için sorun değil.

O zaman sorun yok tabi ki

• Merhaba arkadaslar;
    Ben d-smart cam modulu hd+maxi paket almayi dusunuyorum.
    Tv'im sony ex720 serisi. Dahili uydu alicisi yok ama CI+ girisi mevcut.
    Cam modul alsam bu tvde seyredebilir miyim?
    Full hd mini uydu alicimda var ancak maalesef mini oldugu icin modul girisi yok.Tv'nin cam modul girisi ile maxi paket hd'yi rahatlikla seyredebilir miyim? Yardimci olursaniz sevinirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.