Şimdi Ara

... D A C I A L O G A N Kulübü .... (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.945
Cevap
35
Favori
1.710.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Logana Geniş ve büyük cant-lastik cok iyi gidiyor arkadaslar. Camırluk çıkıntıları ve büyüklükleri yeterli. 17" bile kaldırabilir. Ayrıca karoserin tasarımı da cok uyumlu. Hatta yüksek bir arac olduğu için biraz da amortisörler indirilebilir. Performans olarak da, direk filtre, performans bujisi, chip tuning uygulanabilir diye düşünüyorum. Su anda romenler bu araca modifiyede önde görünüyorlar. Sanıyorum orada uyumlu modifiye tamponlar ve aparatlar da uretiliyor. Bir kosu romanya ya mı gitsek ne

Orjinalden alıntı: se@

Orjinalden alıntı: qntrl

Loganın iç mekanını biraz makyajlamışlar yurtdışında.uygulaması oldukça kolay...Hava kanallarının dışını griye boyamışlar.bence çok güzel,uyumlu olmuş...

bu arabalar hakikaten makyaja ve modifiyeye cok uygun yapidalar.ne yapsan yakişiyor yaw:) ozellikle guzel bir egsoz basiyla arka gorunum cok farkediyor ben yaptım cok guzel oldu arkadaslarada tavsiye ederim.simdi sırada guzel bi celik jant var hayırlısıyla.romanyadaki sitelerde modifiyeli hallerini gordukce modifiye yaptirasi geliyor insanin

• Arkadaşlar yol bilgisayarı için mail atmıştım romanyadaki arkadaşa...cevap geldi,aşağıdaki gibi aktarıyorum...
    quote:

hello,

The chip is inside the dash analog meters( turometer, vitesometer), u need ti dissasambly the unit and solder it inside

have a look here:
    http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=33037
    or here
    http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=33032&view=findpost&p=17123409

or if u know english u can call me on 0040723997249 or 0040765533950...

michael number is closed now so if u want to call...call on the above numbers.

i'll try to give u a quote as soon as possible for the shipment

Kargo masrafını öğrenip bize bildirecek.

20 euro olan sadece yol bilgisayarı modülü içeriyor.50euro olan ise orjinal silecek koluyla beraber geliyor.Eğer yol bilgisayarı tulu bulunan silecek kolu bulunabilirse uygun fiyatlı 20 euroluk olanı almak daha mantıklı olur.tahminimce birkaç güne kadar kesin cevap gelir.

• Bu sony mp3 çaların fiyatı nedir? Arkaya iki hoparlör filan kaça mal olur Bide sonradan mp3 taktırınca aracın garantisi bitiyo gibi laflar duydum doğrumudur.
  • arkadaşım teşekkürler.bekliyoruz.
    peki bunu aldık diyelim.
    kime taktırtacağız?
    bu konulara kim bakar ki
    servisler kesinlikle ilgilenmez sanırsam...

quote:

Arkadaşlar yol bilgisayarı için mail atmıştım romanyadaki arkadaşa...cevap geldi,aşağıdaki gibi aktarıyorum...
    quote:

hello,

The chip is inside the dash analog meters( turometer, vitesometer), u need ti dissasambly the unit and solder it inside

have a look here:
    or here

20 euro olan sadece yol bilgisayarı modülü içeriyor.50euro olan ise orjinal silecek koluyla beraber geliyor.Eğer yol bilgisayarı tulu bulunan silecek kolu bulunabilirse uygun fiyatlı 20 euroluk olanı almak daha mantıklı olur.tahminimce birkaç güne kadar kesin cevap gelir.

