Şimdi Ara

D-smart CAM MODÜL tavsiye edermisiniz? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.205
Cevap
13
Favori
124.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biss çözen uydu alıcı gerekecek.tv nin dahili uydu alıcısından izleyemezsiniz.Aslında benzer konu biraz üstte konuşuldu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakpinar -- 10 Şubat 2012; 18:26:08 >
  • Malesef bu sorunu yaşayan birisi olarak çözüm bulamadım... Ben tv yi tek kumandadan ve kutu kirliliği olmadan izlemek istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakpinar

selam

cam modülün satışı devam ediyor mu şu an ?Biraz önce bayiye gittim ve bana şimdilik satışı dsmartın talimatı üzeri durdurduk dedi.Haber bekliyorlarmış.Ellerinde modül varmış ama satış yapamıyormuş.1-2 güne kadar netleşir dedi.Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Satışı devam etmektedir o konuda sıkıntı yok.

http://www.hepsidijital.com/D-Smart-Modul-Kart-1-YIL-_101701.html#0
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigerson

teşşekkür ederim yorumunuz için, yanlız şöyle bir problem var söz konusu kanallar listede var ama şifreli olduğu uyarısı alıyorum, diğer hd leri sorunsuz açıyor sanırım 3 hd kanalda bu problem var.

o zaman abonelıgınızde varda acmıyorsa musterı hızmetlerı ıle gorusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris347

Aldim bu CAM MODÜL ü ve kartını ... Aile paketi +hd li......

d7000 samsung tv'im çoştu....

Dahili hd tunerli tv sahibiyseniz hicbir goruntu kirliligi olmadan bu karti tv arkasindaki yere aparati ile takin HD KANALLAR İLE tv nin hakeeti görüntülerle izleyin tv yi... Hemen acildi dsmart ve cok sevindim hd kanal goruntulerini gorunce....

Merhaba
    bendede 46D7000 var. Cam modülü düşünüyorum. kumanda olarak yine kendi tv kumandasımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caliskan_53

quote:

Dahili hd tunerli tv sahibiyseniz hicbir goruntu kirliligi olmadan bu karti tv arkasindaki yere aparati ile takin HD KANALLAR İLE tv nin hakeeti görüntülerle izleyin tv yi... Hemen acildi dsmart ve cok sevindim hd kanal goruntulerini gorunce....

Merhaba
    bendede 46D7000 var. Cam modülü düşünüyorum. kumanda olarak yine kendi tv kumandasımı?

evet.. tv nin kendi kumandasını kullanıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: musyurt

quote:

Orijinalden alıntı: caliskan_53

quote:

Merhaba

evet.. tv nin kendi kumandasını kullanıyorsun

Kanal listesi falan aynı dimi sadece d-smart hd de olan şifreli kanallar açılıyor yola devam

• d smart cam modülünü 40d6300 tv me almayı düşünüyorum.
    yanlız benım canak apartmanın ortak canagı yani tek canaktan bütün binaya türksat 42e den yayın veriliyor.
    d smartın uydusu hangisidir türsattan acabılecekmıyım?
    birde maxi pakette hangi hd ve 3d kanallar var bilgisi olan varmı arkadaslar?
  • D-smartın yayını zaten Türksattan yapıyor o nedenle sorun yaşamazsınız

maxi paketteki kanallar için ilgili link

http://www.dsmart.com.tr/paketler-maxi-paket

Tavsiyemiz ise modüllü üyelik sistemidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: HDsatış

D-smartın yayını zaten Türksattan yapıyor o nedenle sorun yaşamazsınız

maxi paketteki kanallar için ilgili link

http://www.dsmart.com.tr/paketler-maxi-paket

Tavsiyemiz ise modüllü üyelik sistemidir.

Yalnız siz de biraz pahallı, pahallı olup da atla deve değil ama sonuç olarak pahallı. Hatta sizi bırakın bütün d-smart shoplarda ve satıcılarda pahallı. Teknosa da 199 lira turuncu indirimde 179'a veriyorlar. D-Smart bu işten sizi mağdur ediyor; satış kanalı bayileri mi olacak yoksa büyük mağazalar mı karar vermeliler.

