Şimdi Ara

Cydia Impactor Altarnatifi AltServer ile JB Araçlarını Yükleyin...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AltServer ile JB araçlarını yükleyebilirsiniz. Denedim çalışıyor sorunsuz. (iOS 13 Hariç)

Link;https://www.reddit.com/r/jailbreak/comments/ejbi1w/release_install_ipa_files_using_windows/

1.Adım: Windows için AltServer'ı indirin ve uygulamayı bilgisayarınıza yükleyin.

2.Adım: iTunes ile iCloud'un en yeni sürümünü yükleyin. (iTunes kesinlikle Apple'ın sitesinden indirilmelidir. Microsoft mağazasında bulunan iTunes sürümünü indirmeyiniz aksi takdirde çalışmayacaktır.)

3.Adım: Windows için AltServerPatcher'ı indirin.
    1-https://altstore.io
    2-https://ipg.pw/altstore/AltServerPatcher.exe

4.Adım: AltServerPatcher.exe uygulamasını açın.

5.Adım: Uygulama üzerinden Utility to install'a tıklayarak yükleyeceğiniz jailbreak uygulamasını seçin. Ardından "Patch!" butonuna tıklayın.

NOT: Alternatif olarak, jailbreak uygulaması haricinde IPA dosyası yüklemek için yüklemek istediğiniz uygulamanın .IPA uzantılı URL'sini girin .(en fazla 55 karakter).

6.Adım: Ekrana uygulamanın yamalandığına dair bir uyarı gelecektir. Tamam'a tıklayın.

7.Adım: Bilgisayara kurduğunuz AltServer uygulamasını çalıştırın. (Uygulamayı masaüstünde göremezseniz Başlat'a tıklayıp arama yerine AltServer yazınca bulabilirsiniz.)

8.Adım: Uygulama çalışınca sistem saatinin yanında gözükür. Alttaki resimde kare şeklinde olan ikon uygulamaya aittir.

9.Adım: Şimdi Apple cihazımızı bilgisayara bağlayalım,sistem saatinin yanında bulunan kare şeklindeki uygulamanın ikonunun üzerine tıklayın, açılan pencerede Install AltStore sekmesinin yanında cihazınızın adı görünecektir, cihazınızı buradan seçin.

10.Adım: Açılan pencere de Apple Kimliğinizi ve şifrenizi (veya uygulamaya özel şifreyi) girin. Ardından Install butonuna tıklayın.

Önemli Not: Apple Kimliğiniz için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiğinizde AltServer'ın iCloud şifrenizle oturum açmanıza izin verilmez. Bunun yerine appleid.apple.com adresine gitmeli ve yeni bir “Uygulamaya Özgü şifre” oluşturmanız gerekir. Daha sonra AltServer Apple Kimliğinizi istediğinde bu yeni şifreyi kullanabilirsiniz.

11.Adım: Apple Kimliğinizi ve şifrenizi (veya uygulamaya özel şifreyi) girdikten sonra aşağıdaki gibi bir uyarı gelirse ''Tamam'' tıklayıp devam edin.

12.Adım: Şimdi jailbreak uygulamanız yüklenmeye başlayacaktır. Masaüstü'nün sağ alt köşesine Installing AltStore to .... gibi bir uyarı gelecektir, kısa bir süre sonra kurulum tamamlanacaktır.

13.Adım: Uygulama yüklendikten sonra Ayarlar->Genel->Profiller bölümünden Apple kimliğinizin olduğu e-posta'ya tıklayın, ve uygulamayı doğrulayın.

14.Adım: Şimdi cihazınıza yüklediğiniz uygulamayı açabilirsiniz.

