Şimdi Ara

D-Link DAP-1325 Range Extender

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
5.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kablosuz genişletici DAP-1325, kablosuz ağınızın çalışma menzilini artırmak için tasarlanmış taşınabilir bir aygıttır. Genişletici, 802.11b, 802.11g ve 802.11n standartlarındaki kablosuz cihazlarla (300Mbps hızında) çalışmayı destekler.
    Cihaz, kablosuz arabirim için birden fazla işlevi destekler: çeşitli güvenlik standartları (WEP, WPA / WPA2), MAC adres filtreleme, farklı çalışma modları (tekrarlayıcı, istemci, erişim noktası), WMM.
    WPS desteği, bir yönlendiricinin mevcut kablosuz ağına veya başka bir erişim noktasının bağlanmasına olanak tanır ve ayrıca cihazdaki WPS düğmesine basarak DAP-1325 ağına kablosuz istemciler eklemenize izin verir

Evde ya da ofiste internete bağlı cihazların artması ile kablosuz ağın kapsama alanı daha da önem kazanmaya başladı. Önceden sadece tek bir bilgisayarı, evin/ofisin belli bir bölgesinden internete bağlarken, bugün evin/ofisin neredeyse her noktasından bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar ile internete erişmek istiyoruz. Hem de aynı bağlantı hızıyla ve kesintisiz olarak..

LAN Portu
    Kablosuz genişletici, kablolu bir istemciyi genişleticiye bağlamak veya DAP-1325'i kablolu bir yönlendiriciye bağlamak için kullanılabilen bir Hızlı Ethernet LAN bağlantı noktası ile donatılmıştır.

Sinyal gücü led
    LED, DAP-1325'in bağlı olduğu kablosuz ağın sinyal seviyesini açıkça gösterir. Bu sayede genişletici için en uygun yeri kolayca bulabilirsiniz.

Menzil Genişletici (range extender) adı verilen cihazlar bu soruna yönelik en önemli araçlar. Evde ya da ofiste mevcut modem ya da router’ı değiştirmeden kablosuz internetin menzilini artırmayı sağlayan ürünler, aynı zamanda bağlantı hızını ve kalitesini de belli noktada sabitleyebiliyor. Kurulumu ve kullanımı da son derece basit olan menzil genişleticiler, modem ya da router’ın kapsama alanı içindeki yakın bir noktaya kurulduğunda kablosuz internetin menzilini artırarak, en uç noktada dahi daha iyi erişim sağlıyor.

D-Link DAP-1325 Range ExtenderD-Link DAP-1325 Range ExtenderD-Link DAP-1325 Range Extender

• superonline routerları repeaterlara hızı düşürüp veriyor client router olarak bağlayınca hız kaybı olmuyor bunu nasıl açıklıyorsunuz?
  • Bu cihazı kullanıyorum bağlantı hiç stabil değil 7 metre mesafede 2 duvar arkasında %50 hız kaybı var.

50 mbps internet kullanıyorum zaman zaman 25 e düşüyor.

Eğer online oyunlarla işiniz yoksa düşünebilirsiniz ama ping değeri sizin için önemliyse kesinlikle tavsiye etmem.
  • Red Wheelbarrow Merhaba,

Ürün ile ilgili yaşamış olduğunuz teknik problem ile ilgili olarak ürünün model numarasını, seri numarasını ve yaşamış olduğunuz problemi açıklayıcı bir şekilde support.tr@dlink.com.tr adresine e-mail olarak iletebilirseniz, hızlı bir şekilde yardımcı olabiliriz.
  • bağlandığı cihaz stabil değilse ne olacak sandın ki? client router olarak dene...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi detanaoq -- 31 Temmuz 2019; 0:0:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: detanaoq

bağlandığı cihaz stabil değilse ne olacak sandın ki? client router olarak dene...
    Vadettiğini vermesi lazım.
  • wifi sinyali stabil değilse router ne yapabilir ki? client router olarak dene o zaman çok daha iyi performans alırsın.
  • DlinkTürkiye kullanıcısına yanıt
    Mrb.
    Urunu alali 2 gun oldu ancak
    Baglanmaya calisan telefonlarda siklikla cihazin dibinde olmamiza ragmen
    "Ip adresi alinamadi" hatasi veriyor.
    Fisten cekip takinca duzeliyor.