Sitesinde fiyat listesi 299 lira, teknosa da 199 lira, bayilerinde 210-230 arası. D-Smart şu modül işini çözemedi. Bir diğer çözemediği husus da müşteri hizmetleri personel kalitesi. Modül aldım full pakete yükseltmek için verdikleri teklif aboneliği bitenlere verdikleri teklif ile aynı rakamda. Büyük ihtimal bilgisizlikten öyle bir rakam verdiler, bilene denk gelmek için tekrar aramakla uğraşmak zor geldiğinden abonelik eğlence paketinde kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 19 Şubat 2012; 15:29:42 >

• ben de 1 yıl modül ile full paket kulandım. bitiminde eğlence paketi istedim. müşteri hizmetleri 220 TL fiyat çekti. yav heryerde 185 TL diyorum, ısrarla mümkün değil diyor. aç interneti, nextburada, multivizyon sitelerine bak diyorum, MH hala mümkün değil diyor dünyadan haberleri yok
    adam modül + 1 yıllık abonelik alıyor 185 TL ye, bende modül de var ve 220 TL fiyat çekiyorlar. şaka gibi bir kuruluş dsmart. ve her gün telefon açıp rahatsız etmeleri de cabası. bu dsmart yüzünden çağrı sınırlama özelliği ile kullanabiliyorum telefonumu. akıllarına geldi,kçe arıyorlar. aramayın artık diye mail attım, hemen aradılar

• 31 aralık 2011'de daha sonra taksitlerle uğraşmayayım diye peşin olarak D-Smart modul satın aldım ve Full paket 1 yıllık abonelik satın aldım. Keşke hiç almaya kalkışmasaydım. Daha baştan bozuk cihazı kakaladılar. Sonrası cihazı aldığım bayiiye götürdüm. Test ettikten sonra Aaa kusura bakmayın cihazınız gerçekten arızalıymış dediler. Bu aşamadan sonra ne beklersiniz; baştan ayıplı mal sattıkları için yeni bir modulün hemen verilmesini veya yedek bir modulün geçici olarak verilmesini (Bunu tahahütlü taksitli satışlarında yapabiliyorlar) beklerken, hem bayii hemde D-Smart merkez sizi kerizledik ama bunu gidermek için cihazın tamire gitmesi gerekir dediler. Neyse dedik ve mecburen cihazın tamire gidip gelmesini bekledim. Ancak aradan 50 gün geçti ve halen modulün akibeti hakkında ne D-Smart merkezin nede aldığım bayiinin fikri var. Müşteri temsilcilerini arıyorum. Her seferinde efendim sorununuzu çözmeyi istiyoruz diyorlar, hızlandırmak için elimizden geleni yapacağız diyorlar ancak hiçbir gelişme olmuyor. Yani anlayacağınız tambir rezillik. D-Smart müşteri temsilcilerinin bi dediği bi dediğini tutmuyor. Enson dün konuştum bana efendim cihazın yasal tamir süresi olan 30 iş günü geçtiği için size yeni bi rmodul verilmesi için aldığınız bayi ile iletişime geçeceğiz dediler. Ancak bugün bayiyi aradım bizimle herhangi bir bağlantıya geçmediler dediler. Bunun üzerine D-Smartı tekrar aradım verilen cevap size yanlış bilgi verilmiş efendim, cihazınızın tamirden gelmesini beklemek durumundasınız oldu. Tamam diyorum nekadar daha beklemem gerekiyor 1 gün-1 ay 1 yıl bana bir cevap verin yetkililerinizle görüşün ve bana bir cevap verin veya evet sizin paranızı iç etmeyi başardık siz gidin başka platform üyeliği veya yeni bir cihaz satın alın gibi bir şey deyin veya bana bugün içinde geri dönün dedim ve halen geri dönen yok.
    Yani kısaca anlayacağınız, D smart modul almakmı uzak durun derim. Ha birde biss kanallarını çözememiş olma durumuda varmışki buda cabası.
    Bide benim yerimde olsanız siz ne yapardınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: gastser