• elektrikçi takar tahminimce,ama garantikapsamından çıakr mı çıkmaz mı bilemeyeceğim.ama tahminimce.çok zor bir iş değildir bunu takmak.insan kendibile yaoabilir.biraz daha sabır karşı taraftan haber bekliyorum...
    quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

arkadaşım teşekkürler.bekliyoruz.
    peki bunu aldık diyelim.
    kime taktırtacağız?
    bu konulara kim bakar ki
    servisler kesinlikle ilgilenmez sanırsam...

quote:

Arkadaşlar yol bilgisayarı için mail atmıştım romanyadaki arkadaşa...cevap geldi,aşağıdaki gibi aktarıyorum...
    quote:

hello,

have a look here:
    or here

• İsterlerse garanti yi bozma durumları olabilir. Ama teyp takmıssınız, kapı kilidi bozulmuş veya motorun bir contasında sorun oluşmuş örneğin, çocuk bile inanmaz buna. Bu nedenle elektrik aksamını direk ilgilendiren birşey olmadığı sürece ses çıkarmıyorlar. Ne de olsa artık müşteri memnuniyeti ilk sırada.
    Fiyatı yaklaşık 360 YTL yaklaşık. Arkaya 2 hoparlör de tanesi 30-40 milyondan alınabilir (pioneer veya sony). Bu arada logan hoparlörleri 13cm liktir. Orjinal teyp 4x15 Watt lıktır ve orjinal hoparlörler de 15W dır. Tavsiyem teyple birlikte 4 ünü birden değiştirmeniz .Çünkü takılan bu teyp piyasadakile gibi 4x50W lıktır. Hoparlörleri de 50W lık takarsanız hem ses dengesizliği oluşmaz hem de teyp ile uyumlu olur. Teyp ve hoparlör takmak 20-30 milyon işçiliğe mal olabilir. Eğer laurate versiyonsa 4 hoparlör için de hat bulunuyor zaten. toplamda 360+120+30=510 YTL ye hallolur.
    Bu arada loganın kullandığı orjinal teyp ve hoparlörler diğer renault modellerinde kullanılan teypler ve hoparlörlerdir.

quote:

Orjinalden alıntı: crepis

Bu sony mp3 çaların fiyatı nedir? Arkaya iki hoparlör filan kaça mal olur Bide sonradan mp3 taktırınca aracın garantisi bitiyo gibi laflar duydum doğrumudur.

• Arkadaşlar loganlarınızın(1.4,1.6,1.5dci) benzin tüketim değerlerini de yazarsanız,yeni satın alacak kişiler için yardımcı olur(X lt/100km cinsinden verelim ve şehir içi şehir dışı yada karmatüketimolduğunu belirtirsek daha sağlıklı olur)
  • dün bir logan sahibiyle görüştüm 1.4 benzinli arabaya stargaz lpg taktırmış 1200 ytl ye. uzun yolda 10 kuruş yakıyo diyo ayrıca arka bagaja bi broadway kapı motoru takmışlar içeriye far yükseklik ayarının yanına da bi düğme bagaj böylece içeriden anahtarsız açılıyo arkaya iki hoparlör le birlikte toplam maliyet 20 ytl. Daha sonra arabayı aldığım yere uğradım cd çalar olayı meganda bile yok dedi masraftan kaçmışlar gibi laflar etti bende içeriden bagaj açmanın normal bi ustada 20 ytl olduğunu bunun seri üretimde 5-10 ytl ye olacağını böyle ufak şeylerden kaçılmaması ğerektiğini Türkiye ye hep eksik donanamlı araçların satıldığını söyledim. Zaman zaman seminerlerin olduğunu ileteceğini söyledi
    Benim 1.5 dci ilk 1250 km de 450 civarı uzun yol gerisi şehir içi 64 litre eurodizel yaktı. Depoyu fulledim suluova samsun arası gidiş 2 kişi geliş 3 kişi hep 100 le gittim 210 km yol yaptı 8,62 litre eurodizel aldı yani 100 km de 4.09 yakmış oldu ki fabrika verilerinden bile daha az.

• dci hakkikaten az yakıyormuş. Bende 1.6 var. Sehir içi yazın 7.8 kışın 9.5 yakıyor .Şehirler arası 5.6-6 civarı değişiyor. Çok usturuplu da kullanmam söyliyim. Bence gayet iyi değerler benzinliye göre. Ama yine de lpg düşünülebilir.