Bu nasil duzelir?

Netmaster kablo modeme wps ile bagli durumda ve modeme 3 metrede full yesil cekimde.
  • XWING X kullanıcısına yanıt
    XWING Merhaba,

Ana cihaz tarafından network erişimi var ve cihazda network erişimi sağlanamıyor ise cihaz yazılımını güncellemeyi deneyebilirsiniz. Cihaza ait güncel sürümü iletebilmemiz için e-mail adresinizi özel mesaj yolu ile iletmenizi rica ederiz.
  • quote:

bağlandığı cihaz stabil değilse ne olacak sandın ki? client router olarak dene...
    Hocam merhabalar client router ne demek nasıl oluyor dlink dap 1325 modelini aldım ancak cihaz 5 6 saatte bir internet bağlantısını kaybediyor ve cihazı fişten çekip takınca geri geliyor bu konuda ne önerirsiniz
  • baba1993 kullanıcısına yanıt
    http://www.gteknoloji.com/access-point-client-modu-nedir-ne-ise-yarar.html

bağlantı kopması nedenle olabilir 1. modemin wifi çok kararsız 2. extender prizi gevşekse sıkı yere tak yoksa voltaj düşük değilse arızalı olabilir... reset düğmesine bas ethernet kablosunu tak... cihaza ip ata 192.168.1.50 255.255.255.0 192.168.1.50 yap ara yüz adresi 192.168.1.50 ara yüzde şifre yok... wifi

• quote:

http://www.gteknoloji.com/access-point-client-modu-nedir-ne-ise-yarar.html

bağlantı kopması nedenle olabilir 1. modemin wifi çok kararsız 2. extender prizi gevşekse sıkı yere tak yoksa voltaj düşük değilse arızalı olabilir... reset düğmesine bas ethernet kablosunu tak... cihaza ip ata 192.168.1.50 255.255.255.0 192.168.1.50 yap ara yüz adresi 192.168.1.50 ara yüzde şifre yok... wifi
    Hocam yardımınız için teşekkürler ancak ben dediklerinizi yapamadım videoda dlink sayfasına giremedim daha basit ve açıklayıcı anlatma şansınız var mı

• ethernete elle ip ayarla kabloyu tak bağlan...
  • quote:

ethernete elle ip ayarla kabloyu tak bağlan...
    hocam dediğinizi baya uğraşarak yapmaya çalıştım
    daha sonra mail ile firmaya ulaştım onlarında talimatını yaptım ama sorun devam ediyor
    dlink türkiyeyi arıyorum ancak açan kimse yok xiaomi cihazı ile ikilemde kalmıştım ancak kesinlikle bu cihaza bulaşılmaması gerekiyormuş şimdi mail atmışlar local ağınızda sorun olabilir diyorlar 4 telefon bağlı ağa modem net master uydunet çift antenli modeli
  • baba1993 kullanıcısına yanıt
    sorun netmaster modemden kaynaklı o engelliyordur... 2 şekilde bağlantıyı denedim sorunsuz çalıştı...
  • Bende bugün denemek için aldım.
    Beğenmezsem geri vereceğim.
  • Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    modeme yaklaştırıp dene modemin sinyal yollama gücü düşüktür...
  • detanaoq kullanıcısına yanıt
    Anlamadım, neyi modeme yaklaştırıp deneyim?
  • Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    DAP-1325 'i... netmaster modemlerin wifi gücü çok düşük olunca...
  • İkinci gün oldu harika çalışıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.