31 aralık 2011'de daha sonra taksitlerle uğraşmayayım diye peşin olarak D-Smart modul satın aldım ve Full paket 1 yıllık abonelik satın aldım. Keşke hiç almaya kalkışmasaydım. Daha baştan bozuk cihazı kakaladılar. Sonrası cihazı aldığım bayiiye götürdüm. Test ettikten sonra Aaa kusura bakmayın cihazınız gerçekten arızalıymış dediler. Bu aşamadan sonra ne beklersiniz; baştan ayıplı mal sattıkları için yeni bir modulün hemen verilmesini veya yedek bir modulün geçici olarak verilmesini (Bunu tahahütlü taksitli satışlarında yapabiliyorlar) beklerken, hem bayii hemde D-Smart merkez sizi kerizledik ama bunu gidermek için cihazın tamire gitmesi gerekir dediler. Neyse dedik ve mecburen cihazın tamire gidip gelmesini bekledim. Ancak aradan 50 gün geçti ve halen modulün akibeti hakkında ne D-Smart merkezin nede aldığım bayiinin fikri var. Müşteri temsilcilerini arıyorum. Her seferinde efendim sorununuzu çözmeyi istiyoruz diyorlar, hızlandırmak için elimizden geleni yapacağız diyorlar ancak hiçbir gelişme olmuyor. Yani anlayacağınız tambir rezillik. D-Smart müşteri temsilcilerinin bi dediği bi dediğini tutmuyor. Enson dün konuştum bana efendim cihazın yasal tamir süresi olan 30 iş günü geçtiği için size yeni bi rmodul verilmesi için aldığınız bayi ile iletişime geçeceğiz dediler. Ancak bugün bayiyi aradım bizimle herhangi bir bağlantıya geçmediler dediler. Bunun üzerine D-Smartı tekrar aradım verilen cevap size yanlış bilgi verilmiş efendim, cihazınızın tamirden gelmesini beklemek durumundasınız oldu. Tamam diyorum nekadar daha beklemem gerekiyor 1 gün-1 ay 1 yıl bana bir cevap verin yetkililerinizle görüşün ve bana bir cevap verin veya evet sizin paranızı iç etmeyi başardık siz gidin başka platform üyeliği veya yeni bir cihaz satın alın gibi bir şey deyin veya bana bugün içinde geri dönün dedim ve halen geri dönen yok.
    Yani kısaca anlayacağınız, D smart modul almakmı uzak durun derim. Ha birde biss kanallarını çözememiş olma durumuda varmışki buda cabası.
    Bide benim yerimde olsanız siz ne yapardınız.

Beyanınızı içerir bir faks çekerseniz ilerde hak arama noktasında size çok faydalı olacaktır.

• arkadaşlar merhaba.bende panasonicliler arasına katıldım.plazmam p42st33e.bir konu hakkında sizlere danışıyorum.d smart
    cam modül aldım CI bölümüne taktım d smart kanallarını bulabilmem için televizyonda ne gibi ayarlar yapmam gerekir.
    teslaxla plazmamız aynı o veya başka bir arkadaş yardım ederse çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerday

arkadaşlar merhaba.bende panasonicliler arasına katıldım.plazmam p42st33e.bir konu hakkında sizlere danışıyorum.d smart
    cam modül aldım CI bölümüne taktım d smart kanallarını bulabilmem için televizyonda ne gibi ayarlar yapmam gerekir.
    teslaxla plazmamız aynı o veya başka bir arkadaş yardım ederse çok sevinirim.

Uydu antenin var mı herşeyden önce varsa eğer; kumanda TV tuşuna basıp DVB-S aç; menüden kuruluma gel oradan uydu taratıcaksın. Burdan sonrası sistemine bağlı. Tek turksat varsa tek onu gir sonra da uydu tara de tarasın. Sonra da aynı menüden kanal sıralaması ile istediğin kanalları sıralayıp izlersin.
  • cevap verdiginiz için teşekkür ederim engünaydın.şimdi tv tuşundan dvb-s açtım.menü-kurulum türksat ve hotbird var.türksattan kanal arıyorum.1 yeni kanal kaydedildi diyor.d smartla ilgili kanallar yok.nerede acaba hata yapıyorum.cevaplarsanız sevinirim
  • taramalarda sadece ücretsiz seçeneginden dolayı çıkmıyormuş.ücretli*ücretsiz tüm kanallar seçeneginde hepsi çıkıyor.şu an tarama halen
    devam ediyor.görüntü ile ilgili seyredince yazacagım.sorun vs varmı yokmu paylaşırım.iyi akşamlar herkese.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerday

cevap verdiginiz için teşekkür ederim engünaydın.şimdi tv tuşundan dvb-s açtım.menü-kurulum türksat ve hotbird var.türksattan kanal arıyorum.1 yeni kanal kaydedildi diyor.d smartla ilgili kanallar yok.nerede acaba hata yapıyorum.cevaplarsanız sevinirim

