Şimdi Ara

Cydia Hakkında Herşey 2018 IOS 11 Türkçe Tweak-Tema-Repo-soru-cevap) Sürekli Güncel (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.011
Cevap
234
Favori
1.024.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mxtube vb ile uğraşmayın, appstore'da speedbit hd var, hem videoları cok hızlı acıyor hem de kaydetme özelliği var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben çağrı geldiğinde ekranda iki tane kaydırma çubuğu çıkaracak ve çubukların birisinin aramayı açmasını diğerinin de meşgule vermesini gerçekleştirecek bir program arıyorum. Ezdecline denedim ama dokunmatik buton çıkardığı için yanlışlıklara neden olacak gibi duruyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hovarda16

Arkadaşlar ben çağrı geldiğinde ekranda iki tane kaydırma çubuğu çıkaracak ve çubukların birisinin aramayı açmasını diğerinin de meşgule vermesini gerçekleştirecek bir program arıyorum. Ezdecline denedim ama dokunmatik buton çıkardığı için yanlışlıklara neden olacak gibi duruyor...

gayet güzel bir program nasıl bir yanlışlık olabilir ki.ilk kurduğum tweaklerimdendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiPoKondRiyaK_07

quote:

Arkadaşlar ben çağrı geldiğinde ekranda iki tane kaydırma çubuğu çıkaracak ve çubukların birisinin aramayı açmasını diğerinin de meşgule vermesini gerçekleştirecek bir program arıyorum. Ezdecline denedim ama dokunmatik buton çıkardığı için yanlışlıklara neden olacak gibi duruyor...

gayet güzel bir program nasıl bir yanlışlık olabilir ki.ilk kurduğum tweaklerimdendir.

Kaydırma olayı olmadığından cepten çıkarırken o iki butondan birine basma olasılığı mevcut... Tam hatırlayamıyorum da bir telefonda görmüştüm, sağdan sola kırmızı sürgü - meşgul ve soldan sağa yeşil sürgü - yanıtlamaydı. İki ayrı kaydırma çubuğu mevcuttu...

• quote:

vallahi dün düşündüm bunu
  • kızımda android telefon var, onlarda öyle bi sistem var saga kaydırınca yeşil cevaplama sola cekince kırmızı reddet diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Mxtube vb ile uğraşmayın, appstore'da speedbit hd var, hem videoları cok hızlı acıyor hem de kaydetme özelliği var.

Yourtube 2 Daha orjinal gibi geldi bana
  • MXTUBE u bende sevmedim

N-Hakan bu weather elements lock screen için bir bilgin var mı?

stabil çalışıyor mu?

Ayrıca EZDECLINE kurdum fakat cebimden çıkartırken sürekli yanlışlık ya açıldı ya kapattı. o yüzden kaldırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Korsan

Ayrıca EZDECLINE kurdum fakat cebimden çıkartırken sürekli yanlışlık ya açıldı ya kapattı. o yüzden kaldırdım.

son zamanlarda çok başıma geliyor benimde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Korsan

son zamanlarda çok başıma geliyor benimde

Dediğim tweak yapılırsa veya mevcutsa ve bulunursa sorunsuz kullanabiliriz. Hiç mi aklına gelmemiş bunlarla uğraşanların aklına yahu 8)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

quote:

Orijinalden alıntı: GhostBalaclava

Arkadaşlar winterboard hakkında bilgili kişilerden detaylı bir şekilde yardım etmelerini rica ediyorum.

Değişiklik yapayım dedim ve LS Drawn, LS Down, LS Below kilit ekranı temalarıyla birlikte winterboard'u indirdim. Ancak bazı sorunlar var. Mesela bir temada kilit ekranı duvar kağıdı eskiden neyse o kalıyor, yani temada olması gereken olmuyor. Diğer bir temayı uyguladığımda ayarlar veya fotoğraflar gibi bir menüye girdiğimde en üstteki status bar kafayı yiyor, siyah veya beyaz oluyor, okunmuyor.