NOT:
    Bu imza süresi Cydia Impactor uygulamasındaki gibi 7 gündür. 7 gün sonra uygulamayı bilgisayardan yeniden yüklemek zorundasınız.
    IPA dosyalarını yüklerken herhangi bir sorun yaşarsanız, Windows Defender veya kullandığınız diğer virüsten koruma yazılımlarında Windows Security'nin "Gerçek Zamanlı Koruma" özelliğini geçici olarak devre dışı bırakın.
    AltServerPatcher üzerinden direkt olarak aşağıdaki jailbreak uygulamalarını cihazınıza yükleyebilirsiniz. Eğer yüklemek istediğiniz jailbreak uygulaması yoksa .ipa dosyasının bulunduğu web sitesini yazarak yükleyebilirsiniz.https://igeeksradar.com/unc0ver-jailbreak-a12/
    Unc0ver
    Chimera
    Electra
    doubleh3lix
    doubleh3lix + sockport2
    h3lix
    Phoenix
    etasonJB
    Home Depot (9.1-9.3.4)
    Home Depot (8.4.1)
    yalu102
    yalu + mach_portal
    yaluX + extra_recipe
    ChimeraTV
    ElectraTV
    backr00m

Kaynaklar;https://teknokalesi.com/ https://www.reddit.com/r/jailbreak/comments/ejbi1w/release_install_ipa_files_using_windows/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlicanNalbat -- 22 Ocak 2020; 2:59:38 >

• Yazılmamış bari ben yazayım iOS 13 kullanıcıları hiç denemesin boşuna.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0667FD738

Yazılmamış bari ben yazayım iOS 13 kullanıcıları hiç denemesin boşuna.
    Aynen. Ekliyorum. Teşekkürler.
  • Arkadaşlar yapamadıysanız kısa bilgi:
    AltServerPatcher ile patch yaptıktan sonra Altstore çalıştırın.
    sonrasında bilgisayarın sağ alt köşesindeki Altstore logosuna tıklaryıp install Altstore seçeneğinden cihazınızı seçin.

not: 12.4 unc0ver'ı bu şekilde kurdum.

ancak 1 hafta sonra reprovision gibi bir uygulamaya ihtiyacım oldu.. bulamadım.. yine pc den yaptım..
    bu konuya çözğm bulan olursa yazabilirse sevinirim.
  • İyice günler. iPhone 5c 32 bit cihazıma h3lix kurmak istiyorum. 3utolls ile bugüne kadar rahatça yapabiliyordum ama artık 64bit devices için geçerli diyor. İmpactor çalışmıyor. Bu uygulamada da WinHttpSendRequest 12007 hatası alıyorum. Ben bu cihaza nasıl jb kurarım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim için pek sağlıklı olmadı bu yöntem. Unc0ver yükledikten sonra jb denemeleri sırasında 10 saniyede 1 %1 şarj eritmeye başladı. Telefonu kapadım ve kaparken %50 idi. Açtığımda %40 olarak gördüm. Bataryada herhangi bir sıkıntı yok. 3tools ile yaptığım zamanlarda böyle bir sorun ile karşılaşmamıştım. Model iPhone 6 sürüm 12.4

3 gün sonra gelen Edit

Şarj bitti ve jb gitti. Uncover'da revoke olduğu için bu yöntemi tekrar denedim. Şu an ısınma sorunu yok. Isınma sorununun nedeni UIKit Tools ile alakalı. Bu yöntem ile JB yapıp benim gibi aynı sorunu yaşayan varsa Cydia'dan UIKit Tools'u update edip reboot etmeli. Ve tekrardan jb yapmalı. Böylece sorun çözülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batman -- 12 Şubat 2020; 15:16:12 >

• Yeni unc0ver jailbreak aracı ''AltServer'' ile yüklenecek. Anlatım linkini bırakıyorum.

• 12.Adım: Şimdi jailbreak uygulamanız yüklenmeye başlayacaktır. Masaüstü'nün sağ alt köşesine Installing AltStore to .... gibi bir uyarı gelecektir, kısa bir süre sonra kurulum tamamlanacaktır.

bu kısımdan sonra yükleme başlamıyor bende sebebi ne olabilir?
  • Yeni şifre oluşturmama rağmen şifre geçersiz diyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.