Bagajın sadece anahtarla açılmasından şikayetçi değilim. hırsızlara karşı daha güvenceli oluyor. İçerden bagaja ulaşımda yok, trafik ışığında bagajı açacaklar korkusu da yok. Bence rahatlık.
  • benim araç 1.4 50ytl benzinle 190km yapıyo. bu gidişle lpg olayına bende girecem herhalde
  • acaba dizel-benzinli maliyet hesabı yapan oldumu.kaç km sonra dizele verilen para kendini amorti ediyor?

Bu arada LPG taktıracak olan arkadaşlar mutlaka sıralı sistem LPG taktırsınlar.
  • quote:

acaba dizel-benzinli maliyet hesabı yapan oldumu.kaç km sonra dizele verilen para kendini amorti ediyor?

Bu arada LPG taktıracak olan arkadaşlar mutlaka sıralı sistem LPG taktırsınlar.

benzinli ile dizel arasındaki maliyet hesabi yapmak saçma bence
    sıfır veya ikinci el fark etmiyor dizel alırkende pahalı satarkende.
    yılda 25binden az yapacaksan dizel almaya gerek yok bence çünkü dizel ile benzinli aracın bakım masrafları ayrı sadece mazot pompasına 3500ytl istiyorlar degiştirmek için.
    fark servis masrafında
    birde dizel kmde 110 bin civarı benzinli ise 160bin civarı yakıyo
    kmde 50 bin lira
    10km de 500 bin
    100 kmde 5ytl
    1000 kmde 50 ytl
    10000 kmde 500 ytl
    ortalama 15 bin yapar normal bir sürücü
    eğer ticari amaçla kullanmıyorsa
    bu da yıllık 750 ytl eder
    dizel ile benzinli model arasındaki fiyat farkı 4000 ytl
    bu da yaklaşık sadece yakıtı amorti bakımından 5 yıl 3 aya denk geliyor.
    birde araba daha az yakınca daha cok geziliyorki (tecrübe ile sabit)
    5 yılda rahat 100.000 yaparsınki bu da dizel araç için motor masrafı cıkarma zamanının gelmesine denk gelir...

benim düsüncem bu

• bu ruzgarligi nerden bulacaz yaw guzel gostermis aracı

• bende 136 laureate var yüz kilometrede yol bilgisayarının verdiği sonuçlar söyle 100 km de (90 nı geçmeden ) 4,8 litre 50 milyonluk benzinle 312 km yol yaptım gelirken varacağım yere 10 km kala lamba yandı fakat böylece bir hafta felan daha binebildim aralıklarla 90 geçince baya bir yakıyor. ama geçmeyince çok cimri diyebilirim. ayrıca geçenmlerde full klima acık gezdim km ye 1 ytl 70 kuruş yaktı baya iyi sayılır normal satrlarda kilimasız doksanı geçmeden 125 eile 145 arası yakıyor benim araba
  • selam dostum bendede 1,6 laurete var 3 ay önce aldım.ama yakıt senin
    kadar az değil en son 250 kuruş hesaplamıştım.
    yani takriben 9,6 litre falan gösteriyor ortalamada.araç daha 965 km de
    rodaj dönemi geçmediği için mi çok yakıyor acaba.senin araç kaç km de
  • ilk 3000km den sonra yakıt tüketimin oturacaktır.. Renault motorları ilk 3000 den sonra tam performansını verirler.. Ayrıca aracındaki K7M motor bizim eski megane ımızdada vardı.. Alt devirleri şuanki birçok 16valf 1.6dan iyi canlı bir motor
  • çok teşekkür ederim dostum inşallah öyle olur.biraz daha gezmemiz lazım sanırım görmek için
    quote:

Orjinalden alıntı: likeNOother

ilk 3000km den sonra yakıt tüketimin oturacaktır.. Renault motorları ilk 3000 den sonra tam performansını verirler.. Ayrıca aracındaki K7M motor bizim eski megane ımızdada vardı.. Alt devirleri şuanki birçok 16valf 1.6dan iyi canlı bir motor
  • Abi bu yol bilgisayarından bi haber hala çıkmadımı?
    Merakla bekliyoruz

• quote:

Orjinalden alıntı: crepis

Abi bu yol bilgisayarından bi haber hala çıkmadımı?
    Merakla bekliyoruz

bende bekliyorum dostum.romanyadan halabi haberyok
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.