Ayrıca winterboard'da tema seçme bölümünde bazı seçenekler de var, saurik, dim wallpaper, transparent dock vb. Bunlar ne amaçla kullanılıyor?

Özet olarak winterboard kullanımını anlatabilir misiniz?

Bazı temalaruyumsuz suandaki sürümlerle.
    saurik-yazı tipi değişiyor
    transparent dock-dock transparan oluyor yani altındaki bölüm yok.
    dim wallpaper-resimi biraz daha soluk mu gösteriyordu neydi,unuttum.

ama bazıları calısmıyor suanda uyumsuz oldugundan.

Saurik WB içinde gelen dahili örnek temadır, tek pakettir. iFile gibi uygulamalarla içeriğinde değişiklik yapabilirsiniz... Saurik seçili olduğunda cihaza zarar vermez... Arkaplandaki wallpaperlar sürekli değişir, yazı tipini değiştirir.. Birkaç yeni görsellik daha sağlar... Yani cydia'daki adamımız saurik tarafından oluşturulmuş örnek bir tema işte...

dim wallpaper - arkaplan resmini soluklaştırıp ikonları belirgin hale getiriyor.
    dim icon - yukarıdakinin tam tersini yapıyor (2 side aynı anda seçili olabiliyor. )
    transparent dock - dock'ı şeffaflaştırıyor. ios 4.x sürümlerde çok sağlam çalışmıyor, dock ikonları yukarı sıçrıyor...
    No undocked icon labels ve docked icon labels - Sırasıyla dock ta olmayan ikonların isimlerini gizle ve docktaki ikonların isimlerini gizle...

@GhostBalaclava;
    Eğer lockscreen görüntüsünü değiştirmek istiyorsan WB'den user lock screen seçili olmasın, seçili olan tema paketi en üstte dursun (o satırları en sağdaki çizgilerden tutup oynatabiliyorsun) ve kullandığınız tema paketi içinde mutlaka LSBackground yada LockScreenBackground şeklinde ismi bulunan bir kilit ekran resmi olduğuna emin ol (PNG uzantılı olması şart yoksa yemez numarayı) Bu arada iOS 4.x sürümlerde Lockscreen istediğin gibi değişmiyor, yani o WB ile tam uyumlu çalışmadığından kaynaklanıyor... Yukarıda yazdıklarımı dene olmazsa zaten olmuyordur... Kullanılan temanın config dosyasında bir çeşit eksik varsa da işe yaramayabiliyor...

Tema olaylarında gerçekten sağlam çalışmalar arayıp, yahu tema olunca işe yarar bişi olsun da kullanalım diyenlere tek tavsiyem, WB üzerindeki temaları kurmaya çalışarak modlayacağınıza, direk DreamBoard kurun. ios 4.3.3 e kadar olan tüm sürümlerde stabil çalışıyormuş, ara sıra (temadan temaya değişiyor) safe mod a alıyor,ancak sorunsuz şekilde normal mode 'a dönüş yapıyor... İsteyen olursa elimde 100'e yakın dreamboard teması var. iTouch 2g sahibiyim ve dreamboard cihaz da süper çalışıyor, dramboard temalarında iphone 3gs ve 4 kullanıcıları için uygun olan HD temalarda var... Genelde free olmayıp 2-3$ civarı ücretlere satılan temalarda var,ancak arandı mı beleş olarak bulunabiliyor...

Ayrıca kilit ekranındaki saat ve kilidi aç yazılarını kaldırmak için ve kilit açmak için daha görsel ve hiç kasılmadan çalışan bir uygulama tavsiye etmek isterim... Move2Unlock ... Mutlaka deneyin, free değil,cydiasız indiremezsiniz... İçindeki ayarlardan çok sağlam görselliklere ulaşabiliyorsunuz...

