Şimdi Ara

Cydia Hakkında Herşey 2018 IOS 11 Türkçe Tweak-Tema-Repo-soru-cevap) Sürekli Güncel (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.011
Cevap
234
Favori
1.026.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar geçen gün indirgim bir oyunu kurmuştu o oyunu sildim zaten dowland kısmında duruyordu bidaha kurdedigimde indirme hatası veriyo
    bide cydiadan bazi uygulamaları silecem cydiadan rove me diyorum normalde silmesi nazım ama silmiyor galiba ben yanış bişi yükledim ondan oldu dün bişi yoktu ben güzel bi sil baştan yapayım .
  • 4.3 jb yeni yapacak olanlar ve bilmeyenler şu videodanda yararlanabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

quote:

Orijinalden alıntı: fincankahve

quote:

Fincankahve@ Action menu biteyouriphone source unda var indirip dener misin 4.3.1 de calisiyor cekeste calisirsa haber verirsen iyi olur .crack celeste icin denedim ancak celeste 4.3.1 de calusmiyir karsi cihazi kitliyor lisansli alicam ancak 4.3.1 e uyumlu ilmasini bekliyorum lisansi Olanlar denerse bende alicam

Action menu ok fakat celeste kurulmuyor, kurmaya çalıştığımda "sende action menu yok " hatası veriyor, şu sıra satın alma celesteyi kurulmuyor çünkü bir türlü

insanelyi reposundada vardı action menü birde ordan dener misin?crack olan kuruluyor ama orjinalinde belki 4.3.1 uyum sıkıntısı vardır.Bende parayla alan biri varsa ona göre satın alıcam.

Diğer repolardan kurulmuş olan Action menüyü celeste kurarken cydia görmüyor gibi.
    Diğer bir repodan Action menüyü kurdum. Celesteyi kurarken hata veriyor. Beklemek lazım.

• Bütün repolardaki action menu leri denedim hiçbiri olmuyor, celeste kurulamıyor
  • quote:

Bütün repolardaki action menu leri denedim hiçbiri olmuyor, celeste kurulamıyor

ozaman ya güncellenmesini bekleyeceks,niz yada 4.2.1 e geri döneceksiniz.
  • 4.3.1 ile Celeste çalıştı.
    Az önce aklıma bir yöntem geldi. Cydia'ya versiyonumuzu istediğimiz gibi göstertebiliyorduk. Bu yöntemle çalışacağını düşündüm. Ve versiyonu 4.2.1 olarak gösterim ve çalıştı. Ayrıntılara gelirsek;

Bunun için yapmamız gerekenler;
    *iFile ile /System/Library/CoreServices/SystemVersion.plist dosyasını Metin Editörü modda açın.
    *Productbuildversion'un altında yazan 8G4'ü 8C148 yapın.
    *Productversion'un altında yazan 4.3.1'i 4.2.1 yapın.
    *Reboot yapın.

Cydia'ya girip Celeste'yi yükleyin.

Önemli Notlar:
    Ben lisanslı, satın almış olduğum sürümü yükledim.
    iPod'da nedense send butonu yok. 4.2.1'de vardı.
    iFile'ın son sürümünü yükleyince istediğiniz dosyayı ifile yardımıyla gönderebiliyorsunuz.
    Mp3'leri direk ipod'un içine atıyor. İşlem şöyle gerçekleşiyor. Önce dosya /var/mobile/received klasörüne geliyor. Eğer mp3'se m4a'ya convert edilip ipod kütüphanesine ekleniyor.
    Bu arada benim yazdıklarıma güvenip uygulamayı almayın. Sonuçta uygulamanın eksikleri var.

TEST:
    5,00MB'lik 1 mp3 ile test yaptım az önce. Nokia 3500C'den iPhone4'e. Mp3'ün transfer süresi 1dk34sn. İşlem süresi 1dk37sn. Yani toplamda 3dk11 sn'de mp3 ipod'a eklenmiş oldu. Bu işlem süresinde mp3'ü m4a'ya çevirip ipod kütüphanesine ekliyor. Bu ekleme süresince(1dk37sn) status barda yüzdenin sol tarafında Gremlin ekinin "G" harfi çıkıyor. Kütüphaneye iTunes'den satın alınmış gibi ekliyor. "G" harfi yandığı sürece ipod'dan şarkı dinlenemiyor. "G" işlemi bitince şarkı kaldığı yerden devam ediyor.
    Fotoğrafı alınca mp3 gibi bekletmiyor. Tahminim bu bekleme mp3'ü m4a'ya çevirmekten dolayı oluyor.