Kanallar zaten kayıtlı demek. Kaç kanal buluyor onu biliyor musun? Yeni kanal sayısı önemli değil; kaç kanal bulduğun önemli. Eğer çok sayıda kanal bulduysan 300 gibi rakamlarda tamamdır. Kanal listesini açıp renkli tuşları deneyerek birisi ile alfabetik sıraya alın kanalları. Sonra da örneğin Kanal D HD kanalına gidin, F harfinde Fox Crime'a gidin zaten kanalların ekli olduğunu göreceksiniz. Yani tek yapmanız gereken sıralama.

Edit: 2. mesajınıza sonradan bakınca cevap böyle oldu. Sıralama yaparsınız izlersiniz artık. Gayet rahat oluyor.

Fox Crime kanalı genelde gece 1-2 gibi geç saatlerde ben de takılıyor bazen; şifreyi çözmekte gecikir gibi oluyor; sizde de olabilir belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 28 Şubat 2012; 17:36:23 >

• dün kanal taraması yapıyordum.akşam 17:00 de işe gittigimden dolayı kanallara bakıp düzeni bu sabah saglayacagım
    ilginizden dolayı çok teşekkürler.
  • 1-DS nin Cam+Card sistemini kullanacaksanız;bazı yönlerden artısı(örneğin Receiver seçimi veya elinizde mevcut Receiver ı
    kullanma özgürlüğü) olsada,her Receiverde bu heriflerin Cam+Card ı çalışmamaktadır!(söz konusu çok büyük sıklıkla 10970
    Frekansındaki HD yayınlardır!!)

Dolayısıyla kendi Receiver ınızı kullanacaksanız,mutlaka cihazın DS Cam+Card ile uyumlu olup olmadığına bakınız!

2-DS nin verdiği yeni/bazı cihazları HUMAX tır ama o bildiğimiz KORE malı Humax lar değil tabiki
    Çin üretilmiş olup genel olarak yinede iyi denilebilecek bir cihazdır!

3-DT gibi DS nin;SD&HD resim kalitesi vasattır!! ama kimilerine göre süperdir!
    Örneğin dünyada hiç bir pakette tek bir Transpoder den 12/15 tane HD yayın verilmez max.4/5 olmalıdır!
    kaldıki bu heriflern genel oalrak bir "resim kalite" sorunu vardır!

DT de SD ler kötü,DS de ise vasat
    HD ler yine her ikisinde aman aman iyi değil ama bana göre yine vasat!

Örneğin 10970 Frekansına HD demek için bayağı bir düşünmek gerekiyor! kısmen HD olduğunu belli ediyor
    ama bu o HD değil

Yerli bazı Diziler bildiğiniz gibi HD çekiliyor(hangi tip/marka/kalite Cam.ile çekildiğini geçiyorum!)
    ve bunların Star/ATV/Kanal-D den arasıra yayınlarına bakıyorum;acaba SD mi yoksa HD mi diyorum
    kontrol etmek içim aynı anda hem SD den hem HD den kontrol ettiğim zaman gerçekten ortada çok müthiş
    bir fark olduğunu görüyorum!

Diyorumki ya bendeki Receiver ların SD kalitesi süper;yada HD kalitesi vasat!
    sanıyorum şu imzamda yazılı olan Receiver lar bir şekilde sorunlu veya dandik

Bu sebebten Vantage ve Kati-913 getirtiyorum

Evet bu yazdıklarım işin biraz şakası birazda aslında tam "gerçeği"

Kısaca yinede tavsiyem kendi Receiver ınız ile Modüllü üyelik daha serbest bir tercih olacaktır,ancak dandik bir cihazınız
    varsa o zaman DS nin kendi Receiver lı sistemine üye olun