• Bugün cydia'ya BackForwardEnhancer adında bir tweak eklendi. Bu tweak sayesinde Safari'nin ileri ve geri tuşlarına basılı tuttuğunuzda ekrana bir liste geliyor ve bu liste sayesinde geri yada ileri tuşuna defalarca basmaya gerek kalmadan istediğiniz sayfaya direk geçiş yapabiliyorsunuz. Aynı bilgisayarlardaki tarayıcılarda olduğu gibi.
  • Arkadaşlar action menu ne işe yarar? Kaldırmak sıkıntı yaratır mı? Herhalde cydia ile yüklendi, çünkü ben yüklediğimi hatırlamıyorum? Tşkler..
  • arkadaslar ben lockinfo yukledim telefona ama bir sikintim var suan. mesela whatsapp'dan mesaj geldiginde hem lockinfodaki notificationsta bildirim oluyor hem de normal mesaj gelmis gibi ufak pencerelerden aciliyor. acaba o ufak pencerenin acilmasini nasil engellerim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: switel

arkadaslar ben lockinfo yukledim telefona ama bir sikintim var suan. mesela whatsapp'dan mesaj geldiginde hem lockinfodaki notificationsta bildirim oluyor hem de normal mesaj gelmis gibi ufak pencerelerden aciliyor. acaba o ufak pencerenin acilmasini nasil engellerim?

LockInfo'nun ayarlarında Block Popup gibi bi seçenek olması gerek onu açarak engelleyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

Arkadaşlar action menu ne işe yarar? Kaldırmak sıkıntı yaratır mı? Herhalde cydia ile yüklendi, çünkü ben yüklediğimi hatırlamıyorum? Tşkler..

Action menü yazı yazarken yazı alanına uzun bastığınızda çıkan kopyala yapıştır ekranıdır.Apple'ın kopyala-yapıştır ekranına bi kaç özellik eklenmiş hali kısacası.Kaldırmanız bi sıkıntı yaratmaz.Ama bence gayet kullanışlı ve orjinaline göre daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evolution

quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

Arkadaşlar action menu ne işe yarar? Kaldırmak sıkıntı yaratır mı? Herhalde cydia ile yüklendi, çünkü ben yüklediğimi hatırlamıyorum? Tşkler..

Action menü yazı yazarken yazı alanına uzun bastığınızda çıkan kopyala yapıştır ekranıdır.Apple'ın kopyala-yapıştır ekranına bi kaç özellik eklenmiş hali kısacası.Kaldırmanız bi sıkıntı yaratmaz.Ama bence gayet kullanışlı ve orjinaline göre daha iyi.

Hımm tşk ederim :)
  • Merhaba , konu mukemmel olmus ellerinize saglik bu sayede bircok sey yuklemis oldum iphone kullanisli bi hale geldi
    Yalniz bi sey bulamadim iphone 2g kullaniyorum ve klasor olusturamiyorum 3g ve 4'deki gibi nasil klasor olusturabilirim simdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HypreniusKobe24 -- 20 Temmuz 2011; 11:57:38 >
  • Arkadaslar bi kac aorum var 4.3.3 e gectim ve fotograf cekerken ara ara bir basista cift foto cekiyor reaping reboot hepsini yaptim ama kamerayi ilk acista cift cekiyor 3 kamera acisimdan birinde mutlaka oluyor
    Restore demeyin yeni yaptim

Bu arada herseye restore diyen arkadaslara bisey hatirlatayim new iphone secince backup ile yapmadan en aZ 2 saatimi aliyor eski haline getirmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

Arkadaslar bi kac aorum var 4.3.3 e gectim ve fotograf cekerken ara ara bir basista cift foto cekiyor reaping reboot hepsini yaptim ama kamerayi ilk acista cift cekiyor 3 kamera acisimdan birinde mutlaka oluyor
    Restore demeyin yeni yaptim

Bu arada herseye restore diyen arkadaslara bisey hatirlatayim new iphone secince backup ile yapmadan en aZ 2 saatimi aliyor eski haline getirmek

aynen apple bölümünde bilmedikleri herşeye restore diyenler var tıpkı format at diyenler gibi
  • 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.