Şimdi Ara

... D A C I A L O G A N Kulübü ....

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
12.936
Cevap
38
Favori
1.664.610
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Dacia >> ... D A C I A L O G A N Kulübü ....
Giriş
    3 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba ben de yeni logan sahibiyim. Arabam 2005 / 32000 de 1.4 versiyonu. Fakat aşağıdaki gibi bazı problemlerim var. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
    > Torpido sol taraftan bir cızırtı geliyor, aynı durumu yaşayıpta çözen arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var
    > Lastik hava basınçları en optimum ne olmalı ? Önler 30 arkalar 32 mi ??
    > Birde en optimum devirimiz nedir ? Araç standart verilerinde maksimum tork devri 3000 yazıyor. Yani 5. viteste 3000 devirde gitmek en az yakıtı mı yaktırır ? BU da bizim arabada yaklaşık 110 falan oluyor. Yoksa maksimum tork devrinin altında mı kullanmalıyız ? Teşekkürler.
    |
    |
    mrb guruguru . 1. soruna cevap veremicem bende ses gelmeyen yer yok :) 1 yıl oldu arabaya pek baktırmadım. lastik basıncı için 32 bence fazla eğer 3-4 kişi sürekli binmiyosan ve uzun yola çıkmıcaksan 30 ideal. ben 29 yapıyorum az ses gelsin diye. son olarak bu devir meselesine gelince 1.4 motor 3000 devirde bence daha fazla harcar, 80-90 arası süratlerde 1.4 motor baya düşük tüketiyo. neyse bakalım başka birileri bişe derse bizde öğreniris.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: guruguru

Arkadaşlar merhaba ben de yeni logan sahibiyim. Arabam 2005 / 32000 de 1.4 versiyonu. Fakat aşağıdaki gibi bazı problemlerim var. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
    > Torpido sol taraftan bir cızırtı geliyor, aynı durumu yaşayıpta çözen arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var
    > Lastik hava basınçları en optimum ne olmalı ? Önler 30 arkalar 32 mi ??
    > Birde en optimum devirimiz nedir ? Araç standart verilerinde maksimum tork devri 3000 yazıyor. Yani 5. viteste 3000 devirde gitmek en az yakıtı mı yaktırır ? BU da bizim arabada yaklaşık 110 falan oluyor. Yoksa maksimum tork devrinin altında mı kullanmalıyız ? Teşekkürler.

1. Sol camdan gelme ihtimali var, camın girdiği keçeleri (kapı çerçeve içi) basınçlı hava ile temizleyiniz , camın kapının içine giren kısmıda basınçlı hava ile temizlemeyi unutmayınız.
    2. 1,4 aracınızın uygun hava basınçları önler 28-29 arkalar ise 30 psi değerinde olmalıdır.
    3. Maksimum tork devri aracın o devirde o vitesle ilgili olarak en fazla güç ürettiği devir demek. Süreklilik halinde yakıt miktarı çok fazlalaşır. Örneğin yokuş çıkıyorsun, araç sollayacaksın risk var alırsın 3 veya 2. vitese basarsın gaza çıkarsın 3000 devire riski azaltırsın. 1,4 araçta en az yakıt en ekonomik devir 2500 dir. Ortalama 2500-2750 devrilerde en az yakıt ve en ekonomik sürüş elde edersin. Hız yapılması gerekiyorsa tabiki 5. viteste 3000-3500 devir rahatlıkla kullanılır, yakıt artar hepsi bu. 2500-2700 devirde yol şartlarına göre 90-110 arası hız yapması lazımdır. Aracınız hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın.
    |
    |

DACİA LOGAN KULÜBÜ

• Yüzbaşı
    314 Mesaj
    Telefonun T9 özelliği ile mesaj yazarken sıra "Dacıa" kelimesine gelince başka bir şey çıktı. Katılmasam da ilginç :)
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: Akresi

Telefonun T9 özelliği ile mesaj yazarken sıra "Dacıa" kelimesine gelince başka bir şey çıktı. Katılmasam da ilginç :)