Edit:
    İsterseniz başka uygulamalar için sorun olmaması için Cydia'nın 4.2.1 olarak gördüğü sürümü 4.3.1'e çevirelim.
    Aşağıdaki dosyaları editörle açıp "Package: actionmenu" kelimesini bulun.Bunun birkaç satır altında "firmware (<< 4.3)" yazıyor. Bunu "firmware (<< 4.4)" olarak değiştirin.
    Dosyalar:
    /var/lib/dpkg/available
    /var/lib/dpkg/available-old
    /var/lib/dpkg/status
    /var/lib/dpkg/status-old
    Bundan sonra yukarıdaki işlemi tersten yapalım yani.
    *iFile ile /System/Library/CoreServices/SystemVersion.plist dosyasını Metin Editörü modda açın.
    *Productbuildversion'un altında yazan 8C148'i 8G4 yapın.
    *Productversion'un altında yazan 4.2.1'i 4.3.1 yapın.
    *Reboot yapın.
    ----Bundan sonra Cydia'da ActionMenu için güncelleme gözükecek. Fakat bu güncellemeyi yapamayacaksınız. İzin vermeyecek. Yani ActionMenu'nün yeni versiyonu çıkana kadar Cydia'da 1 badge ikonu yanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @bdullah -- 9 Nisan 2011; 21:36:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 1Ceko

quote:

Orijinalden alıntı: N-HakaN

* SMS
    * Takvim
    * Mail
    * HavaDurumu
    * Cevapsız Çağrı,
    * Bildirimler,
    * 2Do, ToDo, Twitter, v.s bilgi ekranları,
    görüntülemenize, programlara girmeden mesela SMS, mail, cevapsızları silmenize ya da cevaplamınaza yarar. Activator'la bu bilgileri anında yok edip geri çağırabilirsiniz.
    Cydia Hakkında Herşey 2018 IOS 11 Türkçe Tweak-Tema-Repo-soru-cevap) Sürekli Güncel

Öncelikle çok yararlı bir konu olmuş teşekkür ediyorum.

Sonrasında sormak istediğim bir şey var. İphone 3g veya ilk nesillerde (multitasking olmayan veya olsada sağlıklı çalışmayan nesillerde) multitasking kapalı iken, örnek olarak oyundayız ve bir mesaj alıyoruz bu mesajı oyunumuzu kapatmadan cevaplandırıp oyunumuza kaldığımız yerden devam edebiliyor muyuz bu program ile?

quick reply,sinful reposunda

• quote:

4.3 jb yeni yapacak olanlar ve bilmeyenler şu videodanda yararlanabilir

ya bu yabancılar bır vıdeo yaptılar mı ammada konusuyorlar gıcık oluyorum kardesım dırek konuya gırsene yarım saat on bılgı verıyor sonrada ana anlatacgı konuyu cok kısa tutuyor ...

• Teli sessize almak için bir program Yokmu arkadaslar
  • quote:

Orijinalden alıntı: jajabo
    Teli sessize almak için bir program Yokmu arkadaslar

SilentMode Switcher diye bir uygulama var. Normal tuşu devre dışı bırakıp activatordan belirlediğiniz şekille değişim yapabiliyorsunuz. Donanımsal olan özelliği iptal etmesi hoşuma gitmedi benim.
    Ringer/Silent Toggle for SBSettings var birde. Sbsettings'e ikon ekliyor. Buradan ringer ikonuyla aç kapa yapabiliyorsunuz. Bu daha iyi gibi geldi bana.

4.3.1 ile uyumsuzluk sorunu yaşarsanız cydia'yı nasıl kandırabileceğinizi 4 mesaj yukarıda anlattım. 4.3.1 ile ikisinide test etttim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdsev
    quote:

Orijinalden alıntı: jajabo
    Teli sessize almak için bir program Yokmu arkadaslar

SilentMode Switcher diye bir uygulama var. Normal tuşu devre dışı bırakıp activatordan belirlediğiniz şekille değişim yapabiliyorsunuz. Donanımsal olan özelliği iptal etmesi hoşuma gitmedi benim.
    Ringer/Silent Toggle for SBSettings var birde. Sbsettings'e ikon ekliyor. Buradan ringer ikonuyla aç kapa yapabiliyorsunuz. Bu daha iyi gibi geldi bana.