4-Bende DS nin Modüllü üyeliği vardır;2010 Kasım da almıştım,2011 Kasım da kapandı ve elimdeki 3 Receiver da bir
    şekilde "10970 Frekansı" sorunlu çalıştığı veya hiç çalışmadığı için abonelik bitince uzatmadım,defalarca aradılar bu arada
    Ancak Ocak başında bir baktım(tesadüfen)yayınlar açılmış!(Technisat Receiver da bir önceki yazılıma geçince açılmıştı!)
    hemen DS yi aradım;ne iştir diye;güyya bana 1 Aylık Bonus vermişler(FULL paket şeklinde) Ocak başında,Şubat başına kadar,
    sonra 1 ay dolunca ve benimde Techni Receiver 10970 de sorunsuz çalışmaya başlayınca;hadi uzatalım dedik ve aradım DS yi;
    karşıma çıkan hanıma 1 sene uzatın ve kaç para dedim;şu kadar para dediler,OK dedim;K.Kart bilgilerini verdim,onay için
    beklettiler 1 dk.kadar ve sonra kusura bakmayın,işleminizi iptal etttim,çünkü size verilen "BONUS 1 SENELİKTİR" dedi hanım!!
    ...yaw kardeşim yalnışlık olmasın,hiç 1 Sene BONUS olurmu dedim...!! hayır beyefendi yalnışlık filan yok güle güle kullanın dedi
    bende o zaman teşekkür ettim ve kapattım
    Aradan 8 gün geçti(Bonusun verilmesinden sonra toplam 38 gün geçti)bir akşam yine izlerken TV yi bir baktım kanallar açılmıyor;
    ülen ne iş dedim,aradım DS yi tekrar,birisi çıktı,durumu anlattım ve bana şunu dedi;evet beyefendi aklısınız hiç 1 Sene Bonus olurmu dedi
    bende yaw kardeşim bir karar verin,parası ödenecekse ödiyeyim,yok beleş veriyorsanız şunu doğru dürüst teyit edin dedim
    Neyse ücret konusunu yine pazarlık edip 119 kağıda anlaştım(daha önce aradıklarında bana bir defa 199 dediler,sonra 169 dediler sonra 209 dediler v.s v.s)
    119 kağıda fit olduk sonunda(FULL paket) tek çekim KKart ile ödedim,aynı akşam işlemi yaparak,bu arada yayın açıldı,2 saat sonta yine gitti
    ülen ne iştir diye aradım,Teknik Servise yönlendirdiler,Receiver ı sordular(tanmıyorlar tabiki) sonra adam galiba ben bu Markayı duymuştum
    çok kalite bir Alman malı olmalı filan dedi,güldüm bir süre bekledim ..abi bak bakalım açılmış olmalı.. dedi ve açıldı yayınlar!

DS bir garip firma işte,ne bir fiyat politikası var nede bir kalite standardı,kısaca al DT yi vur DS ye,ikiside aynı ot

Hanım takmış;yaw ben bilmem ne Dizilerini artık HD izleyeceğim diye tutturdu;hani hepimiz köyümüzde veya eskiden veya bir şekilde hayatımızda
    HD vardıda şimdi HD isteriz kompleksine girdik
    Ben ise DS den düzenli izlediğim iki kanal var;FOXCrime ve HDe,başkada izlediğim kanal yok,neyseki fiyatı yinede ucuz diye aldım,yoksa para verilmez
    bu Platformlara sıkıntı/sorun/baş ağrısı v.s v.s hep bunlarda

Ama bana göre en kötü tarafı fix bir fiyatının olmaması ve bu şekilde çirkin bir pazarlık gibi "abi sana şu olur mantığı" kabul edilebilir bir durum değildir!

++
    Kendi Receiver ını kullanacaklar dikkat etsinler,10970 Frekansı(S.rate;30.000 sorunu çıkıyor!)en baba Markayı alıyorsunuz veya en pahalı bilmem ne Alman
    malını v.s yinede çalışmıyor,hatta bazı Avrupa çıkışlı cihazlarda değil 10970 Frekansı DS komple çalışmıyor yaw
    Kati ye bildirdik,adamlar işi çözemedi(neyse şimdiki yeni model 913 de şak diye çalışmaya başladı DS Cam+Card!!)
    Techni de bir garip,en iyi Receiver sayılır bu cihaz,son FW ile 10970 Frekans bloke oluyor ve çalışmıyor kesinlikle! bir kaç eski FW ile deniyorsun
    şak diye açılıyor ancak cihaz Modeme bağlı olduğu sürece iki günde bir uyarı çıkıyor ve yeni FW var upgrade edin diye ama es geçiyorum tabiki
    Humax ta ise 10970 de çoğu açılsada 2/3 kanal ya hiç açılmıyor yada 1/2dak.bekleyince açılabiliyor

+
    Saygılar

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.