Şimdi Ara

CX-5 lpg uyumu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Son dönemlerde ikinci el cx-5 almaya niyetlendim ve aracı araştırıyorum. Motorunun atmosferik olması "lpg olur mu?" sorusunu aklıma getiriyor, ama nedense hiç örneğine rastlamadım.
    Bilen, deneyen, maliyetini ve bu husustaki ayrıntılara vakıf arkadaşların yorumlarını bekler herkese iyi forumlar dilerim... :)

• skyactive motorlar için lpg iyi değil, uyumsuz şeklinde çok mesaj okudum
  • Sıkıştırma oranı ve yapısı itibariyle Skyactiv motorlar Cng ve lpg'ye en uyumlu motorlardır. Ülkemizde lpg kitleri döviz kurundan dolayı pahalı denilebilecek seviyelerdedir, ancak; uzun vadeli kullanımda tasarruf yaptığı ve sorun çıkartmadığını tecrübe edenler olmuştur.

http://www.mazdagaraj.com/konular/mazda-3-bm-skyactiv-lpg.1858/

Linkteki konuda; Üç yıl öncesinden lpg öngörüsü yapılmış. Skyactiv teknolojisi ve lpg ile ilgili bir çok görüş ve tecrübe mevcut.
  • Linkteki bilgilerden ve diğer araştırmalardan anlayabildiğim kadarıyla tıpkı 'mazda' gibi 'lpg uyumu' konusu da ülkemizde pek bilindik değil. Yaygın olmaması ve uyumlu sistemin tahminen 10.000 tl gibi bir maliyete gelebilecek olması bu güzel alternatifin işini zorlaştırıyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.