4.3.1 ile uyumsuzluk sorunu yaşarsanız cydia'yı nasıl kandırabileceğinizi 4 mesaj yukarıda anlattım. 4.3.1 ile ikisinide test etttim.

Sbsettings e ekledim toggle i çalışıyor teşekkürler
  • Su arkaplanda çalişan tüm programlari tek seferde kapatan program neydi bide hangi repoda?

• quote:

Orijinalden alıntı: Charles Carmichael

quote:

Orijinalden alıntı: 1Ceko

quote:

Orijinalden alıntı: N-HakaN

* SMS
    * Takvim
    * Mail
    * HavaDurumu
    * Cevapsız Çağrı,
    * Bildirimler,
    * 2Do, ToDo, Twitter, v.s bilgi ekranları,
    görüntülemenize, programlara girmeden mesela SMS, mail, cevapsızları silmenize ya da cevaplamınaza yarar. Activator'la bu bilgileri anında yok edip geri çağırabilirsiniz.
    Cydia Hakkında Herşey 2018 IOS 11 Türkçe Tweak-Tema-Repo-soru-cevap) Sürekli Güncel

Öncelikle çok yararlı bir konu olmuş teşekkür ediyorum.

Sonrasında sormak istediğim bir şey var. İphone 3g veya ilk nesillerde (multitasking olmayan veya olsada sağlıklı çalışmayan nesillerde) multitasking kapalı iken, örnek olarak oyundayız ve bir mesaj alıyoruz bu mesajı oyunumuzu kapatmadan cevaplandırıp oyunumuza kaldığımız yerden devam edebiliyor muyuz bu program ile?

Bu uygulamada oluyor mu bilmiyorum ama söylediğin olayı BiteSms ile yapabilirsin

Teşekkür ederim araştırdım yararlı bir programmış.

@AhmedKaymakcı ilginiz için teşekkür ederim

• Celeste'nin ücretli sürümü bugün yüklendi, beraberinde action menuyu kendi yükledi, ama çalışmıyor, send yazısı çıkmıyor, ne yapmamız lazım
  • iPhone 3GS 4.3.1'e;
    Multitasking i kapatmak için, Winterboard kullanmayan bir patch var mı?

4.2'de Cydia'dan ufak bir dosya kurup hallediyordum, 4.3.1 için Cydia'dakilerden verim alamadım...
  • quote:

Celeste'nin ücretli sürümü bugün yüklendi, beraberinde action menuyu kendi yükledi, ama çalışmıyor, send yazısı çıkmıyor, ne yapmamız lazım

Action Menü'nün sürümü henüz güncellenmedi. Sadece celeste gibi uygulamalarda sorun çıkmasın diye firmware değerini değiştirdiler. Eski sürümü iPod'daki send butonu dışında sorunsuz çalışıyor.
    Müzik göndermek için iFile'ın son sürümünü kullanabilirsiniz. Mp3'ler normalde "var/mobile/media/iTunes_Control/Music" altında klasörlerde belirli bir algoritmaya göre tutuluyor. Göndereceğiniz mp3'ü burada bulmak zor. Rahat bulabilmek için myTunes adlı programı yükleyip tüm mp3'leri iFile ile tek klasörde görebilirsiniz. myTunes'i yükleyince "/var/mobile/Media/myTunes" altından tüm mp3'lere erişip yollayabiliyorsunuz.

• bu kadar faydalı ve bilgi veren başlık neden hala sabitlenmedi ey mod?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loqqo

bu kadar faydalı ve bilgi veren başlık neden hala sabitlenmedi ey mod?

Sabit ama sen göremiyorsun. Forumu gezmediğin için olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Soul

Su arkaplanda çalişan tüm programlari tek seferde kapatan program neydi bide hangi repoda?

Remove Backgraund
  • Başlıği açan N-Hakan ve katkida bulunan tum arkadaslara gercekten cok tesekkurler :)
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.