:D gerçekten ilginç,ancak Türkçe t9 dan Dacia kelimesini yazması zaten beklenemez
    |
    |
    |
    |
    Arkadaşlar gerçekten çok teşekkürler, az önce işten geldim ve hemen aracımda söylediklerinizi deniyorum. Gerçekten bu klübe üye olmaktan çok mutluyum bu tür bilgileri başka yerde bulamazdım sanırım. Tekrar teşekkürler !!
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: sluck

İyi aksamlar,ya sankı logan artık eskısı gibi ucuz degıl gıbıme gelıyor.Citroen c4 ile en full mcv yaklasık aynı fiyat ,kacırdıgım bırseyler mı var

Daha önce burada da bahsi geçmişti; bayilerde Logan yok.Ne Logan ne de Logan MCV. Manisa Ordu A.Ş. haziran ayına gün veriyor. Yani küçümsenen Logan büyük bir başarı yakaladı, dünya çapında da yeni bir trend başlattı.
    |
    |
    arkadaşlar bu aracı aldığım istanbul zenginli otomotiv e gittim araçlara bayağı bi zam gelmiş mcv ambiance pack tavan barlı fiyatı 24750.....mcv lourate model i ise 26750 olmuş 2000 ytl zam gelmiş 1000 ytl daha zam gelecekmiş ne iş bu yaa
    |
    |

Orjinalden alıntı: mcv1976

arkadaşlar bu aracı aldığım istanbul zenginli otomotiv e gittim araçlara bayağı bi zam gelmiş mcv ambiance pack tavan barlı fiyatı 24750.....mcv lourate model i ise 26750 olmuş 2000 ytl zam gelmiş 1000 ytl daha zam gelecekmiş ne iş bu yaa

ülkemizde adettir.vatandaş neye değer verirse yoğun ilgi gösterirse ona zammı koyarlar.misalen dizel arabalara ilgi arttı.dizele zammı patlattılar.aynı akibet yakında lpgyi de bekliyor.
    |
    |
    Eee o zaman logan artık ucuz değil mi diyeceğiz?Eğer zam gelirse Mcv Peugeot 207 outdoorla aynı fiyat olacak demektir ki baya pahalı oluo o zaman,yani ucuz otomobil diyemeyebiliriz
    |
    |
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: redcheek99

MCV sendede hayırlı haber yok. ya araban ses yapar, ya zam gelir ya 140 tan fazla basmaz. neyse bundan sonraki haberlerin iii olur umarım.

umarım
    |
    |
  • Teğmen
    238 Mesaj
    ARKADAŞLAR

DÜN SERVİSE UĞRADIM ORADA SÖYLEDİLER, ROMANYA'DA GREV VARMIŞ O YÜZDEN İKİ AYDIR

TÜRKİYE'YE DACİA GELMİYORMUŞ. MALUM GREV OLUNCA ÜRETİM YOK.

BU ARADA BİZİM TOZLUK BİR DİĞER İSİMLE ÇAMURLUKLARI SORDUM.

SIKI DURUN 4 TANE FİYATI: 80 YTL
    |
    |
    arkadaşlar bişey soracağım????aradaki boşluk için ne yapabiliriz.anahtarlık,kaset gözlük gibi şeyler koyabilmek için o aradaki boşluğa uygun bi aparat varmıdır ? yeni modeller de bu boşlık varmıdır?.bardaklıklar ile havalandırma kumandası arasındaki boşluktan bahsediyorum..

|
    |

• Çavuş
    42 Mesaj
    Beyler zam konusunda bana yazıştığım bayii %4 zam var dedi ama eğer böle 3 milyar falan gelirse satışlar düşebilir,peugeot 207 outdoor moda olabilir,çok zam yapmasalar bari
    |
    |
    fiyatı ne olur bilen varsa yardımcı olsun, birde birkaç çeşidi varmış,
    |
    |
    debriyaj baskı baltasımı, fren balatasımı? gerçi kafanı duvarlara vurduğuna göre debriyaj baskı balatadır. ya bence çok olmasa gerek. takımı 200 ytl civarı + işçilik bence. yakınlarda öyle duymuştum.
    |
    |
    yok arkaş fren balatası, 22000 de bitmesi acayip,baskı olsa kahrımdan ölürdüm herhalde
    |
    |
    |
    |
bankalar.org
Canlı Tv izle
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,632
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.